Seznam medailistů na mistrovství světa ve volném stylu – muži do 86 kg

Seznam medailistů na mistrovství světa v zápasu ve volném stylu ve váhové kategorii do 86 kg. Tato váhová kategorie nese tradiční označení střední váha. Váhové limity reguluje Mezinárodní zápasnická federace.

Seznam medailistů na MS v zápasu ve volném stylu ve střední vázeEditovat

Limit Zlato Stříbro Bronz
MS 1951 -79 kg   Haydar Zafer (TUR)   Golamrezá Tachtí (IRI)   Göte Ekström (SWE)
MS 1954 -79 kg   Abbás Zandí (IRI)   İsmet Atlı (TUR)   Kazuo Kacuramoto (JPN)
MS 1957 -79 kg   Nabi Sorúrí (IRI)   Giorgi Schirtladze (URS)(GEO)   Hasan Güngör (TUR)
MS 1959 -79 kg   Giorgi Schirtladze (URS)(GEO)   Géza Hollósi (HUN)   Lothar Lippa (GDR)
MS 1961 -79 kg   Mansúr Mehdízade (IRI)   Géza Hollósi (HUN)   Hans Antonsson (SWE)
MS 1962 -78 kg   Emámalí Habíbí (IRI)   Petko Dermendžiev (BUL)   James Ferguson (USA)
MS 1963 -78 kg   Guram Sagaradze (URS)(GEO)   Petko Dermendžiev (BUL)   İsmail Ogan (TUR)
MS 1965 -78 kg   Guram Sagaradze (URS)(GEO)   Mohammadalí Sanatkarán (IRI)   Jasuo Watanabe (JPN)
MS 1966 -78 kg   Mahmut Atalay (TUR)   Guram Sagaradze (URS)(GEO)   Hosejn Tahámí (IRI)
MS 1967 -78 kg   Daniel Robin (FRA)   Guram Sagaradze (URS)(GEO)   Tacuo Sasaki (JPN)
MS 1969 -82 kg   Ivan Iliev (BUL)   Fred Fozzard (USA)   Guram Sagaradze (URS)(GEO)
MS 1970 -82 kg   Jurij Šachmuradov (URS)(RUS)   Tacuo Sasaki (JPN)   Vasile Iorga (ROU)
MS 1971 -82 kg   Levan Tedyjašvili (URS)(GEO)   Horst Stottmeister (GDR)   Vasile Iorga (ROU)
MS 1973 -82 kg   Vasilij Sjulšin (URS)(BLR)   Vasile Iorga (ROU)   Ismail Abilov (BUL)
MS 1974 -82 kg   Viktor Novožilov (URS)(RUS)   Mehmet Uzun (TUR)   Vasile Iorga (ROU)
MS 1975 -82 kg   Adolf Seger (FRG)   Ismail Abilov (BUL)   Vasile Iorga (ROU)
MS 1977 -82 kg   Adolf Seger (FRG)   Magomedchan Aracilov (URS)(RUS)   István Kovács (HUN)
MS 1978 -82 kg   Magomedchan Aracilov (URS)(RUS)   Adolf Seger (FRG)   John Peterson (USA)
MS 1979 -82 kg   István Kovács (HUN)   John Peterson (USA)   Magomedchan Aracilov (URS)(RUS)
MS 1981 -82 kg   Chris Campbell (USA)   Efraim Kamberov (BUL)   Hryhoryj Daňko (URS)(UKR)
MS 1982 -82 kg   Tajmuraz Dzgojev (URS)(RUS)   Efraim Kamberov (BUL)   Dave Schultz (USA)
MS 1983 -82 kg   Tajmuraz Dzgojev (URS)(RUS)   Dzevegín Düvčin (MGL)   Efraim Kamberov (BUL)
MS 1985 -82 kg   Mark Schultz (USA)   Aleksandar Nanev (BUL)   Alexandr Tambovcev (URS)(RUS)
MS 1986 -82 kg   Vladimer Modosijani (URS)(RUS)   Aleksandar Nanev (BUL)   Jozef Lohyňa (TCH)(CZE)
MS 1987 -82 kg   Mark Schultz (USA)   Aleksandar Nanev (BUL)   Vladimer Modosijani (URS)(RUS)
MS 1989 -82 kg   Elmad Džabrajilov (URS)(RUS)   Melvin Douglas (USA)   Alcide Legrand (FRA)
MS 1990 -82 kg   Jozef Lohyňa (TCH)(CZE)   Royce Alger (USA)   Puncagín Süchbat (MGL)
MS 1991 -82 kg   Kevin Jackson (USA)   Jozef Lohyňa (TCH)(CZE)   Sebahattin Öztürk (TUR)
MS 1993 -82 kg   Sebahattin Öztürk (TUR)   Sagid Katinovasov (RUS)   Ruslan Chinčagov (UZB)
MS 1994 -82 kg   Lukman Džabrajilov (MDA)   Sebahattin Öztürk (TUR)   Hans Gstöttner (GER)
MS 1995 -82 kg   Kevin Jackson (USA)   Elmad Džabrajilov (KAZ)   Ruslan Chinčagov (UZB)
MS 1997 -85 kg   Les Gutches (USA)   Eldar Asanov (UKR)   Alírezá Hajdárí (IRI)
MS 1998 -85 kg   Alírezá Hajdárí (IRI)   Magomed Ibragimov (MKD)   Yoel Romero (CUB)
MS 1999 -85 kg   Yoel Romero (CUB)   Chadžimurad Magomedov (RUS)   Les Gutches (USA)
MS 2001 -85 kg   Chadžimurad Magomedov (RUS)   Brandon Eggum (USA)   Yoel Romero (CUB)
MS 2002 -84 kg   Adam Sajtijev (RUS)   Yoel Romero (CUB)   Madžíd Chodáí (IRI)
MS 2003 -84 kg   Sadžid Sadžidov (RUS)   Cael Sanderson (USA)   Revaz Mindorašvili (GEO)
MS 2005 -84 kg   Revaz Mindorašvili (GEO)   Yoel Romero (CUB)   Magomed Kuruglijev (KAZ)   Taras Daňko (UKR)
MS 2006 -84 kg   Sadžid Sadžidov (RUS)   Revaz Mindorašvili (GEO)   Rezá Jazdání (IRI)   Zaurbek Sochijev (UZB)
MS 2007 -84 kg   Giorgi Ketojev (RUS)   Jusup Abdusalamov (TJK)   Rezá Jazdání (IRI)   Zaurbek Sochijev (UZB)
MS 2009 -84 kg   Zaurbek Sochijev (UZB)   Jake Herbert (USA)   Šarif Šarifov (AZE)   Ibragim Aldatov (UKR)
MS 2010 -84 kg   Michail Ganev (BUL)   Zaurbek Sochijev (UZB)   Reineris Salas (CUB)   Soslan Kcojev (RUS)
MS 2011 -84 kg   Šarif Šarifov (AZE)   Ibragim Aldatov (UKR)   Davit Marsagišvili (GEO)   Albert Saritov (RUS)
MS 2013 -84 kg   Ibragim Aldatov (UKR)   Reineris Salas (CUB)   István Veréb (HUN)   Ehsan Lašgarí (IRI)
MS 2014 -86 kg   Abdulrašid Sadulajev (RUS)   Reineris Salas (CUB)   Mohammadhosejn Mohammadaján (IRI)   Selim Yaşar (TUR)
MS 2015 -86 kg   Abdulrašid Sadulajev (RUS)   Selim Yaşar (TUR)   Sandro Aminašvili (GEO)   Alírezá Karímí (IRI)
MS 2017 -86 kg   Hasan Jazdání (IRI)   Boris Makojev (SVK)   Vladislav Valijev (RUS)   J'den Cox (USA)
MS 2018 -86 kg   David Taylor (USA)   Fatih Erdin (TUR)   Tajmuraz Frijev (ESP)   Hasan Jazdání (IRI)
MS 2019 -86 kg   Hasan Jazdání (IRI)   Deepak Punia (IND)   Stefan Reichmuth (SUI)   Artur Najfonov (RUS)