Otevřít hlavní menu

Sovětský svaz na Letních olympijských hrách 1960

Sovětský svaz na Letních olympijských hrách 1960 reprezentovala výprava 283 sportovců, z toho 233 mužů a 50 žen v 17 sportech.

Sovětský svaz na Letních olympijských hrách 1960
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód URS
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
43 29 31 103
NOV Sovětský olympijský výbor
Vlajkonoš Jurij Vlasov

MedailistéEditovat

Medaile Jméno Sport Disciplína
  Zlato Larisa Latyninová   Gymnastika Ženy prostná
  Zlato Boris Šachlin   Gymnastika Muži víceboj - jednotlivci
  Zlato Larisa Latyninová   Gymnastika Ženy víceboj - jednotlivci
  Zlato Boris Šachlin   Gymnastika Muži bradla
  Zlato Boris Šachlin   Gymnastika Muži kůň našíř
  Zlato Albert Azarjan   Gymnastika Muži kruhy
  Zlato Sofia Muratova
Larisa Latyninová
Polina Astachovová
Tamara Lyukhina-Zamotailova
Lidiya Kalinina-Ivanova
Margarita Nikolajevová
  Gymnastika Družstvo žen
  Zlato Polina Astachovová   Gymnastika Ženy bradla
  Zlato Boris Šachlin   Gymnastika Muži přeskok
  Zlato Margarita Nikolajevová   Gymnastika Ženy přeskok
  Zlato Pjotr Bolotnikov   Atletika Muži běh na 10 000 m
  Zlato Vladimir Golubničij   Atletika Muži chůze 20 km
  Zlato Ljudmila Ševcová   Atletika Ženy běh na 800 m
  Zlato Irina Pressová   Atletika Ženy 80 m překážek
  Zlato Nina Ponomarevová   Atletika Ženy hod diskem
  Zlato Vasilij Ruděnkov   Atletika Muži hod kladivem
  Zlato Robert Šavlakadze   Atletika Muži skok vysoký
  Zlato Viktor Cybulenko   Atletika Muži hod oštěpem
  Zlato Elvīra Ozoliņa   Atletika Ženy hod oštěpem
  Zlato Věra Krepkinová   Atletika Ženy skok daleký
  Zlato Tamara Pressová   Atletika Ženy vrh koulí
  Zlato Oleg Grigorjev   Box Muži váha bantamová do 54 kg
  Zlato Leonid Geishtor
Sergej Makarenko
  Kanoistika Muži C-2 1000 m
  Zlato Antonina Seredina   Kanoistika Ženy K-1 500 m
  Zlato Mariya Shubina
Antonina Seredina
  Kanoistika Ženy K-2 500 m
  Zlato Viktor Kapitonov   Cyklistika Muži silniční závod jednotlivců
  Zlato Sergej Filatov   Jezdectví Drezura - jednotlivci
  Zlato Viktor Ždanovič   Šerm Muži fleret
  Zlato Viktor Ždanovič
Mark Midler
Yuri Rudov
Jurij Sisikin
German Sveshnikov
  Šerm Družstvo mužů fleret
  Zlato Valentina Prudskovová
Alexandra Zabelinová
Lyudmila Shishova
Tatyana Petrenko-Samusenko
Galina Gorochovová
Valentina Rastvorovová
  Šerm Družstvo žen fleret
  Zlato Valentin Borejko
Oleg Golovanov
  Veslování Muži dvojka bez kormidelníka
  Zlato Vjačeslav Ivanov   Veslování Muži skif
  Zlato Timir Pinegin
Fyodor Shutkov
  Jachting Třída Star
  Zlato Aleksey Gushchin   Sportovní střelba Muži 50 metrů libovolná pistole
  Zlato Viktor Shamburkin   Sportovní střelba Muži 50 metrů libovolná malorážka 3×40 ran polohový závod
  Zlato Jurij Vlasov   Vzpírání Muži těžká váha nad 90 kg
  Zlato Jevgenij Minajev   Vzpírání Muži pérová váha do 60 kg
  Zlato Viktor Georgiyevitch Bushuyev   Vzpírání Muži lehká váha do 67,5 kg
  Zlato Aleksandr Kurynov   Vzpírání Muži střední váha do 75 kg
  Zlato Arkady Vorobyov   Vzpírání Muži polotěžká váha do 90 kg
  Zlato Ivan Bogdan   Zápas muži, řecko-římský nad 87 kg
  Zlato Oleg Karavajev   Zápas muži, řecko-římský do 57 kg
  Zlato Avtandil Koridze   Zápas muži, řecko-římský do 67 kg
  Stříbro Larisa Latyninová   Gymnastika Ženy kladina
  Stříbro Yuri Titov   Gymnastika Muži prostná
  Stříbro Polina Astachovová   Gymnastika Ženy prostná
  Stříbro Sofia Muratova   Gymnastika Ženy víceboj - jednotlivci
  Stříbro Boris Šachlin   Gymnastika Muži kruhy
  Stříbro Boris Šachlin
Yuri Titov
Albert Azarjan
Vladimir Portnoi
Valeri Kerdemilidi
Nikolai Miligulo
  Gymnastika Družstvo mužů
  Stříbro Larisa Latyninová   Gymnastika Ženy bradla
  Stříbro Sofia Muratova   Gymnastika Ženy přeskok
  Stříbro Nikolai Sokolov   Atletika Muži běh na 3000 m steeplechase
  Stříbro Gusman Kosanov
Leonid Bartenev
Yuriy Konovalov
Edvin Ozolin
  Atletika Muži štafeta 4x100 m
  Stříbro Tamara Pressová   Atletika Ženy hod diskem
  Stříbro Valerij Brumel   Atletika Muži skok do výšky
  Stříbro Vladimir Goryaev   Atletika Muži trojskok
  Stříbro Yuri Korneev
Jānis Krūmiņš
Guram Minashvili
Valdis Muizhniek
Tsezar Ozer
Aleksandr Petrov
Mikhail Semyonov
Vladimir Ugrekhelidze
Maigonis Valdmanis
Albert Valtin
Gennadi Volnov
Viktor Zubkov
  Basketbal Turnaj mužů
  Stříbro Sergej Sivko   Box Muži váha muší do 51 kg
  Stříbro Yuri Radonyak   Box Muži váha lehká střední do 67 kg
  Stříbro Aleksandr Silaev   Kanoistika Muži C-1 1000 m
  Stříbro Yuri Sisikin   Šerm Muži fleret
  Stříbro Valentina Rastvorovová   Šerm Ženy fleret
  Stříbro Nikolai Tatarinov
Hanno Selg
Igor Novikov
  Moderní pětiboj Družstvo mužů
  Stříbro Aleksandr Berkutov
Yuri Tyukalov
  Veslování Muži dvojskif
  Stříbro Antanas Bogdanavichus
Zigmas Yukna
Igor Rudakov
  Veslování Muži dvojka s kormidelníkem
  Stříbro Aleksandr Chuchelov   Jachting Muži Finn Class
  Stříbro Makhmud Umarov   Sportovní střelba Muži 50 metrů libovolná pistole
  Stříbro Marat Niyazov   Sportovní střelba Muži 50 metrů libovolná malorážka 3×40 ran polohový závod
  Stříbro Vladimir Semyonov
Anatoli Kartashov
Vladimir Novikov
Petre Mshvenieradze
Yuri Grigorovsky
Viktor Ageev
Givi Chikvanaya
Leri Gogoladze
Vyacheslav Kurennoi
Boris Goikhmann
Yevgeni Saltsyn
  Vodní pólo Turnaj mužů
  Stříbro Trofim Lomakin   Vzpírání Muži polotěžká váha do 90 kg
  Stříbro Volodimir Sinjavskij   Zápas muži, volný styl do 67 kg
  Stříbro Giorgi Schirtladze   Zápas muži, volný styl do 79 kg
  Bronz Sofia Muratova   Gymnastika Ženy kladina
  Bronz Tamara Lyukhina-Zamotailova   Gymnastika Ženy prostná
  Bronz Boris Šachlin   Gymnastika Muži hrazda
  Bronz Yuri Titov   Gymnastika Muži víceboj - jednotlivci
  Bronz Polina Astachovová   Gymnastika Ženy víceboj - jednotlivci
  Bronz Tamara Lyukhina-Zamotailova   Gymnastika Ženy bradla
  Bronz Vladimir Portnoi   Gymnastika Muži přeskok
  Bronz Larisa Latyninová   Gymnastika Ženy přeskok
  Bronz Semen Rzhischin   Atletika Muži běh na 3000 m steeplechase
  Bronz Vasilij Kuzněcov   Atletika Muži desetiboj
  Bronz Birutė Kalėdienė   Atletika Ženy hod oštěpem
  Bronz Igor Ter-Ovanesjan   Atletika Muži skok daleký
  Bronz Vitold Kreer   Atletika Muži trojskok
  Bronz Boris Lagutin   Box Muži lehkotěžká váha do 71 kg
  Bronz Yevgeni Feofanov   Box Muži váha střední do 75 kg
  Bronz Viktor Kapitonov
Yevgeni Klevtsov
Yuri Melikhov
Aleksei Petrov
  Cyklistika Družstvo mužů časovka
  Bronz Rostislav Vargashkin   Cyklistika Muži 1000 m s pevným startem
  Bronz Boris Vasilyev
Vladimir Leonov
  Cyklistika Muži 2000 m tandem
  Bronz Stanislav Moskvin
Viktor Romanov
Leonid Kolumbet
Arnold Belgardt
  Cyklistika Družstvo mužů stíhací závod
  Bronz Ninel Krutova   Skoky do vody Ženy věž 10 m
  Bronz Bruno Chabarov   Šerm Muži kord
  Bronz Valentin Chernikov
Guram Kostava
Arnold Chernushevich
Bruno Chabarov
Aleksandr Pavlovsky
  Šerm Družstvo mužů kord
  Bronz Igor Akhremchik
Yuri Bachurov
Valentin Morkovkin
Anatoli Tarabrin
  Veslování Muži čtyřka bez kormidelníka
  Bronz Aleksandr Zabelin   Sportovní střelba Muži 25 m rychlopalná pistole
  Bronz Vasili Borisov   Sportovní střelba Muži 300 m puška tři pozice
  Bronz Sergej Kalinin   Sportovní střelba Muži trap
  Bronz Savkuds Dzarasov   Zápas muži, volný styl nad 87 kg
  Bronz Vladimir Rubašvili   Zápas muži, volný styl do 62 kg
  Bronz Anatoli Albul   Zápas muži, volný styl do 87 kg
  Bronz Konstantin Vyrupajev   Zápas muži, řecko-římský do 62 kg
  Bronz Givi Kartozija   Zápas muži, řecko-římský do 87 kg

ReferenceEditovat