Otevřít hlavní menu

Rusko na Zimních olympijských hrách 1998

Rusko na Zimních olympijských hrách 1998 v Naganu reprezentovalo 123 sportovců, z toho 80 mužů a 43 žen. Nejmladším účastníkem byl Viktor Kneyb (17 let, 300 dní), nejstarší pak Sergej Němčinov (34 let, 25 dní) . Reprezentanti vybojovali 18 medailí, z toho 9 zlatých, 6 stříbrných a 3 bronzové.

Rusko na Zimních olympijských hrách 1998
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód RUS
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
9 6 3 18
NOV Ruský olympijský výbor
Účastníci 123 celkem (80 mužů a 43 žen)
ve 12 sportech
Vlajkonoš Alexej Prokurorov

MedailistéEditovat

Medaile Jméno Sport Disciplína
  Zlato Galina Kouklevová   Biathlon Ženy sprint (7,5 km)
  Zlato Julia Čepalovová   Běh na lyžích Ženy 30 km
  Zlato Olga Danilovová   Běh na lyžích Ženy 15 km klasicky
  Zlato Larisa Lazutinová   Běh na lyžích Ženy 5 km
  Zlato Larisa Lazutinová   Běh na lyžích Ženy 10 km stíhací závod
  Zlato Olga Danilovová
Nina Gavrilyuk
Larisa Lazutinová
Jelena Vjalbeová
  Běh na lyžích Ženy štafeta 4 x 5 km
  Zlato Ilja Kulik   Krasobruslení Muži jednotlivci
  Zlato Oksana Kazakovová
Artur Dmitrijev
  Krasobruslení sportovní dvojice
  Zlato Oksana Griščuková
Jevgenij Platov
  Krasobruslení taneční páry
  Stříbro Albina Achatovová
Galina Kouklevová
Olga Melniková
Olga Romasková
  Biathlon Ženy štafeta 4 x 7.5 km
  Stříbro Danilovová, OlgaOlga Danilovová   Běh na lyžích Ženy 10 km stíhací závod
  Stříbro Larisa Lazutinová   Běh na lyžích Ženy 15 km klasicky
  Stříbro Jelena Běrežná
Anton Sicharulidze
  Krasobruslení sportovní dvojice
  Stříbro Anjelika Krylovová
Oleg Ovsjanikov
  Krasobruslení taneční páry
  Stříbro Bure, PavelPavel Bure
Valerij Bure
Sergej Gončar
Alexej Gusarov
Valerij Kamenskij
Darjus Kasparajtis
Igor Kravčuk
Sergej Krivokrasov
Boris Mironov
Dmitrij Mironov
Alexej Morozov
Sergej Němčinov
Oleg Ševcov
Michail Štalenkov
German Titov
Andrej Trefilov
Alexej Jašin
Dmitrij Juškevič
Valerij Zelepukin
Alexej Žamnov
Alexej Žitnik
  Družstvo mužů turnaj mužů
  Bronz Vladimir Dračov
Viktor Majgourov
Pavel Muslimov
Sergej Tarasov
  Biathlon Muži štafeta 4 x 7.5 km
  Bronz Larisa Lazutinová   Běh na lyžích Ženy 30 km
  Bronz Valerij Stoljarov   Severská kombinace Muži střední můstek + 15 km

Externí odkazyEditovat