Kanoistika na Letních olympijských hrách 2004 – C2 slalom muži

kanoistika na Letních olympijských hrách 2004

Závod ve vodním slalomu C2 mužů na Letních olympijských hrách 2004 se konal na kanále v areálu Helliniko Olympic Canoe/Kayak Slalom Centre ve dnech 19. a 20. srpna 2004.

Kanoistika
na Letních olympijských hrách 2004
Vodním slalomu C2 muži
Canoeing (slalom) pictogram.svgOlympic rings.svg
Základní údaje
PořadatelMezinárodní kanoistická federace
Mezinárodní olympijský výbor
DějištěHelliniko Olympic Canoe
Datum19. a 20. srpna 2004
Medailisté
Zlatá olympijská medaile  Pavol Hochschorner a Peter Hochschorner (SVK)
Stříbrná olympijská medaile  Marcus Becker a Stefan Henze (GER)
Bronzová olympijská medaile  Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek (CZE)
Soutěže
Vodní slalom
Muži Ženy
C1
C2
K1 K1
Rychlostní kanoistika
Muži Ženy
C1 500 m
C1 1000 m
C2 500 m
C2 1000 m
K1 500 m K1 500 m
K1 1000 m
K2 500 m K2 500 m
K2 1000 m
K4 500 m
K4 1000 m

<< 2000 seznam medailistů 2008 >>

Z českých závodníků se jej zúčastnily dvojice Marek Jiras s Tomášem Mádrem (7. místo) a Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem, kteří vybojovali bronzové medaile.

Olympijské vítězství si odvezla slovenská posádka bratrů Pavola a Petera Hochschornerových. Na stříbrné příčce dojeli Němci Marcus Becker a Stefan Henze.

ProgramEditovat

Datum Fáze
čtvrtek 19. srpna 2004 rozjížďky
pátek 20. srpna 2004 semifinále
pátek 20. srpna 2004 finále

VýsledkyEditovat

Pořadí Posádka Rozjížďky Semifinále Finále
1. jízda Pen. 2. jízda Pen. Celkem Pořadí Čas Pen. Pořadí Čas Pen. Celkem Pořadí
    Pavol Hochschorner a Peter Hochschorner (SVK) 100,13 0 100,91 0 201,04 1. 101,29 0 1. 105,87 2 207,16 1.
    Marcus Becker a Stefan Henze (GER) 108,35 0 107,21 2 215,56 5. 106,32 2 4. 104,66 2 210,98 2.
    Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek (CZE) 108,10 4 106,25 2 214,35 3. 106,22 2 3. 106,64 4 212,86 3.
4.   Christian Bahmann a Michael Senft (GER) 116,01 2 114,58 2 230,59 9. 107,01 0 6. 106,44 2 213,45 4.
5.   Philippe Quemerais a Yann Le Pennec (FRA) 105,29 0 110,04 2 215,33 4. 105,79 0 2. 111,00 4 216,79 5.
6.   Andrea Benetti a Erik Masoero (ITA) 116,32 2 121,83 6 238,15 10. 106,40 0 5. 113,66 4 220,06 6.
7.   Marek Jiras a Tomáš Máder (CZE) 110,66 2 118,33 4 228,99 8. 110,35 6 7. nepostoupili do finále
8.   Matt Taylor a Joe Jacobi (USA) 116,01 4 107,42 2 223,43 6. 111,14 2 8. nepostoupili do finále
9.   Stuart Bowman a Nick Smith (GBR) 102,25 0 111,16 6 213,41 2. 114,02 6 9. nepostoupili do finále
10.   Marcin Pochwała a Paweł Sarna (POL) 113,86 2 112,79 2 226,65 7. 119,78 6 10. nepostoupili do finále
11.   Čchen Fu-pin a Tchien Čchin (CHN) 123,64 6 125,02 6 248,66 11. nepostoupili do semifinále
12.   Mark Bellofiore a Lachie Milne (AUS) 114,07 2 164,29 52 278,36 12. nepostoupili do semifinále

Externí odkazyEditovat