Otevřít hlavní menu

Mistrovství světa v ledním hokeji žen 2008

Mistrovství světa v ledním hokeji žen 2008 se konalo od 4. dubna do 12. dubna 2008 ve čínském městě Charbin. Mistrem světa se stal výběr hokejistek z USA.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2008 žen 

Čína Čína
Datum 4.04.2008 - 12.04.2008
Pořadí 12. ročník
Města Charbin
Arény Baqu Arena
Počet účastníků 9
Počet zápasů 20
Počet gólů 117
Nejužitečnější hráč
Nejlepší střelec Kanada Kanada Natalie Darwitz
Nejlepší nahrávač
Nejproduktivnější
Nejlepší brankář Finsko Finsko Noora Raty
Zlato USA USA
Stříbro Kanada Kanada
Bronz Finsko Finsko
Postupující Kazachstán Kazachstán
Sestupující Německo Německo
Návštěvnost 22910
2007 2009

Hrací formát turnajeEditovat

Devět účastníků turnaje bylo rozděleno na tři trojčlenné skupiny. Zde týmy sehrály v rámci své skupiny jeden zápas každý s každým. První dva týmy s nejvíce body postoupily dále do skupin D a E, kdežto zbylé týmy hrály o udržení ve skupině F.

Skupina AEditovat

TabulkaEditovat

P Tým Z V VP PP P VG IG B
1.   Kanada 2 2 0 0 0 19 1 6
2.   Rusko 2 1 0 0 1 6 11 3
3.   Čína 2 0 0 0 2 3 16 0

ZápasyEditovat

4. dubna, 2008 15:00 Rusko   1 – 8
(1 - 2, 0 - 2, 0 - 4)
  Kanada Hongbo Arena
Návštěvnost: 1232
http://stats.iihf.com/Hydra/138/lh138A03_74_3_0.pdf
Rozhodčí:
  U. Sipila
20. E. Smolentseva (S. Terentieva, I. Gavrilova) 11. B. Kellar (H. Wickenheiser, C. Ouellette)
14. G. Kingsbury
33. J. Botterill (C. Ouellette, J. Hefford)
36. M. Agosta (G. Kingsbury)
44. C. Piper (J. Hefford, H. Wickenheiser)
56. C. Ouellette (J. Hefford)
58. H. Wickenheiser (J. Botterill, C. Piper)
58. M. Agosta (G. Ferrari)
5. dubna, 2008 15:00 Čína   3 – 5
(1 - 1, 0 - 2, 2 - 2)
  Rusko Hongbo Arena
Návštěvnost: 2009
http://stats.iihf.com/Hydra/138/lh138A06_74_5_0.pdf
Rozhodčí:
  L. Wrazidlo
19. Sun R. (Wang L., Qi X.)
47. Sang H. (Zhang B.)
60. Sang H. (Jin F., Sun R.)
17. S. Terentieva (E. Smolentseva, I. Gavrilova)
22. E. Smolentseva (S. Terentieva)
26. E. Smolentseva (S. Terentieva, I. Gavrilova)
44. I. Gavrilova (S. Terentieva, E. Smolentseva)
60. I. Gavrilova
6. dubna, 2008 15:00 Kanada   11 – 0
(4 - 0, 3 - 0, 4 - 0)
  Čína Hongbo Arena
Návštěvnost: 1892
http://stats.iihf.com/Hydra/138/lh138A09_74_3_0.pdf
Rozhodčí:
  A. Hove
9. C. Piper (H. Wickenheiser, S. Vaillancourt)
11. J. Botterill (C. MacLeod, J. Hefford)
14. C. MacLeod (K. Bechard)
14. J. Botterill (J. Hefford)
25. C. Ouellette (J. Botterill, D. Collins)
26. M. Agosta (B. Kellar)
27. G. Apps (C. Sostorics, B. Kellar)
46. H. Wickenheiser (C. Piper)
47. J. Hefford (C. Ouellette, J. Botterill)
51. H. Wickenheiser (C. Piper, S. Vaillancourt)
54. S. Vaillancourt (H. Wickenheiser, C. Piper)

Skupina BEditovat

Skupina CEditovat

PlayoffEditovat

O udržení (skupina F)Editovat

TabulkaEditovat

P Tým Z V VP PP P VG IG B
1.   Japonsko 2 1 0 0 1 4 3 3
2.   Čína 2 1 0 0 1 5 5 3
3.   Německo 2 1 0 0 1 4 5 3

ZápasyEditovat

8. dubna 2008 19:00 Německo   2 – 1
(2 - 1, 0 - 0, 0 - 0)
  Japonsko MTS Centre
Návštěvnost: 833
http://stats.iihf.com/Hydra/138/IHW138F12_74_3_0.pdf
3. B. Evers (S. Seiler, S. Fellner)
4. M. Anwander (A. Lanzl, J. Tamas)
11. Adachi Y. (Wada E., Fujii A.)
9. dubna 2008 19:00 Japonsko   3 – 1
(1-0, 0-0, 2-1)
  Čína MTS Centre
Adachi Y. (Yamane T., Wada E.) 17:42 (PP2)
Hirano Y. (Kondo Y., Sakagami T.) 57:04 (PP2)
Fujii A. (Yamanaka C.) 59:20
Sun R. (Huo C.) 41:47
10. dubna 2008 19:00 Čína   4 – 2
(1-1, 0-1, 3-0)
  Německo MTS Centre
Jin F. (Sun R.) 12:32
Wang L. (Jin F., Sun R.) 57:58 (PP1)
Sun R. (Wang L., Jin F.) 58:43
Zhang S. (Qi X.) 59:20
S. Gotz (S. Kruck) 10:23 (PP1)
N. Ritter (J. Tamas, S. Fruehwirt) 23:46 (PP1)

Skupina DEditovat

TabulkaEditovat

P Tým Z V VP PP P VG IG B
1.   USA 2 1 0 1 0 4 3 4
2.   Kanada 2 1 0 0 1 6 6 3
3.   Finsko 2 0 1 0 1 3 4 2

ZápasyEditovat

8. dubna, 2008 12:00 USA   0 – 1
(0 - 0, 0 - 0, 0 - 0, 0 - 1)
  Finsko Hongbo Arena
Návštěvnost: 804
http://stats.iihf.com/Hydra/138/lh138D10_74_4_0.pdf
Rozhodčí:
  A. Hove
64. H. Pelttari (N. Tallus, M. Pehkonen)
9. dubna, 2008 12:00 Finsko   2 – 4
(1 - 1, 0 - 3, 1 - 0)
  Kanada Hongbo Arena
Návštěvnost: 963
http://stats.iihf.com/Hydra/138/lh138D13_74_3_0.pdf
Rozhodčí:
  L. Wrazidlo
14. E. Laaksonen (A. Helin, K. Rantamaki)
47. M. Pehkonen
4. J. Hefford (H. Wickenheiser, C. Piper)
32. S. Vaillancourt (H. Wickenheiser)
33. S. Vaillancourt (J. Botterill)
38. K. Weatherston (C. MacLeod)
10. dubna, 2008 12:00 Kanada   2 – 4
(2 - 1, 0 - 1, 0 - 2)
  USA Hongbo Arena
Návštěvnost: 1096
http://stats.iihf.com/Hydra/138/lh138D16_74_4_0.pdf
Rozhodčí:
  N. Hertrich
5. J. Hefford (G. Kingsbury, B. Kellar)
17. K. Bechard (C. MacLeod)
16. N. Darwitz (E. Lawler, J. Chu)
27. C. Cahow (G. Marvin, R. Darzan)
49. M. Duggan (N. Darwitz, J. Potter)
60. N. Darwitz (J. Chu)

Skupina EEditovat

TabulkaEditovat

P Tým Z V VP PP P VG IG B
1.   Švýcarsko 2 1 1 0 0 6 4 5
2.   Švédsko 2 1 0 1 0 6 5 4
3.   Rusko 2 0 0 0 2 2 5 0

ZápasyEditovat

8. dubna, 2008 15:30 Švýcarsko   4 – 3
(2 - 1, 1 - 2, 0 - 0, 0 - 0, 1 - 0)
  Švédsko Hongbo Arena
Návštěvnost: 812
http://stats.iihf.com/Hydra/138/lh138E11_74_6_0.pdf
Rozhodčí:
  L. Wrazidlo
18. K. Lehmann (D. Leimgruber)
20. S. Marty (L. Nussbaum, N. Ehrbar)
29. K. Lehmann (S. Marty, L. Nussbaum)
65. K. Lehmann
19. J. Asserholt (T. Enstrom)
23. I. Jordansson (C. Ostberg)
35. T. Enstrom (P. Winberg, E. Nordin)
9. dubna, 2008 15:30 Švédsko   3 – 1
(1 - 0, 1 - 0, 1 - 1)
  Rusko Hongbo Arena
Návštěvnost: 804
http://stats.iihf.com/Hydra/138/lh138E14_74_4_0.pdf
Rozhodčí:
  N. Hertrich
2. K. Myren (C. Ostberg, T. Enstrom)
36. P. Winberg (E. Holmlov, E. Nordin)
45. K. Timglas (I. Jordansson, M. Rooth)
57. E. Smolentseva (M. Sergina, I. Gavrilova)
10. dubna, 2008 15:30 Rusko   1 – 2
(0 - 1, 1 - 1, 0 - 0)
  Švýcarsko Hongbo Arena
Návštěvnost: 884
http://stats.iihf.com/Hydra/138/lh138E17_74_3_0.pdf
Rozhodčí:
  J. Zitkova
36. A. Kapustina (A. Khomich, T. Burina) 12. S. Marty (K. Lehmann)
21. S. Marty (K. Lehmann, L. Nussbaum)

O 3. místoEditovat

12. dubna, 2008 15:30 Finsko   4 – 1
(0 - 1, 1 - 0, 3 - 0)
  Švýcarsko Hongbo Arena
Návštěvnost: 1024
http://stats.iihf.com/Hydra/138/lh138119_74_3_0.pdf
Rozhodčí:
  L. Wrazidlo
26. M. Pehkonen (K. Rantamaki)
42. M. Saarinen (H. Pelttari)
47. N. Tikkinen
55. J. Hiirikoski (K. Rantamaki, E. Laaksonen)
6. K. Lehmann (S. Marty, C. Meier)

FináleEditovat

12. dubna, 2008 19:00 USA   4 – 3
(2 - 1, 2 - 0, 0 - 2)
  Kanada Hongbo Arena
http://stats.iihf.com/Hydra/138/lh138120_74_3_0.pdf
Rozhodčí:
  N. Hertrich
9. J. Potter (M. Duggan, J. Chu)
18. N. Darwitz (K. Bellamy, C. Cahow)
31. J. Potter (A. Ruggiero, J. Chu)
39. N. Darwitz (K. Bellamy)
2. S. Vaillancourt (G. Kingsbury)
49. K. Weatherston (B. Kellar, C. Sostorics)
50. J. Botterill (C. Ouellette)

Konečné pořadíEditovat

Místo Tým
    USA
    Kanada
    Finsko
4.   Švýcarsko
5.   Švédsko
6.   Rusko
7.   Japonsko
8.   Čína
9.   Německo

1. divizeEditovat

První divize se konala od 10. do 16. března 2008 v lotyšském Ventspilsu.

Konečné pořadíEditovat

Místo Tým
1.   Kazachstán
2.   Slovensko
3.   Česko
4.   Francie
5.   Norsko
6.   Lotyšsko

ZápasyEditovat

10. března 2008 Česko   3 – 1
(1-0, 1-0, 1-1)
  Francie
10. března 2008 Slovensko   1 – 5
(1-2, 0-2, 0-1)
  Kazachstán
10. března 2008 Norsko   3 – 1
(0-0, 2-1, 1-0)
  Lotyšsko
11. března 2008 Francie   1 – 5
(1-1, 0-3, 0-1)
  Slovensko
11. března 2008 Kazachstán   3 – 2
(1-0, 1-0, 1-2)
  Norsko
11. března 2008 Lotyšsko   3 – 4
(1-1, 1-0, 1-3)
  Česko
13. března 2008 Slovensko   3 – 2
(1-1, 1-0, 1-1)
  Norsko
13. března 2008 Kazachstán   3 – 1
(2-1, 1-0, 0-0)
  Česko
13. března 2008 Lotyšsko   0 – 1
(0-0, 0-1, 0-0)
  Francie
14. března 2008 Norsko   2 – 3
(1-0, 0-1, 1-1, 0-0, 0-1)
  Česko
14. března 2008 Francie   1 – 2
(1-1, 0-0, 0-1)
  Kazachstán
14. března 2008 Lotyšsko   2 – 3
(1-0, 0-1, 1-1, 0-0, 0-1)
  Slovensko
16. března 2008 Česko   1 – 2
(0-1, 0-0, 1-1)
  Slovensko
16. března 2008 Francie   3 – 2
(1-0, 1-0, 1-2)
  Norsko
16. března 2008 Kazachstán   1 – 3
(1-0, 0-3, 0-0)
  Lotyšsko

2. divizeEditovat

Druhá divize se konala od 25. do 30. března 2008 ve finském Vierumäki.

Konečné pořadíEditovat

Místo Tým
1.   Austrálie
2.   Dánsko
3.   Severní Korea
4.   Itálie
5.   Nizozemsko
6.   Austrálie

ZápasyEditovat

25. března 2008 Severní Korea   1 – 5
(0-2, 0-2, 1-1)
  Dánsko
25. března 2008 Austrálie   2 – 6
(0-2, 2-3, 0-1)
  Rakousko
25. března 2008 Itálie   3 – 2
(1-1, 0-0, 1-1, 0-0, 1-0)
  Nizozemsko
26. března 2008 Dánsko   2 – 3
(0-0, 0-2, 2-1)
  Rakousko
26. března 2008 Nizozemsko   6 – 2
(2-0, 2-0, 2-2)
  Austrálie
26. března 2008 Itálie   1 – 6
(0-2, 1-1, 0-3)
  Severní Korea
27. března 2008 Dánsko   3 – 0
(2-0, 0-0, 1-0)
  Nizozemsko
27. března 2008 Itálie   5 – 0
(1-0, 1-0, 3-0)
  Austrálie
27. března 2008 Severní Korea   0 – 4
(0-2, 0-1, 0-1)
  Rakousko
29. března 2008 Nizozemsko   0 – 4
(0-3, 0-0, 0-1)
  Severní Korea
29. března 2008 Rakousko   6 – 4
(3-0, 2-2, 1-2)
  Itálie
29. března 2008 Austrálie   1 – 12
(0-6, 1-4, 0-2)
  Dánsko
30. března 2008 Rakousko   3 – 2
(2-0, 0-0, 2-1)
  Nizozemsko
30. března 2008 Severní Korea   10 – 0
(2-0, 4-0, 4-0)
  Austrálie
30. března 2008 Dánsko   3 – 2
(0-1, 2-0, 1-1)
  Itálie

3. divizeEditovat

Třetí divize se konala od 6. do 12. dubna 2008 ve maďarském v Miskolci.

Konečné pořadíEditovat

Místo Tým
1.   Velká Británie
2.   Slovinsko
3.   Chorvatsko
4.   Belgie
5.   Maďarsko
6.   Jižní Korea

ZápasyEditovat

6. dubna 2008 Velká Británie   6 – 0
(3-0, 2-0, 1-0)
  Jižní Korea
6. dubna 2008 Belgie   2 – 5
(0-2, 1-2, 1-1)
  Slovinsko
6. dubna 2008 Chorvatsko   2 – 1
(0-0, 1-1, 1-0)
  Maďarsko
7. dubna 2008 Velká Británie   4 – 1
(0-0, 2-1, 2-0)
  Belgie
7. dubna 2008 Jižní Korea   3 – 2
(1-1, 0-0, 1-1, 0-0, 1-0)
  Chorvatsko
7. dubna 2008 Slovinsko   5 – 0
(1-0, 3-0, 1-0)
  Maďarsko
9. dubna 2008 Slovinsko   8 – 0
(2-0, 3-0, 3-0)
  Jižní Korea
9. dubna 2008 Velká Británie   8 – 4
(3-1, 3-1, 2-2)
  Chorvatsko
9. dubna 2008 Belgie   4 – 1
(1-0, 1-1, 2-0)
  Maďarsko
11. dubna 2008 Chorvatsko   1 – 7
(0-4, 0-1, 1-2)
  Slovinsko
11. dubna 2008 Jižní Korea   3 – 4
(2-1, 1-3, 0-0)
  Belgie
11. dubna 2008 Maďarsko   0 – 8
(0-3, 0-3, 0-2)
  Velká Británie
12. dubna 2008 Belgie   1 – 3
(0-0, 1-2, 0-1)
  Chorvatsko
12. dubna 2008 Slovinsko   2 – 3
(1-0, 0-1, 1-1, 0-0, 0-1)
  Velká Británie
12. dubna 2008 Maďarsko   2 – 1
(0-0, 0-1, 2-0)
  Jižní Korea

4. divizeEditovat

Čtvrtá divize se konala od 23. do 29. března 2008 v rumunském Miercurea Ciuc.

Konečné pořadíEditovat

Místo Tým
1.   Island
2.   Nový Zéland
3.   Rumunsko
4.   Estonsko
5.   JAR
6.   Turecko

ZápasyEditovat

23. března 2008 Nový Zéland   0 – 10
(1-1, 5-0, 3-0)
  JAR
23. března 2008 Turecko   1 – 8
(0-3, 1-1, 0-4)
  Estonsko
23. března 2008 Rumunsko   3 – 4
(1-2, 1-1, 1-1)
  Island
24. března 2008 JAR   1 – 2
(1-1, 0-1, 1-1)
  Estonsko
24. března 2008 Island   9 – 0
(3-0, 4-0, 2-0)
  Turecko
24. března 2008 Rumunsko   2 – 7
(0-2, 2-4, 0-1)
  Nový Zéland
26. března 2008 JAR   1 – 9
(0-5, 0-2, 1-2)
  Island
26. března 2008 Rumunsko   9 – 1
(1-0, 3-1, 5-0)
  Turecko
26. března 2008 Nový Zéland   4 – 1
(1-0, 0-0, 3-1)
  Estonsko
27. března 2008 Island   5 – 1
(2-0, 2-0, 1-1)
  Nový Zéland
27. března 2008 Turecko   1 – 8
(0-3, 0-3, 1-2)
  JAR
27. března 2008 Estonsko   0 – 8
(0-3, 0-2, 0-3)
  Rumunsko
29. března 2008 Estonsko   0 – 3
(0-2, 0-0, 0-1)
  Island
29. března 2008 Nový Zéland   16 – 0
(6-0, 7-0, 3-0)
  Turecko
29. března 2008 JAR   4 – 3
(3-2, 0-1, 0-0, 1-0)
  Rumunsko