Mistrovství světa ve sportovním lezení 2011

Mistrovství světa ve sportovním lezení 2011 (anglicky: IFSC Climbing World Championship, francouzsky: Championnats du monde d'escalade, italsky: Campionato del mondo di arrampicata, německy: Kletterweltmeisterschaft) se uskutečnilo jako jedenáctý ročník 15.—24. července v Arcu pod hlavičkou Mezinárodní federace sportovního lezení (IFSC), poprvé v Itálii, každoročně zde však na podzim probíhá také světoznámý Rock Master. Závodilo se v lezení na obtížnost, rychlost a v boulderingu.[1]

11. Mistrovství světa
ve sportovním lezení
Základní informace
Sportsportovní lezení
ZeměItálieItálie Itálie
Rok2009.. *2011* ..2012
OrganizaceIFSC; FASI; ; ČHS
Webifsc-climbing.org federclimb.it horosvaz.cz
Obtížnost
MěstoArco
Datum15.—24. červenec
ZlatoŠpanělsko Ramón Julián Puigblanque
Rakousko Angela Eiter
StříbroRakousko Jakob Schubert
Jižní Korea Džain Kim
BronzČesko Adam Ondra
Rakousko Magdalena Röck
Rychlost
MěstoArco
Datum15.—24. červenec
ZlatoČína Čung Čchi-sin
Rusko Marija Krasavinová
StříbroRusko Stanislav Kokorin
Rusko Anna Cyganovová
BronzUkrajina Danyil Boldyrev
Kazachstán Tamara Kuzněcovová
Bouldering
MěstoArco
Datum15.—24. červenec
ZlatoRusko Dmitrij Šarafutdinov
Rakousko Anna Stöhr
StříbroČesko Adam Ondra
USA Sasha DiGiulian
BronzRusko Rustam Gelmanov
Německo Juliane Wurm

Průběh závodůEditovat

Češi na MSEditovat

Adam Ondra zde získal medaile ve dvou disciplínách, bronzovou v lezení na obtížnost a stříbrnou v boulderingu.

Výsledky mužů a ženEditovat

     Pořadatelská země
obtížnost rychlost bouldering
muži ženy muži ženy muži ženy
1.   Ramón Julián Puigblanque 1.   Angela Eiter 1.   Čung Čchi-sin 1.   Marija Krasavinová 1.   Dmitrij Šarafutdinov 1.   Anna Stöhr
2.   Jakob Schubert 2.   Džain Kim 2.   Stanislav Kokorin 2.   Anna Cyganovová 2.   Adam Ondra 2.   Sasha DiGiulian
3.   Adam Ondra 3.   Magdalena Röck 3.   Danijil Boldyrev 3.   Tamara Kuzněcovová 3.   Rustam Gelmanov 3.   Juliane Wurm
79.—80.   Petr Čermák 26.   Tereza Svobodová 5.   Libor Hroza 7.   Martin Stráník 33.—34.   Petra Růžičková
91.—92.   Tomáš Binter 43.—45.   Lucie Hrozová 70.—73.   Martin Micka 43.—45.   Ondřej Nevělík 47.—50.   Karolína Nevělíková
100.   Stanislav Pekárek 70.—73.   Adam Ondra 85.   Jan Jeliga
123.—124.   Martin Klemsa
8 finalistů 8 finalistek 8/4 finalistů 8/4 finalistek 6 finalistů 6 finalistek
26 semifinalistů 26 semifinalistek 16 semifinalistů 16 semifinalistek 20 semifinalistů 20 semifinalistek
130 mužů 73 žen 73 mužů 55 žen 139 mužů 69 žen

Čeští Mistři a medailistéEditovat

Disciplína Lezec/lezkyně Zlato Stříbro Bronz
Obtížnost Adam Ondra  
Bouldering Adam Ondra  

Medaile podle zemíEditovat

pořadí stát       celkem
1. Rusko  Rusko 2 2 1 5
2. Rakousko  Rakousko 2 1 1 4
3. Španělsko  Španělsko 1 0 0 1
3. Čína  Čína 1 0 0 1
5. Česko  Česko 0 1 1 2
6. Jižní Korea  Jižní Korea 0 1 0 1
6. USA  USA 0 1 0 1
8. Ukrajina  Ukrajina 0 0 1 1
8. Kazachstán  Kazachstán 0 0 1 1
8. Německo  Německo 0 0 1 1

Zúčastněné zeměEditovat

(dle nejlepšího závodníka)
obtížnost rychlost bouldering
muži ženy muži ženy muži ženy
1.            
2.            
3.            
4.            
5.            
6.            
7.            
8.            
9.            
10.            
11.            
12.            
13.            
14.            
15.            
16.            
17.            
18.            
19.            
20.            
21.            
22.            
23.          
24.          
25.          
26.          
27.          
28.          
29.        
30.        
31.        
32.      
33.      
34.      
35.      
36.    
37.    
38.    
39.    
40.    
41.    
42.    
43.    
44.    
45.    
46.    
47.    
48.  
(56) 48 31 28 22 47 32

OdkazyEditovat

ReferenceEditovat

Související článkyEditovat

Externí odkazyEditovat