Otevřít hlavní menu

Evropský pohár juniorů ve sportovním lezení 2015

Evropský pohár juniorů ve sportovním lezení 2015 se uskutečnil ve čtyřech zemích. Zahájen byl 9. května v rakouském Dornbirnu prvním závodem Evropského poháru juniorů ve sportovním lezení disciplínou lezení na obtížnost. V této disciplíně se uskutečnily čtyři závody, v lezení na rychlost tři a v boulderingu dva. Poslední závod světového poháru se uskutečnil 22. srpna v rakouském Imst (rychlost). Celkem proběhlo 8 závodů pod patronátem Mezinárodní federace sportovního lezení (IFSC), v tomto roce byly v zdvojené discipíny jen v Edinburghu, 2 závody proběhly v Imstu.

20. Evropský pohár juniorů
ve sportovním lezení
Základní informace
Sport sportovní lezení
bouldering
Rok 2014.. *2015* ..2016
Organizace IFSC, , ČHS
Web ifsc-climbing.org horosvaz.cz
Obtížnost
Zlato Rakousko Georg Parma
Rakousko Julia Fiser
Stříbro Rakousko Bernhard Röck
Švýcarsko Anne-Sophie Koller
Bronz Švýcarsko Dimitri Vogt
Rakousko Hannah Schubert
Rychlost
Zlato Itálie Ludovico Fossali
Polsko Patrycja Chudziak
Stříbro Francie Pierre Rebreyend
Francie Aurelia Sarisson
Bronz Česko Jan Kříž
Francie Victoire Andrier
Bouldering
Zlato Německo Moritz Hans
Srbsko Staša Gejo
Stříbro Slovinsko Anze Peharc
Rakousko Jessica Pilz
Bronz Francie Nicolas Pelorson
Belgie Chloé Caulier

V roce 2015 se v uvedených disciplínách konalo také Mistrovství Evropy juniorů, které se do výsledků Evropského poháru juniorů započítávalo.

Přehledy závodůEditovat

Češi na EPJEditovat

V lezení na rychlost skončili třetí junior Jan Kříž (jedna stříbrná medaile) a Matěj Burian v kategorii B (jedna zlatá medaile). Stříbrnou medaili za lezení na obtížnost v kategorii A získal Jakub Konečný, který skončil na 6. místě.

KalendářEditovat

Kalendář závodů EPJ 2015
Datum Místo Země Web Počet závodníků Počet zemí
obtížnost rychlost bouldering obtížnost rychlost bouldering
9.—10. května Dornbirn[1] Rakousko  Rakousko x x
30.—31. května Imst[2] Rakousko  Rakousko x x
6. června Tarnów[3] Polsko  Polsko x x
12.-14. června Edinburgh[4] Spojené království  Spojené království x x x x
4.—5. července Längenfeld[5] Rakousko  Rakousko x x
21.—22. července L'Argentière[6] Francie  Francie x x
8.—9. srpna Mitterdorf[7] Rakousko  Rakousko x x
22. srpna Imst[8] Rakousko  Rakousko x x
Celkem 7 4 IFSC x x x 4 3 2

JuniořiEditovat

Výsledky EPJ v lezení na obtížnost 2015 (4) junioři
Pořadí Jméno Země Body Mitterdorf Edinburgh Imst Dornbirn
1. Georg Parma   277 3. 65 6. 47 1. 100 3. 65
2. Bernhard Röck   252 4. 55 9. 37 2. 80 2. 80
3. Dimitri Vogt   251 5. 51 2. 80 16. 20 1. 100
9. Martin Jech   115 8. 40 12. 28 14. 23 14. 24
30.-31. Martin Kuhnel   20 16. 20
48.-49. Mikuláš Keller   6 25. 6 34. 0
48.-49. Štěpán Volf   6 25. 6
50.-51. Denis Pail   5 28. 3 28.-29. 2
počet finalistů 11 8 10 11
počet semifinalistů bez semifinále 21 bez semifinále bez semifinále
bodovaných závodníků 53 30 21 30 30
celkový počet závodníků 32 21 31 34
Výsledky EPJ v lezení na rychlost 2015 (3) junioři
Pořadí Jméno Země Body Imst Edinburgh Tarnów
1. Ludovico Fossali   208 1. 100 3. 65 7. 43
2. Pierre Rebreyend   198 4. 55 7. 43 1. 100
3. Jan Kříž   148 11. 31 9. 37 2. 80
 
počet finalistů 4 4 4
počet semifinalistů 8 8 8
bodovaných závodníků 23 12 13 12
počet závodníků 12 13 12
Výsledky EPJ v boulderingu 2015 (2) junioři
Pořadí Jméno Země Body L'Argentière Längenfeld
1. Moritz Hans   155 4. 55 1. 100
2. Anze Peharc   140 1. 100 8. 40
3. Nicolas Pelorson   112 6. 47 3. 65
25.-26. Martin Kuhnel   16 25. 2 19. 14
0. Michal Běhounek   0 33. 0
počet finalistů 9 8
počet semifinalistů bez semifinále bez semifinále
bodovaných závodníků 36 30 30
počet závodníků 34 32

JuniorkyEditovat

Výsledky EPJ v lezení na obtížnost 2015 (4) juniorky
Pořadí Jméno Země Body Mitterdorf Edinburgh Imst Dornbirn
1. Julia Fiser   285 2. 80 3. 65 1. 100 8. 40
2. Anne-Sophie Koller   226 4. 55 8. 40 5. 51 2. 80
3. Hannah Schubert   225 6. 47 7. 43 2. 80 4. 55
22. Veronika Scheuerová   45 18.-19. 15 20. 12 21.-22. 9 22. 9
počet finalistek 11 8 10 10
počet semifinalistek bez semifinále 21 bez semifinále bez semifinále
bodovaných závodnic 36 20 21 22 23
počet závodnic 20 21 22 23
Výsledky EPJ v lezení na rychlost 2015 (3) juniorky
Pořadí Jméno Země Body Imst Edinburgh Tarnów
1. Patrycja Chudziak   260 2. 80 1. 100 2. 80
2. Aurelia Sarisson   216 5. 51 3. 65 1. 100
3. Victoire Andrier   182 1. 100 11. 31 5. 51
 
počet finalistek 4 4 4
počet semifinalistek 8 8
bodovaných závodnic 14 8 8
počet závodnic 8 8 6
Výsledky EPJ v boulderingu 2015 (2) juniorky
Pořadí Jméno Země Body L'Argentière Längenfeld
1. Staša Gejo   200 1. 100 1. 100
2. Jessica Pilz   160 2. 80 2. 80
3. Chloé Caulier   108 7. 43 3. 65
28. Klára Halmo   9 22. 9
29. Kateřina Kendiková   8 23. 8
34.—35. Terezie Faflíková   4 27. 4
počet finalistek 8 8
počet semifinalistek bez semifinále bez semifinále
bodovaných závodnic 35 27 27
počet závodnic 27 ?

Chlapci kat AEditovat

Výsledky EPJ v lezení na obtížnost 2015 (4) chlapci A
Pořadí Jméno Země Body Mitterdorf Edinburgh Imst Dornbirn
1. Sascha Lehmann   248 3. 65 17. 18 1. 100 3. 65
2. Giorgio Bendazzoli   218 6. 47 8. 40 11. 31 1. 100
3. Arsène Duval   212 10. 34 4. 55 2. 80 7. 43
6. Jakub Konečný   178 2. 80 7. 43 4. 55
21. Vojtěch Trojan   53 26. 5 14. 24 29. 2 15. 22
39.-41. Jan Kendík   11 27. 4 30. 1 35.-36. 0 24.-26. 6
42.-43. Vojtěch Vlk   8 23. 8
0. Zbyšek Černohous   0 34. 0
0. Petr Kliger   0 33. 0 40. 0 41. 0
počet finalistů 10 8 10 10
počet semifinalistů bez semifinále 26 bez semifinále bez semifinále
bodovaných závodníků 51 30 30 30 30
celkový počet závodníků 34 31 44 42
Výsledky EPJ v lezení na rychlost 2015 (3) chlapci A
Pořadí Jméno Země Body Imst Edinburgh Tarnów
1. Kostiantyn Pavlenko   245 2. 80 3. 65 1. 100
2. Lev Rudatskiy   200 1. 100 1. 100
3. Gian Luca Zodda   186 4. 55 5. 51 2. 80
6. Pavel Krutil   111 12. 28 8. 40 7. 43
7. Adam Smiga   97 13. 26 9. 37 10. 34
počet finalistů 4 4 4
počet semifinalistů 8 8 8
bodovaných závodníků 22 15 10 11
počet závodníků 15 10 11
Výsledky EPJ v boulderingu 2015 (2) chlapci A
Pořadí Jméno Země Body L'Argentière Längenfeld
1. Baptiste Ometz   160 2. 80 2. 80
2. Jan-Luca Posch   137 9. 37 1. 100
3. Aidan Roberts   120 1. 100 16. 20
22.-23. Jakub Konečný   18 17. 18
32.-33. Vojtěch Trojan   5 26. 5
0. Jan Kendík   0 40. 0
0. Zbyšek Černohous !!   0 42. 0
počet finalistů 8 8
počet semifinalistů bez semifinále bez semifinále
bodovaných závodníků 38 30 30
počet závodníků 33 42

Dívky kat AEditovat

Výsledky EPJ v lezení na obtížnost 2015 (4) dívky A
Pořadí Jméno Země Body Mitterdorf Edinburgh Imst Dornbirn
1. Janja Garnbret   400 1. 100 1. 100 1. 100 1. 100
2. Asja Gollo   238 3. 65 3. 65 3. 65 7. 43
3. Laura Stöckler   225 6. 47 2. 80 6. 47
23. Veronika Šimková   29 20. 12 17.-18. 17
25. Eliška Vlčková   26 15.-16. 21 26. 5
0. Michaela Matúšová   0 33. 0 33.-34. 0
0. Anna Šulcová   0 34. 0 33.-34. 0
počet finalistek 10 8 10 10
počet semifinalistek bez semifinále 26 bez semifinále bez semifinále
bodovaných závodnic 44 27 30 30 30
počet závodnic 27 30 36 34
Výsledky EPJ v lezení na rychlost 2015 (3) dívky A
Pořadí Jméno Země Body Imst Edinburgh Tarnów
1. Elma Fleuret   198 7. 43 4. 55 1. 100
2. Oleksandra Volkova   163 8. 40 7. 43 2. 80
3. Elizaveta Ivanova   160 2. 80 2. 80
 
počet finalistek 4 4 4
počet semifinalistek 8 8
bodovaných závodnic 13 9 12 6
počet závodnic 9 12 6
Výsledky EPJ v boulderingu 2015 (2) dívky A
Pořadí Jméno Země Body L'Argentière Längenfeld
1. Franziska Sterrer   160 2. 80 2. 80
2. Tjasa Slemensek   155 4. 55 1. 100
3. Johanna Färber   112 6. 47 3. 65
17. Kateřina Zachrdlová   34 10. 34
37.-38. Michaela Matúšová   4 27. 4
počet finalistek 8 8
počet semifinalistek bez semifinále bez semifinále
bodovaných závodnic 41 29 29
počet závodnic 29 29

Chlapci kat BEditovat

Výsledky EPJ v lezení na obtížnost 2015 (4) chlapci B
Pořadí Jméno Země Body Mitterdorf Edinburgh Imst Dornbirn
1. Mikel Asier Linacisoro Molina   316 5. 51 1. 100 1. 100 3. 65
2. Harold Peeters   275 1. 100 8. 40 4. 55 2. 80
3. Filip Schenk   262 2. 80 6. 47 2. 80 4. 55
0. Aleš Maršík   0 31. 0 35. 0 37. 0
0. Radim Hejdušek   0 34. 0
počet finalistů 10 8 10 10
počet semifinalistů bez semifinále 26 bez semifinále bez semifinále
bodovaných závodníků 46 30 30 30 30
celkový počet závodníků 35 33 44 38
Výsledky EPJ v lezení na rychlost 2015 (3) chlapci B
Pořadí Jméno Země Body Imst Edinburgh Tarnów
1. Cristian Dorigatti   240 1. 100 8. 40 1. 100
2. Gabriele Randi   211 2. 80 5. 51 2. 80
3. Matěj Burian   183 8. 40 1. 100 7. 43
 
počet finalistů 4 4 4
počet semifinalistů 8 8 8
bodovaných závodníků 24 13 10 13
počet závodníků 13 10 13
Výsledky EPJ v boulderingu 2015 (2) chlapci B
Pořadí Jméno Země Body L'Argentière Längenfeld
1. Petar Ivanov   180 1. 100 2. 80
2. Pietro Biagini   151 5. 51 1. 100
3. Filip Schenk   145 2. 80 3. 65
30. Štěpán Pochman   9 22. 9
0. Jakub Skočdopole   32. 0
0. Jiří Churavý   33. 0
počet finalistů 8 8
počet semifinalistů bez semifinále bez semifinále
bodovaných závodníků 38 27 30
počet závodníků 27 33

Dívky kat BEditovat

Výsledky EPJ v lezení na obtížnost 2015 (4) dívky B
Pořadí Jméno Země Body Mitterdorf Edinburgh Imst Dornbirn
1. Eva Maria Hammelmüller   280 2. 80 1. 100 1. 100
2. Mia Krampl   267 6. 47 1. 100 3. 65 4. 55
3. Sandra Lettner   265 3. 65 8. 40 2. 80 2. 80
5. Eliška Adamovská   181 8. 40 7. 43 6. 47 5. 51
25. Lenka Slezáková   35 29. 2 20. 12 15.—16. 21
38. Sabina Večeřová   9 22. 9 34. 0
48.—49. Tereza Kubátová   3 30. 1 28.—30. 2 31. 0
počet finalistek 10 8 11 11
počet semifinalistek bez semifinále 26 bez semifinále bez semifinále
bodovaných závodnic 50 30 30 30 30
počet závodnic 41 34 49 46
Výsledky EPJ v lezení na rychlost 2015 (3) dívky B
Pořadí Jméno Země Body Imst Edinburgh Tarnów
1. Jennifer Bonnet   212 1. 100 6. 47 3. 65
2. Natalia Wos   183 7. 43 8. 40 1. 100
3. Lucile Saurel   171 8. 40 5. 51 2. 80
8. Hana Křížová   102 11. 31 12. 28
počet finalistek 4 4 4
počet semifinalistek 8 8 8
bodovaných závodnic 22 16 12 15
počet závodnic 16 12 15
Výsledky EPJ v boulderingu 2015 (2) dívky B
Pořadí Jméno Země Body L'Argentière Längenfeld
1. Giorgia Tesio   200 1. 100 1. 100
2. Elena Krasovskaia   160 2. 80 2. 80
3. Pyrene Santal   120 3. 65 4. 55
39.-40. Natálie Tuzová   1 30. 1
počet finalistek 8 8
počet semifinalistek bez semifinále bez semifinále
bodovaných závodnic 40 30 30
počet závodnic 30 34

Čeští medailisté v jednotlivých závodech EPJ 2015Editovat

Datum a Místo Disciplína Kategorie Lezec/lezkyně Zlato Stříbro Bronz
6.6.2015 Imst Rychlost junioři Jan Kříž  
12.6.2015 Edinburgh Rychlost kat. B Matěj Burian  
8.8. 2015 Mitterdorf Obtížnost kat A. Jakub Konečný  

Medaile podle zemíEditovat

  • doplnit tabulku

Vítězové podle zemíEditovat

  • doplnit tabulku

Videozáznamy z EPJ 2015Editovat

Místo Pozvánka Obtížnost Rychlost Bouldering Jiné
finále semifinále finále semifinále finále semifinále
Dornbirn x x x
Imst x x x
Tarnów x x x
Edinburgh x x x x x
Längenfeld x x x
L'Argentière x x x
Mitterdorf x x x
Imst x x x

OdkazyEditovat