Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2009

Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2009 (anglicky: IFSC World Youth Championship) se uskutečnilo jako sedmnáctý ročník 27.-30. srpna ve Valence v lezení na obtížnost a rychlost. Do průběžného světového žebříčku juniorů se bodovalo třicet prvních závodníků v každé kategorii lezců od 14 do 19 let.[1]

17. Mistrovství světa juniorů
ve sportovním lezení
Adam Ondra při lezení na obtížnost, MSJ 2009 ve Valence
Adam Ondra při lezení na obtížnost, MSJ 2009 ve Valence
Základní informace
Sportsportovní lezení
ZeměFrancieFrancie Francie
OrganizaceIFSC, FFME, ČHS
Webifsc-climbing.org
ffme.fr
horosvaz.cz
Obtížnost
MěstoValence
Datum27.-30. srpna
ZlatoRakousko Jakob Schubert
Francie Charlotte Durif
StříbroFrancie Gautier Supper
Slovinsko Ana Ogrinc
BronzŠpanělsko Eric Lopez Mateos
Francie Amandine Loury
Rychlost
MěstoValence
Datum27.-30. srpna
ZlatoRusko Sergej Abdrachmanov
Rusko Alina Gajdamakinová
StříbroVenezuela Josmar Nieves
Ukrajina Oleksandra Bud Gusaim
BronzRusko Stanislav Kokorin
Ukrajina Anastasiya Savisko
← 2008
2009
2010 →
MSJ 2009 ve Valence, lezení na rychlost
Adam Ondra, MSJ 2009 ve Valence, lezení na obtížnost

Průběh MSJ editovat

Jedenáct domácích závodníků získalo šest medailí.

Češi na MSJ editovat

V lezení na obtížnost podruhé obhájil Adam Ondra titul juniorského mistra světa, tentokrát již v kategorii A. V lezení na rychlost získala druhou českou medaili v této disciplíně, stříbrnou Anna Wágnerová.

Výsledky juniorů a juniorek editovat

     Pořadatelská země
obtížnost rychlost
junioři juniorky junioři juniorky
1.   Jakob Schubert 1.   Charlotte Durif 1.   Sergej Abdrachmanov 1.   Alina Gajdamakinová
2.   Gautier Supper 2.   Ana Ogrinc 2.   Josmar Nieves 2.   Oleksandra Bud Gusaim
3.   Eric Lopez Mateos 3.   Amandine Loury 3.   Stanislav Kokorin 3.   Anastasiya Savisko
4.-6.   Fabrice Landry 4.   Juliane Wurmová 4.   Ivan Novikov 4.   Klaudia Buczek
4.-6.   Mario Lechner 5.   Christina Stütz 5.   Sayat Bokanov 5.   Kseniya Polekhina
4.-6.   Thomas Tauporn 6.   Ines Dull 6.   Oleksiy Yurko 6.   Anastassiya Bryakina
7.   Victor Kozlov 7.   Mathilde Becerra 7.   Bence Gál 7.   Valeriya Leshchenko
8.   Martin Stráník 8.   Isabelle Kölle 8.   Yoann Le Couster 8.   Malgorzata Rudzinska
42.   Barbora Škorpilová 11.   Martin Šifra
8 finalistů 8 finalistek 8/4 finalistů 8/4 finalistek
26 semifinalistů 26 semifinalistek 16 semifinalistů 16 semifinalistek
70 juniorů 45 juniorek 44 juniorů 27 juniorek

Výsledky chlapců a dívek v kategorii A editovat

obtížnost rychlost
chlapci dívky chlapci dívky
1.   Adam Ondra 1.   Katherine Choong 1.   Leonardo Gontero 1.   Dinara Fachritdinovová
2.   Max Rudigier 2.   Hélène Janicot 2.   Arman Ter-Minasyan 2.   Dinara Usmanova
3.   Julian Bautista 3.   Julia Serrière 3.   Isaac Estevez 3.   Anna Gislimberti
4.   Urban Primozic 4.   Sasha DiGiulian 4.   Viacheslav Vedenchuk 4.   Rossi Gabazú
5.   Tatsumi Nitta 5.   Manuela Sigrist 5.   Máté Gál 5.   Jessica Morandi
6.   Allan Momirovic 6.   Amanda Rohner 6.   Stefano Ghisolfi 6.   Nataliia Stepanova
7.   Arman Ter-Minasyan 7.   Nikki van Bergen 7.   Azamat Yesimkan 7.   Karina Miroslaw
8.   Alexander Megos 8.   Andrea Prunster 8.   Andrey Shilenberg 8.   Stefanie Pichler
50.   Stanislav Pekárek 54.   Tereza Pivodová 28.   Stanislav Pekárek 42.   Michaela Zbořilová
8 finalistů 8 finalistek 8/4 finalistů 8/4 finalistek
26 semifinalistů 27 semifinalistek 16 semifinalistů 16 semifinalistek
81 chlapců 69 dívek 47 chlapců 44 dívek

Výsledky chlapců a dívek v kategorii B editovat

obtížnost rychlost
chlapci dívky chlapci dívky
1.   Sebastian Halenke 1.   Katharina Posch 1.   Nikita Sujuškin 1.   Aleksandra Rudzińska
2.   Domen Škofic 2.   Laura Michelard 2.   Artem Savelyev 2.   Anna Wágnerová
3.   Samuel Adolph 3.   Karoline Sinnhuber 3.   Sergei Luzhetskii 3.   Michela Facci
4.   Akito Tsumori 4.   Luisa Deubzer 4.   Alessandro Boulos 4.   Dana Riddle
5.   Adrien Tribout 5.   Aja Onoe 5.   Rafal Halasa 5.   Beatrice Carpani
6.   Artem Savelyev 6.   Magdalena Röck 6.   Josh Levin 6.   Mariya Ustimenko
7.   Nikita Sujuškin 7.   Katharina Pöll 7.   Erik Noya 7.   Valeria Baranova
8.   Semen Chesnokov 8.   Tereza Svobodová 8.   Konstantin Payl 8.   Marissa Stephens
52.   Michal Štěpánek 15.   Michal Štěpánek
8 finalistů 10 finalistek 8/4 finalistů 8/4 finalistek
26 semifinalistů 28 semifinalistek 16 semifinalistů 16 semifinalistek
73 chlapců 67 dívek 41 chlapců 39 dívek

Čeští Mistři a medailisté editovat

Disciplína Kategorie Lezec/lezkyně Zlato Stříbro Bronz
Obtížnost Kat. A Adam Ondra  
Rychlost Kat. B Anna Wágnerová  

Medaile podle zemí editovat

pořadí stát       celkem
1. Rusko  Rusko 4 3 2 9
2. Rakousko  Rakousko 2 1 1 4
3. Francie  Francie 1 3 2 6
4. Česko  Česko 1 1 0 2
5. Itálie  Itálie 1 0 2 3
6. Německo  Německo 1 0 1 2
7. Švýcarsko  Švýcarsko 1 0 0 1
7. Polsko  Polsko 1 0 0 1
9. Slovinsko  Slovinsko 0 2 0 2
10. Ukrajina  Ukrajina 0 1 1 2
11. Venezuela  Venezuela 0 1 0 1
12. Španělsko  Španělsko 0 0 1 1
12. USA  USA 0 0 1 1
12. Ekvádor  Ekvádor 0 0 1 1

Odkazy editovat

Reference editovat

Externí odkazy editovat