Seznam olympijských medailistů ve veslování

seznam na projektech Wikimedia

Toto je seznam olympijských medailistů ve veslování na letních olympijských hrách.

SkifEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1900   Hermann Barrelet
Francie (FRA)
  André Gaudin
Francie (FRA)
  George Saint Ashe
Velká Británie (GBR)
LOH 1904   Frank Greer
Spojené státy americké (USA)
  James Juvenal
Spojené státy americké (USA)
  Constance Titus
Spojené státy americké (USA)
LOH 1908   Harry Blackstaffe
Velká Británie (GBR)
  Alexander McCulloch
Velká Británie (GBR)
  Bernhard von Gaza
Německo (GER)
  Károly Levitzky
Maďarsko (HUN)
LOH 1912   William Kinnear
Velká Británie (GBR)
  Polydore Veirman
Belgie (BEL)
  Everard Butler
Kanada (CAN)
  Mart Kuusik
Rusko (RUS)
LOH 1920   John Brendan Kelly
Spojené státy americké (USA)
  Jack Beresford
Velká Británie (GBR)
  Darcy Hadfield
Nový Zéland (NZL)
LOH 1924   Jack Beresford
Velká Británie (GBR)
  William Gilmore
Spojené státy americké (USA)
  Josef Schneider
Švýcarsko (SUI)
LOH 1928   Bobby Pearce
Austrálie (AUS)
  Kenneth Myers
Spojené státy americké (USA)
  Theodore Collet
Velká Británie (GBR)
LOH 1932   Bobby Pearce
Austrálie (AUS)
  William Miller
Spojené státy americké (USA)
  Guillermo Douglas
Uruguay (URU)
LOH 1936   Gustav Schäfer
Německo (GER)
  Josef Hasenöhrl
Rakousko (AUT)
  Daniel Barrow
Spojené státy americké (USA)
LOH 1948   Mervyn Wood
Austrálie (AUS)
  Eduardo Risso
Uruguay (URU)
  Romolo Catasta
Itálie (ITA)
LOH 1952   Jurij Ťukalov
Sovětský svaz (URS)
  Mervyn Wood
Austrálie (AUS)
  Teodor Kocerka
Polsko (POL)
LOH 1956   Vjačeslav Ivanov
Sovětský svaz (URS)
  Stuart MacKenzie
Austrálie (AUS)
  John B. Kelly, Jr.
Spojené státy americké (USA)
LOH 1960   Vjačeslav Ivanov
Sovětský svaz (URS)
  Achim Hill
Tým sjednoceného Německa (EUA)
  Teodor Kocerka
Polsko (POL)
LOH 1964   Vjačeslav Ivanov
Sovětský svaz (URS)
  Achim Hill
Tým sjednoceného Německa (EUA)
  Gottfried Kottmann
Švýcarsko (SUI)
LOH 1968   Henri Jan Wienese
Nizozemsko (NED)
  Jochen Meißner
Západní Německo (FRG)
  Alberto Demiddi
Argentina (ARG)
LOH 1972   Jurij Malyšev
Sovětský svaz (URS)
  Alberto Demiddi
Argentina (ARG)
  Wolfgang Güldenpfennig
Německá demokratická republika (GDR)
LOH 1976   Pertti Karppinen
Finsko (FIN)
  Peter-Michael Kolbe
Západní Německo (FRG)
  Joachim Dreifke
Německá demokratická republika (GDR)
LOH 1980   Pertti Karppinen
Finsko (FIN)
  Vasil Jakuša
Sovětský svaz (URS)
  Peter Kersten
Německá demokratická republika (GDR)
LOH 1984   Pertti Karppinen
Finsko (FIN)
  Peter-Michael Kolbe
Západní Německo (FRG)
  Robert Mills
Kanada (CAN)
LOH 1988   Thomas Lange
Německá demokratická republika (GDR)
  Peter-Michael Kolbe
Západní Německo (FRG)
  Eric Verdonk
Nový Zéland (NZL)
LOH 1992   Thomas Lange
Německo (GER)
  Václav Chalupa
Československo (TCH)
  Kajetan Broniewski
Polsko (POL)
LOH 1996   Xeno Müller
Švýcarsko (SUI)
  Derek Porter
Kanada (CAN)
  Thomas Lange
Německo (GER)
LOH 2000   Rob Waddell
Nový Zéland (NZL)
  Xeno Müller
Švýcarsko (SUI)
  Marcel Hacker
Německo (GER)
LOH 2004   Olaf Tufte
Norsko (NOR)
  Jüri Jaanson
Estonsko (EST)
  Ivo Janakiev
Bulharsko (BUL)
LOH 2008   Olaf Tufte
Norsko (NOR)
  Ondřej Synek
Česko (CZE)
  Mahé Drysdale
Nový Zéland (NZL)
LOH 2012   Mahé Drysdale
Nový Zéland (NZL)
  Ondřej Synek
Česko (CZE)
  Alan Campbell
Velká Británie (GBR)
LOH 2016   Mahé Drysdale
Nový Zéland (NZL)
  Damir Martin
Chorvatsko (CRO)
  Ondřej Synek
Česko (CZE)
LOH 2020   Stefanos Ntouskos
Řecko (GRE)
  Kjetil Borch
Norsko (NOR)
  Damir Martin
Chorvatsko (CRO)

DvojskifEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1904   
Spojené státy americké (USA)
John Mulcahy
William Varley
  
Spojené státy americké (USA)
Jamie McLoughlin
John Hoben
  
Spojené státy americké (USA)
Joseph Ravannack
John Wells
1908–1912 závod nebyl na programu LOH
LOH 1920   
Spojené státy americké (USA)
Paul Costello
John Brendan Kelly
  
Itálie (ITA)
Pietro Annoni
Erminio Dones
  
Francie (FRA)
Gaston Giran
Alfred Plé
LOH 1924   
Spojené státy americké (USA)
Paul Costello
John Brendan Kelly
  
Francie (FRA)
Marc Detton
Jean-Pierre Stock
  
Švýcarsko (SUI)
Rudolf Bosshard
Heinrich Thoma
LOH 1928   
Spojené státy americké (USA)
Paul Costello
Charles McIlvaine
  
Kanada (CAN)
Joseph Wright
Jack Guest
  
Rakousko (AUT)
Leo Losert
Viktor Flessl
LOH 1932   
Spojené státy americké (USA)
Kenneth Myers
William Gilmore
  
Německo (GER)
Herbert Buhtz
Gerhard Boetzelen
  
Kanada (CAN)
Charles Pratt
Noel de Mille
LOH 1936   
Velká Británie (GBR)
Jack Beresford
Dick Southwood
  
Německo (GER)
Willi Kaidel
Joachim Pirsch
  
Polsko (POL)
Roger Verey
Jerzy Ustupski
LOH 1948   
Velká Británie (GBR)
Richard Burnell
Bert Bushnell
  
Dánsko (DEN)
Ebbe Parsner
Aage Larsen
  
Uruguay (URU)
William Jones
Juan Rodríguez
LOH 1952   
Argentina (ARG)
Tranquilo Cappozzo
Eduardo Guerrero
  
Sovětský svaz (URS)
Georgij Žylin
Ihor Jemčuk
  
Uruguay (URU)
Miguel Seijas
Juan Rodríguez
LOH 1956   
Sovětský svaz (URS)
Alexandr Berkutov
Jurij Ťukalov
  
Spojené státy americké (USA)
Pat Costello
James Gardiner
  
Austrálie (AUS)
Murray Riley
Mervyn Wood
LOH 1960   
Československo (TCH)
Václav Kozák
Pavel Schmidt
  
Sovětský svaz (URS)
Alexandr Berkutov
Jurij Ťukalov
  
Švýcarsko (SUI)
Ernst Huerlimann
Rolf Larcher
LOH 1964   
Sovětský svaz (URS)
Boris Dubrovskij
Oleg Ťurin
  
Spojené státy americké (USA)
Seymour Cromwell
James Storm
  
Československo (TCH)
Vladimír Andrs
Pavel Hofmann
LOH 1968   
Sovětský svaz (URS)
Anatolij Sass
Alexandr Timošinin
  
Nizozemsko (NED)
Henricus Droog
Leendert Van Dis
  
Spojené státy americké (USA)
John Nunn
William Maher
LOH 1972   
Sovětský svaz (URS)
Alexandr Timošinin
Gennadij Koršikov
  
Norsko (NOR)
Frank Hansen
Svein Thøgersen
  
Německá demokratická republika (GDR)
Joachim Böhmer
Hans-Ulrich Schmied
LOH 1976   
Norsko (NOR)
Frank Hansen
Alf Hansen
  
Velká Británie (GBR)
Chris Baillieu
Michael Hart
  
Německá demokratická republika (GDR)
Jurgen Bertov
Hans Ulrich Schmied
LOH 1980   
Německá demokratická republika (GDR)
Joachim Dreifke
Klaus Kröppelien
  
Jugoslávie (YUG)
Zoran Pančić
Milorad Stanulov
  
Československo (TCH)
Zdeněk Pecka
Václav Vochoska
LOH 1984   
Spojené státy americké (USA)
Brad Alan Lewis
Paul Enquist
  
Belgie (BEL)
Pierre-Marie Deloof
Dirk Crois
  
Jugoslávie (YUG)
Zoran Pančić
Milorad Stanulov
LOH 1988   
Nizozemsko (NED)
Nico Rienks
Ronald Florijn
  
Švýcarsko (SUI)
Beat Schwerzmann
Ueli Bodenmann
  
Sovětský svaz (URS)
Olexandr Marčenko
Vasilij Jakuša
LOH 1992   
Austrálie (AUS)
Peter Antonie
Stephen Hawkins
  
Rakousko (AUT)
Arnold Jonke
Christoph Zerbst
  
Nizozemsko (NED)
Nico Rienks
Henk-Jan Zwolle
LOH 1996   
Itálie (ITA)
Agostino Abbagnale
Davide Tizzano
  
Norsko (NOR)
Steffen Skår Størseth
Kjetil Undset
  
Francie (FRA)
Frederic Kowal
Samuel Barathay
LOH 2000   
Slovinsko (SLO)
Luka Špik
Iztok Čop
  
Norsko (NOR)
Olaf Tufte
Fredrik Bekken
  
Itálie (ITA)
Giovanni Calabrese
Nicola Sartori
LOH 2004   
Francie (FRA)
Sébastien Vieilledent
Adrien Hardy
  
Slovinsko (SLO)
Luka Špik
Iztok Čop
  
Itálie (ITA)
Rossano Galtarossa
Alessio Sartori
LOH 2008   
Austrálie (AUS)
David Crawshay
Scott Brennan
  
Estonsko (EST)
Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
  
Velká Británie (GBR)
Matthew Wells
Stephen Rowbotham
LOH 2012   
Nový Zéland (NZL)
Nathan Cohen
Joseph Sullivan
  
Itálie (ITA)
Romano Battisti
Alessio Sartori
  
Slovinsko (SLO)
Iztok Čop
Luka Špik
LOH 2016   
Chorvatsko (CRO)
Martin Sinković
Valent Sinković
  
Litva (LTU)
Mindaugas Griškonis
Saulius Ritter
  
Norsko (NOR)
Kjetil Borch
Olaf Tufte
LOH 2020   
Francie (FRA)
Hugo Boucheron
Matthieu Androdias
  
Nizozemsko (NED)
Melvin Twellaar
Stef Broenink
  
Čína (CHN)
Liu Zhiyu
Zhang Liang

Párová čtyřkaEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1976   
Německá demokratická republika (GDR)
Wolfgang Güldenpfennig
Rüdiger Reiche
Karl Heinz Bussert
Michael Wolfgramm
  
Sovětský svaz (URS)
Jevgenij Dulejev
Jurij Jakimov
Aivar Lazdenieks
Vitautas Butkus
  
Československo (TCH)
Jaroslav Hellebrand
Zdeněk Pecka
Václav Vochoska
Vladek Lacina
LOH 1980   
Německá demokratická republika (GDR)
Frank Dundr
Carsten Bunk
Uwe Heppner
Martin Winter
  
Sovětský svaz (URS)
Jurij Šapočka
Jevgenij Barbakov
Valerij Klešňov
Nikolaj Dovgaň
  
Bulharsko (BUL)
Minčo Nikolov
Ljubomir Petrov
Ivo Rusev
Bogdan Dobrev
LOH 1984   
Západní Německo (FRG)
Albert Hedderich
Raimund Hörmann
Dieter Wiedenmann
Michael Dürsch
  
Austrálie (AUS)
Paul Reedy
Gary Gullock
Timothy Mclaren
Anthony Lovrich
  
Kanada (CAN)
Doug Hamilton
Mike Hughes
Phil Monckton
Bruce Ford
LOH 1988   
Itálie (ITA)
Agostino Abbagnale
Davide Tizzano
Gianluca Farina
Piero Poli
  
Norsko (NOR)
Alf Hansen
Rolf Thorsen
Lars Bjønness
Vetle Vinje
  
Německá demokratická republika (GDR)
Jens Köppen
Steffen Zühlke
Steffen Bogs
Heiko Habermann
LOH 1992   
Německo (GER)
Andreas Hajek
Michael Steinbach
Stephan Volkert
André Willms
  
Norsko (NOR)
Kjetil Undset
Per Sætersdal
Lars Bjønness
Rolf Thorsen
  
Itálie (ITA)
Alessandro Corona
Gianluca Farina
Rossano Galtarossa
Filippo Soffici
LOH 1996   
Německo (GER)
Andreas Hajek
Stephan Volkert
André Steiner
André Willms
  
Spojené státy americké (USA)
Tim Young
Eric Mueller
Brian Jamieson
Jason Gailes
  
Austrálie (AUS)
Janusz Hooker
Boden Joseph Hanson
Duncan Free
Ronald Snook
LOH 2000   
Itálie (ITA)
Agostino Abbagnale
Alessio Sartori
Rossano Galtarossa
Simone Raineri
  
Nizozemsko (NED)
Jochem Verberne
Dirk Lippits
Diederik Simon
Michiel Bartman
  
Německo (GER)
Marco Geisler
Andreas Hajek
Stephan Volkert
André Willms
LOH 2004   
Rusko (RUS)
Nikolaj Spiňov
Igor Kravcov
Alexej Svirin
Sergej Fedorovcev
  
Česko (CZE)
David Kopřiva
Tomáš Karas
Jakub Hanák
David Jirka
  
Ukrajina (UKR)
Sergij Grin
Sergij Biluščenko
Oleh Lykov
Leonid Šapošnikov
LOH 2008   
Polsko (POL)
Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
  
Itálie (ITA)
Luca Agamennoni
Simone Venier
Rossano Galtarossa
Simone Raineri
  
Francie (FRA)
Jonathan Coeffic
Pierre-Jean Peltier
Julien Bahain
Cédric Berrest
LOH 2012   
Německo (GER)
Karl Schulze
Philipp Wende
Lauritz Schoof
Tim Grohmann
  
Chorvatsko (CRO)
David Šain
Martin Sinković
Damir Martin
Valent Sinković
  
Austrálie (AUS)
Chris Morgan
Karsten Forsterling
James McRae
Daniel Noonan
LOH 2016   
Německo (GER)
Philipp Wende
Lauritz Schoof
Karl Schulze
Hans Gruhne
  
Austrálie (AUS)
Karsten Forsterling
Alexander Belonogoff
Cameron Girdlestone
James McRae
  
Estonsko (EST)
Andrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
LOH 2020   
Nizozemsko (NED)
Dirk Uittenbogaard
Abe Wiersma
Tone Wieten
Koen Metsemakers
  
Velká Británie (GBR)
Harry Leask
Angus Groom
Tom Barras
Jack Beaumont
  
Austrálie (AUS)
Jack Cleary
Caleb Antill
Cameron Girdlestone
Luke Letcher

Dvojka bez kormidelníkaEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1904   
Spojené státy americké (USA)
Robert Farnan
Joseph Ryan
  
Spojené státy americké (USA)
John Mulcahy
William Varley
  
Spojené státy americké (USA)
John Joachim
Joseph Buerger
LOH 1908   
Velká Británie (GBR)
John Fenning
Gordon Thomson
  
Velká Británie (GBR)
George Fairbairn
Philip Verdon
  
Kanada (CAN)
Frederick Toms
Norwey Jackes
  
Německo (GER)
Martin Stahnke
Willy Düskow
1912–1920 závod nebyl na programu LOH
LOH 1924   
Nizozemsko (NED)
Teun Beijnen
Willy Rösingh
  
Francie (FRA)
Maurice Bouton
Georges Piot
neudělena
LOH 1928   
Německo (GER)
Kurt Moeschter
Bruno Müller
  
Velká Británie (GBR)
Terence O'Brien
Robert Nisbet
  
Spojené státy americké (USA)
Paul McDowell
John Schmitt
LOH 1932   
Velká Británie (GBR)
Lewis Clive
Hugh Edwards
  
Nový Zéland (NZL)
Cyril Stiles
Fred Thompson
  
Polsko (POL)
Henryk Budziński
Jan Krenz-Mikołajczak
LOH 1936   
Německo (GER)
Willi Eichhorn
Hugo Strauß
  
Dánsko (DEN)
Harry Larsen
Peter Olsen
  
Argentina (ARG)
Horacio Podestá
Julio Curatella
LOH 1948   
Velká Británie (GBR)
John Wilson
Ran Laurie
  
Švýcarsko (SUI)
Hans Kalt
Josef Kalt
  
Itálie (ITA)
Felice Fanetti
Bruno Boni
LOH 1952   
Spojené státy americké (USA)
Charles Logg
Thomas Price
  
Belgie (BEL)
Michel Knuysen
Bob Baetens
  
Švýcarsko (SUI)
Kurt Schmid
Hans Kalt
LOH 1956   
Spojené státy americké (USA)
James Fifer
Duvall Hecht
  
Sovětský svaz (URS)
Igor Buldakov
Viktor Ivanov
  
Rakousko (AUT)
Josef Kloimstein
Alfred Sageder
LOH 1960   
Sovětský svaz (URS)
Valentin Borejko
Oleg Golovanov
  
Rakousko (AUT)
Josef Kloimstein
Alfred Sageder
  
Finsko (FIN)
Veli Lehtelä
Toimi Pitkänen
LOH 1964   
Kanada (CAN)
George Hungerford
Roger Jackson
  
Nizozemsko (NED)
Steven Blaisse
Ernst Veenemans
  
Tým sjednoceného Německa (EUA)
Michael Schwan
Wolfgang Hottenrott
LOH 1968   
Německá demokratická republika (GDR)
Jörg Lucke
Heinz-Jörg Bothe
  
Spojené státy americké (USA)
Laurence Hough
Philip Johnson
  
Dánsko (DEN)
Peter Christiansen
Ivan Larsen
LOH 1972   
Německá demokratická republika (GDR)
Siegfried Brietzke
Wolfgang Mager
  
Švýcarsko (SUI)
Heinrich Fischer
Alfred Bachmann
  
Nizozemsko (NED)
Roel Luynenburg
Ruud Stokvis
LOH 1976   
Německá demokratická republika (GDR)
Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
  
Spojené státy americké (USA)
Calvin Coffey
Michael Staines
  
Západní Německo (FRG)
Peter Vanroye
Thomas Strauss
LOH 1980   
Německá demokratická republika (GDR)
Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
  
Sovětský svaz (URS)
Yuri Pimenov
Nikolay Pimenov
  
Velká Británie (GBR)
Charles Wiggin
Malcolm Carmichael
LOH 1984   
Rumunsko (ROU)
Petru Iosub
Valer Toma
  
Španělsko (ESP)
Fernando Climent
Luis María Lasúrtegui
  
Norsko (NOR)
Hans Magnus Grepperud
Sverre Løken
LOH 1988   
Velká Británie (GBR)
Andy Holmes
Steve Redgrave
  
Rumunsko (ROU)
Dănuţ Dobre
Dragos Neagu
  
Jugoslávie (YUG)
Sadik Mujkič
Bojan Prešern
LOH 1992   
Velká Británie (GBR)
Matthew Pinsent
Steve Redgrave
  
Německo (GER)
Colin von Ettingshausen
Peter Hoeltzenbein
  
Slovinsko (SLO)
Iztok Čop
Denis Žvegelj
LOH 1996   
Velká Británie (GBR)
Matthew Pinsent
Steve Redgrave
  
Austrálie (AUS)
David Weightman
Robert Scott
  
Francie (FRA)
Michel Andrieux
Jean-Christophe Rolland
LOH 2000   
Francie (FRA)
Michel Andrieux
Jean-Christophe Rolland
  
Spojené státy americké (USA)
Ted Murphy
Sebastian Bea
  
Austrálie (AUS)
Matthew Long
James Tomkins
LOH 2004   
Austrálie (AUS)
Drew Ginn
James Tomkins
  
Chorvatsko (CRO)
Siniša Skelin
Nikša Skelin
  
Jihoafrická republika (RSA)
Donovan Cech
Ramon di Clemente
LOH 2008   
Austrálie (AUS)
Drew Ginn
Duncan Free
  
Kanada (CAN)
David Calder
Scott Frandsen
  
Nový Zéland (NZL)
Nathan Twaddle
George Bridgewater
LOH 2012   
Nový Zéland (NZL)
Eric Murray
Hamish Bond
  
Francie (FRA)
Germain Chardin
Dorian Mortelette
  
Velká Británie (GBR)
George Nash
William Satch
LOH 2016   
Nový Zéland (NZL)
Eric Murray
Hamish Bond
  
Jihoafrická republika (RSA)
Lawrence Brittain
Shaun Keeling
  
Itálie (ITA)
Marco Di Costanzo
Giovanni Abagnale
LOH 2020   
Chorvatsko (CRO)
Martin Sinković
Valent Sinković
  
Rumunsko (ROU)
Marius Cozmiuc
Ciprian Tudosă
  
Dánsko (DEN)
Frederic Vystavel
Joachim Sutton

Čtyřka bez kormidelníkaEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1904   
Spojené státy americké (USA)
Arthur Stockhoff
August Erker
George Dietz
Albert Nasse
  
Spojené státy americké (USA)
Frederck Suerig
Martin Formanack
Charles Aman
Michael Begley
  
Spojené státy americké (USA)
Gustav Voerg
John Freitag
Louis Helm
Frank Dummerth
LOH 1908   
Velká Británie (GBR)
Collier Cudmore
James Angus Gillan
Duncan Mackinnon
John Somers-Smith
  
Velká Británie (GBR)
Philip Filleul
Harold Barker
John Fenning
Gordon Thomson
  
Kanada (CAN)
Gordon Balfour
Becher Gale
Charles Riddy
Geoffrey Taylor
  
Nizozemsko (NED)
Hermannus Höfte
Albertus Wielsma
Johan Burk
Bernardus Croon
1912–1920 závod nebyl na programu LOH
LOH 1924   
Velká Británie (GBR)
Charles Eley
James MacNabb
Robert Morrison
Terence Sanders
  
Kanada (CAN)
Archibald Black
George MacKay
Colin Finlayson
William Wood
  
Švýcarsko (SUI)
Emile Albrecht
Alfred Probst
Eugen Sigg
Hans Walter
LOH 1928   
Velká Británie (GBR)
John Lander
Michael Warriner
Richard Beesly
Edward Vaughan Bevan
  
Spojené státy americké (USA)
Charles Karle
William Miller
George Healis
Ernest Bayer
  
Itálie (ITA)
Cesare Rossi
Pietro Freschi
Umberto Bonadè
Paolo Gennari
LOH 1932   
Velká Británie (GBR)
John Badcock
Hugh Edwards
Jack Beresford
Rowland George
  
Německo (GER)
Karl Aletter
Ernst Gaber
Walter Flinsch
Hans Maier
  
Itálie (ITA)
Antonio Ghiardello
Francesco Cossu
Giliante D'Este
Antonio Garzoni Provenzani
LOH 1936   
Německo (GER)
Rudolf Eckstein
Anton Rom
Martin Karl
Wilhelm Menne
  
Velká Británie (GBR)
Thomas Bristow
Alan Barrett
Peter Jackson
John Sturrock
  
Švýcarsko (SUI)
Hermann Betschart
Hans Homberger
Alex Homberger
Karl Schmid
LOH 1948   
Itálie (ITA)
Giuseppe Moioli
Elio Morille
Giovanni Invernizzi
Francesco Faggi
  
Dánsko (DEN)
Helge Halkjær
Aksel Bonde Hansen
Helge Muxoll Schrøder
Ib Larsen
  
Spojené státy americké (USA)
Frederick Kingsbury
Stuart Griffing
Gregory Gates
Robert Perew
LOH 1952   
Jugoslávie (YUG)
Duje Bonačić
Velimir Valenta
Mate Trojanović
Petar Šegvić
  
Francie (FRA)
Pierre Blondiaux
Jean-Jacques Guissart
Marc Bouissou
Roger Gautier
  
Finsko (FIN)
Veikko Lommi
Kauko Wahlsten
Oiva Lommi
Lauri Nevalainen
LOH 1956   
Kanada (CAN)
Archibald McKinnon
Lorne Loomer
Walter D'Hondt
Donald Arnold
  
Spojené státy americké (USA)
John Welchli
John McKinlay
Arthur McKinlay
James McIntosh
  
Francie (FRA)
René Guissart
Yves Delacour
Gaston Mercier
Guy Guillabert
LOH 1960   
Spojené státy americké (USA)
Arthur Ayrault
Ted Nash
John Sayre
Rusty Wailes
  
Itálie (ITA)
Tullio Baraglia
Renato Bosatta
Giancarlo Crosta
Giuseppe Galante
  
Sovětský svaz (URS)
Igor Akhremchik
Yuri Bachurov
Valentin Morkovkin
Anatoly Tarabrin
LOH 1964   
Dánsko (DEN)
John Hansen
Bjørn Hasløv
Erik Petersen
Kurt Helmudt
  
Velká Británie (GBR)
John Russell
Hugh Wardell-Yerburgh
William Barry
John James
  
Spojené státy americké (USA)
Geoffrey Picard
Richard Lyon
Theodore Mittet
Ted Nash
LOH 1968   
Německá demokratická republika (GDR)
Frank Forberger
Frank Rühle
Dieter Grahn
Dieter Schubert
  
Maďarsko (HUN)
Zoltán Melis
József Csermely
György Sarlós
Antal Melis
  
Itálie (ITA)
Renato Bosatta
Pier Conti-Manzini
Tullio Baraglia
Abramo Albini
LOH 1972   
Německá demokratická republika (GDR)
Frank Forberger
Frank Rühle
Dieter Grahn
Dieter Schubert
  
Nový Zéland (NZL)
Dick Tonks
Dudley Storey
Ross Collinge
Noel Mills
  
Západní Německo (FRG)
Joachim Ehrig
Peter Funnekötter
Franz Held
Wolfgang Plottke
LOH 1976   
Německá demokratická republika (GDR)
Siegfried Brietzke
Andreas Decker
Stefan Semmler
Wolfgang Mager
  
Norsko (NOR)
Ole Nafstad
Arne Bergodd
Finn Tveter
Rolf Andreassen
  
Sovětský svaz (URS)
Raul Arnemann
Nikolai Kuznetsov
Valeri Dolinin
Anushavan Gasan-Dzhalalov
LOH 1980   
Německá demokratická republika (GDR)
Jürgen Thiele
Andreas Decker
Stefan Semmler
Siegfried Brietzke
  
Sovětský svaz (URS)
Aleksei Kamkin
Valeri Dolinin
Alexandr Kulagin
Vitaly Yeliseyev
  
Velká Británie (GBR)
John Beattie
Ian McNuff
David Townsend
Martin Cross
LOH 1984   
Nový Zéland (NZL)
Les O'Connell
Shane O'Brien
Conrad Robertson
Keith Trask
  
Spojené státy americké (USA)
David Clark
Jonathan Smith
Phillip Stekl
Alan Forney
  
Dánsko (DEN)
Michael Jessen
Lars Nielsen
Per Rasmussen
Erik Christiansen
LOH 1988   
Německá demokratická republika (GDR)
Roland Schröder
Ralf Brudel
Olaf Förster
Thomas Greiner
  
Spojené státy americké (USA)
Raoul Rodriguez
Thomas Bohrer
Richard Kennelly
David Krmpotich
  
Západní Německo (FRG)
Guido Grabow
Volker Grabow
Norbert Keßlau
Joerg Puttlitz
LOH 1992   
Austrálie (AUS)
Andrew Cooper
Nicholas Green
Mike McKay
James Tomkins
  
Spojené státy americké (USA)
Jeffrey McLaughlin
William Burden
Thomas Bohrer
Patrick Manning
  
Slovinsko (SLO)
Milan Janša
Sadik Mujkič
Sašo Mirjanič
Janez Klemenčič
LOH 1996   
Austrálie (AUS)
Nicholas Green
Drew Ginn
James Tomkins
Mike McKay
  
Francie (FRA)
Bertrand Vecten
Olivier Moncelet
Daniel Fauche
Giles Bosquet
  
Velká Británie (GBR)
Greg Searle
Jonny Searle
Rupert Obholzer
Tim Foster
LOH 2000   
Velká Británie (GBR)
James Cracknell
Steve Redgrave
Tim Foster
Matthew Pinsent
  
Itálie (ITA)
Walter Molea
Riccardo Dei Rossi
Lorenzo Carboncini
Carlo Mornati
  
Austrálie (AUS)
James Stewart
Ben Dodwell
Geoffrey Stewart
Bo Hanson
LOH 2004   
Velká Británie (GBR)
Steve Williams
James Cracknell
Ed Coode
Matthew Pinsent
  
Kanada (CAN)
Cameron Baerg
Thomas Herschmiller
Jake Wetzel
Barney Williams
  
Itálie (ITA)
Lorenzo Porzio
Dario Dentale
Luca Agamennoni
Raffaello Leonardo
LOH 2008   
Velká Británie (GBR)
Tom James
Steve Williams
Pete Reed
Andrew Triggs Hodge
  
Austrálie (AUS)
Matt Ryan
James Marburg
Cameron McKenzie-McHarg
Francis Hegerty
  
Francie (FRA)
Julien Desprès
Benjamin Rondeau
Germain Chardin
Dorian Mortelette
LOH 2012   
Velká Británie (GBR)
Alex Gregory
Tom James
Pete Reed
Andrew Triggs Hodge
  
Austrálie (AUS)
James Chapman
Joshua Dunkley-Smith
Drew Ginn
William Lockwood
  
Spojené státy americké (USA)
Charles Cole
Scott Gault
Glenn Ochal
Henrik Rummel
LOH 2016   
Velká Británie (GBR)
Alex Gregory
Mohamed Sbihi
George Nash
Constantine Louloudis
  
Austrálie (AUS)
Will Lockwood
Joshua Dunkley-Smith
Josh Booth
Alexander Hill
  
Itálie (ITA)
Domenico Montrone
Matteo Castaldo
Matteo Lodo
Giuseppe Vicino
LOH 2020   
Austrálie (AUS)
Alexander Purnell
Spencer Turrin
Jack Hargreaves
Alexander Hill
  
Rumunsko (ROU)
Mihăiță Vasile Țigănescu
Mugurel Semciuc
Ștefan Constantin Berariu
Cosmin Pascari
  
Itálie (ITA)
Matteo Castaldo
Marco Di Constanzo
Matteo Lodo
Giuseppe Vicino

OsmivesliceEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1900   
Spojené státy americké (USA)
William Carr
Harry DeBaecke
John Exley
John Geiger
Edwin Hedley
James Juvenal
Roscoe Lockwood
Edward Marsh
Louis Abell
  
Belgie (BEL)
Jules De Bisschop
Prospère Bruggeman
Oscar De Somville
Oscar De Cock
Maurice Hemelsoet
Marcel Van Crombrugge
Frank Odberg
Maurice Verdonck
Alfred van Landeghem
  
Nizozemsko (NED)
François Brandt
Johannes van Dijk
Roelof Klein
Ruurd Leegstra
Walter Middelberg
Hendrik Offerhaus
Walter Thijssen
Henricus Tromp
Hermanus Brockmann
LOH 1904   
Spojené státy americké (USA)
Frederick Cresser
Michael Gleason
Frank Schell
James Flanagan
Charles Armstrong
Harry Lott
Joseph Dempsey
John Exley
Louis Abell
  
Kanada (CAN)
Arthur Bailey
William Rice
George Reiffenstein
Phil Boyd
George Strange
William Wadsworth
Donald MacKenzie
Joseph Wright
Thomas Loudon
neudělena
LOH 1908   
Velká Británie (GBR)
Albert Gladstone
Frederick Kelly
Banner Johnstone
Guy Nickalls
Charles Burnell
Ronald Sanderson
Raymond Etherington-Smith
Henry Bucknall
Gilchrist Maclagan
  
Belgie (BEL)
Oscar Taelman
Marcel Morimont
Rémy Orban
Georges Mijs
François Vergucht
Polydore Veirman
Oscar De Somville
Rodolphe Poma
Alfred van Landeghem
  
Kanada (CAN)
Irvine Robertson
Joseph Wright
Julius Thomson
Walter Lewis
Gordon Balfour
Becher Gale
Charles Riddy
Geoffrey Taylor
Douglas Kertland
  
Velká Británie (GBR)
Frank Jerwood
Eric Powell
Oswald Carver
Edward Williams
Henry Goldsmith
Harold Kitching
John Burn
Douglas Stuart
Richard Boyle
LOH 1912   
Velká Británie (GBR)
Edgar Burgess
Sidney Swann
Leslie Wormwald
Ewart Horsfall
James Angus Gillan
Arthur Garton
Alister Kirby
Philip Fleming
Henry Wells
  
Velká Británie (GBR)
William Fison
William Parker
Thomas Gillespie
Beaufort Burdekin
Frederick Pitman
Arthur Wiggins
Charles Littlejohn
Robert Bourne
John Walker
  
Německo (GER)
Otto Liebing
Max Bröske
Max Vetter
Willi Bartholomae
Fritz Bartholomae
Werner Dehn
Rudolf Reichelt
Hans Matthiae
Kurt Runge
LOH 1920   
Spojené státy americké (USA)
Virgil Jacomini
Edwin Graves
William Jordan
Edward Moore
Alden Sanborn
Donald Johnston
Vincent Gallagher
Clyde King
Sherman Clark
  
Velká Británie (GBR)
Ewart Horsfall
Guy Oliver Nickalls
Richard Lucas
Walter James
John Campbell
Sebastian Earl
Ralph Shove
Sidney Swann
Robin Johnstone
  
Norsko (NOR)
Theodor Nag
Conrad Olsen
Adolf Nilsen
Håkon Ellingsen
Thore Michelsen
Arne Mortensen
Karl Nag
Tollef Tollefsen
Thoralf Hagen
LOH 1924   
Spojené státy americké (USA)
Leonard Carpenter
Howard Kingsbury
Alfred Lindley
John Miller
James Rockefeller
Frederick Sheffield
Benjamin Spock
Alfred Wilson
Laurence Stoddard
  
Kanada (CAN)
Arthur Bell
Robert Hunter
William Langford
Harold Little
John Smith
Warren Snyder
Norman Taylor
William Wallace
Ivor Campbell
  
Itálie (ITA)
Antonio Cattalinich
Francesco Cattalinich
Simeone Cattalinich
Giuseppe Grivelli
Latino Galasso
Pietro Ivanov
Bruno Sorich
Carlo Toniatti
Vittorio Gliubich
LOH 1928   
Spojené státy americké (USA)
Marvin Stalder
John Brinck
Francis Frederick
William Thompson
William Dally
James Workman
Hubert A. Caldwell
Peter Donlon
Donald Blessing
  
Velká Británie (GBR)
Jamie Hamilton
Guy Oliver Nickalls
John Badcock
Donald Gollan
Harold Lane
Gordon Killick
Jack Beresford
Harold West
Arthur Sulley
  
Kanada (CAN)
Frederick Hedges
Frank Fiddes
John Hand
Herbert Richardson
Jack Murdoch
Athol Meech
Edgar Norris
William Ross
John Donnelly
LOH 1932   
Spojené státy americké (USA)
Edwin Salisbury
James Blair
Duncan Gregg
David Dunlap
Burton Jastram
Charles Chandler
Harold Tower
Winslow Hall
Norris Graham
  
Itálie (ITA)
Vittorio Cioni
Mario Balleri
Renato Bracci
Dino Barsotti
Roberto Vestrini
Guglielmo Del Bimbo
Enrico Garzelli
Renato Barbieri
Cesare Milani
  
Kanada (CAN)
Earl Eastwood
Joseph Harris
Stanley Stanyar
Harry Fry
Cedric Liddell
William Thoburn
Donald Boal
Albert Taylor
George MacDonald
LOH 1936   
Spojené státy americké (USA)
Herbert Morris
Charles Day
Gordon Adam
John White
James McMillin
George Hunt
Joseph Rantz
Donald Hume
Robert Moch
  
Itálie (ITA)
Guglielmo Del Bimbo
Dino Barsotti
Oreste Grossi
Enzo Bartolini
Mario Checcacci
Dante Secchi
Ottorino Quaglierini
Enrico Garzelli
Cesare Milani
  
Německo (GER)
Alfred Rieck
Helmut Radach
Hans Kuschke
Heinz Kaufmann
Gerd Völs
Werner Loeckle
Hans-Joachim Hannemann
Herbert Schmidt
Wilhelm Mahlow
LOH 1948   
Spojené státy americké (USA)
Ian Turner
David Turner
James Hardy
George Ahlgren
Lloyd Butler
David Brown
Justus Smith
John Stack
Ralph Purchase
  
Velká Británie (GBR)
Christopher Barton
Michael Lapage
Guy Richardson
Ernest Bircher
Paul Massey
Charles Lloyd
David Meyrick
Alfred Mellows
Jack Dearlove
  
Norsko (NOR)
Kristoffer Lepsøe
Thorstein Kråkenes
Hans Hansen
Halfdan Gran Olsen
Harald Kråkenes
Leif Næss
Thor Pedersen
Carl Monssen
Sigurd Monssen
LOH 1952   
Spojené státy americké (USA)
Frank Shakespeare
William Fields
James Dunbar
Richard Murphy
Robert Detweiler
Henry Procter
Wayne Frye
Edward Stevens
Charles Manring
  
Sovětský svaz (URS)
Jevgenij Brago
Vladimir Rodimuškin
Alexej Komarov
Igor Borisov
Slava Amiragov
Leonid Gissen
Jevgenij Samsonov
Vladimir Krjukov
Igor Poljakov
  
Austrálie (AUS)
Robert Tinning
Ernest Chapman
Nimrod Greenwood
David Anderson
Geoffrey Williamson
Mervyn Finlay
Edward Pain
Phillip Cayzer
Tom Chessell
LOH 1956   
Spojené státy americké (USA)
Thomas Charlton
David Wight
John Cooke
Donald Beer
Caldwell Esselstyn
Charles Grimes
Rusty Wailes
Robert Morey
William Becklean
  
Kanada (CAN)
Philip Kueber
Richard McClure
Robert Wilson
David Helliwell
Donald Pretty
William McKerlich
Douglas McDonald
Lawrence West
Carlton Ogawa
  
Austrálie (AUS)
Michael Aikman
David Boykett
Angus Benfield
James Howden
Garth Manton
Walter Howell
Adrian Monger
Bryan Doyle
Harold Hewitt
LOH 1960   
Tým sjednoceného Německa (EUA)
Manfred Rulffs
Walter Schröder
Frank Schepke
Kraft Schepke
Karl-Heinrich von Groddeck
Karl-Heinz Hopp
Klaus Bittner
Hans Lenk
Willi Padge
  
Kanada (CAN)
Donald Arnold
Walter D'Hondt
Nelson Kuhn
John Lecky
Lorne Loomer
Archibald MacKinnon
William McKerlich
Glen Mervyn
Sohen Biln
  
Československo (TCH)
Bohumil Janoušek
Jan Jindra
Jiří Lundák
Stanislav Lusk
Václav Pavkovič
Luděk Pojezný
Jan Švéda
Josef Věntus
Miroslav Koníček
LOH 1964   
Spojené státy americké (USA)
Joseph Amlong
Thomas Amlong
Harold Budd
Emory Clark
Stanley Cwiklinski
Hugh Foley
William Knecht
William Stowe
Róbert Zimonyi
  
Tým sjednoceného Německa (EUA)
Klaus Aeffke
Klaus Bittner
Karl-Heinrich von Groddeck
Hans-Jurgen Wallbrecht
Klaus Behrens
Jurgen Schroeder
Jürgen Plagemann
Horst Meyer
Thomas Ahrens
  
Československo (TCH)
Petr Čermák
Jiří Lundák
Jan Mrvík
Július Toček
Josef Věntus
Luděk Pojezný
Bohumil Janoušek
Richard Nový
Miroslav Koníček
LOH 1968   
Západní Německo (FRG)
Horst Meyer
Wolfgang Hottenrott
Dirk Schreyer
Egbert Hirschfelder
Rüdiger Henning
Jörg Siebert
Lutz Ulbricht
Nikolaus Ott
Günther Thiersch
  
Austrálie (AUS)
Alfred Duval
David Douglas
Michael Morgan
John Ranch
Joseph Frazio
Gary Pearce
Peter Dickson
Robert Shirlaw
Alan Grover
  
Sovětský svaz (URS)
Zigmas Jukna
Alexandr Martyškin
Antanas Bagdonavičius
Vytautas Briedis
Vladimir Sterlik
Valentyn Kravčuk
Juozas Jagelavičius
Viktor Suslin
Jurij Lorencson
LOH 1972   
Nový Zéland (NZL)
Tony Hurt
Wybo Veldman
Dick Joyce
John Hunter
Lindsay Wilson
Athol Earl
Trevor Coker
Gary Robertson
Simon Dickie
  
Spojené státy americké (USA)
Lawrence Terry
Franklin Hobbs
Peter Raymond
Timothy Mickelson
Eugene Clapp
William Hobbs
Cleve Livingston
Michael Livingston
Paul Hoffman
  
Německá demokratická republika (GDR)
Hans-Joachim Borzym
Jörg Landvoigt
Harold Dimke
Manfred Schneider
Hartmut Schreiber
Manfred Schmorde
Bernd Landvoigt
Heinri Mederow
Dietmar Schwarz
LOH 1976   
Německá demokratická republika (GDR)
Bernd Baumgart
Gottfried Döhn
Werner Klatt
Hans Joachim Luck
Dieter Wendisch
Roland Kostulski
Ulrich Karnatz
Karl Heins Prudohl
Karl Heinz Danielovski
  
Velká Británie (GBR)
Richard Lester
John Yallop
Timothy Crooks
Hugh Matheson
David Maxwell
James Clark
Fred Smallbone
Leonard Robertson
Patrick Sweeney
  
Nový Zéland (NZL)
Ivan Sutherland
Trevor Coker
Peter Dignan
Lindsay Wilson
Athol Earl
Dave Rodger
Alex McLean
Tony Hurt
Simon Dickie
LOH 1980   
Německá demokratická republika (GDR)
Bernd Krauss
Hans-Peter Koppe
Ulrich Kons
Jörg Friedrich
Jens Doberschütz
Ulrich Karnatz
Uwe Dühring
Bernd Höing
Klaus-Dieter Ludwig
  
Velká Británie (GBR)
Duncan McDougall
Allan Whitwell
Henry Clay
Chris Mahoney
Andrew Justice
John Pritchard
Malcolm McGowan
Richard Stanhope
Colin Moynihan
  
Sovětský svaz (URS)
Viktor Kokdshin
Andrey Tishchenko
Aleksandr Tkachenko
Jonas Pintskus
Jonas Normantas
Andrei Lugin
Aleksandr Mantsevich
Igor Maistrenko
Grigory Dmitrienko
LOH 1984   
Kanada (CAN)
Blair Horn
Dean Crawford
Michael Evans
Paul Steele
Grant Main
Mark Evans
Kevin Neufeld
Pat Turner
Brian McMahon
  
Spojené státy americké (USA)
Chip Lubsen
Andrew Sudduth
John Terwilliger
Christopher Penny
Tom Darling
Fred Borchelt
Charles Clapp III
Bruce Ibbetson
Bob Jaugstetter
  
Austrálie (AUS)
Craig Muller
Clyde Hefer
Samuel Patten
Tim Willoughby
Ian Edmunds
James Battersby
Ion Popa
Stephen Evans
Gavin Thredgold
LOH 1988   
Západní Německo (FRG)
Bahne Rabe
Eckhardt Schultz
Ansgar Wessling
Wolfgang Maennig
Matthias Mellinghaus
Thomas Möllenkamp
Thomas Domian
Armin Eichholz
Manfred Klein
  
Sovětský svaz (URS)
Viktor Omeljanovič
Vasilij Tichonov
Andrej Vasiljev
Pavel Gurkovsky
Nikolaj Komarov
Alexandr Lukjanov
Veniamin But
Viktor Diduk
Alexandr Dumčev
  
Spojené státy americké (USA)
Mike Teti
Jonathan Smith
Ted Patton
John Rusher
Peter Nordell
Jeffrey McLaughlin
Doug Burden
John Pescatore
Seth Bauer
LOH 1992   
Kanada (CAN)
Darren Barber
Andy Crosby
Michael Forgeron
Robert Marland
Terence Paul
Derek Porter
Michael Rascher
Bruce Robertson
John Wallace
  
Rumunsko (ROU)
Iulică Ruican
Viorel Talapan
Vasile Nastase
Claudiu Marin
Dǎnuţ Dobre
Valentin Robu
Vasile Mastacan
Ioan Vizitiu
Marin Gheorghe
  
Německo (GER)
Roland Baar
Armin Eichholz
Detlef Kirchhoff
Manfred Klein
Bahne Rabe
Frank Richter
Hans Sennewald
Thorsten Streppelhoff
Ansgar Wessling
LOH 1996   
Nizozemsko (NED)
Koos Maasdijk
Ronald Florijn
Jeroen Duyster
Michiel Bartman
Henk-Jan Zwolle
Niels van der Zwan
Niels van Steenis
Diederik Simon
Nico Rienks
  
Německo (GER)
Mark Kleinschmidt
Detlef Kirchhoff
Wolfram Huhn
Roland Baar
Marc Weber
Ulrich Viefers
Peter Thiede
Thorsten Streppelhoff
Frank Jörg Richter
  
Rusko (RUS)
Pavel Melnikov
Andrei Glukhov
Anton Chermashentsev
Aleksandr Lukyanov
Nikolai Aksyonov
Dmitri Rozinkevich
Sergei Matveyev
Roman Monchenko
Vladimir Volodenkov
Vladimir Sokolov
LOH 2000   
Velká Británie (GBR)
Andrew Lindsay
Ben Hunt-Davis
Simon Dennis
Louis Attrill
Luka Grubor
Kieran West
Fred Scarlett
Steve Trapmore
Rowley Douglas
  
Austrálie (AUS)
Christian Ryan
Alastair Gordon
Nick Porzig
Robert Jahrling
Mike McKay
Stuart Welch
Daniel Burke
Jaime Fernandez
Brett Hayman
  
Chorvatsko (CRO)
Igor Francetić
Tihomir Franković
Tomislav Smoljanović
Nikša Skelin
Siniša Skelin
Krešimir Čuljak
Igor Boraska
Branimir Vujević
Silvijo Petriško
LOH 2004   
Spojené státy americké (USA)
Jason Read
Wyatt Allen
Chris Ahrens
Joseph Hansen
Matt Deakin
Dan Beery
Beau Hoopman
Bryan Volpenhein
Peter Cipollone
  
Nizozemsko (NED)
Matthijs Vellenga
Gijs Vermeulen
Jan-Willem Gabriëls
Daniël Mensch
Geert Jan Derksen
Gerritjan Eggenkamp
Diederik Simon
Michiel Bartman
Chun Wei Cheung
  
Austrálie (AUS)
Stefan Szczurowski
Stuart Reside
Stuart Welch
James Stewart
Geoffrey Stewart
Boden Hanson
Mike McKay
Stephen Stewart
Michael Toon
LOH 2008   
Kanada (CAN)
Kevin Light
Ben Rutledge
Andrew Byrnes
Jake Wetzel
Malcolm Howard
Dominic Seiterle
Adam Kreek
Kyle Hamilton
Brian Price
  
Velká Británie (GBR)
Alex Partridge
Tom Stallard
Tom Lucy
Richard Egington
Josh West
Alastair Heathcote
Matthew Langridge
Colin Smith
Acer Nethercott
  
Spojené státy americké (USA)
Beau Hoopman
Matt Schnobrich
Micah Boyd
Wyatt Allen
Daniel Walsh
Steven Coppola
Josh Inman
Bryan Volpenhein
Marcus McElhenney
LOH 2012   
Německo (GER)
Filip Adamski
Andreas Kuffner
Eric Johannesen
Maximilian Reinelt
Richard Schmidt
Lukas Müller
Florian Mennigen
Kristof Wilke
korm. Martin Sauer
  
Kanada (CAN)
Gabriel Bergen
Douglas Csima
Robert Gibson
Conlin McCabe
Malcolm Howard
Andrew Byrnes
Jeremiah Brown
Will Crothers
korm. Brian Price
  
Velká Británie (GBR)
Alex Partridge
James Foad
Tom Ransley
Richard Egington
Mohamed Sbihi
Greg Searle
Matthew Langridge
Constantine Louloudis
korm. Phelan Hill
LOH 2016   
Velká Británie (GBR)
Paul Bennett
Scott Durant
Matt Gotrel
Matt Langridge
Tom Ransley
Pete Reed
William Satch
Andrew Triggs Hodge
Phelan Hill
  
Německo (GER)
Maximilian Munski
Malte Jakschik
Andreas Kuffner
Eric Johannesen
Maximilian Reinelt
Felix Drahotta
Richard Schmidt
Hannes Ocik
Martin Sauer
  
Nizozemsko (NED)
Kaj Hendrik
Robert Lücken
Boaz Meylink
Boudewijn Roell
Olivier Siegelaar
Dirk Uittenboogaard
Mechiel Versluis
Tone Wieten
Peter Wiersum
LOH 2020   
Nový Zéland (NZL)
Tom Mackintosh
Hamish Bond
Tom Murray
Michael Brake
Dan Williamson
Phillip Wilson
Shaun Kirkham
Matt Macdonald
Sam Bosworth kormidelník
  
Německo (GER)
Johannes Weißenfeld
Laurits Follert
Olaf Roggensack
Torben Johannesen
Jakob Schneider
Malte Jakschik
Richard Schmidt
Hannes Ocik
Martin Sauer kormidelník
  
Velká Británie (GBR)
Josh Bugajski
Jacob Dawson
Thomas George
Moe Sbihi
Charles Elwes
Oliver Wynne-Griffith
James Rudkin
Thomas Ford
Henry Fieldman kormidelník

Dvojskif lehkých vahEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1996   
Švýcarsko (SUI)
Michael Gier
Markus Gier
  
Nizozemsko (NED)
Maarten van der Linden
Pepijn Aardewijn
  
Austrálie (AUS)
Bruce Hick
Anthony Edwards
LOH 2000   
Polsko (POL)
Tomasz Kucharski
Robert Sycz
  
Itálie (ITA)
Elia Luini
Leonardo Pettinari
  
Francie (FRA)
Pascal Touron
Thibaud Chapelle
LOH 2004   
Polsko (POL)
Tomasz Kucharski
Robert Sycz
  
Francie (FRA)
Frederic Dufour
Pascal Touron
  
Řecko (GRE)
Vasileios Polymeros
Nikolaos Skiathitis
LOH 2008   
Velká Británie (GBR)
Zac Purchase
Mark Hunter
  
Řecko (GRE)
Dimitrios Mougios
Vasileios Polymeros
  
Dánsko (DEN)
Mads Rasmussen
Rasmus Quist
LOH 2012   
Dánsko (DEN)
Mads Rasmussen
Rasmus Quist Hansen
  
Velká Británie (GBR)
Zac Purchase
Mark Hunter
  
Nový Zéland (NZL)
Storm Uru
Peter Taylor
LOH 2016   
Francie (FRA)
Pierre Houin
Jérémie Azou
  
Irsko (IRL)
Gary O'Donovan
Paul O'Donovan
  
Norsko (NOR)
Kristoffer Brun
Are Strandli
LOH 2020   
Irsko (IRL)
Fintan McCarthy
Paul O'Donovan
  
Německo (GER)
Jonathan Rommelmann
Jason Osborne
  
Itálie (ITA)
Stefano Oppo
Pietro Ruta

Ukončené disciplínyEditovat

Dvojka s kormidelníkemEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1900   
Smíšené družstvo (ZZX)
François Brandt
Roelof Klein
Hermanus Brockmann
  
Francie (FRA)
Lucien Martinet
René Waleff
  
Francie (FRA)
Carlos Deltour
Antoine Védrenne
Raoul Paoli
1904–1912 závod nebyl na programu LOH
LOH 1920   
Itálie (ITA)
Ercole Olgeni
Giovanni Scatturin
Guido De Filip
  
Francie (FRA)
Gabriel Poix
Maurice Bouton
Ernest Barberolle
  
Švýcarsko (SUI)
Édouard Candeveau
Alfred Felber
Paul Piaget
LOH 1924   
Švýcarsko (SUI)
Édouard Candeveau
Alfred Felber
Émile Lachapelle
  
Itálie (ITA)
Ercole Olgeni
Giovanni Scatturin
Gino Sopracordevole
  
Spojené státy americké (USA)
Leon Butler
Harold Wilson
Edward Jennings
LOH 1928   
Švýcarsko (SUI)
Hans Schöchlin
Karl Schöchlin
Hans Bourquin
  
Francie (FRA)
Armand Marcelle
Edouard Marcelle
Henri Préaux
  
Belgie (BEL)
Léon Flament
François de Coninck
Georges Anthony
LOH 1932   
Spojené státy americké (USA)
Joseph Schauers
Charles Kieffer
Edward Jennings
  
Polsko (POL)
Jerzy Braun
Janusz Ślązak
Jerzy Skolimowski
  
Francie (FRA)
Anselme Brusa
André Giriat
Pierre Brunet
LOH 1936   
Německo (GER)
Gerhard Gustmann
Herbert Adamski
Dieter Arend
  
Itálie (ITA)
Almiro Bergamo
Guido Santin
Luciano Negrini
  
Francie (FRA)
Marceau Fourcade
Georges Tapie
Noël Vandernotte
LOH 1948   
Dánsko (DEN)
Finn Pedersen
Tage Henriksen
Carl Andersen
  
Itálie (ITA)
Giovanni Steffè
Aldo Tarlao
Alberto Radi
  
Maďarsko (HUN)
Antal Szendey
Béla Zsitnik
Róbert Zimonyi
LOH 1952   
Francie (FRA)
Raymond Salles
Gaston Mercier
Bernard Malivoire
  
Německo (GER)
Heinz Manchen
Helmut Heinhold
Helmut Noll
  
Dánsko (DEN)
Svend Petersen
Poul Svendsen
Jørgen Frantzen
LOH 1956   
Spojené státy americké (USA)
Arthur Ayrault
Conn Findlay
Armin Seiffert
  
Tým sjednoceného Německa (EUA)
Karl-Heinrich von Groddeck
Horst Arndt
Rainer Borkowsky
  
Sovětský svaz (URS)
Ihor Jemčuk
Georgij Žylin
Vladimir Petrov
LOH 1960   
Tým sjednoceného Německa (EUA)
Bernhard Knubel
Karl Renneberg
Klaus Zerta
  
Sovětský svaz (URS)
Antanas Bagdonavičius
Zigmas Jukna
Igor Rudakov
  
Spojené státy americké (USA)
Richard Draeger
Conn Findlay
Henry Mitchell
LOH 1964   
Spojené státy americké (USA)
Edward Ferry
Conn Findlay
Kent Mitchell
  
Francie (FRA)
Jacques Morel
Georges Morel
Jean Claude Darouy
  
Nizozemsko (NED)
Jan Just Bos
Herman Rouwé
Frederik Hartsuiker
LOH 1968   
Itálie (ITA)
Primo Baran
Renzo Sambo
Bruno Cipolla
  
Nizozemsko (NED)
Herman Suselbeek
Hadriaan van Nes
Roderick Rijnders
  
Dánsko (DEN)
Jørn Krab
Harry Jørgensen
Preben Krab
LOH 1972   
Německá demokratická republika (GDR)
Wolfgang Gunkel
Jörg Lucke
Klaus-Dieter Neubert
  
Československo (TCH)
Oldřich Svojanovský
Pavel Svojanovský
Vladimír Petříček
  
Rumunsko (ROU)
Ştefan Tudor
Petre Ceapura
Ladislau Lovrenschi
LOH 1976   
Německá demokratická republika (GDR)
Harald Jährling
Friedrich Ulrich
Georg Spohr
  
Sovětský svaz (URS)
Dmitrij Bechtěrev
Jurij Šurkalov
Jurij Lorencson
  
Československo (TCH)
Oldřich Svojanovský
Pavel Svojanovský
Ludvík Vébr
LOH 1980   
Německá demokratická republika (GDR)
Harald Jährling
Friedrich-Wilhelm Ulrich
Georg Spohr
  
Sovětský svaz (URS)
Viktor Pereverzev
Gennadi Kryuçkin
Alexandr Lukjanov
  
Jugoslávie (YUG)
Dusko Mrduljas
Zlatko Celent
Josip Reic
LOH 1984   
Itálie (ITA)
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
Giuseppe di Capua
  
Rumunsko (ROU)
Dimitrie Popescu
Vasile Tomoiagă
Dumitru Răducanu
  
Spojené státy americké (USA)
Kevin Still
Robert Espeseth
Doug Herland
LOH 1988   
Itálie (ITA)
Giuseppe di Capua
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
  
Německá demokratická republika (GDR)
Mario Streit
Detlef Kirchhoff
René Rensch
  
Velká Británie (GBR)
Patrick Sweeney
Andy Holmes
Steve Redgrave
LOH 1992   
Velká Británie (GBR)
Garry Herbert
Greg Searle
Jonny Searle
  
Itálie (ITA)
Giuseppe di Capua
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
  
Rumunsko (ROU)
Dimitrie Popescu
Dumitru Răducanu
Nicolaie Taga

Čtyřka s kormidelníkemEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1900   
Francie (FRA)
Henri Bouckaert
Jean Cau
Émile Delchambre
Henri Hazebroucq
Charlot
  
Francie (FRA)
Georges Lumpp
Charles Perrin
Daniel Soubeyran
Émile Wegelin
není znám
  
Německo (GER)
Wilhelm Carstens
Julius Körner
Adolf Möller
Hugo Rüster
Gustav Moths
LOH 1900   
Německo (GER)
Gustav Goßler
Oskar Goßler
Walter Katzenstein
Waldemar Tietgens
Carl Goßler
  
Nizozemsko (NED)
Coenraad Hiebendaal
Geert Lotsij
Paul Lotsij
Johannes Terwogt
Hermanus Brockmann
  
Německo (GER)
Ernst Felle
Otto Fickeisen
Carl Lehle
Hermann Wilker
Franz Kröwerath
1904–1908 závod nebyl na programu LOH
LOH 1912   
Německo (GER)
Albert Arnheiter
Hermann Wilker
Rudolf Fickeisen
Otto Fickeisen
Karl Leister
  
Velká Británie (GBR)
Julius Beresford
Karl Vernon
Charles Rought
Bruce Logan
Geoffrey Carr
  
Dánsko (DEN)
Erik Bisgaard
Rasmus Frandsen
Mikael Simonsen
Poul Thymann
Ejgil Clemmensen
LOH 1920   
Švýcarsko (SUI)
Willy Brüderlin
Max Rudolf
Paul Rudolf
Hans Walter
Paul Staub
  
Spojené státy americké (USA)
Kenneth Myers
Carl Klose
Franz Federschmidt
Erich Federschmidt
Sherman Clark
  
Norsko (NOR)
Birger Var
Theodor Klem
Henry Larsen
Per Gulbrandsen
Thoralf Hagen
LOH 1924   
Švýcarsko (SUI)
Emile Albrecht
Alfred Probst
Eugen Sigg
Hans Walter
Émile Lachapelle
  
Francie (FRA)
Eugène Constant
Louis Gressier
Georges Lecointe
Raymond Talleux
Ernest Barberolle
  
Spojené státy americké (USA)
Robert Gerhardt
Sidney Jelinek
Edward Mitchell
Henry Welsford
John Kennedy
LOH 1928   
Itálie (ITA)
Valerio Perentin
Giliante D'Este
Nicolò Vittori
Giovanni Delise
Renato Petronio
  
Švýcarsko (SUI)
Ernst Haas (veslař)
Joseph Meyer
Otto Bucher
Karl Schwegler
Fritz Bösch
  
Polsko (POL)
Franciszek Bronikowski
Edmund Jankowski
Leon Birkholc
Bernard Ormanowski
Bolesław Drewek
LOH 1932   
Německo (GER)
Hans Eller
Horst Hoeck
Walter Meyer
Joachim Spremberg
Carlheinz Neumann
  
Itálie (ITA)
Bruno Vattovaz
Giovanni Plazzer
Riccardo Divora
Bruno Parovel
Giovanni Scher
  
Polsko (POL)
Jerzy Braun
Janusz Ślązak
Stanisław Urban
Edward Kobyliński
Jerzy Skolimowski
LOH 1936   
Německo (GER)
Hans Maier
Walter Volle
Ernst Gaber
Paul Söllner
Fritz Bauer
  
Švýcarsko (SUI)
Hermann Betschart
Hans Homberger
Alex Homberger
Karl Schmid
Rolf Spring
  
Francie (FRA)
Fernand Vandernotte
Marcel Vandernotte
Jean Cosmat
Marcel Chauvigné
Noël Vandernotte
LOH 1948   
Spojené státy americké (USA)
Warren Westlund
Robert Martin
Robert Will
Gordon Giovanelli
Allan Morgan
  
Švýcarsko (SUI)
Rudolf Reichling
Erich Schriever
Emil Knecht
Pierre Stebler
André Moccand
  
Dánsko (DEN)
Erik Larsen
Børge Nielsen
Henry Larsen
Harry Knudsen
Jørgen Olsen
LOH 1952   
Československo (TCH)
Karel Mejta
Jiří Havlis
Jan Jindra
Stanislav Lusk
Miroslav Koranda
  
Švýcarsko (SUI)
Rico Bianchi
Karl Weidmann
Heinrich Scheller
Émile Ess
Walter Leiser
  
Spojené státy americké (USA)
Carl Lovested
Alvin Ulbrickson
Richard Wahlstrom
Matthew Leanderson
Albert Rossi
LOH 1956   
Itálie (ITA)
Alberto Winkler
Romano Sgheiz
Angelo Vanzin
Franco Trincavelli
Ivo Stefanoni
  
Švédsko (SWE)
Olle Larsson
Gösta Eriksson
Ivar Aronsson
Evert Gunnarsson
Bertil Göransson
  
Finsko (FIN)
Kauko Hänninen
Reino Poutanen
Veli Lehtelä
Toimi Pitkänen
Matti Niemi
LOH 1960   
Tým sjednoceného Německa (EUA)
Gerd Cintl
Horst Effertz
Klaus Riekemann
Jürgen Litz
Michael Obst
  
Francie (FRA)
Robert Dumontois
Claude Martin
Jacques Morel
Guy Nosbaum
Jean Klein
  
Itálie (ITA)
Fulvio Balatti
Romano Sgheiz
Franco Trincavelli
Giovanni Zucchi
Ivo Stefanoni
LOH 1964   
Tým sjednoceného Německa (EUA)
Peter Neusel
Bernhard Britting
Joachim Werner
Egbert Hirschfelder
Juergen Oelke
  
Itálie (ITA)
Renato Bosatta
Emilio Trivini
Giuseppe Galante
Franco De Pedrina
Giovanni Spinola
  
Nizozemsko (NED)
Lex Mullink
Jan van de Graaff
Freek van de Graaff
Robert van de Graaff
Marius Klumperbeek
LOH 1968   
Nový Zéland (NZL)
Dick Joyce
Ross Collinge
Dudley Storey
Warren Cole
Simon Dickie
  
Německá demokratická republika (GDR)
Peter Kremtz
Manfred Gelpke
Roland Göhler
Klaus Jacob
Dieter Semetzky
  
Švýcarsko (SUI)
Denis Oswald
Peter Bolliger
Hugo Waser
Jakob Grob
Gottlieb Fröhlich
LOH 1972   
Západní Německo (FRG)
Peter Berger
Hans-Johann Färber
Gerhard Auer
Alois Bierl
Uwe Benter
  
Německá demokratická republika (GDR)
Dietrich Zander
Reinhard Gust
Eckhard Martens
Rolf Jobst
Klaus-Dieter Ludwig
  
Československo (TCH)
Otakar Mareček
Karel Neffe
Vladimír Jánoš
František Provazník
Vladimír Petříček
LOH 1976   
Sovětský svaz (URS)
Vladimir Ješinov
Nikolaj Ivanov
Michail Kuzněcov
Alexandr Klepikov
Alexandr Lukjanov
  
Německá demokratická republika (GDR)
Andreas Schulz
Rüdiger Kunze
Walter Diessner
Ullrich Diessner
Johannes Thomas
  
Západní Německo (FRG)
Johann Faerber
Ralph Kubail
Siegfried Fricke
Peter Niehusen
Hartmut Wenzel
LOH 1980   
Německá demokratická republika (GDR)
Dieter Wendisch
Ullrich Diessner
Walter Diessner
Gottfried Döhn
Andreas Gregor
  
Sovětský svaz (URS)
Artūrs Garonskis
Dimants Krišjānis
Dzintars Krišjānis
Žoržs Tikmers
Juris Bērziņš
  
Polsko (POL)
Grzegorz Stellak
Adam Tomasiak
Grzegorz Nowak
Ryszard Stadniuk
Ryszard Kubiak
LOH 1984   
Velká Británie (GBR)
Richard Budgett
Martin Cross
Adrian Ellison
Andy Holmes
Steve Redgrave
  
Spojené státy americké (USA)
Edward Ives
Thomas Kiefer
Michael Bach
Gregory Springer
John Stillings
  
Nový Zéland (NZL)
Brett Hollister
Kevin Lawton
Barrie Mabbott
Don Symon
Ross Tong
LOH 1988   
Německá demokratická republika (GDR)
Bernd Niesecke
Hendrik Reiher
Karsten Schmelling
Bernd Eichwurzel
Frank Klawonn
  
Rumunsko (ROU)
Dimitrie Popescu
Ioan Snep
Vasile Tomoiagă
Ladislau Lovrenschi
Valentin Robu
  
Nový Zéland (NZL)
Chris White
Ian Wright
Andrew Bird
Greg Johnston
George Keys
LOH 1992   
Rumunsko (ROU)
Iulică Ruican
Viorel Talapan
Dimitrie Popescu
Dumitru Răducanu
Nicolaie Taga
  
Německo (GER)
Ralf Brudel
Uwe Kellner
Thoralf Peters
Karsten Finger
Hendrik Reiher
  
Polsko (POL)
Wojciech Jankowski
Maciej Lasicki
Jacek Streich
Tomasz Tomiak
Michał Cieślak

Gigové čtyřky s kormidelníkemEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1912   
Dánsko (DEN)
Ejler Allert
Jørgen Hansen
Carl Møller
Carl Pedersen
Poul Hartmann
  
Švédsko (SWE)
Ture Rosvall
William Bruhn-Möller
Conrad Brunkman
Herman Dahlbäck
Wilhelm Wilkens
  
Norsko (NOR)
Claus Høyer
Reidar Holter
Magnus Herseth
Frithjof Olstad
Olav Bjørnstad

Čtyřka bez kormidelníka lehkých vahEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1996   
Dánsko (DEN)
Victor Feddersen
Niels Henriksen
Thomas Poulsen
Eskild Ebbesen
  
Kanada (CAN)
Brian Peaker
Jeffrey Lay
Dave Boyes
Gavin Hassett
  
Spojené státy americké (USA)
Marc Schneider
Jeff Pfaendtner
David Collins
William Carlucci
LOH 2000   
Francie (FRA)
Laurent Porchier
Jean-Christophe Bette
Yves Hocdé
Xavier Dorfmann
  
Austrálie (AUS)
Simon Burgess
Anthony Edwards
Darren Balmforth
Robert Richards
  
Dánsko (DEN)
Søren Madsen
Thomas Ebert
Eskild Ebbesen
Victor Feddersen
LOH 2004   
Dánsko (DEN)
Thor Kristensen
Thomas Ebert
Stephan Mølvig
Eskild Ebbesen
  
Austrálie (AUS)
Glen Loftus
Anthony Edwards
Ben Cureton
Simon Burgess
  
Itálie (ITA)
Lorenzo Bertini
Catello Amarante
Salvatore Amitrano
Bruno Mascarenhas
LOH 2008   
Dánsko (DEN)
Thomas Ebert
Morten Jørgensen
Eskild Ebbesen
Mads Andersen
  
Polsko (POL)
Łukasz Pawłowski
Bartłomiej Pawełczak
Miłosz Bernatajtys
Paweł Rańda
  
Kanada (CAN)
Iain Brambell
Jon Beare
Mike Lewis
Liam Parsons
LOH 2012   
Jihoafrická republika (RSA)
James Thompson
Matthew Brittain
John Smith
Sizwe Ndlovu
  
Velká Británie (GBR)
Peter Chambers
Rob Williams
Richard Chambers
Chris Bartley
  
Dánsko (DEN)
Kasper Winther
Morten Jørgensen
Jacob Barsoe
Eskild Ebbesen
LOH 2016   
Švýcarsko (SUI)
Lucas Tramèr
Simon Schürch
Simon Niepmann
Mario Gyr
  
Dánsko (DEN)
Jacob Barsøe
Jacob Larsen
Kasper Winther Jørgensen
Morten Jørgensen