Veslování na Letních olympijských hrách 2016

veslování na Letních olympijských hrách 2016

Veslování na Letních olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro se konalo od 6. srpna do 13. srpna.

Veslování
na Letních olympijských hrách 2016
Rowing pictogram.svgOlympic rings without rims.svg
Základní údaje
Pořadatel Mezinárodní veslařská federace
Mezinárodní olympijský výbor
Dějiště Laguna Rodrigo de Freitas
Datum 6. srpna - 13. srpna 2016
Soutěže 14 (8 muži, 6 ženy)
Startující 547 z 69 zemí
Soutěže
Skif muži ženy
Dvojka bez kormidelníka muži ženy
Dvojskif muži ženy
Dvojskif lehkých vah muži ženy
Čtyřka bez kormidelníka muži
Párová čtyřka muži ženy
Osma muži ženy
Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah muži

<< 2012 seznam medailistů 2020 >>

MedailistéEditovat

MužiEditovat

Disciplína   Zlato   Stříbro   Bronz
Skif   Nový Zéland (NZL)
Mahé Drysdale
  Chorvatsko (CRO)
Damir Martin
  Česko (CZE)
Ondřej Synek
Dvojskif   Chorvatsko (CRO)
Martin Sinković
Valent Sinković
  Litva (LTU)
Mindaugas Griškonis
Saulius Ritter
  Norsko (NOR)
Kjetil Borch
Olaf Tufte
Dvojskif lehkých vah   Francie (FRA)
Pierre Houin
Jérémie Azou
  Irsko (IRL)
Gary O'Donovan
Paul O'Donovan
  Norsko (NOR)
Kristoffer Brun
Are Strandli
Párová čtyřka   Německo (GER)
Philipp Wende
Lauritz Schoof
Karl Schulze
Hans Gruhne
  Austrálie (AUS)
Karsten Forsterling
Alexander Belonogoff
Cameron Girdlestone
James McRae
  Estonsko (EST)
Andrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
Dvojka bez kormidelníka   Nový Zéland (NZL)
Eric Murray
Hamish Bond
  Jihoafrická republika (RSA)
Lawrence Brittain
Shaun Keeling
  Itálie (ITA)
Marco Di Costanzo
Giovanni Abagnale
Čtyřka bez kormidelníka   Velká Británie (GBR)
Alex Gregory
Mohamed Sbihi
George Nash
Constantine Louloudis
  Austrálie (AUS)
Will Lockwood
Josh Dunkley-Smith
Josh Booth
Alexander Hill
  Itálie (ITA)
Domenico Montrone
Matteo Castaldo
Matteo Lodo
Giuseppe Vicino
Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah   Švýcarsko (SUI)
Lucas Tramèr
Simon Schürch
Simon Niepmann
Mario Gyr
  Dánsko (DEN)
Jacob Barsøe
Jacob Larsen
Kasper Winther Jørgensen
Morten Jørgensen
  Francie (FRA)
Franck Solforosi
Thomas Baroukh
Guillaume Raineau
Thibault Colard
Osma   Velká Británie (GBR)
Paul Bennett
Scott Durant
Matt Gotrel
Matt Langridge
Tom Ransley
Pete Reed
William Satch
Andrew Triggs Hodge
Phelan Hill
  Německo (GER)
Maximilian Munski
Malte Jakschik
Andreas Kuffner
Eric Johannesen
Maximilian Reinelt
Felix Drahotta
Richard Schmidt
Hannes Ocik
Martin Sauer
  Nizozemsko (NED)
Kaj Hendrik
Robert Lücken
Boaz Meylink
Boudewijn Roell
Olivier Siegelaar
Dirk Uittenboogaard
Mechiel Versluis
Tone Wieten
Peter Wiersum

ŽenyEditovat

Disciplína   Zlato   Stříbro   Bronz
Skif   Austrálie (AUS)
Kim Brennanová
  Spojené státy americké (USA)
Gevvie Stoneová
  Čína (CHN)
Duan Jingliová
Dvojskif   Polsko (POL)
Magdalena Fularczyk-Kozłowska
Natalia Madaj
  Velká Británie (GBR)
Victoria Thornley
Katherine Grainger
  Litva (LTU)
Donata Vištartaitė
Milda Valčiukaitė
Dvojskif lehkých vah   Nizozemsko (NED)
Ilse Paulisová
Maaike Headová
  Kanada (CAN)
Lindsay Jennerichová
Patricia Obeeová
  Čína (CHN)
Huang Wenyiová
Pan Feihongová
Párová čtyřka   Německo (GER)
Annekatrin Thieleová
Carina Bär
Julia Lier
Lisa Schmidla
  Nizozemsko (NED)
Chantal Achterberg
Nicole Beukers
Inge Janssen
Carline Bouw
  Polsko (POL)
Maria Springwald
Joanna Leszczyńska
Agnieszka Kobus
Monika Ciaciuch
Dvojka bez kormidelníka   Velká Británie (GBR)
Helen Gloverová
Heather Stanningová
  Nový Zéland (NZL)
Genevieve Behrentová
Rebecca Scownová
  Dánsko (DEN)
Hedvig Rasmussenová
Anne Andersenová
Osma   Spojené státy americké (USA)
Emily Reganová
Kerry Simmonds
Amanda Polk
Lauren Schmetterlingová
Tessa Gobbo
Meghan Musnicki
Eleanor Logan
Amanda Elmore
Katelin Snyder
  Velká Británie (GBR)
Katie Greves
Melanie Wilson
Frances Houghton
Polly Swann
Jessica Eddie
Olivia Carnegie-Brown
Karen Bennett
Zoe Lee
Zoe De Toledo
  Rumunsko (ROU)
Roxana Cogianu
Ioana Strungaru
Milhaela Petrilă
Iuliana Popa
Mădălina Beres
Laura Oprea
Adelina Boguș
Andreea Boghian
Daniela Druncea

Přehled medailíEditovat

Pořadí Země   Zlato   Stříbro   Bronz Celkově
1   Velká Británie 3 2 0 5
2   Německo 2 1 0 3
  Nový Zéland 2 1 0 3
4   Austrálie 1 2 0 3
5   Nizozemsko 1 1 1 3
6   Chorvatsko 1 1 0 2
  Spojené státy americké 1 1 0 2
8   Francie 1 0 1 2
  Polsko 1 0 1 2
10   Švýcarsko 1 0 0 1
11   Dánsko 0 1 1 2
  Litva 0 1 1 2
13   Kanada 0 1 0 1
  Irsko 0 1 0 1
  Jihoafrická republika 0 1 0 1
16   Čína 0 0 2 2
  Itálie 0 0 2 2
  Norsko 0 0 2 2
19   Česko 0 0 1 1
  Estonsko 0 0 1 1
  Rumunsko 0 0 1 1
celkem 14 14 14 42

Externí odkazyEditovat