Otevřít hlavní menu

Plavání na Letních olympijských hrách 1956

plavání na Letních olympijských hrách 1956
Olympic rings without rims.svg
Plavání

Plavání na Letních olympijských hrách 1956.

Přehled medailíEditovat

Pořadí Země   Zlato   Stříbro   Bronz Celkově
1.   Austrálie (AUS) 8 4 2 14
2.   Spojené státy americké (USA) 2 4 5 11
3.   Japonsko (JPN) 1 4 0 5
4.   Velká Británie (GBR) 1 0 1 2
  Tým sjednoceného Německa (EUA) 1 0 1 2
6.   Maďarsko (HUN) 0 1 1 2
7.   Sovětský svaz (URS) 0 0 2 2
8.   Jihoafrická republika (RSA) 0 0 1 1
Celkem 13 13 13 39


Soutěže mužůEditovat

Kategorie  Zlato Čas  Stříbro Čas  Bronz Čas
100 m
volný způsob
  Jon Henricks
Austrálie (AUS)
55.4   John Devitt
Austrálie (AUS)
55.8   Gary Chapman
Austrálie (AUS)
56.7
400 m
volný způsob
  Murray Rose
Austrálie (AUS)
4:27.3   Tsuyoshi Yamanaka
Japonsko (JPN)
4:30.4   George Breen
Spojené státy americké (USA)
4:32.5
1500 m
volný způsob
  Murray Rose
Austrálie (AUS)
17:58.9   Tsuyoshi Yamanaka
Japonsko (JPN)
18:00.3   George Breen
Spojené státy americké (USA)
18:08.2
100 m
znak
  David Theile
Austrálie (AUS)
1:02.2   John Monckton
Austrálie (AUS)
1:03.2   Frank McKinney
Spojené státy americké (USA)
1:04.5
200 m
prsa
  Masaru Furukawa
Japonsko (JPN)
2:34.7   Masahiro Yoshimura
Japonsko (JPN)
2:36.7   Kharis Yunichev
Sovětský svaz (URS)
2:36.8
200 m
motýlek
  William Yorzyk
Spojené státy americké (USA)
2:19.3   Takashi Ishimoto
Japonsko (JPN)
2:23.8   György Tumpek
Maďarsko (HUN)
2:23.9
štafeta 4×200 m
volný způsob
  Austrálie (AUS)
Kevin O'Halloran
John Devitt
Murray Rose
Jon Henricks
8:23.6   Spojené státy americké (USA)
Dick Hanley
George Breen
Bill Woolsey
Ford Konno
8:31.5   Sovětský svaz (URS)
Vitaly Sorokin
Vladimir Struzhanov
Gennady Nikolayev
Boris Nikitin
8:34.7


Soutěže ženEditovat

Kategorie  Zlato Čas  Stříbro Čas  Bronz Čas
100 m
volný způsob
  Dawn Fraserová
Austrálie (AUS)
1:02.0   Lorraine Crapp
Austrálie (AUS)
1:02.3   Faith Leech
Austrálie (AUS)
1:05.1
400 m
volný způsob
  Lorraine Crapp
Austrálie (AUS)
4:54.6   Dawn Fraserová
Austrálie (AUS)
5:02.5   Sylvia Ruuska
Spojené státy americké (USA)
5:07.1
100 m
znak
  Judith Grinham
Velká Británie (GBR)
1:12.9   Carin Cone
Spojené státy americké (USA)
1:12.9   Margaret Edwards
Velká Británie (GBR)
1:13.1
200 m
prsa
  Ursula Happe
Tým sjednoceného Německa (EUA)
2:53.1   Éva Székely
Maďarsko (HUN)
2:54.8   Eva-Maria Elsen
Tým sjednoceného Německa (EUA)
2:55.1
100 m
motýlek
  Shelley Mann
Spojené státy americké (USA)
1:11.0   Nancy Ramey
Spojené státy americké (USA)
1:11.9   Mary Sears
Spojené státy americké (USA)
1:14.4
štafeta 4×100 m
volný způsob
  Austrálie (AUS)
Dawn Fraserová
Faith Leech
Sandra Morgan
Lorraine Crapp
4:17.1   Spojené státy americké (USA)
Sylvia Ruuska
Shelley Mann
Nancy Simons
Joan Rosazza
4:19.2   Jihoafrická republika (RSA)
Natalie Myburgh
Susan Roberts
Moira Abernethy
Jeanette Myburgh
4:25.7

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Swimming at the 1956 Summer Olympics na anglické Wikipedii.