Otevřít hlavní menu

Evropský pohár juniorů ve sportovním lezení 2016

Evropský pohár juniorů ve sportovním lezení 2016 se uskutečnil ve čtyřech zemích. Zahájen byl 16. dubna v polském Tarnówě prvním závodem Evropského poháru juniorů disciplínou lezení na rychlost. V této disciplíně se uskutečnily tři závody, v lezení na obtížnost dva a v boulderingu celkem pět (počítaly se jen čtyři nejlepší výsledky). Poslední závod světového poháru se uskutečnil 10.-12. září v rakouském Imstu (rychlost). Celkem proběhlo 9 závodů pod patronátem IFSC, v tomto roce byly dvě disciplíny zároveň pouze v rakouském Mitterdorfu, 2 závody proběhly v Imstu.

21. Evropský pohár juniorů
ve sportovním lezení
Základní informace
Sport sportovní lezení:
obtížnost, rychlost, bouldering
Rok 2015.. *2016* ..2017
Organizace IFSC, , ČHS
Web ifsc-climbing.org horosvaz.cz
Obtížnost
Zlato Švédsko Hannes Puman
Švédsko Kajsa Rosén
Stříbro Švýcarsko Sascha Lehmann
Švýcarsko Alina Ring
Bronz Rakousko Georg Parma
Rakousko Julia Fiser
Rychlost
Zlato Itálie Ludovico Fossali
Itálie Chiara Bigi
Stříbro Francie Pierre Rebreyend
Itálie Giorgia Randi
Bronz Rakousko Lukas Knapp
Francie Margaux Deschamps
Bouldering
Zlato Rakousko Jan-Luca Posch
Srbsko Staša Gejo
Stříbro Rakousko Georg Parma
Rakousko Franziska Sterrer
Bronz Rakousko Matthias Erber
Rakousko Johanna Färber

V roce 2016 se v uvedených disciplínách v Rakousku konalo ve dvou termínech a městech také Mistrovství Evropy juniorů, které se do výsledků evropského poháru započítává od roku 2014.

Obsah

Přehledy závodůEditovat

Češi na EPJEditovat

V kategorii A zvítězil v lezení na obtížnost Jakub Konečný, který získal ve dvou závodech zlato a stříbro, ve stejné kategorii Matěj Burian získal bronz v lezení na rychlost a celkově skončil čtvrtý.

Kalendář závodůEditovat

Kalendář závodů EPJ 2016
Datum Místo Země Web Počet závodníků Počet zemí
obtížnost rychlost bouldering obtížnost rychlost bouldering
16.—18. dubna Tarnów[1][2] Polsko  Polsko Facebook x x
7.—8. května Soure[3][4] Portugalsko  Portugalsko [] x x
28.—29. května Imst[5][6] Rakousko  Rakousko [] x x
17.-19. června Graz[7][8] Rakousko  Rakousko [] x x
2.—3. července Varšava[9][10] Polsko  Polsko [] x x
26.—28. července L'Argentière[11][12] Francie  Francie [] x x
4.—6. srpna Längenfeld[13][14] Rakousko  Rakousko [] x x
2.—4. září Mitterdorf[15][16] Rakousko  Rakousko [] x x x x
10.—12. září Imst[17][18] Rakousko  Rakousko [] x x
Celkem 9 4 IFSC x x x x x x

JuniořiEditovat

Výsledky EPJ v lezení na obtížnost 2016 (2) junioři
Pořadí Jméno Země Body Mitterdorf Imst
1. Hannes Puman   180 2. 80 1. 100
2. Sascha Lehmann   135 4. 55 2. 80
3. Georg Parma   116 3. 65 5. 51
39.-40. Mikuláš Keller   2 33. 0 29. 2
41. Zbyšek Černohous   1 36.-37. 0 30. 1
0. Petr Kliger   0 35. 0 32. 0
0. Jakub Dvouletý   0 38. 0 33. 0
počet finalistů 8 11
počet semifinalistů 26 bez semifinále
bodovaných závodníků 41 30 30
celkový počet závodníků 40 35
Výsledky EPJ v lezení na rychlost 2016 (3) junioři
Pořadí Jméno Země Body Imst Mitterdorf Tarnów
1. Ludovico Fossali   265 1. 100 3. 65 1. 100
2. Pierre Rebreyend   180 2. 80 1. 100
3. Lukas Knapp   167 3. 65 6. 47 4. 55
7. Adam Smiga   103 7. 43 13. 26 10. 34
8. Pavel Krutil   99 8. 40 12. 28 11. 31
počet finalistů 4/8 4/8 4/8
počet semifinalistů bez semifinále 16 bez semifinále
bodovaných závodníků 27 9 24 11
počet závodníků 9 24 11
Výsledky EPJ v boulderingu 2016 (5-1) junioři
Pořadí Jméno Země Body Längenfeld L'Argentière Varšava Graz Soure
1. Jan-Luca Posch   271 3. 65 1. 100 5. 51 16. (20) 4. 55
2. Georg Parma   268 7. 43 2. 80 3. 65 2. 80
3. Matthias Erber   263 8. 40 7. 43 2. 80 1. 100 9. (37)
50.-53. Michal Běhounek   12 45. 0 24. 6 25. 6
0. Mikuláš Keller   0 49 34. 0
0. Jakub Rázek   0 47.-48 36. 0
počet finalistů 6 9 8 8 8
počet semifinalistů bez semifinále bez semifinále bez semifinále bez semifinále bez semifinále
bodovaných závodníků 67 30 30 30 30 26
počet závodníků 49 30 43 31 26

JuniorkyEditovat

Výsledky EPJ v lezení na obtížnost 2016 (2) juniorky
Pořadí Jméno Země Body Mitterdorf Imst
1. Kajsa Rosén   200 1. 100 1. 100
2. Alina Ring   135 2. 80 4. 55
3. Julia Fiser   100 9. 35 3. 65
22. Veronika Scheuerová   23 26. 5 17. 18
33. Andrea Pokorná   3 28. 3
34. Veronika Šimková   2 29. 2
0. Karolína Taberyová   0 31. 0
počet finalistek 8 12
počet semifinalistek 26 bez semifiánle
bodovaných závodnic 35 30 17
počet závodnic 31 17
Výsledky EPJ v lezení na rychlost 2016 (3) juniorky
Pořadí Jméno Země Body Imst Mitterdorf Tarnów
1. Chiara Bigi   182 2. 80 15. 22 2. 80
2. Giorgia Randi   147 1. 100 6. 47
3. Margaux Deschamps   105 3. 65 8. 40
17. Andrea Pokorná   26 13. 26
počet finalistek 4/8 4/8 2
počet semifinalistek bez semifinále bez semifinále bez semifinále
bodovaných závodnic 18 5 15 3
počet závodnic 5 15 3
Výsledky EPJ v boulderingu 2016 (5-1) juniorky
Pořadí Jméno Země Body Längenfeld L'Argentière Varšava Graz Soure
1. Staša Gejo   400 1. 100 1. 100 1. 100 1. 100
2. Franziska Sterrer   296 7. (43) 5. 51 2. 80 3. 65 1. 100
3. Johanna Färber   270 2. 80 4. 55 4. 55 4. (55) 2. 80
31.-32. Eliška Vlčková   24 14. 24
37.-38. Veronika Šimková   16 18. 16
počet finalistek 6 8 8 8 8
počet semifinalistek bez semifinále bez semifinále bez semifinále bez semifinále bez semifinále
bodovaných závodnic 43 29 18 23 20 30
počet závodnic 29 18 23 20 10

Chlapci kat AEditovat

Výsledky EPJ v lezení na obtížnost 2016 (2) chlapci A
Pořadí Jméno Země Body Mitterdorf Imst
1. Jakub Konečný   180 1. 100 2. 80
2. Filip Schenk   151 5. 51 1. 100
3. Giorgio Bendazzoli   112 6. 47 3. 65
24. Vojtěch Trojan   21 19. 14 24. 7
36.-37. Jan Kendík   3 37. 0 28. 3
0. Aleš Maršík   0 34.-35. 0
0. Jakub Skočdopole   0 42. 0
počet finalistů 8 10
počet semifinalistů 26 bez semifinále
bodovaných závodníků 41 30 30
celkový počet závodníků 48 38
Výsledky EPJ v lezení na rychlost 2016 (3) chlapci A
Pořadí Jméno Země Body Imst Mitterdorf Tarnów
1. Gian Luca Zodda   240 1. 100 8. 40 1.
2. Gabriele Randi   207 2. 80 6. 47 2. 80
3. Cristian Dorigatti   160 8. 40 4. 55 3. 65
4. Matěj Burian   148 3. 65 12. 28 4. 55
počet finalistů 4/8 4/8 4/8
počet semifinalistů bez semifinále 16 bez semifinále
bodovaných závodníků 29 11 27 8
počet závodníků 11 27 8
Výsledky EPJ v boulderingu 2016 (5-1) chlapci A
Pořadí Jméno Země Body Längenfeld L'Argentière Varšava Graz Soure
1. Petar Ivanov   315 20. (12) 2. 80 2. 80 4. 55 1. 100
2. Max Prinz   282 9. 37 12. (28) 3. 65 1. 100 2. 80
3. Nimrod Marcus   278 5. 51 1. 100 6. 47
50.-51. Vojtěch Trojan   8 23. 8 32. 0
0. Jakub Skočdopole   0 43.-45. 0 31. 0 34. 0
0. Aleš Maršík   0 37. 0 35.-36. 0
0. Martin Chytil   0 37. 0 37. 0
počet finalistů 6 8 6 6 6
počet semifinalistů bez semifinále bez semifinále bez semifinále bez semifinále bez semifinále
bodovaných závodníků 64 30 28 30 30 24
počet závodníků 49 28 40 37 24

Dívky kat AEditovat

Výsledky EPJ v lezení na obtížnost 2016 (2) dívky A
Pořadí Jméno Země Body Mitterdorf Imst
1. Eva Maria Hammelmüller   180 1. 100 2. 80
2. Michelle Hulliger   131 2. 80 5. 51
3. Asja Gollo   110 4. 55 4. 55
11. Lenka Slezáková   48 19. 14 10. 34
36. Sabina Večeřová   5 26. 5
0. Aneta Loužecká   0 38.-39. 0 34. 0
0. Michaela Matúšová   0 31. 0
počet finalistek 9 10
počet semifinalistek 27 bez semifinále
bodovaných závodnic 40 30 30
počet závodnic 39 35
Výsledky EPJ v lezení na rychlost 2016 (3) dívky A
Pořadí Jméno Země Body Imst Mitterdorf Tarnów
1. Elisabetta Dalla Brida   193 3. 65 12. 28 1. 100
2. Silvia Porta   178 5. 51 6. 47 2. 80
3. Jelena Remizovová   155 1. 100 4. 55
10. Sára Urbanová   90 10. 34 18. 16 8. 40
počet finalistek 4/8 4/8 4/8
počet semifinalistek bez semifinále 16 bez semifinále
bodovaných závodnic 24 10 22 8
počet závodnic 10 22 8
Výsledky EPJ v boulderingu 2016 (5-1) dívky A
Pořadí Jméno Země Body Längenfeld L'Argentière Varšava Graz Soure
1. Giorgia Tesio   302 1. 100 2. 80 1. 100 15. 22
2. Tjasa Slemensek   294 10. 34 1. 100 2. 80 2. 80
3. Johanna Holfeld   267 8. 40 11. (31) 6. 47 1. 100 2. 80
46.-48. Jana Ondřejová   10 43. 0 26. 5 26. 5
58.-64. Aneta Loužecká   1 37.-38. 0 28.-33. 1 32. 0
58.-64. Michaela Matúšová   1 43. 0 28.-33. 1 33. 0
0. Sabina Večeřová   0 35. 0
počet finalistek 6 8 8 9 8
počet semifinalistek bez semifinále bez semifinále bez semifinále bez semifinále bez semifinále
bodovaných závodnic 64 30 28 33 30 21
počet závodnic 44 28 33 36 21

Chlapci kat BEditovat

Výsledky EPJ v lezení na obtížnost 2016 (2) chlapci B
Pořadí Jméno Země Body Mitterdorf Imst
1. Luka Potočar   108 23. 8 1. 100
2. Noé Moutault   100 1. 100
3. Sam Avezou   80 2. 80
3. Tim Bucher   80 8. 40 8. 40
3. Stephan Rest   80 2. 80
41. Jiří Churavý   1 47 30. 1
0. Šimon Potůček   0 38. 0 37
0. Albert Musil   0 45 32
0. Radim Hejdušek   0 50
počet finalistů 8 10
počet semifinalistů 26 bez semifinále
bodovaných závodníků 41 29 30
celkový počet závodníků 51 38
Výsledky EPJ v lezení na rychlost 2016 (3) chlapci B
Pořadí Jméno Země Body Imst Mitterdorf Tarnów
1. Yegor Shapovalov   216 3. 65 5. 51 1. 100
2. Milosz Bujak   167 1. 100 14. 24 7. 43
3. Yaroslav Tkach   163 2. 80 7. 43 8. 40
počet finalistů 4/8 4/8 4/8
počet semifinalistů bez semifinále 16 bez semifinále
bodovaných závodníků 30 12 28 10
počet závodníků 12 28 10
Výsledky EPJ v boulderingu 2016 (5-1) chlapci B
Pořadí Jméno Země Body Längenfeld L'Argentière Varšava Graz Soure
1. Sam Avezou   365 1. 100 1. 100 1. 100 3. 65 3. (65)
2. Christoph Schweiger   289 16. (20) 11. 29 2. 80 1. 100 2. 80
3. Nathan Martin   275 3. 65 3. 65 3. 65 2. 80
0. Kryštof Kotyz   0 37. 0
0. Matyáš Pochman   0 38. 0 31.-32. 0
počet finalistů 6 8 8 8 8
počet semifinalistů bez semifinále bez semifinále bez semifinále bez semifinále bez semifinále
bodovaných závodníků 63 30 30 30 30 17
počet závodníků 39 30 30 33 17

Dívky kat BEditovat

Výsledky EPJ v lezení na obtížnost 2016 (2) dívky B
Pořadí Jméno Země Body Mitterdorf Imst
1. Laura Rogora   200 1. 100 1. 100
2. Celina Schoibl   130 3. 65 3. 65
3. Lucka Rakovec   127 6. 47 2. 80
6.-7. Eliška Adamovská   71 18. 16 4. 55
34.-35. Tereza Kubátová   7 27. 4 28. 3
0. Natalie Tuzová   0 32. 0 35. 0
0. Nela Tvrzníková   0 38
počet finalistek 8 8
počet semifinalistek 27 26
bodovaných závodnic 40 30 30
počet závodnic 46 ?
Výsledky EPJ v lezení na rychlost 2016 (3) dívky B
Pořadí Jméno Země Body Imst Mitterdorf Tarnów
1. Giorgia Strazieri   210 3. 65 2. 80 3. 65
2. Aleksandra Kalucka   202 1. 100 5. 51 5. 51
3. Francesca Vasi   182 5. 51 11. 31 3. 65
8. Hana Křížová   99 10. 34 12. 28 9. 37
počet finalistek 4/8 4/8 4/8
počet semifinalistek bez semifinále 16 bez semifinále
bodovaných závodnic 26 12 22 10
počet závodnic 12 22 10
Výsledky EPJ v boulderingu 2016 (5-1) Dívky B
Pořadí Jméno Země Body Längenfeld L'Argentière Varšava Graz Soure
1. Laura Rogora   335 2. 80 1. 100 4. 55 11. (31) 1. 100
2. Celina Schoibl   315 1. 100 2. 80 4. 55 2. 80
3. Sandra Lettner   285 3. 65 3. 65 1. 100 4. 55
0. Natalie Tuzová   0 36. 0 40. 0
0. Klára Hašková   0 38. 0 42. 0
počet finalistek 7 8 8 8 8
počet semifinalistek bez semifinále bez semifinále bez semifinále bez semifinále bez semifinále
bodovaných závodnic 57 30 30 27 30 21
počet závodnic 38 33 27 43 21

Medaile podle zemíEditovat

pořadí stát       celkem
1. Itálie  Itálie 8 4 4 16
2. Rakousko  Rakousko 2 4 7 13
3. Švédsko  Švédsko 2 0 0 2
4. Francie  Francie 1 2 3 6
5. Slovinsko  Slovinsko 1 1 1 3
6. Ukrajina  Ukrajina 1 0 1 2
7. Srbsko  Srbsko 1 0 0 1
7. Česko  Česko 1 0 0 1
7. Bulharsko  Bulharsko 1 0 0 1
10. Švýcarsko  Švýcarsko 0 3 1 4
11. Německo  Německo 0 2 1 3
12. Polsko  Polsko 0 2 0 2
13. Izrael  Izrael 0 0 1 1
13. Rusko  Rusko 0 0 1 1

Čeští medailisté v jednotlivých závodech EPJ 2016Editovat

Datum a Místo Disciplína Kategorie Lezec/lezkyně Zlato Stříbro Bronz
29. května Mitterdorf Obtížnost Kat. A Jakub Konečný  
4. září Imst Obtížnost Kat. A Jakub Konečný  
12. září Imst Rychlost Kat. A Matěj Burian  

Videozáznamy z EPJ 2016Editovat

Místo Pozvánka Obtížnost Rychlost Bouldering Jiné
finále semifinále finále semifinále finále semifinále
Tarnów x - - x x - -
Soure x - - - - x x
Imst x x x - - - -
Graz x - - - - x x
Varšava x - - - - x x
L'Argentière x - - - - x x
Längenfeld x - - - - x x
Mitterdorf x x x x x - -
Imst x - - x x - -

OdkazyEditovat

ReferenceEditovat

  1. IFSC: startovní listina EPJ 2016 Tarnów
  2. IFSC: výsledky EPJ 2016 Tarnów
  3. IFSC: startovní listina EPJ 2016 Soure
  4. IFSC: výsledky EPJ 2016 Soure
  5. IFSC: startovní listina EPJ 2016 Imst
  6. IFSC: výsledky EPJ 2016 Imst
  7. IFSC: startovní listina EPJ 2016 Graz
  8. IFSC: výsledky EPJ 2016 Graz
  9. IFSC: startovní listina EPJ 2016 Varšava
  10. IFSC: výsledky EPJ 2016 Varšava
  11. IFSC: startovní listina EPJ 2016 L'Argentière
  12. IFSC: výsledky EPJ 2016 L'Argentière
  13. IFSC: startovní listina EPJ 2016 Längenfeld (MEJ)
  14. IFSC: výsledky EPJ 2016 Längenfeld (MEJ)
  15. IFSC: startovní listina EPJ 2016 Mitterdorf (MEJ)
  16. IFSC: výsledky EPJ 2016 Mitterdorf (MEJ)
  17. IFSC: startovní listina EPJ 2016 Imst
  18. IFSC: výsledky EPJ 2016 Imst

Související článkyEditovat

Externí odkazyEditovat