Otevřít hlavní menu

Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2010

Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2010 (anglicky: IFSC World Youth Championship) se uskutečnilo jako osmnáctý ročník 9.-12. září v Edinburghu v lezení na obtížnost a rychlost. Do průběžného světového žebříčku juniorů se bodovalo třicet prvních závodníků v každé kategorii lezců od 14 do 19 let.[1]

18. Mistrovství světa juniorů
ve sportovním lezení
Základní informace
Sport sportovní lezení
Země Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Rok 2009.. *2010* ..2011
Organizace IFSC; BMC; ; ČHS
Web ifsc-climbing.org thebmc.co.uk horosvaz.cz
Obtížnost
Město Edinburgh
Datum 9.-12. září
Zlato Německo Thomas Tauporn
Itálie Alexandra Ladurner
Stříbro Rakousko Mario Lechner
Švýcarsko Manuela Sigrist
Bronz Ukrajina Anton Mardashov
Rusko Dinara Fachritdinovová
Rychlost
Město Edinburgh
Datum 9.-12. září
Zlato Kazachstán Sayat Bokanov
Polsko Klaudia Buczek
Stříbro Rusko Bogdan Posmashnyy
Rusko Anastasia Ermolaeva
Bronz Rusko Arman Ter-Minasyan
Rusko Dinara Usmanova

Průběh MSJEditovat

Na tomto mistrovství nezískali domácí závodníci medaile, ani se nedostali do finále v žádné kategorii.

Češi na MSJEditovat

V lezení na obtížnost získala bronzovou medaili Andrea Pavlincová v kategorii B.

Výsledky juniorů a juniorekEditovat

     Pořadatelská země
obtížnost rychlost
junioři juniorky junioři juniorky
1.   Thomas Tauporn 1.   Alexandra Ladurner 1.   Sayat Bokanov 1.   Klaudia Buczek
2.   Mario Lechner 2.   Manuela Sigrist 2.   Bogdan Posmashnyy 2.   Anastasia Ermolaeva
3.   Anton Mardashov 3.   Dinara Fachritdinovová 3.   Arman Ter-Minasyan 3.   Dinara Usmanova
4.   Eric Lopez Mateos 4.   Sasha DiGiulian 4.   Thomas Dupin 4.   Margot Heitz
5.   Urban Primozic 5.   Katherine Choong 5.   Andrey Shilenberg 5.   Ekaterina Golovina
6.   Ben Hoberg 6.   Matilda Söderlund 6.   Vaginak Sirekanyan 6.   Isabell Haag
7.   Kevin Aglae 7.   Rebekka Stotz 7.   Porscha Maximilian 7.   Malgorzata Rudzinska
8.   Masahiro Higuchi 8.   Maria Davies Sandbu 8.   Gianluca Sirotti 8.   Amanda Sutton
37.   Stanislav Pekárek 29.   Stanislav Pekárek
8 finalistů 8 finalistek 4/8 finalistů 4/8 finalistek
26 semifinalistů 27 semifinalistek 16 semifinalistů 16 semifinalistek
65 juniorů 37 juniorek 41 juniorů 24 juniorek

Výsledky chlapců a dívek v kategorii AEditovat

obtížnost rychlost
chlapci dívky chlapci dívky
1.   Jure Raztresen 1.   Hélène Janicot 1.   Viacheslav Vedenchuk 1.   Anna Cyganovová
2.   Alexander Megos 2.   Katharina Posch 2.   Marcin Dzienski 2.   Esther Bruckner
3.   Stefano Ghisolfi 3.   Magdalena Röck 3.   Yaroslav Gontaryk 3.   Aleksandra Rudzinska
4.   Marcello Bombardi 4.   Sol Sa 4.   Leonardo Gontero 4.   Nataliia Stepanova
5.   Domen Škofic 5.   Andrea Prunster 5.   Stefano Ghisolfi 5.   Karina Miroslaw
6.   Martino Ischia 6.   Amanda Rohner 6.   Konstantin Payl 6.   Yuliya Popova
7.   Nikita Sujuškin 7.   Tina Sustersic 7.   Artem Savelyev 7.   Maria Bolgova
8.   Sergej Epih 8.   Momoka Oda 8.   Guillaume Moro 8.   Anna Zaikina
40.-41.   Roman Kučera 41.-42.   Anna Wágnerová 29.   Michal Štěpánek 14.   Anna Wágnerová
8 finalistů 8 finalistek 4/8 finalistů 4/8 finalistek
? semifinalistů ? semifinalistek 16 semifinalistů 16 semifinalistek
75 chlapců 57 dívek 46 chlapců 32 dívek

Výsledky chlapců a dívek v kategorii BEditovat

obtížnost rychlost
chlapci dívky chlapci dívky
1.   Sebastian Halenke 1.   Ievgeniia Kazbekova 1.   Georgy Artamonov 1.   Dana Riddle
2.   Loic Timmermans 2.   Anak Verhoeven 2.   Sergei Luzhetskii 2.   Alexandra Elmer
3.   David Firnenburg 3.   Andrea Pavlincová 3.   Alessandro Santoni 3.   Valeria Baranova
4.   Alexander Köll 4.   Jera Lenardic 4.   Amir Maimuratov 4.   Beatrice Carpani
5.   Geoffray De Flaugergues 5.   Julia Chanourdie 5.   Igor Ryabov 5.   Polina Shelpakova
6.   Maël Bonzom 6.   Hannah Baehr 6.   Quentin Nambot 6.   Yelena Grunyashina
7.   Semen Chesnokov 7.   Karoline Sinnhuber 7.   Collier Skinn 7.   Anna Margolina
8.   Bernhard Röck 8.   Tereza Svobodová 8.   Semen Chesnokov 8.   Danielle Rogan
29.   Petr Čermák 12.   Jan Kříž 14.   Karolína Nevělíková
? finalistů ? finalistek ? finalistů ? finalistek
? semifinalistů ? semifinalistek ? semifinalistů ? semifinalistek
69 chlapců 62 dívek 34 chlapců 35 dívek

Čeští Mistři a medailistéEditovat

Disciplína Kategorie Lezec/lezkyně Zlato Stříbro Bronz
Obtížnost Kat. B Andrea Pavlincová  

Medaile podle zemíEditovat

pořadí stát       celkem
1. Rusko  Rusko 4 3 4 11
2. Německo  Německo 2 1 1 4
3. Polsko  Polsko 1 1 1 3
4. Francie  Francie 1 1 0 2
5. Itálie  Itálie 1 0 2 3
5. Ukrajina  Ukrajina 1 0 2 3
7. Kazachstán  Kazachstán 1 0 0 1
7. Slovinsko  Slovinsko 1 0 0 1
9. Rakousko  Rakousko 0 3 1 4
10. Belgie  Belgie 0 2 0 2
11. Švýcarsko  Švýcarsko 0 1 0 1
12. Česko  Česko 0 0 1 1

OdkazyEditovat

ReferenceEditovat

  1. IFSC: výsledky MSJ 2010