Otevřít hlavní menu

Seznam členů Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky po volbách 2002

seznam na projektech Wikimedia

Toto je seznam členů Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky po volbách 2002, včetně poslanců nastoupivších dodatečně jako náhradníci.

Složení SněmovnyEditovat

Strana Křesla %
     Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) 70 35,00
     Občanská demokratická strana (ODS) 58 29,00
     Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) 41 20,50
     Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (KDU-ČSL) 23 11,50
     Unie svobody - Demokratická unie (US-DEU) 8 4,00
Celkem 200 100,00

Grafické znázorněníEditovat

41
70
23
8
58
KSČM
ČSSD
KDU-ČSL
US-DEU
ODS

Vedení SněmovnyEditovat

Funkce Jméno Strana
     Předseda Lubomír Zaorálek ČSSD
     Místopředseda Vojtěch Filip KSČM
     Místopředseda Jan Kasal KDU-ČSL
     Místopředsedkyně Jitka Kupčová ČSSD
     Místopředseda Ivan Langer ODS
     Místopředsedkyně Hana Marvanová US-DEU
     Místopředsedkyně Miroslava Němcová ODS

Seznam členůEditovat

Obsah:

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V Z

Jméno Navrhující
strana
Politická
příslušnost
Kraj Přednostní hlasy
# %

AEditovat

Ambrozek Libor KDU-ČSL KDU-ČSL Jihomoravský 9 180 9,60
Antolák Vlastislav KSČM KSČM Zlínský 1 691 3,58
Aubrecht Vlastimil ČSSD ČSSD Ústecký 1 829 1,87

BEditovat

Bartoš Walter ODS ODS Jihomoravský 2 123 1,83
Bauer Jan[1] ODS ODS Jihočeský 2 558 3,38
Bayerová Marta KSČM KSČM Jihomoravský 4 905 4,50
Benda Marek[2] ODS ODS Hlavní město Praha 8 170 4,11
Beneš František KSČM KSČM Hlavní město Praha 977 1,49
Beneš Miroslav ODS ODS Jihočeský 4 511 5,96
Bičík Milan KSČM KSČM Vysočina 2 182 4,34
Bielesz Marian[3] US-DEU US-DEU Moravskoslezský 5 490 8,46
Bílý Jiří ODS ODS Plzeňský 696 1,05
Bíža Josef ODS ODS Ústecký 1 023 1,26
Boháčková Jarmila ČSSD ČSSD Středočeský 1 033 0,60
Böhnisch Robin[4] ČSSD ČSSD Královéhradecký 2 350 3,19
Braný Petr KSČM KSČM Jihočeský 2 342 4,41
Bratský Petr ODS ODS Hlavní město Praha 4 853 2,44
Brožík František[5] ČSSD ČSSD Plzeňský 3 415 4,33
Brynychová Ludmila KSČM KSČM Liberecký 2 516 7,73
Buzková Petra ČSSD ČSSD Hlavní město Praha 31 288 20,63
Býček Ladislav KSČM KSČM Jihomoravský 1 838 1,68

CEditovat

Cabrnoch Milan[6] ODS ODS Středočeský 2 571 1,78

ČEditovat

Čada Vladimír ČSSD ČSSD Plzeňský 701 0,89
Čelišová Květoslava KSČM KSČM Ústecký 5 669 6,75
Černohorská Silva[7] ČSSD ČSSD Jihomoravský
Černý Karel ČSSD ČSSD Vysočina 1 868 2,29
Černý Alexander KSČM KSČM Olomoucký 3 015 4,80
Čurdová Anna ČSSD ČSSD Středočeský 945 0,55

DEditovat

Dlab Vlastimil KSČM BEZPP Královéhradecký 1 251 2,91
Doktor Michal ODS ODS Jihočeský 1 079 1,42
Dolejš Jiří KSČM KSČM Hlavní město Praha 3 164 4,85
Doležal Vladimír ODS ODS Hlavní město Praha 541 0,27
Domesová Zuzana[8] ČSSD ČSSD Jihomoravský
Dostál Pavel ČSSD ČSSD Olomoucký 6 722 7,04
Dostálová Kateřina ODS ODS Olomoucký 4 036 6,63
Dub Tomáš ODS ODS Hlavní město Praha 1 647 0,83
Dundáčková Eva ODS ODS Středočeský 4 536 3,14

EEditovat

Ekert Milan ČSSD ČSSD Plzeňský 3 468 4,40
Emmerová Milada[9] ČSSD ČSSD Plzeňský 5 872 7,45
Exner Václav KSČM KSČM Hlavní město Praha 4 629 7,10

FEditovat

Fajmon Hynek[6] ODS ODS Středočeský 1 300 0,90
Fialová Jiřina KSČM KSČM Středočeský 670 0,66
Filip Vojtěch KSČM KSČM Jihočeský 6 658 12,53
Fischer Stanislav[10] KSČM KSČM Středočeský 1 105 1,10
Fischerová Táňa US-DEU BEZPP Hlavní město Praha 15 600 14,40
Frank Václav KSČM KSČM Středočeský 1 768 1,76

GEditovat

Gongol Jaroslav KSČM KSČM Moravskoslezský 3 215 2,78
Grebeníček Miroslav KSČM KSČM Jihomoravský 13 276 12,20
Grega Andrej[11] ČSSD ČSSD Liberecký
Grospič Stanislav KSČM KSČM Středočeský 2 755 2,74
Gross Stanislav ČSSD ČSSD Středočeský 40 352 23,82
Gruntová Jitka KSČM BEZPP Pardubický 1 598 3,74
Grüner Václav ČSSD ČSSD Plzeňský 869 1,10
Grůza Jan KDU-ČSL KDU-ČSL Jihomoravský 7 588 7,94

HEditovat

Hamplová Jana[12] ČSSD ČSSD Olomoucký
Hanuš Jiří KDU-ČSL KDU-ČSL Královéhradecký 3 435 8,88
Hasil Tomáš ODS ODS Liberecký 1 745 3,36
Hašek Michal ČSSD ČSSD Jihomoravský 2 778 1,68
Hojda Pavel KSČM KSČM Karlovarský 1 804 6,77
Hojdar Josef ČSSD ČSSD Ústecký 4 190 4,28
Holáň Vilém KDU-ČSL KDU-ČSL Moravskoslezský 8 753 13,48
Hönig Pavel ČSSD ČSSD Olomoucký 1 114 1,16
Horníková Zdeňka ODS ODS Královéhradecký 7 774 10,93
Houzák Josef KSČM KSČM Ústecký 3 140 3,74
Hovorka Ludvík KDU-ČSL KDU-ČSL Zlínský 6 008 10,90
Hrnčíř Pavel ODS ODS Moravskoslezský 1 336 1,25

CHEditovat

Chytka Radim ODS ODS Moravskoslezský 2 409 2,26

JEditovat

Janeček Josef KDU-ČSL KDU-ČSL Středočeský 2 523 3,94
Ježek Libor ODS ODS Liberecký 1 995 3,84
Jičínský Zdeněk[13] ČSSD ČSSD Vysočina

KEditovat

Kádner Tomáš[14] ODS ODS Hlavní město Praha
Kala Miloslav ČSSD ČSSD Jihomoravský 2 311 1,40
Kalousek Miroslav KDU-ČSL KDU-ČSL Jihočeský 2 794 7,84
Kapoun Miroslav ČSSD ČSSD Olomoucký 2 652 2,78
Karas Jiří KDU-ČSL KDU-ČSL Vysočina 6 256 14,50
Karásek Svatopluk KDU-ČSL BEZPP Hlavní město Praha 14 456 13,34
Kasal Jan KDU-ČSL KDU-ČSL Vysočina 7 010 16,25
Kavan Jan ČSSD ČSSD Hlavní město Praha 7 926 5,22
Kladívko Tomáš ODS ODS Hlavní město Praha 1 175 0,59
Klas Jan ODS ODS Středočeský 2 637 1,82
Klaus Václav ODS ODS Hlavní město Praha 29 818 15,02
Kocourek Martin ODS ODS Hlavní město Praha 1 440 0,72
Kohlíček Jaromír[6] KSČM KSČM Ústecký 3 271 3,86
Kochan Jozef[15] ODS ODS Královéhradecký
Konečná Kateřina KSČM BEZPP Moravskoslezský 4 729 4,09
Koníček František[16] ČSSD ČSSD Středočeský
Koníček Vladimír KSČM KSČM Zlínský 2 381 5,05
Kopecký Robert ČSSD ČSSD Ústecký 2 137 2,18
Kořistka Zdeněk[17] US-DEU US-DEU Moravskoslezský 3 095 4,76
Kott Petr ODS ODS Liberecký 1 274 2,45
Koudelka Zdeněk ČSSD ČSSD Jihomoravský 3 828 2,32
Kováčik Pavel KSČM KSČM Vysočina 3 212 6,40
Krajíček Miroslav ODS ODS Moravskoslezský 2 278 2,14
Krákora Jaroslav ČSSD ČSSD Ústecký 5 485 5,61
Kratochvíle Karel[18] ČSSD ČSSD Jihočeský
Kraus Michal ČSSD ČSSD Liberecký 2 365 4,61
Krill Petr ODS ODS Olomoucký 2 335 3,84
Křeček Stanislav ČSSD ČSSD Hlavní město Praha 10 960 7,22
Kubinyi Jozef ČSSD ČSSD Moravskoslezský 3 413 1,72
Kubuš Pavol[19] ČSSD ČSSD Moravskoslezský
Kučera Miloslav ODS ODS Královéhradecký 1 792 2,52
Kühnl Karel US-DEU US-DEU Ústecký 3 543 13,53
Kupčová Jitka ČSSD ČSSD Jihočeský 2 372 2,68
Kužvart Miloš ČSSD ČSSD Středočeský 8 063 4,76
Kvapil Tomáš KDU-ČSL KDU-ČSL Olomoucký 7 998 19,19

LEditovat

Lachnit Petr ČSSD ČSSD Moravskoslezský 6 540 3,29
Langer Ivan ODS ODS Olomoucký 7 569 12,45
Laštůvka Vladimír ČSSD ČSSD Ústecký 2 748 2,81
Levá Ivana KSČM KSČM Plzeňský 1 761 3,46
Lobkowicz Jaroslav KDU-ČSL KDU-ČSL Plzeňský 5 059 16,57

MEditovat

Máče Miroslav[20] ČSSD ČSSD Jihočeský
Macháček Antonín ČSSD ČSSD Moravskoslezský 3 428 1,72
Mallotová Helena ODS ODS Hlavní město Praha 1 174 0,59
Mandík Josef KSČM KSČM Pardubický 1 640 3,84
Marková Soňa KSČM KSČM Královéhradecký 2 739 6,38
Maršíček Zdeněk[21] KSČM KSČM Ústecký
Martínek Radko ČSSD ČSSD Pardubický 2 318 3,20
Marvanová Hana US-DEU US-DEU Hlavní město Praha 21 680 20,01
Máša Miloš[22] ČSSD ČSSD Hlavní město Praha
Maštálka Jiří[6] KSČM KSČM Plzeňský 5 433 10,67
Mazuchová Lenka[23] ČSSD ČSSD Středočeský
Melčák Miloš ČSSD ČSSD Zlínský 2 437 2,96
Mencl Václav ODS ODS Jihomoravský 3 486 3,02
Michalík Alfréd ČSSD ČSSD Moravskoslezský 1 943 0,98
Mikuta Josef ČSSD ČSSD Karlovarský 1 603 4,51
Mládek Jan ČSSD ČSSD Jihočeský 1 459 1,65
Mlčák Ladislav KSČM KSČM Olomoucký 1 626 2,58
Mlynář Vladimír US-DEU US-DEU Pardubický 4 402 10,68
Mocová Dagmar[24] ČSSD ČSSD Středočeský

NEditovat

Nájemník Václav ODS ODS Pardubický 1 168 2,07
Nečas Petr ODS ODS Zlínský 5 238 8,60
Nedvědová Veronika ODS ODS Pardubický 1 541 2,74
Němcová Miroslava ODS ODS Vysočina 3 158 6,43
Němec Oldřich ČSSD ČSSD Liberecký 2 016 3,93
Němec Pavel US-DEU US-DEU Středočeský 1 981 3,09
Nováková Eva ČSSD ČSSD Hlavní město Praha 788 0,51
Novotný Zbyněk ODS ODS Hlavní město Praha 587 0,29

OEditovat

Opálka Miroslav KSČM KSČM Moravskoslezský 2 250 1,94
Orgoníková Hana ČSSD ČSSD Královéhradecký 3 332 4,53
Ostrý Vlastimil US-DEU US-DEU Jihomoravský 4 252 4,44
Ouzký Miroslav[6] ODS ODS Ústecký 2 411 2,97

PEditovat

Palas Jaroslav ČSSD ČSSD Moravskoslezský 4 145 2,09
Papež Jiří ODS ODS Plzeňský 2 200 3,32
Páralová Alena ODS ODS Pardubický 2 029 3,61
Parkanová Vlasta KDU-ČSL KDU-ČSL Středočeský 10 197 15,94
Pátek Miroslav ODS ODS Ústecký 2 988 3,68
Patera Miloš ODS ODS Karlovarský 1 620 5,41
Patočka Jiří ODS ODS Královéhradecký 1 359 1,91
Pelc František US-DEU US-DEU Liberecký 3 523 14,03
Pešán Jaroslav ODS ODS Vysočina 1 256 2,55
Petr Břetislav[25] ČSSD ČSSD Moravskoslezský
Pícl Václav[26] ČSSD ČSSD Středočeský
Plachý Jaroslav ODS ODS Zlínský 1 301 2,13
Pleva Petr ODS ODS Jihomoravský 1 824 1,58
Poláček Josef[27] ODS ODS Ústecký 1 079 1,33
Pospíšil Jiří ODS ODS Plzeňský 3 958 5,97

REditovat

Rafaj Petr ČSSD ČSSD Moravskoslezský 4 049 2,04
Ransdorf Miloslav[6] KSČM KSČM Středočeský 10 809 10,77
Recman Svatomír KSČM KSČM Moravskoslezský 3 945 3,41
Reiber Vladimír[28] KSČM KSČM Ústecký 1 228 1,46
Rouček Libor[6] ČSSD ČSSD Středočeský 1 820 1,07
Rozehnal Aleš[29] ODS ODS Hlavní město Praha
Rujbrová Zuzka KSČM KSČM Jihomoravský 5 400 4,96
Rusnok Jiří[30] ČSSD ČSSD Královéhradecký 5 371 7,30
Rusová Marie KSČM KSČM Vysočina 1 822 3,63

ŘEditovat

Říha Vladimír KDU-ČSL KDU-ČSL Hlavní město Praha 3 903 3,60
Řihák Josef ČSSD ČSSD Středočeský 1 902 1,12
Říman Martin ODS ODS Moravskoslezský 6 539 6,15

SEditovat

Seďa Antonín ČSSD ČSSD Zlínský 1 728 2,09
Sehoř Karel ODS ODS Moravskoslezský 1 743 1,63
Severa Pavel[31] KDU-ČSL KDU-ČSL Pardubický
Schling Jaromír ČSSD ČSSD Vysočina 1 951 2,39
Schwippel Jan[32] ODS ODS Středočeský 542 0,37
Skopal Ladislav ČSSD ČSSD Jihomoravský 2 650 1,60
Smýkal Josef ČSSD ČSSD Zlínský 1 211 1,47
Snítilý Evžen ČSSD ČSSD Královéhradecký 955 1,29
Sobotka Bohuslav ČSSD ČSSD Jihomoravský 5 907 3,58
Strnad František ČSSD ČSSD Jihomoravský 1 275 0,77
Suchánek Pavel ODS ODS Jihomoravský 2 498 2,16
Suk Lubomír ODS ODS Karlovarský 662 2,21
Svoboda Cyril KDU-ČSL KDU-ČSL Královéhradecký 5 109 13,21
Svoboda Pavel US-DEU US-DEU Hlavní město Praha 5 460 5,04
Svoboda Miroslav ČSSD ČSSD Hlavní město Praha 1 016 0,67
Sýkora Antonín ČSSD ČSSD Moravskoslezský 1 905 0,96

ŠEditovat

Šedivá Hana ČSSD ČSSD Moravskoslezský 3 040 1,53
Šedivá Iva ČSSD ČSSD Královéhradecký 1 106 1,50
Šeich David ODS ODS Jihomoravský 2 386 2,06
Šenfeld Josef KSČM KSČM Ústecký 2 416 2,87
Škopík Jan KDU-ČSL KDU-ČSL Zlínský 5 594 10,15
Škromach Zdeněk ČSSD ČSSD Jihomoravský 10 496 6,37
Šojdrová Michaela KDU-ČSL KDU-ČSL Zlínský 3 903 7,08
Špidla Vladimír ČSSD ČSSD Jihočeský 13 080 14,82
Šplíchal Karel ČSSD ČSSD Hlavní město Praha 1 261 0,83
Šulák Petr ČSSD ČSSD Zlínský 2 936 3,56
Šustr Ladislav KDU-ČSL KDU-ČSL Jihomoravský 9 216 9,64
Švarcbek Josef[33] KSČM KSČM Plzeňský 1 513 2,97

TEditovat

Talíř Jaromír KDU-ČSL KDU-ČSL Jihočeský 5 278 14,81
Talmanová Lucie ODS ODS Hlavní město Praha 1 885 0,94
Teplík Tomáš ODS ODS Středočeský 1 021 0,70
Titz Miloš ČSSD ČSSD Pardubický 1 834 2,53
Tluchoř Petr[34] ODS ODS Středočeský 1 418 0,98
Tlustý Vlastimil ODS ODS Středočeský 7 069 4,90
Tomíček Rudolf ČSSD ČSSD Karlovarský 1 634 4,60
Třešňák Jiří ČSSD ČSSD Středočeský 367 0,21
Turek Radim ČSSD ČSSD Moravskoslezský 5 712 2,88
Tvrdík Jaroslav ČSSD ČSSD Vysočina 16 386 20,11

UEditovat

Urban Ladislav KSČM KSČM Plzeňský 924 1,81
Urban Milan ČSSD ČSSD Středočeský 2 553 1,50

VEditovat

Václavek Jiří ČSSD ČSSD Jihomoravský 1 941 1,17
Váňa Miroslav ČSSD ČSSD Pardubický 2 956 4,09
Vávra Eduard ODS ODS Jihomoravský 946 0,81
Vidím Jan ODS ODS Středočeský 2 434 1,68
Vícha Josef KDU-ČSL KDU-ČSL Moravskoslezský 6 177 9,51
Vlček Miloslav ČSSD ČSSD Olomoucký 3 878 4,06
Vlčková Miroslava KSČM KSČM Olomoucký 1 840 2,92
Vnouček František[35] ČSSD ČSSD Středočeský 2 803 1,65
Vojíř Oldřich ODS ODS Ústecký 2 184 2,69
Vojtilová Jitka ČSSD ČSSD Liberecký 1 709 3,33
Vokáč Robert[36] US-DEU US-DEU Pardubický
Vomáčko Ladislav[37] ČSSD ČSSD Středočeský
Vondruška Josef[38] KSČM KSČM Liberecký
Vostrá Miloslava KSČM KSČM Středočeský 2 035 2,02
Votava Václav ČSSD ČSSD Plzeňský 1 660 2,10
Vrbík Tomáš[39] US-DEU US-DEU Hlavní město Praha
Výborný Miloslav KDU-ČSL KDU-ČSL Pardubický 5 539 13,44
Vykydal Ivo KDU-ČSL KDU-ČSL Olomoucký 4 950 11,87
Vymětal Karel KSČM KSČM Moravskoslezský 5 008 4,33

ZEditovat

Zahradil Jan[6] ODS ODS Hlavní město Praha 7 205 3,63
Zajíček Tom ODS ODS Jihočeský 1 952 2,58
Zaorálek Lubomír ČSSD ČSSD Moravskoslezský 17 948 9,05
Zapletal Cyril[40] ČSSD ČSSD Ústecký
Záruba Bohuslav ODS ODS Zlínský 1 456 2,39
Zeman Eduard ČSSD ČSSD Jihočeský 2 400 2,72
Zgarba Petr ČSSD ČSSD Vysočina 2 326 2,85
Zralý Antonín KSČM KSČM Jihomoravský 1 690 1,55
Zvěřina Jaroslav[6] ODS ODS Jihočeský 5 708 7,55
Zdroj: Český statistický úřad (ČSÚ)

ReferenceEditovat

  1. poslancem od roku 2004, když nahradil Jaroslava Zvěřinu
  2. poslancem od roku 2004, když nahradil Jana Zahradila
  3. poslancem do roku 2004, kdy rezignoval a opustil politiku
  4. poslancem od roku 2003, kdy nahradil Jiřího Rusnoka
  5. poslancem v roce 2004, kdy nahradil Miladu Emmerovou, o měsíc později se však sám vzdal mandátu
  6. a b c d e f g h i poslancem do roku 2004, kdy se stal europoslancem
  7. poslankyní od dubna 2006, jako náhradnice za Zdeňka Koudelku poté, co mandát nepřevzala první náhradnice Zuzana Domesová
  8. poslankyní jen jeden den v dubnu 2006, jako náhradnice za Zdeňka Koudelku, ale mandát nepřevzala
  9. poslancem do roku 2004, kdy rezignovala, aby se mohla plně věnovat funkci ministra zdravotnictví
  10. poslancem od roku 2004, kdy nahradil Miloslava Ransdorfa
  11. poslancem od ledna 2006, jako náhradník za Michala Krause
  12. poslankyní od července 2005, jako náhradnice za Pavla Dostála
  13. poslancem od července 2003
  14. poslancem od ledna 2006, jako náhradník za Vladimíra Doležala
  15. poslancem od května 2004, jako náhradník za Jiřího Patočku
  16. poslancem od června 2005, jako náhradník poté, co zemřela poslankyně Jarmila Boháčková
  17. poslancem od roku 2004, kdy nahradil Mariana Bielesze
  18. poslancem od srpna 2004, jako náhradník poté, co rezignoval poslanec Vladimír Špidla
  19. poslancem od prosince 2005, jako náhradník za Antonína Macháčka
  20. poslancem od prosince 2005, jako náhradník poté, co rezignoval poslanec Jan Mládek
  21. poslancem od září 2002, jako náhradník poté, co zemřel poslanec Josef Houzák
  22. poslancem od září 2004, jako náhradník poté, co rezignovala poslankyně Petra Buzková
  23. poslankyní od ledna 2006, jako náhradnice poté, co rezignoval poslanec František Koníček
  24. poslankyní od září 2004, jako náhradnice poté, co rezignoval poslanec Stanislav Gross
  25. poslancem od září 2004, jako náhradník poté, co rezignoval poslanec Jaroslav Palas
  26. poslancem jen jeden den v září 2004, jako náhradník poté, co rezignoval poslanec Milan Urban, sám se ale obratem mandátu vzdal
  27. poslancem od roku 2004, kdy nahradil Miroslava Ouzkého
  28. poslancem od roku 2004, kdy nahradil Jaromíra Kohlíčka
  29. poslancem od března 2003, kdy nahradil Václava Klause
  30. poslancem do roku 2003, kdy rezignoval
  31. poslancem od června 2003
  32. poslancem od roku 2004, kdy nahradil Hynka Fajmona
  33. poslancem od roku 2004, kdy nahradil Jiřího Maštálku
  34. poslancem od roku 2004, kdy nahradil Milana Cabrnocha
  35. poslancem od roku 2004, kdy nahradil Libora Roučka
  36. poslancem od června 2003, kdy nahradil Vladimíra Mlynáře
  37. poslancem od září 2004
  38. poslancem od prosince 2005
  39. poslancem od září 2003, kdy nahradil Hanu Marvanovou
  40. poslancem od února 2006 jako náhradník za Josefa Hojdara

Související článkyEditovat

Externí odkazyEditovat