Otevřít hlavní menu

Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2016

Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2016 (anglicky: IFSC World Youth Championship) se uskutečnilo jako dvacátý čtvrtý ročník 7.-13. listopadu v Kantonu v lezení na obtížnost, rychlost a podruhé i v boulderingu. Do průběžného světového žebříčku juniorů se bodovalo třicet prvních závodníků v každé kategorii lezců od 14 do 19 let.[1][2]

24. Mistrovství světa juniorů
ve sportovním lezení
Základní informace
Sport sportovní lezení
Země ČínaČína Čína
Rok 2015.. *2016* ..2017
Organizace IFSC; CMA; ; ČHS
Web ifsc-climbing.org cmasports.sport.org.cn horosvaz.cz
Obtížnost
Město Kanton
Datum 7.-13. listopadu
Zlato Belgie Simon Lorenzi
USA Margo Hayes
Stříbro Japonsko Yuki Hada
Rakousko Hannah Schubert
Bronz Švýcarsko Dimitri Vogt
Japonsko Aika Tajima
Rychlost
Město Kanton
Datum 7.-13. listopadu
Zlato Itálie Ludovico Fossali
Rusko Darja Kanová
Stříbro Francie Pierre Rebreyend
Polsko Patrycja Chudziak
Bronz Rusko Alexandr Šikov
Kazachstán Assel Marlenova
Bouldering
Město Kanton
Datum 7.-13. listopadu
Zlato Chorvatsko Borna Čujić
USA Margo Hayes
Stříbro Švýcarsko Baptiste Ometz
Spojené království Tara Hayes
Bronz Spojené království William Bosi
Rakousko Franziska Sterrer

Průběh MSJEditovat

Největšími favoritkami závodů byly talentované lezkyně, patnáctiletá Američanka Ašima Širaiši, loňská dvojnásobná juniorská mistryně v lezení na obtížnost i v boulderingu v kategorii B (v roce 2016 přelezla také boulder obtížnosti 8C), obdobně sedmnáctiletá Slovinka Janja Garnbret v kategorii A (také úřadující mistryně světa). Obě ve svých kategoriích obhájily tituly juniorských mistryň v lezení na obtížnost i v boulderingu.

Domácí lezci nezískali žádnou medaili, nejlépe skončili tři závodníci na šestých a sedmých místech v lezení na rychlost.[3]

Češi na MSJEditovat

Z českých reprezentantů, které na MS nominoval Český horolezecký svaz se nejvíce dařilo Jakubovi Konečnému, který se v lezení na obtížnost v kategorii A v kvalifikaci umístil na druhém místě. Dále se MS účastnili Zbyšek Černohous, Veronika Scheuerová, Vojtěch Trojan, Lenka Slezáková a Eliška Adamovská, doprovázela je trenérka Eliška Karešová. V lezení na rychlost zde v tomto roce Česko nemělo reprezentanty.

Výsledky juniorů a juniorekEditovat

     Pořadatelská země
obtížnost rychlost bouldering
junioři juniorky junioři juniorky junioři juniorky
1.   Simon Lorenzi 1.   Margo Hayes 1.   Ludovico Fossali 1.   Darja Kanová 1.   Borna Čujić 1.   Margo Hayes
2.   Júki Hada 2.   Hannah Schubert 2.   Pierre Rebreyend 2.   Patrycja Chudziak 2.   Baptiste Ometz 2.   Tara Hayes
3.   Dimitri Vogt 3.   Aika Tadžima 3.   Alexandr Šikov 3.   Assel Marlenova 3.   William Bosi 3.   Franziska Sterrer
4.   Sergej Bydtajev 4.   Kajsa Rosén 4.   Kostianty Pavlenko 4.   Iuliia Panteleeva 4.   Nicolas Collin 4.   Miho Nonaka
5.   Fedir Samoilov 5.   Heloise Doumont 5.   Luke Muehring 5.   Amanda Wooten 5.   Georg Parma 5.   Johanna Färber
6.   Vladislav Ševčenko 6.   Andrea Kümin 6.   Zhang Peng 6.   Daria Lezhnina 6.   Nicolas Pelorson 6.   Serika Okawachi
7.   Shinichiro Nomura 7.   Alina Ring 7.   Mehdi AliPourShenazandi 7.   Irina Sabitova 7.   Ryohei Kameyama
8.   Nicolas Collin 8.   Jevgenija Lapšinová 8.   Vladislav Myznikov 8.   Aurelia Sarisson
33.-34.   Zbyšek Černohous 22.-24.   Veronika Scheuerová 29.   Veronika Scheuerová
8 finalistů 8 finalistek 8/4 finalistů 8/4 finalistek 7 finalistů 6 finalistek
26 semifinalistů 26 semifinalistek 16 semifinalistů 16 semifinalistek ? semifinalistů 20 semifinalistek
58 juniorů 34 juniorek 63 juniorů 40 juniorek 48 juniorů 23 juniorek

Výsledky chlapců a dívek v kategorii AEditovat

obtížnost rychlost bouldering
chlapci dívky chlapci dívky chlapci dívky
1.   Giorgio Bendazzoli 1.   Janja Garnbret 1.   Gian Luca Zodda 1.   Elizaveta Ivanova 1.   Keita Dohi 1.   Janja Garnbret
2.   Kai Lightner 2.   Mia Krampl 2.   Sergej Rukin 2.   Elma Fleuret 2.   Kai Lightner 2.   Vita Lukan
3.   Taito Nakagami 3.   Vita Lukan 3.   Georgii Morozov 3.   Elisabetta Dalla Brida 3.   Kai Harada 3.   Maya Madere
4.   Jakub Konečný 4.   Nina Arthaud 4.   Yongsu Lee 4.   Jelena Remizovová 4.   Nimrod Marcus 4.   Eva Maria Hammelmüller
5.   Pietro Biagini 5.   Tjasa Slemensek 5.   Timur Yamaliev 5.   Piper Kelly 5.   Filip Schenk 5.   Jelena Krasovská
6.   Meiči Narasaki 6.   Laura Stöckler 6.   Carlos Granja 6.   Jenna Wang 6.   Dominik Haertl 6.   Giulia Medici
7.   Arsène Duval 7.   Jelena Krasovská 7.   Max Hammer 7.   Ekaterina Barashchuk
8.   Filip Schenk 8.   Johanna Holfeld 8.   Donghyun Jang 8.   Ariana Mathews
22.   Vojtěch Trojan 20.   Lenka Slezáková 19.-20.   Jakub Konečný 33.   Lenka Slezáková
38.   Vojtěch Trojan
8 finalistů 8 finalistek 8/4 finalistů 8/4 finalistek 6 finalistů 6 finalistek
26 semifinalistů 26 semifinalistek 16 semifinalistů 16 semifinalistek ? semifinalistů 20 semifinalistek
62 chlapců 51 dívek 65 chlapců 53 dívek 51 chlapců 39 dívek

Výsledky chlapců a dívek v kategorii BEditovat

obtížnost rychlost bouldering
chlapci dívky chlapci dívky chlapci dívky
1.   Sam Avezou 1.   Ašima Širaiši 1.   Almaz Nagaev 1.   Karina Gareeva 1.   Nathan Martin 1.   Ašima Širaiši
2.   Katsura Konishi 2.   Brooke Raboutou 2.   Roman Bozhko 2.   Daria Kuznetsova 2.   Davide Marco Colombo 2.   Futaba Ito
3.   Hidemasa Nishida 3.   Laura Rogora 3.   Danil Ogorodnikov 3.   Giorgia Strazieri 3.   Katsura Konishi 3.   Brooke Raboutou
4.   Luka Potočar 4.   Celina Schoibl 4.   Yaroslav Tkach 4.   Polina Kulagina 4.   Sam Avezou 4.   Laura Rogora
5.   Devin Hammonds 5.   Sandra Lettner 5.   Griffin Barros-King 5.   Aleksandra Kalucka 5.   Riley Thurstans 5.   Sandra Lettner
6.   Nathan Martin 6.   Jani Zoraj 6.   Luke Rodley 6.   Ni MingWei 6.   Shuhei Yukimaru 6.   Frederike Fell
7.   Fulkerson Ross 7.   Miu Kurita 7.   Anton Kulba 7.   Romane Fontelaye
8.   Davide Marco Colombo 8.   Camille Pouget 8.   Zhu Rong 8.   Polina Goreva
22.   Eliška Adamovská 28.-29.   Eliška Adamovská
8 finalistů 8 finalistek 8/4 finalistů 8/4 finalistek 6 finalistů 6 finalistek
26 semifinalistů 27 semifinalistek 16 semifinalistů 16 semifinalistek ? semifinalistů 20 semifinalistek
52 chlapců 55 dívek 52 chlapců 54 dívek 38 chlapců 40 dívek

Medaile podle zemíEditovat

pořadí stát       celkem
1. Rusko  Rusko 4 3 3 10
2. USA  USA 4 3 2 9
3. Itálie  Itálie 3 1 3 7
4. Slovinsko  Slovinsko 2 2 1 5
5. Francie  Francie 2 2 0 4
6. Japonsko  Japonsko 1 3 5 9
7. Chorvatsko  Chorvatsko 1 0 0 1
7. Belgie  Belgie 1 0 0 1
9. Rakousko  Rakousko 0 1 1 2
9. Švýcarsko  Švýcarsko 0 1 1 2
9. Spojené království  Spojené království 0 1 1 2
12. Polsko  Polsko 0 1 0 1
13. Kazachstán  Kazachstán 0 0 1 1

Zúčastněné zeměEditovat

Junioři (dle nejlepšího závodníka)
obtížnost rychlost bouldering
chlapci dívky chlapci dívky chlapci dívky
1.            
2.            
3.            
4.            
.  
X X X X X X

OdkazyEditovat

ReferenceEditovat

  1. IFSC: výsledky MSJ 2016 (kalendář)
  2. IFSC: startovní listina MSJ 2016
  3. Lezec.cz: MS mládeže Guangzhou (Kanton), Čína

Související článkyEditovat