Mistrovství Evropy juniorů v atletice 1985

8. Mistrovství Evropy juniorů v atletice – sportovní závod organizovaný EAA se konal v tehdy východoněmecké Chotěbuzi. Závod se odehrál ve dnech 22. srpna25. srpna 1985.

VýsledkyEditovat

MužiEditovat

Soutěž Zlato Výkon Stříbro Výkon Bronz Výkon
100 m   Elliot Bunney 10,38   Endre Havas 10,40   John Regis 10,51
200 m   Ade Mafe 20,54   Richard Ashby 20,85   Endre Havas 21,00
400 m   Roger Black 45,36   Jan Krasnikov 46,31   Jacques Farraudičre 46,37
800 m   Ralph Schumann 1:51,28   Jussi Udelhoven 1:51,96   Geis Sřgnebotnen 1:51,98
1500 m   Mika Maaskola 3:44,99   Neil Horsfield 3:35,39   Hauke Fuhlbrügge 3:45,60
3000 m   Nick O'Brien 8:10,75   Andrej Usačov 8:10,90   John Nuttall 8:11,72
5000 m   Paul Taylor 14:12,45   Volker Iwanowsky 14:14,83   José Manuel García 14:17,87
110 m překážek   Jon Ridgeon 13,46   Colin Jackson 13,69   Fausto Frigerio 14,10
400 m překážek   Oleg Singatullin 50,64   Klaus Ehrle 50,99   Carsten Köhrbrück 52,13
2000 m překážek   Nikolaj Matjušenko 5:28,31   Sándor Serfözö 5:34,98   Marián Huncík 5:35,83
Štafeta 4 × 100 m   Spojené království
Trevor McKenzie
Elliot Bunney
Richard Ashby
John Regis
39,80   Polsko
Jacek Marlicki
Andrzej Popa
Jacek Konopka
Marek Parjaszewski
40,18   Sovětský svaz
Vitalij Savin
Viktor Ivanov
Sergej Kljonov
Dmitrij Doncov
40,32
Štafeta 4 × 400 m   Spojené království
Mark Tyler
John Rigg
Ade Mafe
Roger Black
3:07,18   Západní Německo
Bernard Müller
Volker Höschele
Edgar Itt
Thomas Beblo
3:08,02   Sovětský svaz
Andrej Čerevčenko
Sergej Dobrovolskij
Oleg Singatullin
Jan Krasnikov
3:08,32
Chůze na 10 000 m   Michail Ščennikov 42:00,63   Daniel Plaza 42:16,39   Giovanni De Benedictis 42:56,80
Skok do výšky   John Hill 2,24 m   Róbert Ruffíni 2,24 m   Georgi Dakov 2,18 m
Skok o tyči   Igor Tranděnkov 5,45 m   Grigorij Jegorov 5,40 m   Michael Thiede 5,30 m
Skok daleký   Volker Mai 7,99 m   Marco Delonge 7,96 m   Emiel Mellaard 7,79 m
Trojskok   Volker Mai 16,93 m   Jurij Gorbačenko 16,61 m   Piotr Weremczuk 16,21 m
Vrh koulí   Oliver-Sven Buder 19,34 m   Oleksandr Bahač 18,48 m   Maik Prollius 18,09 m
Hod diskem   Attila Horváth 60,02 m   Rudiger Pudenz 58,74 m   Vasilij Kaptiuch 57,18 m
Hod kladivem   Andrej Abduvalijev 72,44 m   Steffen Rashick 68,82 m   Valentin Kirov 66,16 m
Hod oštěpem   Andrej Mazničenko 79,92 m   Gary Jenson 75,68 m   Bogdan Patelka 75,68 m
Desetiboj   Thomas Fahner 7 815   Igor Drobiszewskij 7 633   André Preysing 7 467

ŽenyEditovat

Soutěž Zlato Výkon Stříbro Výkon Bronz Výkon
100 m   Kerstin Behrendtová 11,21   Annarita Balzani 11,60   Helen Milesová 11,63
200 m   Kerstin Behrendtová 23,21   Louise Stuart 23,83   Marina Krivošejnová 23,94
400 m   Olga Pesnopevcevová 53,37   Nicole Leistenschneiderová 53,47   Oksana Petrenkovová 53,95
800 m   Maria Pintea
  Gabriela Sedláková
2:03,22
neudělena
  Ellen Kiesslingová 2:04,18
1500 m   Ana Padureanová 4:16,32   Marie-Pierre Durosová 4:18,34   Tatjana Vokmincevová 4:19,86
3000 m   Cleopatra Palacianová 9:05,52   Christine Sřrum 9:07,54   Anzela Madrakimovová 9:13,66
100 m překážek   Monique Éwanjé-Épée 13,10   Heike Tillack 13,24   Lidija Okolo-Kulak 13,30
400 m překážek   Claudia Bartlová 56,22   Živka Petkovová 56,50   Sabine Zwienerová 57,78
Štafeta 4 × 100 m   NDR
Frauke Dambergová
Kerstin Behrendtová
Heike Tillack
Claudia Schuster
44,30   Sovětský svaz
Irina Kotová
Tatiana Papilinovová
Marina Krivošejnová
Lidija Okolo-Kulaková
44,49   Spojené království
Helen Milesová
Georgina Oladapo
Hayley Clementsová
Lousie Stuartová
44,78
Štafeta 4 × 400 m   Západní Německo
Silke Knollová
Nicole Leistenschneider
Andrea Jurousch
Sabine Zwienerová
3:32,67   NDR
Susan Machmller
Susann Sieger
Claudia Bartl
Dagmar Stuhr
3:34,40   Spojené království
Georgina Honley
Lynne Robinson
Dawn Flockhart
Loreen Hall
3:35,10
Chůze na 5000 m   Marie Cruz Díazová
  Maria Reyes Sobrinová
22:56,84
neudělena
  Světlana Kaburkinová 23:03,45
Skok do výšky   Natalja Golodnovová 1,94 m   Olga Turčaková 1,91 m   Světłana Isajevová 1,88 m
Skok daleký   Sofia Bozanova 6,68 m   Silke Harms 6,56 m   Jelena Davydovová 6,55 m
Vrh koulí   Bettina Libera 18,76 m   Ilke Wyluddaová 18,11 m   Stephanie Storpová 17,45 m
Hod diskem   Ilke Wyluddaová 57,38 m   Wiktorija Kochetowa 56,78 m   Larisa Korotkewicz 56,62 m
Hod oštěpem   Regine Kempterová 61,70 m   Danica Zivanov 60,10 m   Ingrid Lamertsma 55,92 m
Sedmiboj   Emilia Dimitrowa 6 079   Jelena Dawidowa 6 051   Birgit Gautzschová 5 852

Medailové pořadíEditovat

Umístění Stát Zlato Stříbro Bronz Celkem
1.   NDR 12 7 6 25
2.   Sovětský svaz 8 10 11 29
3.   Spojené království 8 5 5 18
4.   Rumunská lidová republika 3 0 0 3
5.   Bulharská lidová republika 2 1 3 6
6.   Španělsko 2 1 1 4
7.   Západní Německo 1 4 3 8
8.   Maďarská lidová republika 1 2 1 4
9.   Československo 1 1 1 3
  Francie 1 1 1 3
11.   Finsko 1 0 0 1
  Irsko 1 0 0 1
13.   Itálie 0 1 2 3
  Polsko 0 1 2 3
15.   Norsko 0 1 1 2
16.   Rakousko 0 1 0 1
  SFR Jugoslávie 0 1 0 1
18.   Nizozemsko 0 0 2 2
Celkem 41 37 39 117

Externí odkazyEditovat