Seznam medailistů na mistrovství světa v sportovní gymnastice mužů – víceboj

seznam na projektech Wikimedia

Tento seznam uvádí přehled medailistů na mistrovství světa ve sportovní gymnastice ve víceboji, který byl na program světových šampionátů zařazen poprvé v roce 1903.

MedailistéEditovat

Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
MS 1903   Antverpy   Josef Martinez   Georges Wierincky
  Joseph Lux
-
MS 1905   Bordeaux   Marcel Lalue   Daniel Lavielle   Lucien Démanet
MS 1907   Praha   Josef Čada   Jules Rolland   František Erben
MS 1909   Lucemburk   Marco Torrès   Josef Čada   Armand Coidelle
MS 1911   Turín   Ferdinand Steiner   Josef Čada   Karel Starý
  Svatopluk Svoboda
MS 1913   Paříž   Marco Torrès   Karel Stary   Josef Sýkora
1915–1917 Nekonalo se - První světová válka
MS 1922   Lublaň   František Pecháček
  Peter Šumi
-   Stane Derganc
MS 1926   Lyon   Peter Šumi   Josef Effenberger   Ladislav Vácha
MS 1930   Lucemburk   Josip Primozic   Jan Gajdoš   Emanuel Löffler
MS 1934   Budapešť   Eugene Mack   Romeo Neri   Emanuel Löffler
MS 1938   Praha   Jan Gajdoš   Jan Sládek   Eugene Mack
1942 Nekonalo se - Druhá světová válka
MS 1950   Basilej   Walther Lehmann   Marcel Adatte   Olavi Rove
MS 1954   Řím   Viktor Chukarin
  Valentin Muratov
-   Grant Changinjian
MS 1958   Moskva   Boris Šachlin   Takashi Ono   Yuri Titov
MS 1962   Praha   Yuri Titov   Jukio Endó   Boris Šachlin
MS 1966   Dortmund   Mikhail Voronine   Shuji Tsurumi   Akinori Nakayama
MS 1970   Lublaň   Eizo Kenmotsu   Mitsuo Tsukahara   Akinori Nakayama
MS 1974   Varna   Shigeru Kasamatsu   Nikolaj Andrianov   Eizo Kenmotsu
MS 1978   Štrasburk   Nikolaj Andrianov   Eizo Kenmotsu   Alexandr Diťatin
MS 1979   Fort Worth   Alexandr Diťatin   Kurt Thomas   Alexander Tkatchev
MS 1981   Moskva   Yuri Korolev   Bogdan Makuts   Koji Gushiken
MS 1983   Budapešť   Dimitri Bilozertchev   Koji Gushiken   Lou Yun
  Arthur Akopian
MS 1985   Montréal   Yuri Korolev   Vladimir Artemov   Sylvio Kroll
MS 1987   Rotterdam   Dimitri Bilozertchev   Yuri Korolev   Vladimir Artemov
MS 1989   Stuttgart   Igor Korobchinski   Valentin Mogilny   Li Jing
MS 1991   Indianapolis   Grigory Misutin   Vitalij Ščerbo   Valeri Liukin
1992   Paříž Nekonalo se
MS 1993   Birmingham   Vitalij Ščerbo   Sergei Charkov   Andreas Wecker
MS 1994   Brisbane   Ivan Ivankov   Alexei Voropaev   Vitalij Ščerbo
MS 1995   Sabae   Li Siao-šuang   Vitalij Ščerbo   Evgeni Shabaev
1996   San Juan Nekonalo se
MS 1997   Lausanne   Ivan Ivankov   Alexei Bondarenko   Naoya Tsukahara
MS 1999   Tchien-ťin   Nikolai Kryukov   Naoya Tsukahara   Yordan Yovchev
MS 2001   Gent   Feng Jing   Ivan Ivankov   Yordan Yovchev
2002   Debrecín Nekonalo se
MS 2003   Anaheim   Paul Hamm   Jang Wej   Hiroyuki Tomita
MS 2005   Melbourne   Hiroyuki Tomita   Hisashi Mizutori   Denis Savenkov
MS 2006   Aarhus   Jang Wej   Hiroyuki Tomita   Fabian Hambüchen
MS 2007   Stuttgart   Jang Wej   Fabian Hambüchen   Hisashi Mizutori
MS 2009   Londýn   Kóhei Učimura   Daniel Keatings   Yury Ryazanov
MS 2010   Rotterdam   Kóhei Učimura   Philipp Boy   Jonathan Horton
MS 2011   Tokio   Kóhei Učimura   Philipp Boy   Koji Yamamuro
MS 2013   Antverpy   Kóhei Učimura   Ryohei Kato   Fabian Hambuechen
MS 2014   Nan-ning   Kóhei Učimura   Max Whitlock   Yusuke Tanaka
MS 2015   Glasgow   Kóhei Učimura   Manrique Larduet   Deng Shudi
MS 2017   Montréal   Xiao Ruoteng   Lin Chaopan   Kenzō Shirai
MS 2018   Dauhá   Artur Dalaloyan   Xiao Ruoteng   Nikita Nagornyy
MS 2019   Stuttgart   Nikita Nagornyy   Artur Dalaloyan   Oleg Vernyayev
MS 2021   Kodaň