Otevřít hlavní menu

Seznam medailistů na mistrovství světa v běhu na 400 m překážek

seznam na projektech Wikimedia

Běh na 400 metrů překážek patří do programu mistrovství světa od prvního ročníku v roce 1983. Výkonnost vítězů zůstává přibližně na stejné úrovni. .

Rekordmani mistrovství světa v atleticeEditovat

MužiEditovat

Rok Místo Zlato Výkon vítěze Stříbro Bronz
MS 1983 Helsinky   Edwin Moses 47,50   Harald Schmid   Alexander Karlow
MS 1987 Řím   Edwin Moses 47,46   Danny Harris   Harald Schmid
MS 1991 Tokio   Samuel Matete 47,64   Winthrop Graham   Kriss Akabusi
MS 1993 Stuttgart   Kevin Young 47,18 – RMS   Samuel Matete   Winthrop Graham
MS 1995 Göteborg   Derrick Adkins 47,98   Samuel Matete   Stéphane Diagana
MS 1997 Athény   Stéphane Diagana 47,70   Llewelyn Herbert   Bryan Bronson
MS 1999 Sevilla   Fabrizio Mori 47,72   Stéphane Diagana   Marcel Schelbert
MS 2001 Edmonton   Félix Sánchez 47,49   Fabrizio Mori   Dai Tamesue
MS 2003 Paříž   Félix Sánchez 47,25   Joey Woody   Periklís Iakovákis
MS 2005 Helsinky   Bershawn Jackson 47,30   James Carter   Dai Tamesue
MS 2007 Ósaka   Kerron Clement 47,61   Félix Sánchez   Marek Plawgo
MS 2009 Berlín   Kerron Clement 47,91   Javier Culson   Bershawn Jackson
MS 2011 Tegu   David Greene 48,26   Javier Culson   Louis Jacob van Zyl
MS 2013 Moskva   Jehue Gordon 47,69   Michael Tinsley   Emir Bekrić
MS 2015 Peking   Nicholas Bett 47,79   Denis Kudryavtsev   Jeffery Gibson
MS 2017 Londýn   Karsten Warholm 48,35   Yasmani Copello   Kerron Clement
MS 2019 Dauhá

ŽenyEditovat

Rok Místo Zlato Výkon vítěze Stříbro Bronz
MS 1983 Helsinky   Jekatěrina Fesenková 54,14   Anna Ambraziene   Ellen Fiedlerová
MS 1987 Řím   Sabine Buschová 53,62   Debbie Flintoff-King   Cornelia Feuerbachová
MS 1991 Tokio   Taťjana Ledovská 53,11   Sally Gunnellová   Janeene Vickersová
MS 1993 Stuttgart   Sally Gunnellová 52,74   Sandra Patricková   Margarita Ponomarjovová
MS 1995 Göteborg   Kim Battenová 52,61   Tonja Bufordová   Deon Hemmingsová
MS 1997 Athény   Nezha Bidouaneová 52,97   Deon Hemmingsová   Kim Battenová
MS 1999 Sevilla   Daimí Perniá 52,89   Nezha Bidouaneová   Deon Hemmingsová
MS 2001 Edmonton   Nezha Bidouaneová 53,34   Julija Nosovová   Daimí Perniá
MS 2003 Paříž   Jana Rawlinsonová 53,22   Sandra Gloverová   Julija Pečonkinová
MS 2005 Helsinky   Julija Pečonkinová 52,90   Lashinda Demusová   Sandra Gloverová
MS 2007 Ósaka   Jana Rawlinsonová 53,31   Julija Pečonkinová   Anna Jesieńová
MS 2009 Berlín   Melaine Walkerová 52,42 – RMS   Lashinda Demusová   Josanne Lucasová
MS 2011 Tegu   Lashinda Demusová 52,47   Melaine Walkerová   Natalja Anťuchová
MS 2013 Moskva   Zuzana Hejnová 52,83   Dalilah Muhammadová   Lashinda Demusová
MS 2015 Peking   Zuzana Hejnová 53,50   Shamier Littleová   Cassandra Tateová
MS 2017 Londýn   Kori Carterová 53,07   Dalilah Muhammadová   Ristananna Traceyová
MS 2019 Dauhá

Související článkyEditovat