Otevřít hlavní menu

41. Mistrovství světa v biatlonu 2007 se uskutečnilo v italském Rasen-Antholz ve dnech od 2. února do 11. února. Italský premiér Romano Prodi zahájil mistrovství světa na slavnostním zahájení, kterého se účastnilo 300 sportovců ze 30 zemí.

Mistrovství světa v biatlonu 2007
Pořadatel IBU
Pořadí 41. ročník
Datum konání 2.–11. února 2007
Dějiště Rasen-Antholz, ItálieItálie Itálie
Účastníci 288 biatlonistů
(154 mužů a 134 žen)
38 národních výprav
Závody 8 individuálních
3 týmové
Lídr medailového pořadí
Německo Magdalena Neunerová (GER)
Zlatá medaile 3 – Stříbrná medaile 0 – Bronzová medaile 0
Oficiální web
www.biathlon-antholz.it
2005 2008

Obsah

Program závodůEditovat

Slavnostní zahájení proběhlo 2. února v 20:00 hodin. Na programu šampionátu bylo celkem 11 závodů. Muži a ženy absolvovali sprinty, stíhací závody, vytrvalostní závody, závody s hromadným startem a štafety. Navíc také společně absolvovali závod smíšených štafet.

Den Datum Disciplína Začátek (SEČ) Počet závodníků
So 3. února Sprint na 10 km (muži) 10:45 105
Sprint na 7,5 km (ženy) 14:15 86
Ne 4. února Stíhací závod na 12,5 km (muži) 11:15 60
Stíhací závod na 10 km (ženy) 14:15 60
Út 6. února Vytrvalostní závod na 20 km (muži) 14:15 114
St 7. února Vytrvalostní závod na 15 km (ženy) 14:15 93
Čt 8. února Smíšená štafeta na 2×6 km + 2×7,5 km 14:15 22 týmů
So 10. února Štafeta na 4 × 7,5 km (muži) 10:45 22 týmů
Závod s hromadným startem na 12,5 km (ženy) 14:15 30
Ne 11. února Štafeta na 4 × 6 km (ženy) 11:00 17 týmů
Závod s hromadným startem na 15 km (muži) 14:15 30

SportovciEditovat

Šampionátu se zúčastnili závodníci ze 38 zemí. Celkem zde závodilo 288 sportovců z toho 154 mužů a 134 žen.

Země Мuži Ženy
Argentina  Argentina 2 0
Austrálie  Austrálie 1 0
Belgie  Belgie 3 2
Bělorusko  Bělorusko 8 8
Bosna a Hercegovina  Bosna a Hercegovina 2 1
Bulharsko  Bulharsko 4 4
Chorvatsko  Chorvatsko 2 1
Česko  Česko 6 5
Čína  Čína 6 8
Estonsko  Estonsko 5 3
Finsko  Finsko 4 4
Francie  Francie 7 8
Grónsko  Grónsko 2 1
Země Muži Ženy
Itálie  Itálie 6 6
Japonsko  Japonsko 2 2
Jižní Korea  Jižní Korea 1 1
Kanada  Kanada 4 4
Kazachstán  Kazachstán 6 6
Litva  Litva 0 1
Lotyšsko  Lotyšsko 6 3
Maďarsko  Maďarsko 5 0
Moldavsko  Moldavsko 1 1
Německo  Německo 8 8
Norsko  Norsko 6 6
Polsko  Polsko 5 6
Rakousko  Rakousko 6 0
Země Muži Ženy
Rumunsko  Rumunsko 0 5
Rusko  Rusko 8 8
Řecko  Řecko 2 0
Slovensko  Slovensko 5 6
Slovinsko  Slovinsko 5 5
Spojené království  Spojené království 5 2
Srbsko  Srbsko 0 1
Španělsko  Španělsko 0 1
Švédsko  Švédsko 5 5
Švýcarsko  Švýcarsko 5 1
Ukrajina  Ukrajina 5 6
USA  USA 6 5

MedailistéEditovat

MužiEditovat

Disciplína   Zlato Výkon   Stříbro Výkon   Bronz Výkon
Vytrvalostní závod (20 km)[1]
detaily
  Raphaël Poirée (FRA) 56:14,6
(0+0+0+0)
  Michael Greis (GER) 56:41,4
(0+1+0+1)
  Michal Šlesingr (CZE) 56:52,0
(0+2+0+0)
Sprint (10 km)[2]
detaily
  Ole Einar Bjørndalen (NOR) 26:18,8
(0+1)
  Michal Šlesingr (CZE) 26:23,6
(0+0)
  Andrij Deryzemlja (UKR) 26:44,6
(0+0)
Stíhací závod (12,5 km)[3]
detaily
  Ole Einar Bjørndalen (NOR) 32:21,2
(1+0+1+0)
  Maxim Čudov (RUS) 33:31,0
(1+0+2+0)
  Vincent Defrasne (FRA) 33:31,1
(0+0+1+0)
Závod s hromadným startem (15 km)[4]
detaily
  Michael Greis (GER) 37:52,1
(0+0+2+0)
  Andreas Birnbacher (GER) 38:07,5
(0+0+0+0)
  Raphaël Poirée (FRA) 37:20,2
(1+0+0+0)
Štafeta (4×7,5 km)[5]
detaily
Rusko  Rusko
Ivan Čerezov
Maxim Čudov
Dmitrij Jarošenko
Nikolaj Kruglov
1:14:36,1
(0+0 0+0)
(0+0 0+1)
(0+0 0+0)
(0+0 0+0)
Norsko  Norsko
Halvard Hanevold
Lars Berger
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
1:15:36,6
(0+2 0+1)
(0+2 0+2)
(0+0 1+3)
(0+0 0+1)
Německo  Německo
Ricco Groß
Michael Rösch
Sven Fischer
Michael Greis
1:16:08,6
(0+0 1+3)
(0+1 1+3)
(0+1 0+2)
(0+0 0+1)

ŽenyEditovat

Disciplína   Zlato Výkon   Stříbro Výkon   Bronz Výkon
Vytrvalostní závod (15 km)[6]
detaily
  Linda Grubbenová (NOR) 46:24,3
(0+0+0+0)
  Florence Baverelová-Robertová (FRA) 47:30,8
(0+0+0+0)
  Martina Glagowová (GER) 47:59,9
(1+0+0+0)
Sprint (7,5 km)[7]
detaily
  Magdalena Neunerová (GER) 22:46,9
(1+1)
  Anna Carin Olofssonová (SWE) 22:49,2
(1+1)
  Natalia Gusevová (RUS) 23:06,5
(0+1)
Stíhací závod (10 km)[8]
detaily
  Magdalena Neunerová (GER) 33:01,6
(1+0+1+2)
  Linda Grubbenová (NOR) 33:08,7
(0+1+0+0)
  Anna Carin Olofssonová (SWE) 33:09,2
(2+0+1+2)
Závod s hromadným startem (12,5 km)[9]
detaily
  Andrea Henkelová (GER) 37:13,1
(1+0+1+0)
  Martina Glagowová (GER) 37:17,7
(1+0+0+0)
  Kati Wilhelmová (GER) 37:23,7
(0+1+1+0)
Štafeta (4×6 km)[10]
detaily
Německo  Německo
Martina Glagowová
Andrea Henkelová
Magdalena Neunerová
Kati Wilhelmová
1:14:19,1
(0+0 0+1)
(0+2 0+1)
(0+0 0+3)
(0+0 0+0)
Francie  Francie
Florence Baverelová-Robertová
Delphine Perettová
Sylvie Becaertová
Sandrine Baillyová
1:15:26,9
(0+1 0+2)
(0+1 1+3)
(0+0 0+0)
(0+0 0+0)
Norsko  Norsko
Tora Bergerová
Ann Kristin Flatlandová
Jori Mørkveová
Linda Grubbenová
1:18:48,8
(0+0 1+3)
(0+0 0+2)
(0+0 0+0)
(0+0 0+1)

Smíšená štafetaEditovat

Disciplína   Zlato Výkon   Stříbro Výkon   Bronz Výkon
Smíšená štafeta (2×6 + 2×7,5 km)[11]
detaily
Švédsko  Švédsko
Helena Jonssonová
Anna Carin Olofssonová
Björn Ferry
Carl Johan Bergman
1:20:04,7
(0+1 0+1)
(0+1 0+2)
(0+2 0+3)
(0+2 0+1)
Francie  Francie
Florence Baverelová-Robertová
Sandrine Baillyová
Vincent Defrasne
Raphaël Poirée
1:20:32,3
(0+0 0+0)
(0+1 0+1)
(0+0 0+0)
(0+0 0+0)
Norsko  Norsko
Tora Bergerová
Jori Mørkveová
Emil Hegle Svendsen
Frode Andresen
1:20:41,1
(0+1 0+1)
(0+0 0+1)
(0+1 0+1)
(0+3 0+3)

Medailové pořadíEditovat

Medailové pořadí zemíEditovat

Pořadí Země   Zlato   Stříbro   Bronz Celkově
1. Německo  Německo 5 3 3 11
2. Norsko  Norsko 3 2 2 7
3. Francie  Francie 1 3 2 6
4. Švédsko  Švédsko 1 1 1 3
Rusko  Rusko 1 1 1 3
6. Česko  Česko 0 1 1 2
7. Ukrajina  Ukrajina 0 0 1 1
Celkem 11 11 11 33

Individuální medailové pořadíEditovat

Pořadí Závodník   Zlato   Stříbro   Bronz Celkově
1.   Magdalena Neunerová (GER) 3 0 0 3
2.   Ole Einar Bjørndalen (NOR) 2 1 0 3
3.   Andrea Henkelová (GER) 2 0 0 2
4.   Raphaël Poirée (FRA) 1 1 1 3
  Michael Greis (GER) 1 1 1 3
  Martina Glagowová (GER) 1 1 1 3
  Linda Grubbenová (NOR) 1 1 1 3
  Anna Carin Olofssonová (SWE) 1 1 1 3
9.   Maxim Čudov (RUS) 1 1 0 2
10.   Kati Wilhelmová (GER) 1 0 1 2
11.   Ivan Čerezov (RUS) 1 0 0 1
  Dmitrij Jarošenko (RUS) 1 0 0 1
  Nikolaj Kruglov (RUS) 1 0 0 1
  Helena Jonssonová (SWE) 1 0 0 1
  Björn Ferry (SWE) 1 0 0 1
  Carl Johan Bergman (SWE) 1 0 0 1
17.   Florence Baverelová-Robertová (FRA) 0 3 0 3
18.   Sandrine Baillyová (FRA) 0 2 0 2
19.   Michal Šlesingr (CZE) 0 1 1 2
  Vincent Defrasne (FRA) 0 1 1 2
  Frode Andresen (NOR) 0 1 1 2
22.   Delphine Perettová (FRA) 0 1 0 1
  Sylvie Becaertová (FRA) 0 1 0 1
  Andreas Birnbacher (GER) 0 1 0 1
  Halvard Hanevold (NOR) 0 1 0 1
  Lars Berger (NOR) 0 1 0 1
27.   Tora Bergerová (NOR) 0 0 2 2
  Jori Mørkveová (NOR) 0 0 2 2
29.   Ricco Groß (GER) 0 0 1 1
  Michael Rösch (GER) 0 0 1 1
  Sven Fischer (GER) 0 0 1 1
  Ann Kristin Flatlandová (NOR) 0 0 1 1
  Emil Hegle Svendsen (NOR) 0 0 1 1
  Natalia Gusevová (RUS) 0 0 1 1
  Andrij Deryzemlja (UKR) 0 0 1 1
Celkem 20 20 20 60

MužiEditovat

10 kmEditovat

* Sportovec Střelba Čas
    Ole Einar Bjørndalen 0:1 26:18.8
    Michal Šlesingr 0:0 26:23.6
    Andrij Deryzemlja 0:0 26:44.6
4   Björn Ferry 0:1 26:53.2
5   Tomasz Sikora 1:0 26:58.0
6   Mattias Nilsson 0:0 26:59.2
7   Emil Hegle Svendsen 1:1 27:06.8
8   Raphaël Poirée 0:1 27:08.9
9   Rene Laurent Vuillermoz 1:1 27:12.5
10   Matthias Simmen 2:1 27:15.3
/ / / /
32   Jaroslav Soukup 1:0 28:03.7
50   Roman Dostál 0:4 29:08.0
56   Ondřej Moravec 1:2 29:35.4

12,5 kmEditovat

* Sportovec Start Střelba Čas
    Ole Einar Bjørndalen 0:00 1:0:1:0 32:21.2
    Maxim Tchoudov 1:03 1:0:2:0 +1:09.8
    Vincent Defrasne 1:11 0:0:1:0 +1:09.9
4   Michal Šlesingr 0:05 0:0:2:1 +1:14.7
5   Emil Hegle Svendsen 0:48 0:0:2:1 +1:17.2
6   Raphaël Poirée 0:50 1:0:1:1 +1:18.8
7   Tomasz Sikora 0:39 0:0:1:2 +1:19.4
8   Dmitri Iarochenko 1:38 1:0:0:0 +1:27.5
9   Ivan Tcherezov 1:35 0:0:1:0 +1:36.1
10   Michael Roesch 1:18 0:0:1:1 +1:44.3
/ / / /
33   Jaroslav Soukup 1:45 1:1:2:1 +3:49.2
40   Roman Dostál 2:49 0:1:1:1 +4:54.8
49   Ondřej Moravec 3:17 1:1:2:1 +6:01.1

20 kmEditovat

* Sportovec Střelba Čas
    Raphaël Poirée 0:0:0:0 56:14.6
    Michael Greis 0:1:0:1 56:41.4
    Michal Šlesingr 0:2:0:0 56:52.0
4   Frode Andresen 0:1:0:0 56:53.9
5   Nikolay Kruglov 0:0:0:0 57:05.7
6   Ivan Tcherezov 0:1:0:0 57:24.2
7   Tim Burke 0:1:0:1 57:42.0
8   Simon Fourcade 0:0:0:1 57:48.1
9   Ricco Gross 0:0:0:0 57:52.4
10   Halvard Hanevold 1:0:0:0 58:16.4
/ / / /
53   Jaroslav Soukup 2:2:1:2 1:03:30.9
54   Zdeněk Vítek 1:2:1:2 1:03:32.3

15 km s hromadným startemEditovat

* Sportovec Střelba Čas
    Michael Greis 0:0:2:0 37:52.1
    Andreas Birnbacher 0:0:0:0 +15.4
    Raphaël Poirée 1:0:0:0 +28.1
4   Ole Einar Bjoerndalen 0:0:2:2 +36.3
5   Sven Fischer 0:0:1:1 +36.3
6   Frode Andresen 1:0:1:1 +41.8
7   Christoph Sumann 1:0:0:1 +47.5
8   Simon Fourcade 0:0:1:0 +49.7
9   Jay Hakkinen 1:0:0:1 +52.9
10   Mattias Jr. Nilsson 0:0:2:0 +52.9
/ / / /
20   Michal Šlesingr 0:1:1:2 +2:09.7

4 x 7,5 kmEditovat

* Sportovec Střelba Čas
    Rusko 0:0:0:1 1:14:36.1
    Norsko 0:4:1:7 1:15:36.6
    Německo 0:2:2:11 1:16:08.6
4   Itálie 0:1:0:6 1:16:41.4
5   Česko 1:5:0:3 1:16:52.8
6   Rakousko 0:1:0:5 1:16:58.1
7   Švédsko 0:5:0:6 1:17:24.2
8   Ukrajina 0:4:1:5 1:17:44.2
9   USA 0:6:0:9 1:18:03.0
10   Francie 0:3:2:6 1:18:17.6


ŽenyEditovat

7,5 kmEditovat

* Sportovec Střelba Čas
    Magdalena Neunerová 1:1 22:46.9
    Anna Carin Olofssonová-Zideková 1:1 22:49.2
    Natalia Guseva 0:1 23:06.5
4   Helena Jonssonová 0:0 23:16.5
5   Ann Kristin Flatlandová 0:0 23:25.6
6   Michela Ponzaová 0:0 23:26.1
7   Kati Wilhelmová 2:1 23:32.0
8   Tadeja Brankovic 0:1 23:33.8
9   Sandrine Bailly 2:0 23:36.5
10   Tora Bergerová 2:0 23:36.5
/ / / /
37   Zdeňka Vejnarová 2:1 24:56.9
49   Zuzana Tryznová 1:1 25:21.7
58   Magda Rezlerová 2:3 25:54.2

10 kmEditovat

* Sportovec Start Střelba Čas
    Magdalena Neunerová 0:00 1:0:1:2 33:01.6
    Linda Grubben 1:17 0:1:0:0 +7.1
    Anna Carin Olofssonová-Zideková 0:02 2:0:1:2 +7.6
4   Natalia Guseva 0:20 1:1:0:0 +47.8
5   Tadeja Brankovic 0:47 1:0:1:0 +1:03.3
6   Florence Baverel-Robert 1:21 0:0:1:1 +1:22.5
7   Teja Gregorinová 0:57 0:0:1:1 +1:24.8
8   Michela Ponzaová 0:39 0:0:1:0 +1:30.2
9   Kati Wilhelmová 0:45 1:2:1:1 +1:34.7
10   Kati Wilhelmová 1:24 2:1:1:0 +1:46.9
/ / / / /
34   Zdeňka Vejnarová 2:10 1:0:2:0 +4:04.4

15 kmEditovat

* Sportovec Střelba Čas
    Linda Grubben 0:0:0:0 46:24.3
    Florence Baverel-Robert 0:0:0:0 47:30.8
    Martina Glagowová 1:0:0:0 47:59.9
4   Tora Bergerová 0:0:1:0 48:09.2
5   Anna Carin Olofssonová-Zideková 0:2:0:2 48:23.7
6   Andrea Henkelová 1:1:0:1 48:35.5
7   Ekaterina Iourieva 0:1:0:0 48:49.6
8   Kaisa Mäkäräinenová 0:1:0:1 49:02.7
9   Sandrine Bailly 0:0:0:1 49:39.3
10   Oksana Khvostenko 1:0:1:0 49:41.8
/ / / /
10   Zdeňka Vejnarová 0:1:0:2 51:23.7
46   Magda Rezlerová 1:3:0:1 53:05.0
77   Zuzana Tryznová 1:2:2:2 56:56.8

12,5 km s hromadným startemEditovat

* Sportovec Střelba Čas
    Andrea Henkelová 1:0:1:0 37:13.1
    Martina Glagowová 1:0:0:0 +4.6
    Kati Wilhelmová 0:1:1:0 +10.6
4   Natalia Guseva 0:1:0:0 +20.8
5   Ekaterina Iourieva 0:0:0:0 +28.2
6   Linda Grubben 0:0:2:0 +28.7
7   Kaisa Mäkäräinenová 0:1:0:0 +44.5
8   Helena Jonssonová 0:0:0:1 +1:00.7
9   Tadeja Brankovic 1:1:0:0 +1:02.5
10   Florence Baverel-Robert 0:0:1:1 +1:04.9

4 x 6 kmEditovat

* Sportovec Střelba Čas
    Německo 0:2:0:5 1:14:19.1
    Francie 0:2:1:5 1:15:26.9
    Norsko 0:0:1:6 1:15:48.8
4   Slovinsko 0:3:0:4 1:16:11.8
5   Bělorusko 1:5:0:5 1:16:17.2
6   Čína 0:2:0:7 1:16:20.1
7   Rusko 0:2:2:8 1:16:29.0
8   Itálie 0:1:0:3 1:17:46.5
9   Ukrajina 0:3:1:6 1:18:11.4
10   Polsko 0:5:1:4 1:18:49.3

MixEditovat

2 x 6 km + 2 x 7,5 kmEditovat

* Sportovec Střelba Čas
    Švédsko 0:6:0:7 1:20:04.7
    Francie 0:1:0:1 1:20:32.3
    Norsko 0:5:0:6 1:20:41.1
4   Slovinsko 0:2:2:9 1:21:15.8
5   Německo 3:9:0:3 1:21:28.9
6   Itálie 0:6:0:5 1:21:30.0
7   Čína 0:1:1:7 1:21:44.0
8   Česko 0:4:0:6 1:21:53.2
9   Rusko 0:6:0:5 1:22:22.7
10   Ukrajina 0:5:0:5 1:22:32.5

OdkazyEditovat

ReferenceEditovat

V tomto článku byly použity překlady textů z článků Campeonato Mundial de Biatlón de 2007 na španělské Wikipedii a Biathlon-Weltmeisterschaften 2007 na německé Wikipedii.

  1. IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Men 20 km Individual [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Men 10 km Sprint [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Men 12.5 km Pursuit [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Men 15 km Mass Start [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky) 
  5. IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Men 4x7.5 km Relay [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky) 
  6. IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Women 15 km Individual [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky) 
  7. IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Women 7.5 km Sprint [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky) 
  8. IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Women 10 km Pursuit [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky) 
  9. IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Women 12.5 km Mass Start [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky) 
  10. IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Women 4x6 km Relay [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky) 
  11. IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Mixed 2x6+2x7.5 km Relay [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazyEditovat