Otevřít hlavní menu
Italští hokejisté v bílých dresech v zápase proti Slovinsku v roce 2003

Italská hokejová reprezentace se účastnila Mistrovství světa v ledním hokeji, Mistrovství Evropy v ledním hokeji a Olympijských her.

Lední hokej na olympijských hráchEditovat

Hokej na ZOH Místo ZOH Umístění
LOH – 1920   Antverpy (Belgie) nezúčastnili se
ZOH – 1924   Chamonix (Francie) nezúčastnili se
ZOH – 1928   Svatý Mořic (Švýcarsko) nezúčastnili se
ZOH – 1932   Lake Placid (USA) nezúčastnili se
ZOH – 1936   Garmisch-Partenkirchen (Německo) 11. místo
ZOH – 1948   Svatý Mořic (Švýcarsko) 8. místo
ZOH – 1952   Oslo (Norsko) nezúčastnili se
ZOH – 1956   Cortina d'Ampezzo (Itálie) 7. místo
ZOH – 1960   Squaw Valley (USA) nezúčastnili se
ZOH – 1964   Innsbruck (Rakousko) 15. místo
ZOH – 1968   Grenoble (Francie) nezúčastnili se
ZOH – 1972   Sapporo (Japonsko) nezúčastnili se
ZOH – 1976   Innsbruck (Rakousko) nezúčastnili se
ZOH – 1980   Lake Placid (USA) nezúčastnili se
ZOH – 1984   Sarajevo (Jugoslávie) 9. místo
ZOH – 1988   Calgary (Kanada) nezúčastnili se
ZOH – 1992   Albertville (Francie) 12. místo
ZOH – 1994   Norsko (Lillehammer) 9. místo
ZOH – 1998   Japonsko (Nagano) 12. místo
ZOH – 2002   USA (Salt Lake City) nezúčastnili se
ZOH – 2006   Itálie (Turín) 11. místo
ZOH – 2010   Kanada (Vancouver) nezúčastnili se
ZOH – 2014   Rusko (Soči) nezúčastnili se
ZOH – 2018   Jižní Korea (Pchjongčchang) nezúčastnili se

Mistrovství světaEditovat

Hokej na MS Místo turnaje Umístění
MS – 1930   Francie (Chamonix)   Německo (Berlín) elitní skupina mistrovství světa
MS – 1931   Polsko (Krynica)
MS – 1932   USA (Lake Placid)
MS – 1933   ČSR (Praha) elitní skupina mistrovství světa
MS – 1934   Itálie (Milán) elitní skupina mistrovství světa
MS – 1935   Švýcarsko (Davos) elitní skupina mistrovství světa
MS – 1936   Německo (Garmisch-Partenkirchen) elitní skupina mistrovství světa
MS – 1937   Velká Británie (Londýn)
MS – 1938   ČSR (Praha)
MS – 1939   Švýcarsko (Basilej, Curych) elitní skupina mistrovství světa
MS – 1947   ČSR (Praha)
MS – 1948   Švýcarsko (Svatý Mořic) elitní skupina mistrovství světa
MS – 1949   Švédsko (Stockholm)
MS – 1950   Velká Británie (Londýn)
MS – 1951   Francie (Paříž)
MS – 1952   Norsko (Oslo)
MS – 1953   Švýcarsko (Basilej, Curych)
MS – 1954   Švédsko (Stockholm)
MS – 1955   NSR (Krefeld, Düsseldorf, Dortmund, Köln)
MS – 1956   Itálie (Cortina d'Ampezzo) elitní skupina mistrovství světa
MS – 1957   SSSR (Moskva)
MS – 1958   Norsko (Oslo)
MS – 1959   Československo (Bratislava, Ostrava, Brno, Kladno, Kolín, Praha) elitní skupina mistrovství světa
MS – 1960   USA (Squaw Valley)
MS – 1961   Švýcarsko (Ženeva, Lausanne)
MS – 1962   USA (Colorado Springs, Denver)
MS – 1963   Švédsko (Stockholm)
MS – 1964   Rakousko (Innsbruck)
MS – 1965   Finsko (Tampere, Pori)
MS – 1966   Jugoslávie (Lublaň)
MS – 1967   Rakousko (Vídeň)
MS – 1968   Francie (Grenoble)
MS – 1969   Švédsko (Stockholm)
MS – 1970   Švédsko (Stockholm)
MS – 1971   Švýcarsko (Bern, Ženeva)
MS – 1972   ČSSR (Praha)
MS – 1973   SSSR (Moskva)
MS – 1974   Finsko (Helsinky)
MS – 1975   NSR (Mnichov, Düsseldorf)
MS – 1976   Polsko (Katovice)
MS – 1977   Rakousko (Vídeň)
MS – 1978   ČSSR (Praha)
MS – 1979   SSSR (Moskva)
MS – 1981   Švédsko (Stockholm, Göteborg)
MS – 1982   Finsko (Tampere, Helsinky) elitní skupina mistrovství světa
MS – 1983   NSR (Düsseldorf, Dortmund, Mnichov) elitní skupina mistrovství světa
MS – 1985   ČSSR (Praha)
MS – 1986   SSSR (Moskva)
MS – 1987   Rakousko (Vídeň)
MS – 1989   Švédsko (Stockholm)
MS – 1990   Švýcarsko (Bonn, Fribourg)
MS – 1991   Finsko (Turku, Tampere, Helsinky)
MS – 1992   ČSFR (Praha, Bratislava) 9. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 1993   SRN (Dortmund, Mnichov) 8. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 1994   Itálie (Canezei, Bolzano, Milán) 6. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 1995   Švédsko (Stockholm) 7. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 1996   Rakousko (Vídeň) 7. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 1997   Finsko (Helsinky, Turku, Tampere) 8. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 1998   Švýcarsko (Curych, Basilej) 10. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 1999   Norsko (Hamar, Lillehammer, Oslo) 13. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2000   Rusko (Petrohrad) 12. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2001   Německo (Norimberk, Kolín nad Rýnem, Hannover) 12. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2002   Švédsko (Göteborg, Jönköping, Karlstad) 15. místo – elitní skupina mistrovství světa – sestup
MS – 2003 – divize I   Chorvatsko 4. místo – skupina B
MS – 2004 – divize I   Polsko   – skupina B
MS – 2005 – divize I   Nizozemsko   – skupina B – postup
MS – 2006   Lotyšsko (Riga) 14. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2007   Rusko (Moskva , Petrohrad) 12. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2008   Kanada (Québec, Halifax) 16. místo – elitní skupina mistrovství světa – sestup
MS – 2009 – divize I   Polsko   – skupina B postup
MS – 2010   Německo 15. místo – elitní skupina mistrovství světa – sestup
MS – 2011 – divize I   Maďarsko   – skupina A postup
MS – 2012 Soupiska   Finsko a   Švédsko 15. místo – elitní skupina mistrovství světa – sestup
MS – 2013 – divize IA Maďarsko  Maďarsko  postup
MS – 2014 Soupiska Bělorusko  Bělorusko (Minsk) 15. místo – elitní skupina mistrovství světa – sestup
MS – 2015 – divize IA Polsko  Polsko 5. místo
MS – 2016 – divize IA Polsko  Polsko  postup
MS – 2017 Německo  Německo (Kolín nad Rýnem) a Francie  Francie (Paříž) 16. místo – elitní skupina mistrovství světa – sestup
MS – 2018 – divize IA Maďarsko  Maďarsko  postup
MS – 2019 Slovensko  Slovensko (Bratislava, Košice) 14. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2020 Švýcarsko  Švýcarsko (Curych, Lausanne) ?

Související článkyEditovat

Externí odkazyEditovat