Otevřít hlavní menu

Sovětský svaz na Letních olympijských hrách 1964

Sovětský svaz na Letních olympijských hrách 1964 reprezentovala výprava 317 sportovců, z toho 254 mužů a 63 žen v 19 sportech.

Sovětský svaz na Letních olympijských hrách 1964
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód URS
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
30 31 35 96
NOV Sovětský olympijský výbor
Vlajkonoš Jurij Vlasov

MedailistéEditovat

Medaile Jméno Sport Disciplína
  Zlato Larisa Latyninová   Gymnastika Ženy prostná
  Zlato Boris Šachlin   Gymnastika Muži hrazda
  Zlato Larisa Latyninová
Polina Astachovová
Tamara Manina
Jelena Volčecká
Tamara Zamotailova
Lyudmila Gromova
  Gymnastika Družstvo žen
  Zlato Polina Astachovová   Gymnastika Ženy bradla
  Zlato Tamara Pressová   Atletika Ženy hod diskem
  Zlato Romuald Klim   Atletika Muži hod kladivem
  Zlato Valerij Brumel   Atletika Muži skok vysoký
  Zlato Irina Pressová   Atletika Ženy pětiboj
  Zlato Tamara Pressová   Atletika Ženy vrh koulí
  Zlato Stanislav Stěpaškin   Box Muži Pérová váha do 57 kg
  Zlato Boris Lagutin   Box Muži lehkotěžká váha do 71 kg
  Zlato Valery Popenchenko   Box Muži váha střední do 75 kg
  Zlato Andrei Khimich
Stepan Oshchepkov
  Kanoistika Muži C-2 1000 m
  Zlato Lyudmila Khvedosyuk-Pinaeva   Kanoistika Ženy K-1 500 m
  Zlato Nikolaj Chužikov
Anatoli Grishin
Vjačeslav Ionov
Vladimir Morozov
  Kanoistika Muži K-4 1000 m
  Zlato Grigorij Kriss   Šerm Muži kord
  Zlato Viktor Ždanovič
Jurij Šarov
Jurij Sisikin
German Svěšnikov
Mark Midler
  Šerm Družstvo mužů fleret
  Zlato Boris Melnikov
Nugzar Asatiani
Mark Rakita
Jakov Rylskij
Umar Mavlichanov
  Šerm Družstvo mužů šavle
  Zlato Albert Mokeev
Igor Novikov
Viktor Mineev
  Moderní pětiboj Družstvo mužů
  Zlato Oleg Tyurin
Boris Dubrovsky
  Veslování Muži dvojskif
  Zlato Vjačeslav Ivanov   Veslování Muži skif
  Zlato Galina Prozumenščikovová   Plavání Ženy 200 m prsa
  Zlato Yuri Chesnokov
Yuri Vengerovsky
Eduard Sibirjakov
Dmitry Voskoboinikov
Vazha Katcharava
Stanislav Lyugailo
Vitali Kovalenko
Yuri Poyarkov
Ivan Bugaenkov
Nikolai Burobin
Valery Kalachikhin
Georgi Mondzolevsky
  Volejbal Turnaj mužů
  Zlato Leonid Žabotinskij   Vzpírání Muži těžká váha +90 kg
  Zlato Alexej Vachonin   Vzpírání Muži bantamová váha do 56 kg
  Zlato Rudolf Plyukfelder   Vzpírání Muži lehkotěžká váha do 82,5 kg
  Zlato Vladimir Golovanov   Vzpírání Muži polotěžká váha do 90 kg
  Zlato Alexander Ivanytsky   Zápas muži, volný styl nad 97 kg
  Zlato Alexandr Medveď   Zápas muži, volný styl do 97 kg
  Zlato Anatolij Kolesov   Zápas muži, řecko-římský do 78 kg
  Stříbro Tamara Manina   Gymnastika Ženy kladina
  Stříbro Viktor Lisitsky   Gymnastika Muži prostná
  Stříbro Polina Astachovová   Gymnastika Ženy prostná
  Stříbro Yuri Titov   Gymnastika Muži hrazda
  Stříbro Boris Šachlin   Gymnastika Muži víceboj - jednotlivci
  Stříbro Viktor Lisitsky   Gymnastika Muži víceboj - jednotlivci
  Stříbro Larisa Latyninová   Gymnastika Ženy víceboj - jednotlivci
  Stříbro Boris Šachlin
Yuri Titov
Viktor Lisitsky
Yury Tsapenko
Sergei Diomidov
Viktor Leontyev
  Gymnastika Družstvo mužů
  Stříbro Viktor Lisitsky   Gymnastika Muži přeskok
  Stříbro Larisa Latyninová   Gymnastika Ženy přeskok
  Stříbro Rein Aun   Atletika Muži desetiboj
  Stříbro Oleg Fyodoseyev   Atletika Muži trojskok
  Stříbro Valdis Muizhniek
Nikolai Bagley
Armenak Alachachian
Alexandr Travin
Vyacheslav Khrynin
Jānis Krūmiņš
Levan Moseshvili
Yuri Korneev
Alexandr Petrov
Gennadi Volnov
Jaak Lipso
Yuris Kalnyns
  Basketbal Turnaj mužů
  Stříbro Velikton Barannikov   Box Muži lehká váha do 60 kg
  Stříbro Yevgeni Frolov   Box Muži velterová váha do 63,5 kg
  Stříbro Rikardas Tamulis   Box Muži váha lehká střední do 67 kg
  Stříbro Alexej Kiseljov   Box Muži Váha polotěžká do 81 kg
  Stříbro Imant Bodnieks
Viktor Logunov
  Cyklistika Muži 2000 m tandem
  Stříbro Lyudmila Shishova
Valentina Prudskovová
Valentina Rastvorovová
Tatyana Petrenko-Samusenko
Galina Gorochovová
  Šerm Družstvo žen fleret
  Stříbro Igor Novikov   Moderní pětiboj Muži jednotlivci
  Stříbro Shota Kveliashvili   Sportovní střelba Muži 300 m rifle tři pozice
  Stříbro Pavel Senichev   Sportovní střelba Muži trap
  Stříbro Georgi Prokopenko   Plavání Muži 200 m prsa
  Stříbro Antonina Ryzhova
Astra Biltauer
Ninel Lukanina
Lyudmila Buldakova
Nelli Abramova
Tamara Tikhonina
Valentina Kamenek-Vinogradova
Inna Ryskal
Marita Katusheva
Tatyana Roshchina
Valentina Mishak
Lyudmila Gureeva
  Volejbal Turnaj žen
  Stříbro Jurij Vlasov   Vzpírání Muži těžká váha do 110 kg
  Stříbro Vladimir Kaplunov   Vzpírání Muži lehká váha do 67,5 kg
  Stříbro Viktor Kurentsov   Vzpírání Muži střední váha do 75 kg
  Stříbro Guliko Sagaradze   Zápas muži, volný styl do 78 kg
  Stříbro Anatolij Roščin   Zápas muži, řecko-římský nad 97 kg
  Stříbro Vladlen Trostjanskij   Zápas muži, řecko-římský do 57 kg
  Stříbro Roman Rurua   Zápas muži, řecko-římský do 63 kg
  Bronz Larisa Latyninová   Gymnastika Ženy kladina
  Bronz Polina Astachovová   Gymnastika Ženy víceboj - jednotlivci
  Bronz Yury Tsapenko   Gymnastika Muži kůň našíř
  Bronz Boris Šachlin   Gymnastika Muži kruhy
  Bronz Larisa Latyninová   Gymnastika Ženy bradla
  Bronz Anatolij Michajlov   Atletika Muži 110 m překážek
  Bronz Vladimir Golubničij   Atletika Muži chůze 20 km
  Bronz Ivan Belyaev   Atletika Muži 3000 m steeplechase
  Bronz Taisija Čenčiková   Atletika Ženy skok vysoký
  Bronz Jānis Lūsis   Atletika Muži hod oštěpem
  Bronz Yelena Gorchakova   Atletika Ženy hod oštěpem
  Bronz Igor Ter-Ovanesjan   Atletika Muži skok do dálky
  Bronz Taťána Ščelkanovová   Atletika Ženy skok do dálky
  Bronz Galina Bystrovová   Atletika Ženy pětiboj
  Bronz Galina Zybinová   Atletika Ženy vrh koulí
  Bronz Viktor Kravčenko   Atletika Muži trojskok
  Bronz Vadim Emelyanov   Box Muži Váha těžká do 81 kg
  Bronz Stanislav Sorokin   Box Muži Váha muší do 51 kg
  Bronz Yevgeny Penyaev   Kanoistika Muži C-1 1000 m
  Bronz Galina Alekseeva   Skoky do vody Ženy věž 10 m
  Bronz Sergei Filatov   Jezdectví Drezura - jednotlivci
  Bronz Sergei Filatov
Ivan Kizimov
Ivan Kalita
  Jezdectví Drezura - družstvo
  Bronz Guram Kostava   Šerm Muži kord
  Bronz Umar Mavlichanov   Šerm Muži šavle
  Bronz Anzor Kiknadze   Judo Muži nad 80 kg
  Bronz Parnaoz Čikviladze   Judo Muži nad 80 kg
  Bronz Oleg Stěpanov   Judo Muži do 68 kg
  Bronz Aron Bogoľubov   Judo Muži do 68 kg
  Bronz Albert Mokeev   Moderní pětiboj Muži jednotlivci
  Bronz Svetlana Babanina   Plavání Ženy 200 m prsa
  Bronz Tatyana Savelyeva
Svetlana Babanina
Tatyana Devyatova
Natalya Ustinova
  Plavání Ženy štafeta 4x100 m polohový závod
  Bronz Igor Grabovsky
Vladimir Kuznetsov
Boris Grishin
Boris Popov
Nikolai Kalashnikov
Zenon Bortkevich
Nikolai Kuznetsov
Vladimir Semyonov
Viktor Ageev
Leonid Osipov
Eduard Egorov
  Vodní pólo Turnaj mužů
  Bronz Ajdin Ibragimov   Zápas muži, volný styl do 57 kg
  Bronz Nodar Chochašvili   Zápas muži, volný styl do 63 kg
  Bronz Davit Gvanceladze   Zápas muži, řecko-římský do 70 kg

ReferenceEditovat