Otevřít hlavní menu

Seznam olympijských medailistů ve veslování – mužský skif

seznam na projektech Wikimedia

Toto je kompletní seznam olympijských medailistů v veslování (mužský skif) od roku 1900 do roku 2016.

SkifEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1900   Hermann Barrelet
Francie (FRA)
  André Gaudin
Francie (FRA)
  George Saint Ashe
Velká Británie (GBR)
LOH 1904   Frank Greer
Spojené státy americké (USA)
  James Juvenal
Spojené státy americké (USA)
  Constance Titus
Spojené státy americké (USA)
LOH 1908   Harry Blackstaffe
Velká Británie (GBR)
  Alexander McCulloch
Velká Británie (GBR)
  Bernhard von Gaza
Německo (GER)
  Károly Levitzky
Maďarsko (HUN)
LOH 1912   William Kinnear
Velká Británie (GBR)
  Polydore Veirman
Belgie (BEL)
  Everard Butler
Kanada (CAN)
  Mart Kuusik
Rusko (RUS)
LOH 1920   John Brendan Kelly
Spojené státy americké (USA)
  Jack Beresford
Velká Británie (GBR)
  Darcy Hadfield
Nový Zéland (NZL)
LOH 1924   Jack Beresford
Velká Británie (GBR)
  William Gilmore
Spojené státy americké (USA)
  Josef Schneider
Švýcarsko (SUI)
LOH 1928   Bobby Pearce
Austrálie (AUS)
  Kenneth Myers
Spojené státy americké (USA)
  Theodore Collet
Velká Británie (GBR)
LOH 1932   Bobby Pearce
Austrálie (AUS)
  William Miller
Spojené státy americké (USA)
  Guillermo Douglas
Uruguay (URU)
LOH 1936   Gustav Schäfer
Německo (GER)
  Josef Hasenöhrl
Rakousko (AUT)
  Daniel Barrow
Spojené státy americké (USA)
LOH 1948   Mervyn Wood
Austrálie (AUS)
  Eduardo Risso
Uruguay (URU)
  Romolo Catasta
Itálie (ITA)
LOH 1952   Jurij Ťukalov
Sovětský svaz (URS)
  Mervyn Wood
Austrálie (AUS)
  Teodor Kocerka
Polsko (POL)
LOH 1956   Vjačeslav Ivanov
Sovětský svaz (URS)
  Stuart MacKenzie
Austrálie (AUS)
  John B. Kelly, Jr.
Spojené státy americké (USA)
LOH 1960   Vjačeslav Ivanov
Sovětský svaz (URS)
  Achim Hill
Tým sjednoceného Německa (EUA)
  Teodor Kocerka
Polsko (POL)
LOH 1964   Vjačeslav Ivanov
Sovětský svaz (URS)
  Achim Hill
Tým sjednoceného Německa (EUA)
  Gottfried Kottmann
Švýcarsko (SUI)
LOH 1968   Henri Jan Wienese
Nizozemsko (NED)
  Jochen Meißner
Západní Německo (FRG)
  Alberto Demiddi
Argentina (ARG)
LOH 1972   Jurij Malyšev
Sovětský svaz (URS)
  Alberto Demiddi
Argentina (ARG)
  Wolfgang Güldenpfennig
Německá demokratická republika (GDR)
LOH 1976   Pertti Karppinen
Finsko (FIN)
  Peter-Michael Kolbe
Západní Německo (FRG)
  Joachim Dreifke
Německá demokratická republika (GDR)
LOH 1980   Pertti Karppinen
Finsko (FIN)
  Vasil Jakuša
Sovětský svaz (URS)
  Peter Kersten
Německá demokratická republika (GDR)
LOH 1984   Pertti Karppinen
Finsko (FIN)
  Peter-Michael Kolbe
Západní Německo (FRG)
  Robert Mills
Kanada (CAN)
LOH 1988   Thomas Lange
Německá demokratická republika (GDR)
  Peter-Michael Kolbe
Západní Německo (FRG)
  Eric Verdonk
Nový Zéland (NZL)
LOH 1992   Thomas Lange
Německo (GER)
  Václav Chalupa
Československo (TCH)
  Kajetan Broniewski
Polsko (POL)
LOH 1996   Xeno Müller
Švýcarsko (SUI)
  Derek Porter
Kanada (CAN)
  Thomas Lange
Německo (GER)
LOH 2000   Rob Waddell
Nový Zéland (NZL)
  Xeno Müller
Švýcarsko (SUI)
  Marcel Hacker
Německo (GER)
LOH 2004   Olaf Tufte
Norsko (NOR)
  Jüri Jaanson
Estonsko (EST)
  Ivo Yanakiev
Bulharsko (BUL)
LOH 2008   Olaf Tufte
Norsko (NOR)
  Ondřej Synek
Česko (CZE)
  Mahé Drysdale
Nový Zéland (NZL)
LOH 2012   Mahé Drysdale
Nový Zéland (NZL)
  Ondřej Synek
Česko (CZE)
  Alan Campbell
Velká Británie (GBR)
LOH 2016   Mahé Drysdale
Nový Zéland (NZL)
  Damir Martin
Chorvatsko (CRO)
  Ondřej Synek
Česko (CZE)
LOH 2020