Otevřít hlavní menu

Itálie na Letních olympijských hrách 1996

Itálii na Letních olympijských hrách v roce 1996 reprezentovala výprava 340 sportovců (236 mužů a 104 žen) v 27 sportech.

Itálie na Letních olympijských hrách 1996
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód ITA
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
13 10 12 35
NOV Comitato Olimpico Nazionale Italiano ((italsky) link)
Vlajkonoš Giovanna Trilliniová

MedailistéEditovat

Medaile Jméno Sport Soutěž
  Zlato Antonio Rossi   Kanoistika Muži K1 500 metrů
  Zlato Antonio Rossi
Daniele Scarpa
  Kanoistika Muži K2 1000 metrů
  Zlato Andrea Collinelli   Cyklistika Muži 4 000 m stíhací závod (jednotlivci)
  Zlato Silvio Martinello   Cyklistika Muži bodovací závod
  Zlato Antonella Bellutti   Cyklistika Ženy stíhací závod (jednotlivkyně)
  Zlato Paola Pezzo   Cyklistika Ženy cross-country
  Zlato Alessandro Puccini   Šerm Muži fleret
  Zlato Maurizio Randazzo
Sandro Cuomo
Angelo Mazzoni
  Šerm Družstvo mužů kord
  Zlato Giovanna Trilliniová
Francesca Bortolozziová
Valentina Vezzaliová
  Šerm Družstvo žen fleret
  Zlato Yuri Chechi   Sportovní gymnastika Muži kruhy
  Zlato Agostino Abbagnale
Davide Tizzano
  Veslování Muži dvojskif
  Zlato Roberto Di Donna   Sportovní střelba Muži 10 metrů vzduchová pistole
  Zlato Ennio Falco   Sportovní střelba Muži skeet
  Stříbro Fiona Mayová   Atletika Ženy skok daleký
  Stříbro Elisabetta Perrone   Atletika Ženy chůze na 10 km
  Stříbro Beniamino Bonomi   Kanoistika Muži K1 1000 metrů
  Stříbro Beniamino Bonomi
Daniele Scarpa
  Kanoistika Muži K2 500 metrů
  Stříbro Imelda Chiappa   Cyklistika Ženy silniční závod jednotlivců
  Stříbro Margherita Zalaffi
Laura Chiesaová
Elisa Ugaová
  Šerm Družstvo žen kord
  Stříbro Valentina Vezzaliová   Šerm Ženy fleret
  Stříbro Girolamo Giovinazzo   Judo Muži do 60 kg
  Stříbro Albano Pera   Sportovní střelba Muži double trap
  Stříbro Andrea Sartoretti
Paolo Tofoli
Andrea Zorzi
Pasquale Gravina
Marco Meoni
Samuele Papi
Luca Cantagalli
Andrea Gardini
Andrea Giani
Lorenzo Bernardi
Vigor Bovolenta
Marco Bracci
  Volejbal Turnaj mužů
  Bronz Michele Frangilli
Matteo Bisiani
Andrea Parenti
  Lukostřelba Družstvo mužů
  Bronz Alessandro Lambruschini   Atletika Muži 3000 metrů steeplechase
  Bronz Roberta Brunet   Atletika Ženy běh na 5000 metrů
  Bronz Josefa Idemová   Kanoistika Ženy K1 500 metrů
  Bronz Raffaello Caserta
Luigi Tarantino
Tonhi Terenzi
  Šerm Družstvo mužů šavle
  Bronz Giovanna Trilliniová   Šerm Ženy fleret
  Bronz Ylenia Scapinová   Judo Ženy do 72 kg
  Bronz Roberto Di Donna   Sportovní střelba Muži 50 metrů libovolná pistole
  Bronz Andrea Benelli   Sportovní střelba Muži skeet
  Bronz Emanuele Merisi   Plavání Muži 200 m znak
  Bronz Leonardo Sottani
Carlo Silipo
Luca Giustolisi
Amedeo Pomilio
Francesco Postiglione
Roberto Calcaterra
Marco Gerini
Alberto Ghibellini
Alessandro Bovo
Alessandro Calcaterra
Alberto Angelini
Francesco Attolico
Fabio Bencivenga
  Vodní pólo Turnaj mužů
  Bronz Alessandra Sensini   Jachting Ženy třída Mistral

Externí odkazyEditovat