Otevřít hlavní menu

Austrálie na Letních olympijských hrách 1956

Austrálii na Letních olympijských hrách v roce 1956 reprezentovalo 294 sportovců v 18 sportech. Ve výpravě bylo 250 mužů a 44 žen.

Austrálie na Letních olympijských hrách 1956
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód AUS
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
13 8 14 35
NOV Australian Olympic Committee ((anglicky) link)
Vlajkonoš Merv Wood

MedailistéEditovat

Medaile Jméno Sport Soutěž
  Zlato Betty Cuthbertová   Atletika Ženy běh na 100 m
  Zlato Betty Cuthbertová   Atletika Ženy běh na 200 m
  Zlato Shirley Stricklandová de la Hunty   Atletika Ženy 80 m překážek
  Zlato Norma Crokerová
Betty Cuthbertová
Fleur Wenhamová
Shirley Stricklandová de la Hunty
  Atletika Ženy štafeta 4×100 m
  Zlato Joey Browne
Anthony Marchant
  Cyklistika Muži 2000 m tandem
  Zlato Jon Henricks   Plavání Muži 100 m volný způsob
  Zlato Murray Rose   Plavání Muži 400 m volný způsob
  Zlato Murray Rose   Plavání Muži 1500 m volný způsob
  Zlato David Theile   Plavání Muži 100 m znak
  Zlato John Devitt
Jon Henricks
Kevin O'Halloran
Murray Rose
  Plavání Muži štafeta 4×200 m volný způsob
  Zlato Dawn Fraserová   Plavání Ženy 100 m volný způsob
  Zlato Lorraine Crapp   Plavání Ženy 400 m volný způsob
  Zlato Lorraine Crapp
Dawn Fraserová
Faith Leech
Sandra Morgan
  Plavání Ženy štafeta 4×100 m volný způsob
  Stříbro Graham Gipson
Kevan Gosper
Leon Gregory
David Lean
  Atletika Muži štafeta 4×400 m
  Stříbro Chilla Porter   Atletika Muži skok do výšky
  Stříbro Stuart MacKenzie   Veslování Muži skif
  Stříbro John Devitt   Plavání Muži 100 m volný způsob
  Stříbro John Monckton   Plavání Muži 100 m znak
  Stříbro Lorraine Crapp   Plavání Ženy 100 m volný způsob
  Stříbro Dawn Fraserová   Plavání Ženy 400 m volný způsob
  Stříbro John Scott
Roland Tasker
  Jachting Muži třída Sharpie 12 m²
  Bronz Hector Hogan   Atletika Muži běh na 100 m
  Bronz John Landy   Atletika Muži běh na 1500 m
  Bronz Allan Lawrence   Atletika Muži běh na 10 000 m
  Bronz Norma Thrower   Atletika Ženy 80 m překážek
  Bronz Marlene Mathews   Atletika Ženy běh na 100 m
  Bronz Marlene Mathews   Atletika Ženy běh na 200 m
  Bronz Kevin Hogarth   Box Muži váha lehká střední do 67 kg
  Bronz Walter Brown
Dennis Green
  Kanoistika Muži K2 10 000 m
  Bronz Dick Ploog   Cyklistika Muži 1000 m sprint
  Bronz Murray Riley
Mervyn Wood
  Veslování Muži dvojsif
  Bronz Michael Aikman
Angus Benfield
David Boykett
Bryan Doyle
Harold Hewitt
James Howden
Walter Howell
Garth Manton
Adrian Monger
  Veslování Muži osmiveslice
  Bronz Gary Chapman   Plavání Muži 100 m volný způsob
  Bronz Faith Leech   Plavání Ženy 100 m volný způsob
  Bronz Douglas Buxton
Devereaux Mytton
Jock Sturrock
  Jachting Muži třída 5½ m

Externí odkazyEditovat