Otevřít hlavní menu

Seznam medailistů na mistrovství světa v sportovní gymnastice mužů – kůň našíř

Tento seznam uvádí přehled medailistů na mistrovství světa ve sportovní gymnastice (kůň našíř), který byl na program světových šampionátů zařazen poprvé v roce 1903.

MedailistéEditovat

Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
MS 1903   Antverpy   Georges Dejagere
  Joseph Lux
  N. Thysse
- -
MS 1905   Bordeaux   Georges Dejagere   Marcel Lalue   Daniel Lavielle
MS 1907   Praha   František Erben   Jules Rolland   Karel Sal
MS 1909   Lucemburk Nekonalo se
MS 1911   Turín   Osvaldo Palazzi   Giorgio Zampori
  Paolo Salvi
-
MS 1913   Paříž   Giorgio Zampori   N. Aubry
  Marco Torrès
  Osvaldo Palazzi
-
1915–1917 Nekonalo se - První světová válka
MS 1922   Lublaň   Miroslav Klinger   Stanislav Indruch
  Leon Stuckelj
  Peter Šumi
-
MS 1926   Lyon   Jan Karafiát   Jan Gajdoš   Ladislav Vácha
MS 1930   Lucemburk   Josip Primozic   Peter Šumi   Jan Gajdoš
MS 1934   Budapešť   Eugene Mack   Edy Steinemann   Jan Sládek
MS 1938   Praha   Michael Reusch   Vratislav Petracek   Léo Schuermann
1942 Nekonalo se - Druhá světová válka
MS 1950   Basilej   Josef Stalder   Marcel Adatte   Walther Lehmann
MS 1954   Řím   Grant Changinjian   Josef Stalder   Viktor Chukarin
MS 1958   Moskva   Boris Shakhlin   Pavel Stolbov   Miroslav Cerar
MS 1962   Praha   Miroslav Cerar   Boris Shakhlin   Yu Lieh Feng
  Takashi Mitsukuri
MS 1966   Dortmund   Miroslav Cerar   Mikhail Voronine   Takeshi Kato
MS 1970   Lublaň   Miroslav Cerar   Eizo Kenmotsu   Viktor Klimenko
MS 1974   Varna   Zoltán Magyar   Nikolaj Andrianov   Eizo Kenmotsu
MS 1978   Štrasburk   Zoltán Magyar   Eberhard Gienger   Stojan Deltchev
MS 1979   Fort Worth   Zoltán Magyar   Kurt Thomas   Koji Gushiken
MS 1981   Moskva   Li Xiaoping
  Michael Nikolay
-   Gyorgy Guczoghy
  Yuri Korolev
MS 1983   Budapešť   Dimitri Bilozertchev   Li Xiaoping
  Gyorgy Guczoghy
-
MS 1985   Montréal   Valentin Mogilny   Li Ning   Hiroyuki Konishi
MS 1987   Rotterdam   Zsolt Borkai
  Dimitri Bilozertchev
-   Lyubomir Gueraskov
MS 1989   Stuttgart   Valentin Mogilny   Andreas Wecker   Li Jing
MS 1991   Indianapolis   Valeri Belenki   Guo Linyao   Li Jing
MS 1992   Paříž   Li Jing
  Vitalij Ščerbo
  Pae Gil-Su
- -
MS 1993   Birmingham   Pae Gil-Su   Andreas Wecker   Karoly Schupkegel
MS 1994   Brisbane   Marius Daniel Urzica   Eric Poujade   Donghua Li
  Vitali Marinich
MS 1995   Sabae   Donghua Li   Huang Huadong   Yoshiavaki Hatakeda
MS 1996   San Juan   Pae Gil-Su   Donghua Li   Alexej Němov
MS 1997   Lausanne   Valeri Belenki   Eric Poujade   Pae Gil-Su
MS 1999   Tchien-ťin   Alexej Němov   Marius Daniel Urzica   Nikolai Kryukov
MS 2001   Gent   Marius Daniel Urzică   Xiao Qin   Olexander Beresh
MS 2002   Debrecín   Marius Urzică   Xiao Qin   Takehiro Kashima
MS 2003   Anaheim   Teng Haibin
  Takehiro Kashima
-   Nikolai Kryukov
MS 2005   Melbourne   Xiao Qin   Ioan Silviu Suciu   Takehiro Kashima
MS 2006   Aarhus   Xiao Qin   Prashanth Sellathurai   Alexander Artemev
MS 2007   Stuttgart   Xiao Qin   Krisztián Berki   Louis Smith
MS 2009   Londýn   Zhang Hongtao   Krisztián Berki   Prashanth Sellathurai
MS 2010   Rotterdam   Krisztián Berki   Louis Smith   Prashanth Sellathurai
MS 2011   Tokio   Krisztián Berki   Cyril Tommasone   Louis Smith
MS 2013   Antverpy   Kohei Kameyama   Max Whitlock
  Daniel Corral
MS 2014   Nan-ning   Krisztián Berki   Filip Ude   Cyril Tommasone
MS 2015   Glasgow   Max Whitlock   Louis Smith   Harutyun Merdinyan
  Kazuma Kaya
MS 2017   Montréal   Max Whitlock   David Belyavsky   Xiao Ruoteng
MS 2018   Dauhá   Xiao Ruoteng   Max Whitlock   Lee Chih-kai
MS 2019   Stuttgart
MS 2021   Kodaň