Otevřít hlavní menu

Velká Británie na Letních olympijských hrách 2008

Velkou Británii na Letních olympijských hrách v roce 2008 reprezentovalo 304 sportovců (163 mužů a 141 žen) ve 23 sportovních odvětvích.

Velká Británie na Letních olympijských hrách 2008
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód GBR
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
19 13 15 47
Vlajkonoš Mark Foster

Medailová umístěníEditovat

Medaile Jméno Sport Disciplína
  Zlato Cookeová, NicoleNicole Cookeová   Cyklistika Ženy silniční závod jednotlivců
  Zlato Adlingtonová, RebeccaRebecca Adlingtonová   Plavání Ženy 400 m volný způsob
  Zlato Hoy, ChrisChris Hoy
Kenny, JasonJason Kenny
Staff, JamieJamie Staff
  Cyklistika Družstvo mužů sprint
  Zlato Adlingtonová, RebeccaRebecca Adlingtonová   Plavání Ženy 800 m volný způsob
  Zlato James, TomTom James
Hodge, AndyAndy Hodge
Pete Reed
Steve Williams
  Veslování Muži čtyřka bez kormidelníka
  Zlato Wiggins, BradleyBradley Wiggins   Cyklistika Muži stíhací závod
  Zlato Hoy, ChrisChris Hoy   Cyklistika Muži keirin
  Zlato Ayton, SarahSarah Ayton
Webb, SarahSarah Webb
Wilson, PippaPippa Wilson
  Jachting Třída Yngling
  Zlato Mark Hunter
Purchase, ZacZac Purchase
  Veslování Muži dvojka bez kormidelníka lehkých vah
  Zlato Ainslie, BenBen Ainslie   Jachting Třída Finn
  Zlato Romero, RebeccaRebecca Romero   Cyklistika Ženy stíhací závod
  Zlato Clancy, EdEd Clancy
Paul Manning
Thomas, GeraintGeraint Thomas
Wiggins, BradleyBradley Wiggins
  Cyklistika Družstvo mužů stíhací závod
  Zlato Goodison, PaulPaul Goodison   Jachting Třída Laser
  Zlato Pendletonová, VictoriaVictoria Pendletonová   Cyklistika Ženy sprint
  Zlato Hoy, ChrisChris Hoy   Cyklistika Muži sprint
  Zlato Christine Ohuruoguová   Atletika Ženy 400 m
  Zlato Percy, IainIain Percy
Andrew Simpson
  Jachting Třída Star
  Zlato Brabants, TimTim Brabants   Kanoistika K1 1000 metrů muži
  Zlato DeGale, JamesJames DeGale   Box Muži váha střední do 75 kg
  Stříbro Florence, DavidDavid Florence   Kanoistika C1 slalom muži
  Stříbro Pooleyová, EmmaEmma Pooleyová   Cyklistika Ženy časovka jednotlivců
  Stříbro Edgar, RossRoss Edgar   Cyklistika Muži keirin
  Stříbro Floodová, DebbieDebbie Floodová
Graingerová, KatherineKatherine Graingerová
Houghtonová, FrancesFrances Houghtonová
Vernonová, AnnieAnnie Vernonová
  Veslování Ženy párová čtyřka
  Stříbro Houvenaghel, WendyWendy Houvenaghel   Cyklistika Ženy stíhací závod
  Stříbro Egington, RichardRichard Egington
Heathcote, AlastairAlastair Heathcote
Langridge, MatthewMatthew Langridge
Lucy, TomTom Lucy
Nethercott, AcerAcer Nethercott (cox)
Partridge, AlexAlex Partridge
Colin Smith
Stallard, TomTom Stallard
West, JoshJosh West
  Veslování Muži osmiveslice
  Stříbro Glanfield, JonathanJonathan Glanfield
Nick Rogers
  Jachting Třída 470
  Stříbro Kenny, JasonJason Kenny   Cyklistika Muži sprint
  Stříbro Mason, GermaineGermaine Mason   Atletika Muži skok vysoký
  Stříbro Payneová, Keri-AnneKeri-Anne Payneová   Plavání Ženy 10 km maraton
  Stříbro David Davies   Plavání Muži 10 km maraton
  Stříbro Idowu, PhillipsPhillips Idowu   Atletika Muži trojskok
  Stříbro Fell, HeatherHeather Fell   Moderní pětiboj Ženy
  Bronz Joanne Jackson   Plavání Ženy 400 m volný způsob
  Bronz Cook, TinaTina Cook
Dick, DaisyDaisy Dick
Fox-Pitt, WilliamWilliam Fox-Pitt
Hunt, SharonSharon Hunt
Mary King
  Jezdectví Jezdecká všestrannost - družstvo
  Bronz Kristina Cooková   Jezdectví Jezdecká všestrannost - jednotlivci
  Bronz Anna Bebingtonová
Laverick, EliseElise Laverick
  Veslování Ženy dvojskif
  Bronz Rowbotham, StephenStephen Rowbotham
Matthew Wells
  Veslování Muži dvojskif
  Bronz Newton, ChrisChris Newton   Cyklistika Muži bodovací závod
  Bronz Burke, StevenSteven Burke   Cyklistika Muži stíhací závod
  Bronz Louis Smith   Sportovní gymnastika Muži kůň našíř
  Bronz Pattenová, CassandraCassandra Pattenová   Plavání Ženy 10 km maraton
  Bronz Shaw, BryonyBryony Shaw   Jachting Třída RS:X
  Bronz Danvers, TashaTasha Danvers   Atletika Ženy 400 metrů překážek
  Bronz Jeffries, TonyTony Jeffries   Box Muži váha polotěžká do 81 kg
  Bronz David Price   Box Muži váha supertěžká nad 91 kg
  Bronz Brabants, TimTim Brabants   Kanoistika K1 500 metrů muži
  Bronz Stevenson, SarahSarah Stevenson   Taekwondo ženy nad 67 kg

ReferenceEditovat