Otevřít hlavní menu

Austrálie na Letních olympijských hrách 2012

Austrálii na Letních olympijských hrách v roce 2012 v Londýně reprezentovala výprava 410 sportovců v 23 sportech. Ve výpravě bylo 224 mužů a 186 žen. Reprezentant v jezdectví Andrew Hoy se zúčastnil sedmých olympijských her.

Austrálie na Letních olympijských hrách 2012
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód AUS
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
7 16 12 35
NOV Australian Olympic Committee ((anglicky) link)
Účastníci 410 celkem
v 23 sportech
Vlajkonoš Lauren Jacksonová (zahájení)

MedailistéEditovat

Medaile Jméno Sport Soutěž
  Zlato Cate Campbellová
Alicia Coutts
Brittany Elmslie
Yolane Kukla*
Melanie Schlanger
Emily Seebohm*
Libby Trickettová*
  Plavání Ženy štafeta 4 × 100 m volný styl
  Zlato Slingsby, TomTom Slingsby   Jachting Muži Laser class
  Zlato Meares, AnnaAnna Meares   Cyklistika Ženy sprint
  Zlato Sally Pearsonová   Atletika Ženy 100 m překážek
  Zlato Iain Jensen
Nathan Outteridge
  Jachting Muži 49er class
  Zlato Jacob Clear
David Smith
Tate Smith
Murray Stewart
  Kanoistika Muži K4 1000 m
  Zlato Malcolm Page
Mathew Belcher
  Jachting Muži 470 class
  Stříbro Sprenger, ChristianChristian Sprenger   Plavání Muži 100 m prsa
  Stříbro Seebohm, EmilyEmily Seebohm   Plavání Ženy 100 m znak
  Stříbro Coutts, AliciaAlicia Coutts   Plavání Ženy 200 m jednotlivci polohový závod
  Stříbro Kate Hornseyová
Sarah Taitová
  Veslování Ženy dvojka bez kormidelníka
  Stříbro Magnussen, JamesJames Magnussen   Plavání Muži 100 m volný styl
  Stříbro Bainbridge, AngieAngie Bainbridge*
Bronte Barratt
Alicia Coutts
Brittany Elmslie*
Blair Evans*
Jade Neilsen*
Kylie Palmer
Melanie Schlanger
  Plavání Ženy štafeta 4 x 200 m volný styl
  Stříbro Jessica Foxová   Kanoistika Ženy slalom K1
  Stříbro Kim Crowová
Brooke Pratleyová
  Veslování Ženy dvojskif
  Stříbro Jack Bobridge
Rohan Dennis
Michael Hepburn
Glenn O'Shea
  Cyklistika Muži družstvo pursuit
  Stříbro James Chapman
Drew Ginn
Joshua Dunkley-Smith
William Lockwood
  Veslování Muži čtyřka bez kormidelníka
  Stříbro Alicia Coutts
Brittany Elmslie*
Leisel Jonesová
Melanie Schlanger
Emily Seebohm
  Plavání Ženy štafeta 4 x 100 m polohový závod
  Stříbro Watt, MitchellMitchell Watt   Atletika Muži skok do dálky
  Stříbro Broben, BrittanyBrittany Broben   Skoky do vody Ženy věž 10 m
  Stříbro Willoughby, SamSam Willoughby   Cyklistika Muži BMX
  Stříbro Tallent, JaredJared Tallent   Atletika Muži chůze 50 km
  Stříbro Price, OliviaOlivia Price
Nina Curtis
Lucinda Whitty
  Jachting Třída Elliott 6 m
  Bronz Coutts, AliciaAlicia Coutts   Plavání Ženy 100 m motýlek
  Bronz Barratt, BronteBronte Barratt   Plavání Ženy 200 m volný styl
  Bronz McCulloch, KaarleKaarle McCulloch
Anna Meares
  Cyklistika Ženy družstvo sprint
  Bronz Forsterling, KarstenKarsten Forsterling
James McRae
Chris Morgan
Daniel Noonan
  Veslování Muži párová čtyřka
  Bronz Densham, ErinErin Densham   Triatlon Ženy
  Bronz Kim Crowová   Veslování Ženy skif
  Bronz Tommaso D'Orsogna*
James Magnussen
Brenton Rickard*
Christian Sprenger
Hayden Stoeckel
Matt Targett
  Plavání Muži štafeta 4 × 100 m polohový závod
  Bronz Perkins, ShaneShane Perkins   Cyklistika Muži sprint
  Bronz Edmondsonová, AnnetteAnnette Edmondsonová   Cyklistika Ženy omnium
  Bronz Victoria Brown
Gemma Beadsworth
Sophie Smith
Holly Lincoln-Smith
Jane Moran
Bronwen Knox
Rowena Webster
Kate Gynther
Glencora Ralph
Ashleigh Southern
Melissa Rippon
Nicola Zagame
Alicia McCormack
  Vodní pólo Ženy
  Bronz Mark Knowles
Jamie Dwyer
Liam de Young
Simon Orchard
Glenn Turner
Chris Ciriello
Matthew Butturini
Russell Ford
Eddie Ockenden
Joel Carroll
Matthew Gohdes
Tim Deavin
Matthew Swann
Nathan Burgers
Kieran Govers
Fergus Kavanagh
  Pozemní hokej Turnaj mužů
  Bronz Lauren Jackson
Jenna O'Hea
Samantha Richards
Jennifer Screen
Abby Bishop
Suzy Batkovic
Kathleen MacLeod
Kristi Harrower
Laura Summerton
Belinda Snell
Rachel Jarry
Liz Cambage
  Basketbal Turnaj žen

Externí odkazyEditovat