Otevřít hlavní menu

Spojené státy americké na Letních olympijských hrách 2000

Spojené státy americké na Letních olympijských hrách v roce 2000 reprezentovalo 586 sportovců, z toho 253 žen a 333 mužů, ve 31 sportech.

Spojené státy americké na Letních olympijských hrách 2000
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód USA
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
37 24 32 93
NOV Olympijský výbor Spojených států amerických (link)
Vlajkonoš Cliff Meidl

MedailistéEditovat

Medaile Jméno Sport Soutěž
  Zlato Maurice Greene   Atletika Muži 100 m
  Zlato Michael Johnson   Atletika Muži 400 m
  Zlato Taylor, AngeloAngelo Taylor   Atletika Muži 400 m překážek
  Zlato Brokenburr, KennethKenneth Brokenburr
Drummond, JonJon Drummond
Maurice Greene
Brian Lewis
Montgomery, TimTim Montgomery
Bernard Williams
  Atletika Muži štafeta 4 x 100 m
  Zlato Hysong, NickNick Hysong   Atletika Muži skok o tyči
  Zlato Anderson, AndreaAndrea Anderson
Colander, LaTashaLaTasha Colander
Hennagan, MoniqueMonique Hennagan
Jearl Milesová
  Atletika Ženy štafeta 4 x 400 m
  Zlato Dragilaová, StacyStacy Dragilaová   Atletika Ženy skok o tyči
  Zlato Brent Abernathy
Kurt Ainsworth
Pat Borders
Sean Burroughs
John Cotton
Travis Dawkins
Adam Everett
Ryan Franklin
Chris George
Shane Heams
Marcus Jensen
Mike Kinkade
Rick Krivda
Doug Mientkiewicz
Mike Neill
Roy Oswalt
Jon Rauch
Anthony Sanders
Bobby Seay
Ben Sheets
Brad Wilkerson
Todd Williams
Ernie Young
Tim Young
  Baseball Turnaj mužů
  Zlato Shareef Abdur-Rahim
Ray Allen
Vin Baker
Vince Carter
Kevin Garnett
Tim Hardaway
Allan Houston
Jason Kidd
Antonio McDyess
Alonzo Mourning
Gary Payton
Steve Smith
  Basketbal Turnaj mužů
  Zlato Ruthie Bolton
Teresa Edwards
Yolanda Griffith
Chamique Holdsclaw
Lisa Leslieová
Nikki McCray
DeLisha Milton-Jones
Katie Smith
Dawn Staley
Sheryl Swoopes
Natalie Williams
Kara Wolters
  Basketbal Turnaj žen
  Zlato Nothstein, MartyMarty Nothstein   Cyklistika Muži sprint
  Zlato Wilkinsonová, LauraLaura Wilkinsonová   Skoky do vody Ženy věž 10 m
  Zlato David O'Connor   Jezdectví Jezdecká všestrannost - jednotlivci
  Zlato Liljedahl, MagnusMagnus Liljedahl
Reynolds, MarkMark Reynolds
  Jachting Třída Star
  Zlato Nancy Johnson   Sportovní střelba Ženy 10 m vzduchová puška
  Zlato Christie Ambrosi
Laura Berg
Jennifer Brundage
Crystl Bustos
Sheila Cornell
Lisa Fernandez
Lori Harrigan
Danielle Henderson
Jennifer McFalls
Stacey Nuveman
Leah O'Brien
Dot Richardson
Michele Mary Smith
Michelle Venturella
Christa Lee Williams
  Softball Turnaj žen
  Zlato Crocker, IanIan Crocker
Hall Jr., GaryGary Hall Jr.
Hannan, TommyTommy Hannan
Krayzelburg, LennyLenny Krayzelburg
Lezak, JasonJason Lezak
Ed Moses
Neil Walker
  Plavání Muži štafeta 4 x 100 m polohový závod
  Zlato Dolan, TomTom Dolan   Plavání Muži 400 m polohový závod
  Zlato Ervin, AnthonyAnthony Ervin   Plavání Muži 50 m volný způsob
  Zlato Hall Jr., GaryGary Hall Jr.   Plavání Muži 50 m volný způsob
  Zlato Krayzelburg, LennyLenny Krayzelburg   Plavání Muži 100 m znak
  Zlato Krayzelburg, LennyLenny Krayzelburg   Plavání Muži 200 m znak
  Zlato Malchow, TomTom Malchow   Plavání Muži 200 m motýlek
  Zlato Arsenault, SamanthaSamantha Arsenault
Benko, LindsayLindsay Benko
Black, KimKim Black
Munz, DianaDiana Munz
Stowers, JuliaJulia Stowers
Thompsonová, JennyJenny Thompsonová
  Plavání Ženy štafeta 4 x 200 m volný způsob
  Zlato Bedford, BarbaraBarbara Bedford
Quann, MeganMegan Quann
Shealy, CourtneyCourtney Shealy
Stitts, StacianaStaciana Stitts
Tappin, AshleyAshley Tappin
Torresová, DaraDara Torresová
Van Dyken, AmyAmy Van Dyken
  Plavání Ženy štafeta 4 x 100 m polohový závod
  Zlato Bennett, BrookeBrooke Bennett   Plavání Ženy 400 m volný způsob
  Zlato Bennett, BrookeBrooke Bennett   Plavání Ženy 800 m volný způsob
  Zlato Hyman, MistyMisty Hyman   Plavání Ženy 200 m motýlek
  Zlato Phenix, ErinErin Phenix
Shealy, CourtneyCourtney Shealy
Tappin, AshleyAshley Tappin
Thompsonová, JennyJenny Thompsonová
Torresová, DaraDara Torresová
Van Dyken, AmyAmy Van Dyken
  Plavání Ženy štafeta 4 x 100 m volný způsob
  Zlato Quann, MeganMegan Quann   Plavání Ženy 100 m prsa
  Zlato López, StevenSteven López   Taekwondo Muži 68 kg
  Zlato Williamsová, SerenaSerena Williamsová
Williamsová, VenusVenus Williamsová
  Tenis Ženy čtyřhra
  Zlato Williamsová, VenusVenus Williamsová   Tenis Ženy dvouhra
  Zlato Blanton, DainDain Blanton
Fonoimoana, EricEric Fonoimoana
  Plážový volejbal Muži
  Zlato Nottová, TaraTara Nottová   Vzpírání Ženy 48 kg
  Zlato Gardner, RulonRulon Gardner   Zápas Muži řecko-římský 130 kg
  Zlato Slay, BrandonBrandon Slay   Zápas Muži volný styl 76 kg
  Stříbro Wunderle, VicVic Wunderle   Lukostřelba Muži jednotlivci
  Stříbro Harrison, AlvinAlvin Harrison   Atletika Muži 400 m
  Stříbro Trammell, TerrenceTerrence Trammell   Atletika Muži 110 m překážek
  Stříbro Lawrence Johnson   Atletika Muži skok o tyči
  Stříbro Nelson, AdamAdam Nelson   Atletika Muži vrh koulí
  Stříbro Juarez, RockyRocky Juarez   Box Muži pérová váha do 57 kg
  Stříbro Ricardo Williams   Box Muži velterová váha do 63,5 kg
  Stříbro Holden, MariMari Holden   Cyklistika Ženy časovka jednotlivců
  Stříbro Brandi Chastain
Lorrie Fair
Joy Fawcett
Julie Foudy
Michelle French
Mia Hamm
Kristine Lilly
Shannon MacMillan
Tiffeny Milbrett
Siri Mullinix
Carla Overbeck
Cindy Parlow
Christie Rampone
Briana Scurry
Nikki Serlenga
Danielle Slaton
Kate Sobrero
Sara Whalen
  Fotbal Turnaj žen
  Stříbro de Riel, EmilyEmily de Riel   Moderní pětiboj Ženy
  Stříbro Bea, SebastianSebastian Bea
Edward Murphy
  Veslování Muži dvojka bez kormidelníka
  Stříbro Foerster, PaulPaul Foerster
Merrick, RobertRobert Merrick
  Jachting Muži třída 470
  Stříbro Isler, J. J.J. J. Isler
Glaser, SarahSarah Glaser
  Jachting Ženy třída 470
  Stříbro Carvin, ChadChad Carvin
Davis, JoshJosh Davis
Dusing, NateNate Dusing
Goldblatt, ScottScott Goldblatt
Keller, KleteKlete Keller
Rauch, JamieJamie Rauch
  Plavání Muži štafeta 4 x 200 m volný způsob
  Stříbro Davis, JoshJosh Davis
Ervin, AnthonyAnthony Ervin
Hall Jr., GaryGary Hall Jr.
Lezak, JasonJason Lezak
Tucker, ScottScott Tucker
Walker, NeilNeil Walker
  Plavání Muži štafeta 4 x 100 m volný způsob
  Stříbro Dolan, TomTom Dolan   Plavání Muži 200 m polohový závod
  Stříbro Moses, EdEd Moses   Plavání Muži 100 m prsa
  Stříbro Peirsol, AaronAaron Peirsol   Plavání Muži 200 m znak
  Stříbro Vendt, ErikErik Vendt   Plavání Muži 400 m polohový závod
  Stříbro Kowal, KristyKristy Kowal   Plavání Ženy 200 m prsa
  Stříbro Munz, DianaDiana Munz   Plavání Ženy 400 m volný způsob
  Stříbro Robin Beauregard
Ellen Estes
Courtney Johnson
Ericka Lorenz
Heather Moody
Maureen O'Toole
Bernice Orwig
Nicolle Payne
Heather Petri
Kathy Sheehy
Coralie Simmons
Julie Swail
Brenda Villa
  Vodní pólo Turnaj žen
  Stříbro Henson, SammieSammie Henson   Zápas Muži volný styl 54 kg
  Stříbro Lindland, MattMatt Lindland   Zápas Muži řecko-římský 76 kg
  Bronz Johnson, ButchButch Johnson
White, RodRod White
Wunderle, VicVic Wunderle
  Lukostřelba Družstvo mužů
  Bronz Crear, MarkMark Crear   Atletika Muži 110 m překážek
  Bronz Godina, JohnJohn Godina   Atletika Muži vrh koulí
  Bronz Huffins, ChrisChris Huffins   Atletika Muži desetiboj
  Bronz Gaines, ChrysteChryste Gaines
Edwardsová, TorriTorri Edwardsová
Richardson, PassionPassion Richardson
  Atletika Ženy 4x100 m
  Bronz Morrison, MelissaMelissa Morrison   Atletika Ženy 100 m překážek
  Bronz Taylor, JermainJermain Taylor   Box Muži lehkotěžká váha do 71 kg
  Bronz Vinson, ClarenceClarence Vinson   Box Muži váha bantamová do 54 kg
  Bronz Blinks, SusanSusan Blinks
Robert Dover
Seidel, GuenterGuenter Seidel
Traurig, ChristineChristine Traurig
  Jezdectví Drezura - družstva
  Bronz Fout, NinaNina Fout
David O'Connor
O'Connor, KarenKaren O'Connor
Wiesman, LindenLinden Wiesman
  Jezdectví Jezdecká všestrannost - družstva
  Bronz Chow, AmyAmy Chow
Dantzscher, JamieJamie Dantzscher
Dawes, DominiqueDominique Dawes
Maloney, KristenKristen Maloney
Ray, EliseElise Ray
Schwikert, TashaTasha Schwikert
  Sportovní gymnastika Družstvo žen
  Bronz Christine Collins
Garner, SarahSarah Garner
  Veslování Ženy dvojka bez kormidelníka lehkých vah
  Bronz Kraft, KarenKaren Kraft
Schwen-Ryan, MissyMissy Schwen-Ryan
  Veslování Ženy dvojka bez kormidelníka
  Bronz McKee, CharlesCharles McKee
McKee, JonathanJonathan McKee
  Jachting Třída 49er
  Bronz Graves, JamesJames Graves   Sportovní střelba Muži skeet
  Bronz Rhode, KimKim Rhode   Sportovní střelba Ženy double trap
  Bronz Hall Jr., GaryGary Hall Jr.   Plavání Muži 100 m volný způsob
  Bronz Keller, KleteKlete Keller   Plavání Muži 400 m volný způsob
  Bronz Chris Thompson   Plavání Muži 1500 m volný způsob
  Bronz Wilkens, TomTom Wilkens   Plavání Muži 200 m polohový závod
  Bronz Beard, AmandaAmanda Beard   Plavání Ženy 200 m prsa
  Bronz Sandeno, KaitlinKaitlin Sandeno   Plavání Ženy 800 m volný způsob
  Bronz Teuscher, CristinaCristina Teuscher   Plavání Ženy 200 m polohový závod
  Bronz Thompsonová, JennyJenny Thompsonová   Plavání Ženy 100 m volný způsob
  Bronz Torresová, DaraDara Torresová   Plavání Ženy 100 m motýlek
  Bronz Torresová, DaraDara Torresová   Plavání Ženy 100 m volný způsob
  Bronz Torresová, DaraDara Torresová   Plavání Ženy 50 m volný způsob
  Bronz Monika Selešová   Tenis Ženy dvouhra
  Bronz Haworthová, CherylCheryl Haworthová   Vzpírání Ženy +75 kg
  Bronz Brands, TerryTerry Brands   Zápas Muži volný styl 58 kg
  Bronz Lowney, GarrettGarrett Lowney   Zápas Muži řecko-římský 97 kg
  Bronz McIlravy, LincolnLincoln McIlravy   Zápas Muži volný styl 69 kg

ReferenceEditovat

V tomto článku byl použit překlad textu z článku United States at the 2000 Summer Olympics na anglické Wikipedii.

Externí odkazyEditovat