Běh na lyžích na Zimních olympijských hrách 1998

běh na lyžích na Zimních olympijských hrách 1998

Běh na lyžích na Zimních olympijských hrách 1998 v Naganu.

Běh na lyžích
na Zimních olympijských hrách 1998
Cross country skiing pictogram.svgOlympic rings.svg
Základní údaje
PořadatelMezinárodní lyžařská federace
Mezinárodní olympijský výbor
DějištěSnow Harp
Datum8. února - 22. února 1998
Soutěže10 (5 muži, 5 ženy)
Startující228 (126 mužů a 102 žen) z 37 zemí
Soutěže
5 km klasicky ženy
10 km klasicky muži
15 km klasicky ženy
30 km klasicky/volně muži ženy
50 km volně muži
stíhací závod muži ženy
štafeta muži ženy

<< 1994 seznam medailistů
seznam medailistek
2002 >>

Medailové pořadí zemíEditovat

     Pořadatelská země (Japonsko)
Pořadí Země   Zlato   Stříbro   Bronz Celkově
1.   Rusko (RUS) 5 2 1 8
2.   Norsko (NOR) 4 3 2 9
3.   Finsko (FIN) 1 0 2 3
4.   Rakousko (AUT) 0 1 1 2
5.   Itálie (ITA) 0 2 2 4
6.   Česko (CZE) 0 1 1 2
7.   Švédsko (SWE) 0 1 0 1
8.   Kazachstán (KAZ) 0 0 1 1
Celkem 10 10 10 30

MedailistéEditovat

MužiEditovat

Disciplína   Zlato Výkon   Stříbro Výkon   Bronz Výkon
10 km klasicky   Bjørn Dæhlie
Norsko (NOR)
27:24,5   Markus Gandler
Rakousko (AUT)
27:32,5   Mika Myllylä
Finsko (FIN)
27:40,1
30 km klasicky   Mika Myllylä
Finsko (FIN)
1:33:55,8   Erling Jevne
Norsko (NOR)
1:35:27,1   Silvio Fauner
Itálie (ITA)
1:36:07,8
50 km volně   Bjørn Dæhlie
Norsko (NOR)
2:05:08,2   Niklas Jonsson
Švédsko (SWE)
2:05:16,3   Christian Hoffmann
Rakousko (AUT)
2:06:01,8
stíhací závod   Thomas Alsgaard
Norsko (NOR)
1:07:01,7   Bjørn Dæhlie
Norsko (NOR)
1:07:02,8   Vladimir Smirnov
Kazachstán (KAZ)
1:07:31,5
štafeta 4 × 10 km   Norsko (NOR)
Sture Sivertsen
Erling Jevne
Bjørn Dæhlie
Thomas Alsgaard
1:40:55,7   Itálie (ITA)
Marco Albarello
Fulvio Valbusa
Fabio Maj
Silvio Fauner
1:40:55,9   Finsko (FIN)
Harri Kirvesniemi
Mika Myllylä
Sami Repo
Jari Isometsä
1:42:15,5

ŽenyEditovat

Disciplína   Zlato Výkon   Stříbro Výkon   Bronz Výkon
5 km klasicky   Larisa Lazutinová
Rusko (RUS)
17:37,9   Kateřina Neumannová
Česko (CZE)
17:42,7   Bente Martinsenová
Norsko (NOR)
17:49,4
15 km klasicky   Olga Danilovová
Rusko (RUS)
46:55,4   Larisa Lazutinová
Rusko (RUS)
47:01,0   Anita Moen-Guidon
Norsko (NOR)
47:52,6
30 km volně   Julija Čepalovová
Rusko (RUS)
1:22:01,5   Stefania Belmondová
Itálie (ITA)
1:22:11,7   Larisa Lazutinová
Rusko (RUS)
1:23:15,7
stíhací závod   Larisa Lazutinová
Rusko (RUS)
28:29,9   Olga Danilovová
Rusko (RUS)
28:36,7   Kateřina Neumannová
Česko (CZE)
28:37,2
štafeta 4 × 5 km   Rusko (RUS)
Nina Gavriljuková
Olga Danilovová
Jelena Vjalbeová
Larisa Lazutinová
55:13,5   Norsko (NOR)
Bente Martinsenová
Marit Mikkelsplassová
Elin Nilsenová
Anita Moen-Guidonová
55:38,0   Itálie (ITA)
Karin Moroderová
Gabriella Paruzziová
Manuela Di Centaová
Stefania Belmondová
56:53,3

Externí odkazyEditovat