Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1996

gymnastika na Letních olympijských hrách 1996

Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1996 zahrnovala soutěže mužů a žen na jednotlivých nářadích a víceboje jednotlivců resp. jednotlivkyň a družstev. Všechny disciplíny proběhly v hale Georgia Dome v Atlantě v Georgii.

Sportovní gymnastika
na Letních olympijských hrách 1996
Gymnastics (artistic) pictogram.svgOlympic rings without rims.svg
Základní údaje
Pořadatel Mezinárodní gymnastická federace
Mezinárodní olympijský výbor
Dějiště Stegeman Coliseum
Datum 20. července - 4. srpna 1996
Soutěže 14 (8 muži, 6 ženy)
Startující xxx (xx mužů, xx žen) z xx zemí
Soutěže
Víceboj jednotlivci muži ženy
Víceboj družstva muži ženy
Prostná muži ženy
Přeskok muži ženy
Bradla muži ženy
Kůň našíř muži
Kruhy muži
Hrazda muži
Kladina ženy

<< 1992 seznam medailistů 2000 >>

MedailistéEditovat

MužiEditovat

Soutěž   Zlato   Stříbro   Bronz
Víceboj – družstva   Rusko (RUS)
Sergej Charkov
Nikolaj Krjukov
Alexej Němov
Jevgenij Podgornyj
Dmitrij Truš
Dmitrij Vasilenko
Alexej Voropajev
  Čína (CHN)
Fan Pin
Fan Chung-pin
Chuang Chua-tung
Chuang Li-pching
Li Siao-šuang
Šen Ťien
Čang Ťin-ťing
  Ukrajina (UKR)
Ihor Korobčynskyj
Oleh Kosjak
Hrihorij Misjutin
Volodimir Šamenko
Rustam Šaripov
Oleksandr Svitlyčnyj
Jurij Jermakov
Víceboj – jednotlivci   Li Siao-šuang
Čína (CHN)
  Alexej Němov
Rusko (RUS)
  Vitalij Ščerbo
Bělorusko (BLR)
Prostná   Ioannis Melissanidis
Řecko (GRE)
  Li Siao-šuang
Čína (CHN)
  Alexej Němov
Rusko (RUS)
Kůň našíř   Li Tung-chua
Švýcarsko (SUI)
  Marius Urzică
Rumunsko (ROU)
  Alexej Němov
Rusko (RUS)
Kruhy   Jury Chechi
Itálie (ITA)
  Szilveszter Csollány
Maďarsko (HUN)
nebyla udělena
  Dan Burincă
Rumunsko (ROU)
Přeskok   Alexej Němov
Rusko (RUS)
  Yeo Hong-Chul
Jižní Korea (KOR)
  Vitalij Ščerbo
Bělorusko (BLR)
Bradla   Rustam Šaripov
Ukrajina (UKR)
  Jair Lynch
Spojené státy americké (USA)
  Vitalij Ščerbo
Bělorusko (BLR)
Hrazda   Andreas Wecker
Německo (GER)
  Krasimir Dunev
Bulharsko (BUL)
  Vitalij Ščerbo
Bělorusko (BLR)
  Fan Pin
Čína (CHN)
  Alexej Němov
Rusko (RUS)

ŽenyEditovat

Soutěž   Zlato   Stříbro   Bronz
Víceboj – družstva   Spojené státy americké (USA)
Amanda Bordenová
Amy Chowová
Dominique Dawesová
Shannon Millerová
Dominique Moceanuová
Jaycie Phelpsová
Kerri Strugová
  Rusko (RUS)
Jelena Dolgopolovová
Rozalija Galijevová
Jelena Groševová
Světlana Chorkinová
Dina Kočetkovová
Jevgenija Kuzněcovová
Oksana Ljapinová
  Rumunsko (ROU)
Simona Amanarová
Gina Gogeanová
Ionela Loaieşová
Alexandra Marinescuová
Lavinia Miloşoviciová
Mirela Ţugurlanová
Víceboj – jednotlivci   Lilia Podkopajevová
Ukrajina (UKR)
  Gina Gogeanová
Rumunsko (ROU)
  Simona Amanarová
Rumunsko (ROU)
  Lavinia Miloşoviciová
Rumunsko (ROU)
Přeskok   Simona Amanarová
Rumunsko (ROU)
  Mo Chuej-lan
Čína (CHN)
  Gina Gogeanová
Rumunsko (ROU)
Bradla   Světlana Chorkinová
Rusko (RUS)
  Pi Wen-ťing
Čína (CHN)
nebyla udělena
  Amy Chowová
Spojené státy americké (USA)
Kladina   Shannon Millerová
Spojené státy americké (USA)
  Lilia Podkopajevová
Ukrajina (UKR)
  Gina Gogeanová
Rumunsko (ROU)
Prostná   Lilia Podkopajevová
Ukrajina (UKR)
  Simona Amanarová
Rumunsko (ROU)
  Dominique Dawesová
Spojené státy americké (USA)

Přehled medailíEditovat

Pořadí Země   Zlato   Stříbro   Bronz Celkově
1.   Ukrajina (UKR) 3 1 1 5
2.   Rusko (RUS) 3 2 3 8
3.   Spojené státy americké (USA) 2 2 1 5
4.   Rumunsko (ROU) 1 4 5 10
5.   Čína (CHN) 1 4 1 6
6.   Německo (GER) 1 0 0 1
  Řecko (GRE) 1 0 0 1
  Itálie (ITA) 1 0 0 1
  Švýcarsko (SUI) 1 0 0 1
11.   Bulharsko (BUL) 0 1 0 1
12.   Jižní Korea (KOR ) 0 1 0 1
  Maďarsko (HUN) 0 1 0 1
14.   Bělorusko (BLR) 0 0 4 4
Celkem 14 16 15 45


Externí odkazyEditovat