Otevřít hlavní menu

Západní Německo na Letních olympijských hrách 1976

Západní Německo na Letních olympijských hrách 1976 reprezentovalo 290 sportovců (233 mužů a 57 žen) v 20 sportech.

Západní Německo na Letních olympijských hrách 1976
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód FRG
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
10 12 17 39
Vlajkonoš Hans Günter Winkler

MedailistéEditovat

Medaile Jméno Sport Disciplína
  Zlato Annegret Richterová   Atletika Ženy běh na 100 m
  Zlato Gregor Braun   Cyklistika Muži 4000 m stíhací závod (jednotlivci)
  Zlato Gregor Braun
Hans Lutz
Günther Schumacher
Peter Vonhof
  Cyklistika Družstvo mužů 4000 m stíhací závod
  Zlato Alwin Schockemöhle   Jezdectví Parkurové skákání - jednotlivci
  Zlato Harry Boldt
Gabriela Grillo
Reiner Klimke
  Jezdectví Drezura - družstva
  Zlato Thomas Bach
Matthias Behr
Harald Hein
Klaus Reichert
Erik Sens-Gorius
  Šerm Fleret - družstvo
  Zlato Alexander Pusch   Šerm Kord - jednotlivci
  Zlato Karl-Heinz Smieszek   Sportovní střelba Muži 50 metrů libovolná malorážka 60 ran vleže
  Zlato Eckart Diesch
Jörg Diesch
  Jachting Muži třída Flying Dutchman
  Zlato Harro Bode
Frank Hübner
  Jachting Muži třída 470
  Stříbro Guido Kratschmer   Atletika Muži desetiboj
  Stříbro Annegret Richterová   Atletika Ženy běh na 200 m
  Stříbro Inge Helten
Annegret Kroniger
Elvira Poßekel
Annegret Richterová
  Atletika Ženy štafeta 4x100 m
  Stříbro Marion Beckerová   Atletika Ženy hod oštěpem
  Stříbro Otto Ammermann
Herbert Blöcker
Helmut Rethemeier
Karl Schultz
  Jezdectví Jezdecká všestrannost - družstvo
  Stříbro Alwin Schockemöhle
Paul Schockemöhle
Sönke Sönksen
Hans-Günter Winkler
  Jezdectví Parkurové skákání - družstva
  Stříbro Harry Boldt   Jezdectví Drezura - jednotlivci
  Stříbro Jürgen Hehn   Šerm Kord - jednotlivci
  Stříbro Reinhold Behr
Volker Fischer
Jürgen Hehn
Hannes Jana
Alexander Pusch
  Šerm Kord - družstvo
  Stříbro Günther Neureuther   Judo Muži těžká do 93 kg
  Stříbro Peter-Michael Kolbe   Veslování Muži skif
  Stříbro Ulrich Lind   Sportovní střelba Muži 50 metrů libovolná malorážka 60 ran vleže
  Bronz Paul-Heinz Wellmann   Atletika Muži běh na 1 500 m
  Bronz Klaus-Peter Hildenbrand   Atletika Muži běh na 5 000 m
  Bronz Bernd Herrmann
Franz-Peter Hofmeister
Lothar Krieg
Harald Schmid
  Atletika Muži štafeta 4x400 m
  Bronz Inge Helten   Atletika Ženy běh na 100 m
  Bronz Reinhard Skricek   Box Muži váha lehká střední do 67 kg
  Bronz Karl Schultz   Jezdectví Jezdecká všestrannost - jednotlivci
  Bronz Reiner Klimke   Jezdectví Drezura - jednotlivci
  Bronz Eberhard Gienger   Gymnastika Muži hrazda
  Bronz Thomas Strauß
Peter van Roye
  Veslování Muži dvojka bez kormidelníka
  Bronz Hans-Johann Färber
Siegfried Fricke
Ralph Kubail
Peter Niehusen
Hartmut Wenzel
  Veslování Muži čtyřka s kormidelníkem
  Bronz Edith Eckbauer
Thea Einöder
  Veslování Ženy dvojka bez kormidelníka
  Bronz Werner Seibold   Sportovní střelba Muži 50 metrů libovolná malorážka 3×40 ran polohový závod
  Bronz Peter Nocke   Plavání Muži 100 m volný způsob
  Bronz Michael Kraus
Walter Kusch
Peter Nocke
Klaus Steinbach
  Plavání Muži štafeta 4x100 m polohový závod
  Bronz Karl-Heinz Helbing   Zápas muži, řecko-římský do 74 kg
  Bronz Adolf Seger   Zápas muži, volný styl do 82 kg
  Bronz Jörg Schmall
Jörg Spengler
  Jachting Muži třída Tornado

ReferenceEditovat