Otevřít hlavní menu

Česko na Letních olympijských hrách 2004

Česko na Letních olympijských hrách 2004
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód CZE
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
1 3 5 9
NOV Český olympijský výbor (link)
Účastníci 142 celkem (80 mužů a 62 žen)
ve 20 sportech
Vlajkonoš Květoslav Svoboda (zahájení)
Olympijský vítěz Roman Šebrle.

České medaileEditovat

Medaile Jméno Sport Disciplína
  Zlato Roman Šebrle   Atletika Muži desetiboj
  Stříbro David Kopřiva
Jakub Hanák
Tomáš Karas
David Jirka
  Veslování párová čtyřka
  Stříbro Lenka Šmídová   Jachting Třída Evropa - ženy
  Stříbro Lenka Hyková   Sportovní střelba sportovní pistole 25 m (30 ran + 30 ran)
  Bronz Jaroslav Bába   Atletika Muži skok vysoký
  Bronz Jaroslav Volf
Ondřej Štěpánek
  Kanoistika slalom kanoe C2
  Bronz Kateřina Emmons   Sportovní střelba vzduchová puška na 10 m (40 ran)
  Bronz Libor Capalini   Moderní pětiboj
  Bronz Věra Cechlová-Pospíšilová   Atletika Ženy hod diskem

Česká republika se umístila na 42. místě v pořadí národů. Druhý nástupnický československý stát Slovenská republika obsadil 29. místo.

Seznam všech zúčastněných sportovcůEditovat

Číslo Jméno Pohlaví Věk Sport
1 Jan Železný Muž 38   Atletika
2 Antonín Žalský Muž 24   Atletika
3 Lucie Vrbenská Žena 27   Atletika
4 Jiří Vojtík Muž 23   Atletika
5 Svatoslav Ton Muž 25   Atletika
6 Nikola Tomečková Žena 30   Atletika
7 Štěpán Tesařík Muž 26   Atletika
8 Iva Straková Žena 24   Atletika
9 Petr Stehlík Muž 27   Atletika
10 Róbert Štefko Muž 36   Atletika
11 Barbora Špotáková Žena 23   Atletika
12 Michal Šneberger Muž 26   Atletika
13 Lucie Martincová Žena 22   Atletika
14 Denisa Ščerbová Žena 17   Atletika
15 Adam Ptáček Muž 23   Atletika
16 Věra Pospíšilová Žena 25   Atletika  
17 Anna Pichrtová Žena 31   Atletika
18 Jiří Mužík Muž 27   Atletika
19 Vladimír Maška Muž 31   Atletika
20 Jiří Malysa Muž 37   Atletika
21 Libor Malina Muž 31   Atletika
22 Vladimíra Malátová-Racková Žena 37   Atletika
23 Zuzana Kováčiková Žena 31   Atletika
24 Jarmila Klimešová Žena 23   Atletika
25 Šárka Kašpárková Žena 33   Atletika
26 Tomáš Janků Muž 29   Atletika
27 Štěpán Janáček Muž 27   Atletika
28 Miloš Holuša Muž 39   Atletika
29 Michaela Hejnová Žena 24   Atletika
30 Pavla Hamáčková Žena 26   Atletika
31 Miroslav Guzdek Muž 29   Atletika
32 Tomáš Dvořák Muž 32   Atletika
33 Barbora Dibelková Žena 21   Atletika
34 Kateřina Baďurová Žena 21   Atletika
35 Jaroslav Bába Muž 19   Atletika  
36 Roman Šebrle Muž 29   Atletika  
37 Ivana Voračková Žena 24   Basketbal
38 Eva Vítečková Žena 22   Basketbal
39 Jana Veselá Žena 20   Basketbal
40 Ivana Večeřová Žena 25   Basketbal
41 Michaela Uhrová Žena 22   Basketbal
42 Michaela Pavlíčková Žena 26   Basketbal
43 Hana Machová Žena 24   Basketbal
44 Petra Kulichová Žena 19   Basketbal
45 Zuzana Klimešová Žena 25   Basketbal
46 Michala Hartigová Žena 20   Basketbal
47 Romana Hamzová Žena 33   Basketbal
48 Irena Borecká Žena 23   Basketbal
49 Andrea Pažoutová Žena 25   Judo
50 Jaroslav Hatla Muž 31   Jezdectví Soutěž všestranné způsobilosti
51 Jana Komrsková Žena 21   Sportovní gymnastika
52 Ivan Vrba Muž 27   Cyklistika
53 Lenka Valová Žena 21   Cyklistika
54 Ján Svorada Muž 35   Cyklistika
55 Ondřej Sosenka Muž 28   Cyklistika
56 Martina Růžičková Žena 24   Cyklistika
57 Petr Lazar Muž 28   Cyklistika
58 Jaroslav Kulhavý Muž 19   Cyklistika
59 Lada Kozlíková Žena 24   Cyklistika
60 Radim Kořínek Muž 30   Cyklistika
61 Alois Kaňkovský Muž 21   Cyklistika
62 Milan Kadlec Muž 29   Cyklistika
63 Michal Hrazdíra Muž 26   Cyklistika
64 René Andrle Muž 30   Cyklistika
65 Michala Strnadová Žena 24   Kanoistika (rychlostní)
66 Ondřej Raab Muž 31   Kanoistika (slalom)
67 Irena Pavelková Žena 29   Kanoistika (slalom)
68 Tomáš Máder Muž 30   Kanoistika (slalom)
69 Marek Jiras Muž 25   Kanoistika (slalom)
70 Tomáš Indruch Muž 28   Kanoistika (slalom)
71 Štěpánka Hilgertová Žena 36   Kanoistika (slalom)
72 Martin Doktor Muž 30   Kanoistika (rychlostní)
73 Jaroslav Volf Muž 24   Kanoistika (slalom)  
74 Ondřej Štěpánek Muž 24   Kanoistika (slalom)  
75 Dominika Červenková Žena 16   Moderní gymnastika
76 Michal Michalík Muž 24   Moderní pětiboj
77 Alexandra Kalinovská Žena 30   Moderní pětiboj
78 Libor Capalini Muž 31   Moderní pětiboj  
79 Martin Trčka Muž 27   Jachting
80 Tom Malina Muž 25   Jachting
81 Michal Maier Muž 40   Jachting
82 Lenka Šmídová Žena 29   Jachting  
83 Květoslav Svoboda Muž 21   Plavání
84 Martin Škacha Muž 20   Plavání
85 Michal Rubáček Muž 17   Plavání
86 Kateřina Pivoňková Žena 25   Plavání
87 Jana Pechanová Žena 23   Plavání
88 Daniel Málek Muž 31   Plavání
89 Kristýna Kyněrová Žena 25   Plavání
90 Jana Klusáčková Žena 26   Plavání
91 Petra Klosová Žena 18   Plavání
92 Sandra Kazíková Žena 28   Plavání
93 Josef Horký Muž 32   Plavání
94 Ilona Hlaváčková Žena 27   Plavání
95 Soňa Dosoudilová-Nováková Žena 28   Plážový volejbal
96 Eva Celbová Žena 29   Plážový volejbal
97 Richard Výborný Muž 33   Stolní tenis
98 Alena Vachovcová Žena 30   Stolní tenis
99 Renáta Štrbíková Žena 25   Stolní tenis
100 Petr Korbel Muž 33   Stolní tenis
101 Martin Tenk Muž 32   Sportovní střelba
102 Jan Sychra Muž 35   Sportovní střelba
103 Tomáš Jeřábek Muž 31   Sportovní střelba
104 Miroslav Janus Muž 32   Sportovní střelba
105 Tomáš Caknakis Muž 17   Sportovní střelba
106 Václav Bečvář Muž 47   Sportovní střelba
107 Kateřina Kurková Žena 20   Sportovní střelba  
108 Lenka Hyková Žena 19   Sportovní střelba  
109 Ivana Bursová Žena 27   Synchronizované plavání
110 Soňa Bernardová Žena 28   Synchronizované plavání
111 Cyril Suk Muž 37   Tenis
112 Barbora Strýcová Žena 18   Tenis
113 Libuše Průšová Žena 25   Tenis
114 Jiří Novák Muž 29   Tenis
115 Klára Koukalová Žena 22   Tenis
116 Martin Damm Muž 32   Tenis
117 Tomáš Berdych Muž 18   Tenis
118 Iveta Benešová Žena 21   Tenis
119 Lucie Zelenková Žena 30   Triatlon
120 Lenka Radová-Zemanová Žena 24   Triatlon
121 Filip Ospalý Muž 28   Triatlon
122 Martin Krňávek Muž 30   Triatlon
123 Renata Berková Žena 29   Triatlon
124 Petr Vitásek Muž 23   Veslování
125 Michal Vabroušek Muž 29   Veslování
126 Ondřej Synek Muž 21   Veslování
127 Jan Schindler Muž 25   Veslování
128 Karel Neffe Muž 19   Veslování
129 Adam Michálek Muž 29   Veslování
130 Václav Maleček Muž 30   Veslování
131 Jakub Makovička Muž 23   Veslování
132 Miroslava Knapková Žena 23   Veslování
133 Petr Imre Muž 29   Veslování
134 Milan Doleček ml. Muž 22   Veslování
135 Václav Chalupa Muž 36   Veslování
136 David Kopřiva Muž 24   Veslování  
137 Tomáš Karas Muž 29   Veslování  
138 David Jirka Muž 22   Veslování  
139 Jakub Hanák Muž 21   Veslování  
140 Tomáš Matykiewicz Muž 21   Vzpírání
141 David Vála Muž 26   Zápas
142 Petr Švehla Muž 32   Zápas

Externí odkazyEditovat