Otevřít hlavní menu

Austrálie na Letních olympijských hrách 1992

Austrálii na Letních olympijských hrách v roce 1992 reprezentovalo 279 sportovců v 25 sportech. Ve výpravě bylo 187 mužů a 92 žen.

Austrálie na Letních olympijských hrách 1992
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód AUS
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
7 9 11 27
NOV Australian Olympic Committee ((anglicky) link)
Vlajkonoš Jenny Donnet

MedailistéEditovat

Medaile Jméno Sport Soutěž
  Zlato Kathy Watt   Cyklistika Ženy silniční závod jednotlivců
  Zlato Matt Ryan   Jezdectví Jezdecká všestrannost - jednotlivci
  Zlato Kieren Perkins   Plavání Muži 1 500 m volný způsob
  Zlato Clint Robinson   Kanoistika Muži K1 1 000 m
  Zlato Matt Ryan
Andrew Hoy
Gillian Rolton
  Jezdectví Družstvo mužů jezdecká všestrannost
  Zlato Stephen Hawkins
Peter Antonie
  Veslování Muži dvojskif
  Zlato Andrew Cooper
Mike McKay
James Tomkins
Nick Green
  Veslování Muži čtyřka bez kormidelníka
  Stříbro Kieren Perkins   Plavání Muži 400 m volný způsob
  Stříbro Hayley Lewis   Plavání Ženy 800 m volný způsob
  Stříbro Glen Housman   Plavání Muži 1 500 m volný způsob
  Stříbro Gary Neiwand   Cyklistika Muži 1 000 m sprint
  Stříbro Shane Kelly   Cyklistika Muži 1 000 m s pevným startem
  Stříbro Kathy Watt   Cyklistika Ženy 3 000 m stíhací závod (jednotlivkyně)
  Stříbro Danielle Woodwardová   Kanoistika K1 slalom ženy
  Stříbro Brett Aitken
Steve McGlede
Shaun O'Brien
Stuart O'Grady
  Cyklistika Družstvo mužů 4 000 m stíhací závod
  Stříbro John Bestall
Warren Birmingham
Lee Bodimeade
Ashley Carey
Gregory Corbitt
Stephen Davies
Damon Diletti
Lachlan Dreher
Lachlan Elmer
Dean Evans
Paul Lewis
Graham Reid
Jay Stacy
Michael York
David Wansbrough
Ken Wark
  Pozemní hokej Turnaj mužů
  Bronz Nicole Stevenson   Plavání Ženy 200 m znak
  Bronz Hayley Lewis   Plavání Ženy 400 m volný způsob
  Bronz Samantha Riley   Plavání Ženy 100 m prsa
  Bronz Susie O'Neill   Plavání Ženy 200 m motýlek
  Bronz Phil Rogers   Plavání Muži 100 m prsa
  Bronz Lars Kleppich   Jachting Muži třída Lechner
  Bronz Daniela Costianová   Atletika Ženy hod diskem
  Bronz Tim Forsyth   Atletika Muži skok do výšky
  Bronz Mitch Booth
John Forbes
  Jachting Družstvo mužů třída Tornado
  Bronz Rachel McQuillanová
Nicole Bradtkeová
  Tenis Ženy čtyřhra
  Bronz Ramon Andersson
Kelvin Graham
Ian Rowling
Steve Wood
  Kanoistika Muži K4 1 000 m

Externí odkazyEditovat