Otevřít hlavní menu

Seznam poslanců Poslanecké sněmovny Říšské rady (1861–1865)

Toto je seznam poslanců Poslanecké sněmovny Říšské rady ve funkčním období 1861–1865. Zahrnuje všechny členy Poslanecké sněmovny rakouské (pro neúčast uherských poslanců s výjimkou poslanců ze Sedmihradska fakticky jen předlitavské) Říšské rady v I. funkčním období od ustavení Říšské rady v roce 1861 až do roku 1865 (Říšská rada nebyla v tomto období volena ještě přímo, ale fungovala jako sbor delegátů vysílaných jednotlivými zemskými sněmy). Funkční období sněmovny zahrnovalo tři zasedání (od 29. dubna 1861 do 18. prosince 1862 I. zasedání, od 17. června 1863 do 15. února 1864 II. zasedání a od 12. listopadu 1864 do 27. července 1865 III. zasedání).

Obsah

Seznam poslancůEditovat

Jméno Korunní země Kurie Volební obvod Poznámka
Aichenegg Jakob von Korutany městská / obchodních a živn. komor   17. 6. 1863 složil slib.
Alberti Vincenzo degli Dalmácie obchodních komor    
Aldulean Ioan Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib, 12. 11. 1864 opětovně složil slib.
Alesani Hieronymus Dalmácie     12. 11. 1864 složil slib.
Althann Karl von Čechy velkostatkářská    
Bachofen von Echt Clemens Čechy měst a průmysl. míst    
Bariț George Sedmihradsko     23. 10. 1863 složil slib, 9. 1. 1865 opětovně složil slib.
Bayer Joseph Ludwig Štýrsko velkostatkářská    
Becher Franz Čechy     17. 6. 1863 složil slib.
Begna Possedaria Cosimo Dalmácie     21. 11. 1864 složil slib.
Belcredi Richard Slezsko / Čechy velkostatkářská   Rezignace oznámena na schůzi 10. 2. 1864, 21. 11. 1864 opětovně složil slib, nyní jako poslanec za velkostatkářskou kurii z Čech.
Bendella Theophil Bukovina velkostatkářská    
Bernhard Athanasius Čechy velkostatkářská    
Bethmann Alexander von Čechy velkostatkářská   12. 11. 1864 složil slib.
Bętkowski Nikodem Halič městská Wieliczka 19. 10. 1864 zemřel.
Bilewicz Valentin Halič venkovských obcí okres Mostyska 3. 5. 1861 složil slib.
Bílý Jan Morava venkovských obcí Brno okolí, Tišnov, Ivančice Rezignace oznámena na schůzi 22. 11. 1864.
Binder Michael Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib, 12. 11. 1864 opětovně složil slib.
Bocheński Alojzy Halič velkostatkářská   11. 5. 1861 složil slib.
Bohatielu Alexander Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib, 21. 11. 1864 opětovně složil slib.
Bologa Iacob Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib.
Bonda Orsato Dalmácie     5. 12. 1864 složil slib.
Brán-Pap de Temény Ioan Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib, 21. 11. 1864 opětovně složil slib.
Brauner František August Čechy venkovských obcí Přeštice, Nepomuk 2. 5. 1861 složil slib, zánik mandátu pro absenci oznámen na schůzi 14. 7. 1863.
Brestel Rudolf von Dolní Rakousy     12. 11. 1864 složil slib.
Breuner-Enckevoirth August Dolní Rakousy velkostatkářská    
Brinz Alois Čechy měst a průmysl. míst okres Karlovy Vary a Jáchymov  
Brolich Johann Kraňsko městská Radovljica, Tržič, Kamnik  
Brosche Karl Eduard Čechy obchodních komor Praha Rezignace oznámena dopisem 19. 10. 1864.
Bujas Simeone Dalmácie venkovských obcí Šibenik  
Burger Friedrich Moritz von Istrie městská   4. 11. 1861 složil slib.
Buteanu de Nagy-Somkut Ladislaus Sedmihradsko     12. 11. 1864 složil slib.
Cielecki Włodzimierz Halič velkostatkářská   11. 5. 1861 složil slib.
Cipariu Timotei Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib.
Clam-Martinic Jindřich Jaroslav Čechy velkostatkářská   Rezignace oznámena dopisem 23. 9. 1862.
Consolati Vincenzo Tyrolsko     14. 7. 1863 složil slib, 16. 12. 1863 zemřel.
Conti Stefano Terst     17. 6. 1863 složil slib.
Černe Anton Gorice   okres Komen a Sežana  
Čupr František Čechy venkovských obcí Vysoké Mýto, Skuteč, Hlinsko  
Dabon Claudius Horní Rakousy venkovských obcí    
Daubek Eduard Čechy velkostatkářská    
Demel von Elswehr Johann Slezsko městská Těšín a další města  
Derbič Jožef Kraňsko venkovských obcí Kranj, Lac, Tržič [1]
Descovich Giuseppe Dalmácie     27. 6. 1863 složil slib.
Desfours-Walderode Franz Čechy velkostatkářská   17. 6. 1863 složil slib.
Deschmann Karl[2] Kraňsko městská Idrija  
Dietl Józef Halič velkostatkářská   27. 5. 1861 složil slib.
Difnico Melchiorre Dalmácie     [3] 15. 9. 1863 složil slib.
Doblhoff Anton Dolní Rakousy venkovských obcí Wiener Neustadt  
Dobrila Juraj Istrie virilista   4. 11. 1861 složil slib.
Dobrzański Aleksander Halič velkostatkářská    
Dreher Anton Dolní Rakousy venkovských obcí Bruck an der Leitha 26. 12. 1863 zemřel.
Dunca Paul Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib.
Dvořák Šimon Čechy měst a průmysl. míst Hořovice, Beroun, Radnice, Rokycany Rezignace oznámena dopisem 30. června 1863.
Dzieduszycki Kazimierz Adam Halič velkostatkářská   11. 5. 1861 složil slib, rezignace oznámena dopisem 30. 9. 1863.
Edlbacher August st. Horní Rakousy venkovských obcí   1862 zemřel.
Eder Franz Albert Salcbursko tržní obce Golling, Abtenau, Kuchl  
Eder Wilhelm Dolní Rakousy velkostatkářská    
Eichhoff Josef von Morava velkostatkářská   17. 6. 1863 složil slib.
Eiselsberg Guido von Horní Rakousy velkostatkářská    
Eránosz Jeremiás Sedmihradsko     [4]20. 10. 1863 složil slib.
Eyrl Eduard von Tyrolsko velkostatkářská   2. 5. 1861 složil slib.
Eyssert Adalbert Čechy venkovských obcí Rumburk, Varnsdorf  
Faber Karel Čechy venkovských obcí Kutná Hora Z politických důvodů se nedostavil do sněmovny, přičemž dopis v tomto smyslu byl na schůzi 5. 12. 1864 vyhodnocen jako rezignace na mandát.
Filtsch Josef Stanislav Sedmihradsko     12. 11. 1864 složil slib.
Fischer Alois Tyrolsko venkovských obcí Ried, Nauders  
Fischer Karl Heinrich Čechy velkostatkářská    
Fleckh Johann Štýrsko města a tržní obce    
Fleischer Wenzel Čechy měst a průmysl. míst Litoměřice, Lovosice  
Friedenfels Eugen von Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib, 12. 11. 1864 opětovně složil slib.
Froschauer Sebastian von Vorarlbersko městská Bregenz  
Girardelli Carlo Terst městská    
Giskra Karl Morava městská Brno  
Gleispach Karl Josef Štýrsko města a tržní obce   2. 5. 1861 složil slib.
Gorjup Anton Gorice velkostatkářská    
Grebmer zu Wolfsthurn Eduard von Tyrolsko venkovských obcí Bruneck, Taufers 27. 5. 1861 složil slib.
Greuter Josef Tyrolsko     12. 11. 1864 složil slib.
Grocholski Kazimierz Halič velkostatkářská   11. 5. 1861 složil slib.
Groisz Gusztáv Sedmihradsko     27. 10. 1863 složil slib, 16. 11. 1864 opětovně složil slib.
Groß Franz Xaver Horní Rakousy měst a průmysl. míst    
Grüner Ignaz Čechy     21. 11. 1864 složil slib.
Grünwald Vendelín Čechy městská Třeboň, Lišov, Týn n. Vltavou Rezignace oznámena dopisem 15. 5. 1863.
Gschier Anton Čechy městská Cheb  
Gschnitzer Mathias Salcbursko obchodních komor    
Gull Josef Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib, 12. 11. 1864 opětovně složil slib.
Gutowski Julian Halič venkovských obcí Nowy Sącz 11. 5. 1861 složil slib.
Haffner Josef Štýrsko venkovských obcí    
Hagenauer Johann von Terst městská Terst 17. 6. 1863 složil slib.
Hanisch Julius Čechy venkovských obcí Dauba 12. 11. 1864 složil slib.
Hann Ludwig Horní Rakousy měst a průmysl. míst    
Hartig Edmund Čechy velkostatkářská    
Hasner von Artha Leopold Čechy městská Praha, Staré Město  
Haßlwanter Johann Tyrolsko     12. 11. 1864 složil slib.
Hassmann Theodor Čechy měst a průmysl. míst Žatec, Kadaň  
Hauschild Ignác Čechy měst a průmysl. míst Hr. Králové, Jaroměř, Josefov  
Havelka Matěj Čechy měst a průmysl. míst Písek  
Hein Franz von Slezsko obchodních komor / městská Opava  
Helcel Antoni Zygmunt Halič městská Krakov 11. 5. 1861 složil slib, rezignace oznámena dopisem 6. 11. 1864.
Helcelet Jan Morava venkovských obcí Dačice, Telč, Jemnice Rezignace oznámena dopisem 25. 11. 1864.
Herbst Eduard Čechy venkovských obcí Šluknov, Haňšpach  
Herrmann Franz Čechy venkovských obcí Frýdlant  
Heyß Maximilian Horní Rakousy velkostatkářská    
Hopfen Franz von Morava velkostatkářská    
Horodyski Tomasz Halič velkostatkářská   11. 5. 1861 složil slib.
Hubicki Karol Halič velkostatkářská   11. 5. 1861 složil slib.
Hutter Joseph Štýrsko venkovských obcí    
Iliuţ Grigore[5] Bukovina venkovských obcí Storožynec [6]
Ingram Johann von Tyrolsko velkostatkářská   2. 5. 1861 složil slib.
Isăcescu Leon[7] Bukovina městská Rădăuți [8]
Jirsík Jan Valerián Čechy virilista   Rezignace oznámena dopisem 8. 10. 1863.
Juzyczyński Antoni Halič venkovských obcí Žovkva 2. 5. 1861 složil slib.
Kaiser Ignaz Dolní Rakousy venkovských obcí Horn  
Kaiserfeld Moritz von Štýrsko venkovských obcí    
Kalchegger von Kalchberg Josef Slezsko Frývaldov    
Karpynec Ivan Halič venkovských obcí Čortkiv 2. 5. 1861 složil slib.
Kellersperg Ernst Leopold Čechy venkovských obcí Plzeň 16. 11. 1864 složil slib.
Kemeter Leopold Horní Rakousy venkovských obcí    
Kerer Johann Tyrolsko univerzita    
Kiderle Franz Horní Rakousy venkovských obcí   17. 6. 1863 složil slib.
Kinsky Christian Dolní Rakousy velkostatkářská   17. 6. 1863 složil slib.
Kinsky Eugen Morava velkostatkářská    
Kirchmajer Wincenty Halič obchodních komor Krakov 11. 5. 1861 složil slib.
Klaudy Karel Leopold Čechy venkovských obcí Jičín, Lomnice, Sobotka, Libau Zánik mandátu pro absenci oznámen na schůzi 14. 7. 1863.
Klein von Wiesenberg Albert Morava velkostatkářská    
Kopetz Heinrich Čechy velkostatkářská   21. 11. 1864 složil slib.
Korb von Weidenheim Karl Čechy velkostatkářská    
Korb von Weidenheim Franz Čechy velkostatkářská   17. 6. 1863 složil slib.[9]
Körner Reinhold Horní Rakousy městská Linec 17. 6. 1863 složil slib.
Kostelník Valentin Morava městská Frenštát, Příbor, Fulnek Rezignace oznámena dopisem 3. 12. 1864.
Kovačević Jerotej Dalmácie     12. 11. 1864 složil slib.
Kovbasjuk Mykola Halič venkovských obcí Kolomyja 2. 5. 1861 složil slib.
Král Josef Čechy venkovských obcí Plzeň Z politických důvodů se nedostavil do sněmovny, přičemž dopis v tomto smyslu byl na schůzi 5. 12. 1864 vyhodnocen jako rezignace na mandát.
Krása Alois Čechy venkovských obcí Hořovice, Zbiroh 13. 5. 1861 složil slib.
Kratochvíle Jan Čechy venkovských obcí Kutná Hora [10]Z politických důvodů se nedostavil do sněmovny, přičemž dopis v tomto smyslu byl na schůzi 5. 12. 1864 vyhodnocen jako rezignace na mandát.
Kromer Franz Kraňsko venkovských obcí Kočevje, Leibnitz, Velike Lašče  
Krouský Jan Čechy venkovských obcí Ml. Boleslav Z politických důvodů se nedostavil do sněmovny, přičemž dopis v tomto smyslu byl na schůzi 5. 12. 1864 vyhodnocen jako rezignace na mandát.
Krziwanek Eduard Čechy velkostatkářská    
Krzysztofowicz Jakub Halič městská Stanislavov 11. 5. 1861 složil slib.
Kuenburg Amand von Slezsko velkostatkářská    
Kuranda Ignaz Dolní Rakousy městská Vídeň  
Kuzemskyj Mychajlo Halič venkovských obcí Mikolajów 2. 5. 1861 složil slib.
Lapenna Alois von Dalmácie nejvýše zdanění Split 12. 11. 1864 opětovně složil slib.
Lasser von Zollheim Josef Salcbursko tržní obce Zell am See, Saalfelden, Mittersill, Lofer, Taxenbach  
Lászlóffy Antal Sedmihradsko     28. 10. 1863 složil slib, 12. 11. 1864 opětovně složil slib.
Liebig Johann Čechy měst a průmysl. míst Liberec, Kristiánov Rezignoval v říjnu 1862.[11]
Lill von Lilienbach Alois Čechy městská Karlín 12. 11. 1864 složil slib.
Lytvynovyč Spyrydon Halič velkostatkářská   2. 5. 1861 složil slib.
Ljubiša Stjepan Mitrov Dalmácie venkovských obcí Kotor 2. 5. 1861 složil slib.
Lohninger Mathias Štýrsko venkovských obcí    
Macháček Josef Čechy venkovských obcí Smíchov, Zbraslav, Beroun, Unhošť Zánik mandátu pro absenci oznámen na schůzi 14. 7. 1863.
Machiedo Ivan Krstitelj Dalmácie venkovských obcí Hvar 27. 5. 1861 složil slib, rezignace oznámena dopisem 6. 5. 1862.
Mandelblüh Franz Morava městská Olomouc  
Mandell Rudolf von Štýrsko velkostatkářská    
Manu de Boërfalva Gabriel Sedmihradsko     [12]12. 11. 1864 složil slib.
Mazzuchelli Johann Morava velkostatkářská    
Megerle von Mühlfeld Eugen Dolní Rakousy městská Vídeň  
Mende Leopold Dolní Rakousy venkovských obcí Zwettl  
Milner Václav Čechy venkovských obcí Kolín, Kouřim, Uhl. Janovice Zánik mandátu pro absenci oznámen na schůzi 14. 7. 1863.
Mitrovský Vladimír Morava velkostatkářská Rezignoval v září 1862.  
Moga Dimitrie Sedmihradsko     12. 11. 1864 složil slib.
Mohylnyckyj Antin Halič venkovských obcí Bohorodčany 13. 5. 1861 složil slib.
Moldovan Dimitrie Sedmihradsko     21. 10. 1863 složil slib, 12. 11. 1864 opětovně složil slib.
Morgenstern Stanisław Halič venkovských obcí Dąbrowa 11. 5. 1861 složil slib.
Mörtl Johann Štýrsko venkovských obcí   Rezignace 26. 10. 1864.
Negruţiu Ioan Fekete Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib.
Nehrebeckyj Julian Halič venkovských obcí Rudki 4. 7. 1861 složil slib, 2. 10. 1861 jeho mandát prohlášen pro dlouhodobou absenci za zaniklý.
Nerradt Franz Čechy městská Liberec 12. 11. 1864 složil slib.
Neumeister Oswald Morava městská Třebová, Svitavy, Březová  
Neupauer Josef von Štýrsko velkostatkářská   27. 5. 1861 složil slib.
Nischelwitzer Oswald Korutany venkovských obcí Hermagor, Arnoldstein, Koltschach, Tarvis  
Nostitz-Rieneck Albert Čechy velkostatkářská   8. 6. 1861 složil slib, rezignace oznámena dopisem 3. 11. 1861 poté, co nebyla schválena jeho dovolená.
Oberleithner Eduard Morava venkovských obcí Šumperk, Loučná n. Desnou, Staré Město p. Sněžníkem  
Obert Franz Sedmihradsko     12. 11. 1864 složil slib.
Obst Gustav Čechy velkostatkářská    
Ofner Johann Dolní Rakousy městská Waidhofen  
Onestinghel Cäsar Tyrolsko venkovských obcí   17. 6. 1863 složil slib.
Pankrác František Čechy městská Plzeň 13. 12. 1864 složil slib.
Petrinó Alexander von Bukovina velkostatkářská   3. 5. 1861 složil slib.
Pfeiffer Josef Čechy měst a průmysl. míst Jablonec, Hodkovice n. Mohelkou, Smržovka  
Pfretzschner Norbert Tyrolsko venkovských obcí Hall, Schwaz Rezignace oznámena dopisem 27. 9. 1863.
Pillersdorf Franz von Dolní Rakousy městská Vídeň 22. 2. 1862 zemřel.
Pillersdorff Hermann von Slezsko     12. 11. 1864 složil slib.
Plener Ignaz von Čechy obchodních komor Cheb  
Poche Adolf von Morava venkovských obcí Krumlov, Náměšť, Hrotovice  
Polevyj Lev[13] Halič venkovských obcí Podhajc 11. 5. 1861 složil slib.
Pop Vasile Ladislau Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib, 12. 11. 1864 opětovně složil slib.
Popasu Ioan Sedmihradsko     12. 11. 1864 složil slib.
Popea Nicolae Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib, 12. 11. 1864 opětovně složil slib.
Porenta Carlo Terst městská Terst  
Potocki Adam Józef Halič venkovských obcí Chrzanow 11. 5. 1861 složil slib.
Práchenský Josef Stanislav Čechy městská Mělník, Brandýs, Roudnice Zánik mandátu pro absenci oznámen na schůzi 14. 7. 1863.
Pratobevera von Wiesborn Adolf Dolní Rakousy městská Klosterneuburg  
Pražák Alois Morava venkovských obcí Boskovice, Blansko, Kunštát Rezignace oznámena dopisem 25. 11. 1864
Proskowetz Emanuel Morava venkovských obcí Kroměříž, Kojetín, Přerov, Zdounky Rezignace oznámena dopisem 30. 8. 1861, 17. 6. 1863 opětovně složil slib.
Pummerer Anton Georg Horní Rakousy obchodních komor Linec  
Pușcariu Ioan Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib, 12. 11. 1864 opětovně složil slib.
Putzer von Reibegg Johann Tyrolsko obchodních komor Bolzano 2. 5. 1861 složil slib.
Rannischer Jacob Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib.
Rechbauer Karl Štýrsko městská Štýrský Hradec  
Reichenstein Franz von Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib, 12. 11. 1864 opětovně složil slib.
Reisner Feliks[14] Halič městská Tarnopol 11. 5. 1861 složil slib.
Riccabona Carlo de Tyrolsko venkovských obcí Cavalese, Fassa, Primör 11. 5. 1861 složil slib, ztráta mandátu kvůli soudnímu řízení.
Rieger František Ladislav Čechy venkovských obcí Semily, Žel. Brod Zánik mandátu pro absenci oznámen na schůzi 14. 7. 1863.
Riehl Anton Dolní Rakousy venkovských obcí Wiener Neustadt  
Riese-Stallburg Werner Friedrich Čechy velkostatkářská    
Rogalski Antoni Halič venkovských obcí Skalat 13. 5. 1861 složil slib.
Rogawski Karol Halič venkovských obcí Gorlice 27. 5. 1861 složil slib, ztráta mandátu 1864.
Rosenauer Wenzel Čechy venkovských obcí Budějovice Kvůli nemoci nesložil slib.
Rosthorn Gustav von Korutany obchodních komor Klagenfurt  
Roth Hieronymus Čechy venkovských obcí Ml. Boleslav 12. 11. 1864 složil slib.
Rothkirch-Panthen Karel Čechy velkostatkářská    
Ruczka Ludwik Halič venkovských obcí Ropczyc 11. 5. 1861 složil slib.
Ruseckyj Ivan[15] Halič venkovských obcí Dobromil 3. 5. 1861 složil slib.
Ryger Anton Morava městská Kroměříž  
Řezáč František Josef[16] Čechy měst a průmysl. míst Ml. Boleslav, Nymburk zánik mandátu pro absenci oznámen na schůzi 14. 7. 1863.
Sadil Libor Čechy městská Kutná Hora 16. 11. 1864 složil slib.
Sartori Giovanni Tyrolsko venkovských obcí Cavalese, Fassa, Primör  
Schindler Alexander Julius Dolní Rakousy městská Vídeň-Neubau  
Schlegel Joseph Štýrsko obchodních komor Štýrský Hradec  
Schmerling Anton von Čechy venkovských obcí Horš. Týn, Hostouň, Poběžovice  
Schmidt Konrad Sedmihradsko     21. 10. 1863 složil slib, 12. 11. 1864 opětovně složil slib.
Schneider Carl Samuel[17] Slezsko venkovských obcí Bílsko  
Schneider Ernst Dolní Rakousy venkovských obcí   12. 11. 1864 složil slib.
Schuler von Libloy Friedrich Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib, 12. 11. 1864 opětovně složil slib.
Schuller Michael Gottlieb Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib.
Schwarzenfeld Ludwig von Čechy velkostatkářská   27. 5. 1861 složil slib, 11. 10. 1863 zemřel.
Siegl Karl Korutany venkovských obcí Spittal, Millstadt, Gmünd, Greifenburg, Obervellach, Winklern Rezignace 16. 4. 1862.
Simonowicz Jakob von Bukovina     12. 11. 1864 složil slib.
Sipotariu Ioan Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib.
Sitka Jakob Morava městská Jihlava  
Skene Alfred Morava obchodních komor Brno  
Smolka Jan Franciszek Halič městská Lvov 11. 5. 1861 složil slib.
Stamm Ferdinand Čechy venkovských obcí Žatec, Postoloprty, Chomutov, Hora sv. Šebestiána, Podbořany, Zechnitz  
Staněk Ivan Bohdan Čechy venkovských obcí Benešov, Neveklov, Vlašim Zánik mandátu pro absenci oznámen na schůzi 14. 7. 1863.
Stark Anton von Čechy obchodních komor Plzeň 27. 5. 1861 složil slib.
Steffens Peter Čechy obchodních komor Budějovice  
Stieger Johann Korutany městská Klagenfurt  
Stocki Adam Halič venkovských obcí Lopatyn 2. 5. 1861 složil slib.
Stölzle Carl Anton Dolní Rakousy venkovských obcí Waidhofen an der Thaya Rezignace oznámena dopisem 4. 12. 1863.
Strass Karl van der Morava venkovských obcí Nový Jičín, Fulnek, Příbor  
Streit Ignaz Morava     12. 11. 1864 složil slib.
Stummer August Morava městská Krumlov, Ivančice, M. Budějovice, Jemnice  
Suida Franz Čechy venkovských obcí Broumov, Police n. Metují
Szábel Balthasar von Morava městská Šternberk  
Szeliski Kazimierz Halič velkostatkářská   11. 5. 1861 složil slib.
Szemelowski Teodor Halič městská Sambir 11. 5. 1861 složil slib.
Šebek František Čechy měst a průmysl. míst Vysoké Mýto, Skuteč, Hlinsko, etc. 5. 3. 1862 zemřel.
Šícha Josef Čechy venkovských obcí Kutná Hora Z politických důvodů se nedostavil do sněmovny, přičemž dopis v tomto smyslu byl na schůzi 5. 12. 1864 vyhodnocen jako rezignace na mandát.
Šlechta Antonín Čechy městská Ml. Boleslav Z politických důvodů se nedostavil do sněmovny, přičemž dopis v tomto smyslu byl na schůzi 5. 12. 1864 vyhodnocen jako rezignace na mandát.
Švestka František Čechy městská Karlín Zánik mandátu pro absenci oznámen na schůzi 14. 7. 1863.
Tarčanovskyj Symon Halič venkovských obcí Turka 2. 5. 1861 složil slib.
Taschek Franz Čechy velkostatkářská    
Teutsch Georg Daniel Sedmihradsko     12. 11. 1864 složil slib.
Thót Samuel von Sedmihradsko     [18]12. 11. 1864 složil slib.
Tinti Karl Wilhelm von Dolní Rakousy velkostatkářská    
Toman Lovro Kraňsko venkovských obcí Radovljica, Weißenfels  
Tomek Václav Vladivoj Čechy venkovských obcí Březnice, Blatná, Mirovice Rezignace oznámena v červnu 1863.
Trauschenfels Franz von Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib.
Trausch von Trauschenfels Eugen Sedmihradsko     12. 11. 1864 složil slib.
Trojan Alois Pravoslav Čechy venkovských obcí Smíchov  
Tschabuschnigg Adolf von Korutany velkostatkářská    
Tureckyj Heorhij[19] Bukovina venkovských obcí Zastavna [20]
Ugarte Josef Morava velkostatkářská   27. 7. 1862 zemřel.
Vrints zu Falkenstein Maximilian Dolní Rakousy velkostatkářská    
Waidele von Willingen Ernst Čechy venkovských obcí Žlutice, Bochov  
Walterskirchen Georg Wilhelm von Dolní Rakousy velkostatkářská   25. 5. 1865 zemřel.
Waser Josef von Štýrsko města a tržní obce    
Wenisch Johann von Čechy venkovských obcí Tachov, Přimda  
Wężyk Leonard Halič velkostatkářská   11. 5. 1861 složil slib.
Wieninger Anton Horní Rakousy venkovských obcí    
Winterstein Simon Dolní Rakousy obchodních komor    
Wiser Karl Horní Rakousy městská Linec  
Witalis Michał Halič venkovských obcí Tarnow 3. 5. 1861 složil slib.
Wodzicki Kazimierz Stanisław M. Halič velkostatkářská   11. 5. 1861 složil slib, rezignoval v II. zasedání sněmovny.
Wohlwend Fidel Markus Vorarlbersko venkovských obcí Feldkirch, Vorarlbersko  
Wokaun Franz Čechy městs a průmysl. míst   17. 6. 1863 složil slib.
Wratislaw Josef Čechy velkostatkářská   [21][22]
Wrbna-Freudenthal Rudolf Eugen Morava velkostatkářská   17. 6. 1863 složil slib, opětovně složil slib.
Wurzbach-Tannenberg Carl Kraňsko velkostatkářská    
Zátka Hynek Čechy venkovských obcí Budějovice, Lišov, Hluboká n. Vltavou, Týn n. Vltavou [23]Zánik mandátu pro absenci oznámen na schůzi 14. července 1863.
Zeidler Jeroným Josef Čechy velkostatkářská   17. 6. 1863 složil slib.
Zelený Václav Čechy venkovských obcí Něm. Brod, Humpolec, Polná, Přibyslav Zánik mandátu pro absenci oznámen na schůzi 14. 7. 1863.
Zikmund Josef Čechy měst a průmysl. míst Čáslav, Chotěboř, Golčův Jeníkov Zánik mandátu pro absenci oznámen na schůzi 14. 7. 1863.
Zimmermann Joseph Andreas Sedmihradsko     20. 10. 1863 složil slib, 12. 11. 1864 opětovně složil slib.
Zyblikiewicz Mikołaj Halič velkostatkářská   11. 5. 1861 složil slib.
Žák Jan Čechy městská   Rezignoval během II. zasedání sněmovny, nesložil slib, po znovuzvolení opětovná rezignace 22. 11. 1864, aniž by složil slib.

OdkazyEditovat

ReferenceEditovat

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Liste der Abgeordneten zum Österreichischen Abgeordnetenhaus (I. Legislaturperiode) na německé Wikipedii.

  1. Též uváděn jako Joseph Derbitsch.
  2. Uváděn též jako Dragotin Dežman.
  3. Uváděn též jako Melchior Difnico nebo Melkior Difnić. Zemský poslanec 1861–1866 za stranu autonomistů, Dalmatinski sabor. 1861. -1912. 1918. god., s. 228 Starosta města Drniš, Acta Centri Academiae Scientiarum et Artium Slavorum Meridionalium Iaderae Constituti, Svazek 25, s. 216.
  4. Děkan a farář v Csikrákos, Kronstädter Zeitung, 29. 8. 1863, s. 5., CSÍKRÁKOS MONOGRÁFIÁJA Při vstupu na Říšskou radu složil poslanecký slib v maďarském jazyce, Kronstädter Zeitung, 26. 10. 1863, s. 4. Uváděn též jako Ieremias Eranosz. Politicky je označován jako regalista, Gazeta de Transilvania, 16. 5. 1864, s. 2. Pešťbudínské vedomosti: noviny pre politiku a literatúru. 1863.
  5. Anuarul Institutului de Istorie "A.D. Xenopol.", 2002, s. 156.
  6. Uváděn též jako Gregor Iliutz (Österreich-Reihe - Svazky 358–361, s. 108.). Označoval se za rumunského poslance (Die Presse, 28. 5. 1861, s. 4.). Patřil k federalistům (DIE HISTORISCHE ENTWICKLUNG DER RUMÄNISCHEN POLITISCHEN PARTEIEN IN DER BUKOWINA UND IHRE BEDEUTESTEN VERTRETER IM REICHSRAT UND LANDTAG (1861-1914).
  7. Anuarul Institutului de Istorie "A.D. Xenopol.", 2002, s. 156.
  8. Uváděn též jako Leo Isseczeskul, rada vrchního zemského soudu v Černovicích (Österreich-Reihe - Svazky 358–361, s. 108.).
  9. http://alex.onb.ac.at/cgi-content/alex?aid=spa&datum=0002&size=45&page=148
  10. http://alex.onb.ac.at/cgi-content/alex?aid=spa&datum=0003&page=138&size=45
  11. Fremden-Blatt, 27. 10. 1862, s. 1.
  12. Oberrichter ve městě Deés, Österreich-Reihe, s. 130.
  13. Полевий Лев, též Łew Polowyj
  14. Též Rejzner, Reyzner
  15. Též Iwan Rusiecki.
  16. http://alex.onb.ac.at/cgi-content/alex?aid=spa&datum=0001&page=138&size=45.
  17. Teolog a politik ze slezského Bílska (1801-1882), http://www.litdok.de/cgi-bin/litdok?lang=cs&t_idn=03132
  18. Etnický Maďar, Die Presse, 12. 10. 1864, s. 1. Statkář v Böos bei Kolosz, Österreich-Reihe - Svazky 358–361, s. 177.
  19. Турецький Георгій (Istoryko-politychni problemy suchasnoho svitu, Svazky 8–11, s. 181.)
  20. Ukrajinské národnosti, rodák z města Zastavna (Istoryko-politychni problemy suchasnoho svitu, Svazky 8–11, s. 181.). Uváděn též jako Georg Turecki, majitel hospodářství v Zastavne (Österreich-Reihe - Svazky 358–361, s. 180.).
  21. Hrabě, statkář a komoří, bytem Praha, http://alex.onb.ac.at/cgi-content/alex?aid=spa&datum=0001&page=153&size=45, uváděn též jako Joseph Graf Wratislaw, http://www.psp.cz/eknih/1867skc/1/stenprot/001schuz/s001001.htm
  22. Jistý Joseph Xaver Adam Wratislaw-Mitrowicz žil v letech 1818–1869 (https://de.wikisource.org/wiki/BLK%C3%96:Wratislaw-Mitrowicz,_Joseph_Xaver_Adam). Spáchal sebevraždu, http://anno.onb.ac.at/cgi-content/anno?aid=apr&datum=18691010&seite=4&zoom=33&query=%22Josef%2BWratislaw%2Bgestorben%22~20&provider=ENP&ref=anno-search, http://anno.onb.ac.at/cgi-content/anno?aid=mop&datum=18691012&seite=3&zoom=33&query=%22Josef%2BWratislaw%2Bgestorben%22~20&provider=ENP&ref=anno-search, http://anno.onb.ac.at/cgi-content/anno?aid=fdb&datum=18691011&seite=4&zoom=33&query=%22Josef%2BXaver%2BWratislaw%22~30&provider=ENP&ref=anno-search, http://anno.onb.ac.at/cgi-content/anno?aid=nfb&datum=18691010&seite=6&zoom=33&query=%22Joseph%2BWratislaw%22~30&provider=ENP&ref=anno-search, http://www.chotysany.cz/e_download.php?file=data/editor/53cs_1.pdf&original=WEB+-+Chot%C3%BD%C5%A1ansk%C3%A9+panstv%C3%AD++a+z%C3%A1mek+I.%C4%8D%C3%A1st.pdf V dobových nekrolozích v tisku ale nikde není uvedeno, že tento zesnulý býval dříve poslancem zemského sněmu a Říšské rady.
  23. V originálu Ignaz Zatka, měšťan z Budějovic, http://alex.onb.ac.at/cgi-content/alex?aid=spa&datum=0001&page=153&size=45, patřil mezi skupinu českých státoprávně orientovaných poslanců, http://www.archive.org/stream/eidrafrantladisl03rieguoft/eidrafrantladisl03rieguoft_djvu.txt

LiteraturaEditovat