Evropské halové hry v atletice 1967

2. Evropské halové hry v atletice se uskutečnily ve dnech 11.12. března 1967 ve sportovní hale (dnešní Tipsport arena) na pražském Výstavišti. Poprvé, zároveň však také naposledy hostilo evropský halový šampionát Československo. Halové ME v atletice chtěla Praha po dlouhé době hostit v roce 2009 v libeňské O2 areně. V dubnu roku 2006 Evropská atletická asociace rozhodla, že se jubilejní třicátý ročník šampionátu uskuteční v italském Turíně.[1]

Dnešní Tipsport arena v pražských Holešovicích

Na programu bylo celkově 23 disciplín (14 mužských a 9 ženských).[2][3]

MedailistéEditovat

MužiEditovat

Soutěž Zlato Stříbro Bronz
50 m   Pasquale Giannattasio 5,7   Alexandr Lebeděv 5,8   Viktor Kasatkin 5,9
400 m   Manfred Kinder 48,4   Hartmut Koch 48,6   Nikolaj Škarnikov 50,4
800 m   Noel Carroll 1:49,6   Tomáš Jungwirth 1:49,8   Jan Kasal 1:50,0
1500 m   John Whetton 3:48,7   Josef Odložil 3:49,6   Stanislav Hoffman 3:50,5
3000 m   Werner Girke 7:58,6   Rašid Šarafetdinov 7:59,0   Lajos Mecser 8:00,6
50 m př.   Eddy Ottoz 6,4   Valentin Čisťjakov 6,6   Anatolij Michailov 6,7
4 × 300 m   Sovětský svaz 2:18,0
Nikolaj Ivanov
Vasilij Anisimov
Alexandr Bratčikov
Boris Savčuk
Polsko  Polsko 2:20,2
Edward Romanowski
Jan Balachowski
Edmund Borowski
Tadeusz Jaworski
Československo  Československo 2:20,5
Jaromír Haisl
Josef Hegyes
František Ortman
Josef Trousil
1+2+3+4 kola   NSR 3:06,6
Gert Metz
Horst Hasslinger
Rolf Krüsmann
Manfred Hanika
  Sovětský svaz 3:06,9
Boris Savčuk
Vasilij Anisimov
Alexandr Bratčikov
Valerij Frolov
Československo  Československo 3:08,8
Jiří Kynos
Ladislav Kříž
Pavel Hruška
Pavel Pěnkava
3 × 1000 m   NSR 7:19,6
Klaus Prenner
Wolf-Jochen Schulte-Hillen
Franz-Josef Kemper
Československo  Československo 7:20,0
Pavel Hruška
Pavel Pěnkava
Petr Bláha
  Sovětský svaz 7:20,6
Ramir Mitrofanov
Stanislav Simbircev
Michail Zelobowski
Skok do výšky   Anatolij Moroz 2,14 m   Henry Elliott 2,14 m   Rudolf Baudis 2,11 m
Skok o tyči   Igor Feld 5,00 m   Gennadij Blizněcov 4,90 m   Wolfgang Nordwig 4,90 m
Skok daleký   Lynn Davies 7,85 m   Leonid Barkovskij 7,85 m   Andrzej Stalmach 7,74 m
Trojskok   Peter Nemšovský 16,57 m   Henrik Kalocsai 16,45 m   Alexandr Zolotarjov 16,40 m
Vrh koulí   Nikolaj Karasjov 19,26 m   Eduard Guščin 18,96 m   Władysław Komar 18,85 m

ŽenyEditovat

Soutěž Zlato Stříbro Bronz
50 m   Margit Nemesháziová 6,3   Karin Wallgrenová 6,4   Galina Bucharinová 6,5
400 m   Karin Wallgrenová 55,7   Lia Louerová 56,7   Ljiljana Petnjaričová 57,3
800 m   Karin Kesslerová 2:08,2   Maryvonne Dupureurová 2:09,6   Valentina Lukjanovová 2:10,5
50 m př.   Karin Balzerová 6,9   Vlasta Seifertová 7,0   Inge Schellová 7,1
4 × 150 m   Sovětský svaz 1:12,4
Valentina Bolšovová
Galina Bucharinová
Taťjana Talyševová
Věra Popkovová
Československo  Československo 1:14,0
Eva Putnová
Vlasta Seifertová
Eva Kucmanová
Eva Lehocká
  NDR 1:14,1
Regina Höferová
Petra Zöllnerová
Renate Stecherová
Brigitte Geyerová
1+2+3+4 kola   Sovětský svaz 3:35,6
Valentina Bolšovová
Věra Popkovová
Taťána Arnautovová
Naděžda Sieropeginová
  SFR Jugoslávie 3:37,5
Marjana Lubejová
Ika Maričičová
Ljiljana Petnjaričová
Gizela Farkašová
nikdo
Skok do výšky   Taisija Čenčiková 1,76 m   Linda Knowlesová 1,73 m   Jaroslava Králová 1,70 m
Skok daleký   Berit Berthelsenová 6,51 m   Heide Rosendahlová 6,41 m   Viorica Viscopoleanuová 6,40 m
Vrh koulí   Naděžda Čižovová 17,44 m   Ivanka Christovová 16,55 m   Maria Chorbovová 16,23 m

Medailové pořadíEditovat

Umístění Stát Zlato Stříbro Bronz Celkem
1.   Sovětský svaz 8 7 7 22
2.   NSR 5 1 1 7
3.   Velká Británie 2 1 0 3
4. Itálie  Itálie 2 0 0 2
5. Československo  Československo 1 5 6 12
6.   NDR 1 1 2 4
7.   Maďarská lidová republika 1 1 1 3
8.   Švédsko 1 1 0 2
9. Irsko  Irsko 1 0 0 1
Norsko  Norsko 1 0 0 1
11.   Francie 0 2 0 2
12. Polsko  Polsko 0 1 2 3
13.   Bulharská lidová republika 0 1 1 2
  SFR Jugoslávie 0 1 1 2
15. Nizozemsko  Nizozemsko 0 1 0 1
16.   Rumunská socialistická republika 0 0 1 1

OdkazyEditovat

ReferenceEditovat

Externí odkazyEditovat