Otevřít hlavní menu

Seznam medailistů na letních olympijských hrách v chůzi na 20 km

seznam na projektech Wikimedia

MedailistéEditovat

Muži (10 km silnice)Editovat

Rok Místo   Zlato Výkon vítěze   Stříbro   Bronz
1912 Londýn   George Goulding 46:28.4   Ernest Webb   Fernando Altimani
1920 Antverpy   Ugo Frigerio 48:06.2   Joseph Pearman   Charles Gunn
1924 Paříž   Ugo Frigerio 47:49.0   Gordon Goodwin   Cecil McMaster
1948 Londýn   John Mikaelsson 45:13.2   Ingemar Johansson   Fritz Schwab
1952 Helsinky   John Mikaelsson 45:02.8   Fritz Schwab   Bruno Junk

MužiEditovat

Rok Místo   Zlato Výkon vítěze   Stříbro   Bronz
1956 Melbourne   Leonid Spirin 1.31:27,4   Antanas Mikanas   Bruno Junk
1960 Řím   Vladimir Golubničij 1.34:07,2   Noel Freeman   Stanley Vickers
1964 Tokio   Ken Matthews 1.29:34,0   Dieter Lindner   Vladimir Golubničij
1968 Mexico City   Vladimir Golubničij 1.33:58,4   José Pedraza   Mykola Smaha
1972 Mnichov   Peter Frenkel 1.26:42,4   Vladimir Golubničij   Hans Reimann
1976 Montréal   Daniel Bautista 1.24:40,6   Hans Reimann   Peter Frenkel
1980 Moskva   Maurizio Damilano 1.23:35,5   Pjotr Počenčuk   Roland Wieser
1984 Los Angeles   Ernesto Canto 1.23:13   Raúl González Rodríguez   Maurizio Damilano
1988 Soul   Jozef Pribilinec 1.19:57   Ronald Weigel   Maurizio Damilano
1992 Barcelona   Daniel Plaza 1.21:45   Guillaume LeBlanc   Giovanni De Benedictis
1996 Atlanta   Jefferson Pérez 1.20:07   Ilja Markov   Bernardo Segura
2000 Sydney   Robert Korzeniowski 1.18:59   Noe Hernández   Vladimir Andrejev
2004 Atény   Ivano Brugnetti 1.19:40   Francisco Javier Fernández   Nathan Deakes
2008 Peking   Valerij Borčin 1.19:01   Jefferson Pérez   Jared Tallent
2012 Londýn   Čchen Ting 1.18:46 – OR   Erick Barrondo   Wang Čen
2016 Rio de Janeiro   Wang Čen 1:19:14   Cchaj Ce-lin   Dane Alex Bird-Smith
2020 Tokio      

Ženy (10 km silnice)Editovat

Rok Místo   Zlato Výkon vítěze   Stříbro   Bronz
1992 Barcelona   Čchen Jüe-ling 44:32   Jelena Nikolajevová   Li Čchun-siou
1996 Atlanta   Jelena Nikolajevová 41:49   Elisabetta Perrone   Wang Jen

ŽenyEditovat

Rok Místo   Zlato Výkon vítěze   Stříbro   Bronz
2000 Sydney   Wang Li-pching 1.29:05   Kjersti Platzerová   María Vascová
2004 Atény   Athanasia Tsumeleka 1.29:12   Olimpiada Ivanovová   Jane Savilleová
2008 Peking   Olga Kaniskinová 1.26:31   Kjersti Platzerová   Elisa Rigaudová
2012 Londýn   Jelena Lašmanovová 1.25:02 – WR   Olga Kaniskinová   Čchie-jang Šen-ťie
2016 Rio de Janeiro   Liou Chung 1.28:35   María Guadalupe Gonzálezová   Lü Siou-č’
2020 Tokio      

Externí odkazyEditovat