Otevřít hlavní menu

Sovětský svaz na Letních olympijských hrách 1976

Sovětský svaz na Letních olympijských hrách 1976 reprezentovala výprava 410 sportovců, z toho 285 mužů a 125 žen v 22 sportech.

Sovětský svaz na Letních olympijských hrách 1976
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód URS
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
49 41 35 125
NOV Sovětský olympijský výbor
Vlajkonoš Vasilij Alexejev

MedailistéEditovat

Medaile Jméno Sport Disciplína
  Zlato Nikolaj Andrianov   Gymnastika Muži prostná
  Zlato Nelli Kimová   Gymnastika Ženy prostná
  Zlato Nikolaj Andrianov   Gymnastika Muži víceboj – jednotlivci
  Zlato Nikolaj Andrianov   Gymnastika Muži kruhy
  Zlato Svetlana Grozdova
Elvira Saadi
Maria Filatova
Olga Korbutová
Ludmila Turiščevová
Nelli Kimová
  Gymnastika Družstvo žen
  Zlato Nikolaj Andrianov   Gymnastika Muži přeskok
  Zlato Nelli Kimová   Gymnastika Ženy přeskok
  Zlato Viktor Sanějev   Atletika Muži trojskok
  Zlato Jurij Sedych   Atletika Muži hod kladivem
  Zlato Taťjana Kazankinová   Atletika Ženy běh na 800 m
  Zlato Taťjana Kazankinová   Atletika Ženy běh na 1500 m
  Zlato Angele Rupshene
Tatjana Zacharova
Raisa Kurvjakova
Olga Bariševa
Taťjana Ovečkinová
Naděžda Šuvajeva
Uljana Semjonova
Naděžda Zacharova
Nelli Ferjabnikova
Olga Sucharnova
Tamara Daunene
Natalija Klimova
  Basketbal Turnaj žen
  Zlato Aleksandr Rogov   Kanoistika Muži C1 500 m
  Zlato Sergej Petrenko
Aleksandr Vinogradov
  Kanoistika Muži C2 500 m
  Zlato Sergej Petrenko
Aleksandr Vinogradov
  Kanoistika Muži C2 1000 m
  Zlato Sergej Nagornyi
Vladimir Romanovsky
  Kanoistika Muži K2 1000 m
  Zlato Sergej Čuchraj
Aleksandr Degtjarev
Jurij Filatov
Vladimir Morozov
  Kanoistika Muži K4 1000 m
  Zlato Nina Gopova
Galina Kreft
  Kanoistika Ženy K2 500 m
  Zlato Anatoli Čukanov
Valerij Čaplygin
Vladimir Kaminskij
Aavo Pikkuus
  Cyklistika Družstvo mužů časovka
  Zlato Jelena Vajcechovská   Skoky do vody Ženy věž 10 m
  Zlato Jelena Belovová
Olga Kňazevová
Valentina Sidorovová
Najila Giljazovová
Valentina Nikonovová
  Šerm Družstvo žen fleret
  Zlato Viktor Krovopuskov   Šerm Muži šavle
  Zlato Viktor Krovopuskov
Eduard Vinokurov
Viktor Siďak
Vladimir Nazlymov
Michail Burcev
  Šerm Družstvo mužů šavle
  Zlato Aleksandr Resanov
Nikolaj Tomin
Sergej Kušnirjuk
Jurij Lagutin
Vladimir Maksimov
Jurij Kidjajev
Jurij Klimov
Vladimir Kravcov
Valerij Gassy
Vasilij Iljin
Michail Iščenko
Aleksandr Anpilogov
Jevgenij Černyšov
Anatolij Fedjukin
  Házená Turnaj mužů
  Zlato Natalja Timoškina-Šerstjuk
Zinajida Turchina
Galina Zacharova
Rafiga Šabanova
Ljudmila Šubina
Ljubov Odinokova-Berežnaja
Ljudmila Pančuk
Ljudmila Poradnik-Bobrus
Marija Litošenko
Nina Lobova
Aldona Neneniene-Cesaitìte
Tatjana Gluščenko
Larisa Karlova
Tatjana Kočergina-Makarec
  Házená Turnaj žen
  Zlato Sergej Novikov   Judo Muži nad 93 kg
  Zlato Vladimir Něvzorov   Judo Muži do 70 kg
  Zlato Vladimir Ješinov
Nikolaj Ivanov
Michail Kuzněcov
Aleksandr Klepikov
Aleksandr Lukjanov
  Veslování Muži čtyřka s kormidelníkem
  Zlato Aleksandr Gazov   Sportovní střelba Muži 50 metrů průběžný cíl
  Zlato Marina Koševeja   Plavání Ženy 200 m prsa
  Zlato Aleksandr Voronin   Vzpírání Muži muší váha do 52 kg
  Zlato Nikolaj Kolesnikov   Vzpírání Muži pérová váha do 60 kg
  Zlato Pjotr Korol   Vzpírání Muži lehká váha do 67,5 kg
  Zlato Valerij Sharij   Vzpírání Muži lehkotěžká váha do 82,5 kg
  Zlato David Rigert   Vzpírání Muži polotěžká váha do 90 kg
  Zlato Jurij Zajcev   Vzpírání Muži těžká váha do 110 kg
  Zlato Vasilij Alexejev   Vzpírání Muži super těžká váha nad 110 kg
  Zlato Alexej Šumakov   Zápas muži, řecko-římský do 48 kg
  Zlato Vitalij Konstantinov   Zápas muži, řecko-římský do 52 kg
  Zlato Suren Nalbandjan   Zápas muži, řecko-římský do 68 kg
  Zlato Anatolij Bykov   Zápas muži, řecko-římský do 74 kg
  Zlato Valerij Rezancev   Zápas muži, řecko-římský do 90 kg
  Zlato Nikolaj Balbošin   Zápas muži, řecko-římský do 100 kg
  Zlato Oleksandr Kolčynskyj   Zápas muži, řecko-římský nad 100 kg
  Zlato Vladimir Jumin   Zápas muži, volný styl do 57 kg
  Zlato Pavel Pinigin   Zápas muži, volný styl do 68 kg
  Zlato Levan Tedyjašvili   Zápas muži, volný styl do 90 kg
  Zlato Ivan Jarygin   Zápas muži, volný styl do 100 kg
  Zlato Soslan Andijev   Zápas muži, volný styl nad 100 kg
  Stříbro Valentina Kovpan   Lukostřelba Ženy jednotlivci
  Stříbro Olga Korbutová   Gymnastika Ženy kladina
  Stříbro Vladimir Marčenko   Gymnastika Muži prostná
  Stříbro Ludmila Turiščevová   Gymnastika Ženy prostná
  Stříbro Nelli Kimová   Gymnastika Ženy víceboj – jednotlivci
  Stříbro Nikolaj Andrianov   Gymnastika Muži bradla
  Stříbro Alexandr Diťatin   Gymnastika Muži kruhy
  Stříbro Vladimir Tichonov
Gennadij Kryssin
Vladimir Marčenko
Alexandr Diťatin
Vladimir Markelov
Nikolaj Andrianov
  Gymnastika Družstvo mužů
  Stříbro Ludmila Turiščevová   Gymnastika Ženy přeskok
  Stříbro Jevgenij Mironov   Atletika Muži vrh koulí
  Stříbro Alexej Spiridonov   Atletika Muži hod kladivem
  Stříbro Tatjana Anisimova   Atletika Ženy 100 m překážek
  Stříbro Naděžda Čižovová   Atletika Ženy vrh koulí
  Stříbro Rufat Riskiev   Box Muži váha střední do 75 kg
  Stříbro Vasilij Jurčenko   Kanoistika Muži C-1 1000 m
  Stříbro Tatjana Koršunova   Kanoistika Ženy K-1 500 m
  Stříbro Sergej Nagornyj
Vladimir Romanovskij
  Kanoistika Muži K-2 500 m
  Stříbro Vladimir Osokin
Aleksandr Perov
Vitalij Petrakov
Viktor Sokolov
  Cyklistika Družstvo mužů stíhací závod
  Stříbro Alexandr Romaňkov   Šerm Muži fleret
  Stříbro Vladimir Nazlymov   Šerm Muži šavle
  Stříbro Valerij Dvojnikov   Judo Muži do 80 kg
  Stříbro Ramaz Charšiladze   Judo Muži do 93 kg
  Stříbro Pavel Ledněv   Moderní pětiboj Muži jednotlivci
  Stříbro Ljubov Talalajeva
Naděžda Roškina
Klavdija Kozenkova
Jelena Zubko
Olga Kolkova
Nelli Tarakanova
Nadežda Rozgon
Olga Guzenko
Olga Pugovskaja
  Veslování Ženy osmiveslice
  Stříbro Dmitrij Bechtěrev
Jurij Šurkalov
Jurij Lorencon
  Veslování Muži dvojka s kormidelníkem
  Stříbro Anna Kondračinová
Mira Brjuninová
Larisa Alexandrovová
Galina Jermolajevová
Naděžda Černyšovová
  Veslování Ženy párová čtyřka
  Stříbro Jevgenij Dulejev
Jurij Jakimov
Aivar Lazdenieks
Vytautas Butkus
  Veslování Muži párová čtyřka
  Stříbro Andrej Balašov   Jachting Muži třída Finn
  Stříbro Vladislav Akimenko
Valentin Mankin
  Jachting Muži třída Tempest
  Stříbro Aleksandr Kedjarov   Sportovní střelba Muži 50 metrů průběžný cíl
  Stříbro Andrej Bogdanov
Sergej Kopljakov
Andrej Krylov
Vladimir Raskatov
  Plavání Muži štafeta 4x200 m volný způsob
  Stříbro Ljubov Rusanova   Plavání Ženy 100 m prsa
  Stříbro Marina Jurčenja   Plavání Ženy 200 m prsa
  Stříbro Aleksandr Jermilov
Vjačeslav Zajcev
Jurij Starunsky
Vladimir Ulanov
Anatolij Poliščuk
Aleksandr Savin
Pavel Selivanov
Vladimir Kondra
Oleg Moliboga
Vladimir Černyšov
Jefim Čulak
Vladimir Dorochov
  Volejbal Turnaj mužů
  Stříbro Zoja Jusova
Inna Riskal
Ljudmila Ščetinina
Nina Smolejeva
Lilija Osadčaja
Anna Rostova
Ljubov Rudovskaja
Olga Kozakova
Natalija Kušnir
Nina Muradjan
Larisa Bergen
Ljudmila Černyšova
  Volejbal Turnaj žen
  Stříbro Vartan Militosjan   Vzpírání Muži střední váha do 75 kg
  Stříbro Nelson Davidjan   Zápas muži, řecko-římský do 62 kg
  Stříbro Vladimir Čeboksarov   Zápas muži, řecko-římský do 82 kg
  Stříbro Roman Dmitrijev   Zápas muži, volný styl do 48 kg
  Stříbro Alexandr Ivanov   Zápas muži, volný styl do 52 kg
  Stříbro Viktor Novožilov   Zápas muži, volný styl do 82 kg
  Bronz Zebiniso Rustamova   Lukostřelba Ženy jednotlivci
  Bronz Ludmila Turiščevová   Gymnastika Ženy víceboj – jednotlivci
  Bronz Nikolai Andrianov   Gymnastika Muži kůň našíř
  Bronz Valerij Borzov   Atletika Muži běh na 100 m
  Bronz Jevgenij Gavrilenko   Atletika Muži 400 m překážek
  Bronz Aleksandr Aksinin
Valerij Borzov
Nikolaj Kolesnikov
Juris Silovs
  Atletika Muži štafeta 4x100 m
  Bronz Alexandr Barišnikov   Atletika Muži vrh koulí
  Bronz Mykola Avilov   Atletika Muži desetiboj
  Bronz Anatolij Bondarčuk   Atletika Muži hod kladivem
  Bronz Natalija Lebedeva   Atletika Ženy 100 m překážek
  Bronz Vera Anisimova
Naděžda Besfamilnaja
Ljudmila Maslakova
Tatjana Proročenko
  Atletika Ženy štafeta 4x100 m
  Bronz Ljudmila Aksjonova
Naděžda Iljina
Inta Kļimoviča
Natalja Sokolova
  Atletika Ženy štafeta 4x400 m
  Bronz Lidija Alfejevová   Atletika Ženy skok daleký
  Bronz Alžan Žarmuchamedov
Vladimir Žigilij
Vladimir Tkačenko
Valerij Miloserdov
Anatolij Myškin
Aleksandr Salnikov
Ivan Edeško
Michail Korkija
Andrej Makejev
Vladimir Arzamaskov
Aleksandr Belov
Sergej Belov
  Basketbal Turnaj mužů
  Bronz David Torosjan   Box Muži váha muší do 51 kg
  Bronz Viktor Rybakov   Box Muži váha bantamová do 54 kg
  Bronz Vasilij Solomin   Box Muži lehká váha do 60 kg
  Bronz Viktor Savčenko   Box Muži lehkotěžká váha do 71 kg
  Bronz Vladimir Alejnik   Skoky do vody Muži věž 10 m
  Bronz Aleksandr Kosenkov   Skoky do vody Muži prkno 3 m
  Bronz Jelena Belovová   Šerm Ženy fleret
  Bronz Viktor Siďak   Šerm Muži šavle
  Bronz Vladimir Troškin
David Kipiani
Vladimir Veremejev
Viktor Zvjagincev
Leonid Nazarenko
Vladimir Oniščenko
Stefan Reško
Anatolij Konkov
Viktor Matvijenko
Aleksandr Minajev
Michail Fomenko
Vladimir Fjodorov
Viktor Kolotov
Vladimir Astapovskij
Oleg Blochin
Aleksandr Prochorov
Leonid Burjak
  Fotbal Turnaj mužů
  Bronz Šota Čočišvili   Judo Muži bez rozdílu vah
  Bronz Leonora Kaminskaitė
Genovaitė Ramoškienė
  Veslování Ženy dvojskif
  Bronz Raul Arnemann
Nikolaj Kuzněcov
Valerij Dolinin
Anušavan Gasan-Džalalov
  Veslování Muži čtyřka bez kormidelníka
  Bronz Nadežda Sevostjanova
Ljudmila Krochina
Galina Mišenina
Anna Pasocha
Lidija Krylova
  Veslování Ženy čtyřka s kormidelníkem
  Bronz Jelena Antonovová   Veslování Ženy skif
  Bronz Gennadij Luščikov   Sportovní střelba Muži 50 metrů libovolná malorážka 60 ran vleže
  Bronz Vladimir Raskatov   Plavání Muži 400 m volný způsob
  Bronz Arvydas Juozaitis   Plavání Muži 100 m prsa
  Bronz Marina Koševeja   Plavání Ženy 100 m prsa
  Bronz Ljubov Rusanova   Plavání Ženy 200 m prsa
  Bronz Andrej Smirnov   Plavání Muži 400 m polohový závod
  Bronz Farchat Mustafin   Zápas muži, řecko-římský do 57 kg

ReferenceEditovat