Otevřít hlavní menu

Sjednocený tým na Letních olympijských hrách 1992

Sjednocený tým na Letních olympijských hrách 1992 reprezentovala výprava 475 sportovců, z toho 310 mužů a 165 žen v 27 sportech.

Sjednocený tým na Letních olympijských hrách 1992
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód EUN
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
45 38 29 112
NOV Sovětský olympijský výbor
Vlajkonoš Alexandr Karelin

MedailistéEditovat

Medaile Jméno Sport Disciplína
  Zlato Vitalij Ščerbo   Sportovní gymnastika Muži víceboj - jednotlivci
  Zlato Vitalij Ščerbo
Hryhorij Misutin
Walery Belenki
Ihor Korobcziński
Aleksiej Woropajew
Rustam Szaripow
  Sportovní gymnastika Družstvo mužů
  Zlato Vitalij Ščerbo   Sportovní gymnastika Muži přeskok
  Zlato Vitalij Ščerbo   Sportovní gymnastika Muži kruhy
  Zlato Vitalij Ščerbo   Sportovní gymnastika Muži bradla
  Zlato Vitalij Ščerbo   Sportovní gymnastika Muži kůň našíř
  Zlato Tatiana Gutsu   Sportovní gymnastika Ženy víceboj - jednotlivci
  Zlato Tatiana Gutsu
Světlana Boginská
Taťjana Lysenková
Róża Galijewa
Jelena Grudniewa
Oksana Čusovitinová
  Sportovní gymnastika Družstvo žen
  Zlato Taťjana Lysenková   Sportovní gymnastika Ženy kladina
  Zlato Aleksandra Timoszenko   Moderní gymnastika Ženy víceboj jednotlivkyň
  Zlato Davit Chachaleišvili   Judo Muži nad 95 kg
  Zlato Nazim Hüseynov   Judo Muži do 60 kg
  Zlato Dmitrij Dovgaljonok
Alexandr Masejkov
  Kanoistika Muži C-2 500 m
  Zlato Jelena Żirko
Jelena Baranowa
Irina Guerlic
Jelena Tornikidou
Jelena Szwajbowicz
Marina Tkaczenko
Irina Minch
Jelena Kudaszowa
Irina Sumnikowa
Elen Bounatiants
Natalia Zasulskaja
Swietłana Zabołujewa
  Basketbal Turnaj žen
  Zlato Jelena Romanovová   Atletika Ženy běh na 3000 m
  Zlato Valentina Jegorovová   Atletika Ženy maratonský běh
  Zlato Jelena Ruzina
Ludmiła Dżygałowa
Olga Nazarowa
Olga Bryzginová
Lilija Nurutdinovová
Marina Šmoninová
  Atletika Ženy štafeta 4 x 400 m
  Zlato Světlana Kriveljovová   Atletika Ženy vrh koulí
  Zlato Andrej Perlov   Atletika Muži chůze na 50 km
  Zlato Maxim Tarasov   Atletika Muži skok o tyči
  Zlato Andrej Abduvalijev   Atletika Muži hod kladivem
  Zlato Andriej Ławrow
Igor Wassiliew
Jurij Gawriłow
Andriej Barbacziński
Sergiej Bebeczko
Walerij Gopin
Wassilij Kudinow
Talant Dujszebajew
Michaił Jakimowicz
Oleg Grebniew
Oleg Kisseliew
Igor Czumak
  Házená Turnaj mužů
  Zlato Alexandr Popov   Plavání Muži 50 m volný způsob
  Zlato Alexandr Popov   Plavání Muži 100 m volný způsob
  Zlato Jevgenij Sadovyj   Plavání Muži 200 m volný způsob
  Zlato Jevgenij Sadovyj   Plavání Muži 400 m volný způsob
  Zlato Dmitrij Łepikow
Władimir Pyszczenko
Wieniamin Tajanowicz
Jevgenij Sadovyj
  Plavání Muži štafeta 4 x 200 m volný způsob
  Zlato Jelena Rudkowskaja   Plavání Ženy 100 m prsa
  Zlato Israil Militosjan   Vzpírání Muži do 67,5 kg
  Zlato Fedor Kassapu   Vzpírání Muži do 75 kg
  Zlato Akakios Kakiasvilis   Vzpírání Muži do 90 kg
  Zlato Wiktor Triegubow   Vzpírání Muži do 100 kg
  Zlato Aleksandr Kurłowicz   Vzpírání Muži nad 110 kg
  Zlato Marina Logvinenko   Sportovní střelba Ženy 10 m vzduchová pistole
  Zlato Marina Logvinenko   Sportovní střelba Ženy 25 m sportovní pistole
  Zlato Jurij Fiedkin   Sportovní střelba Muži 10 m vzduchová puška
  Zlato Kanstantsin Lukashyk   Sportovní střelba Muži 50 m libovolná pistole
  Zlato Hrachya Petikyan   Sportovní střelba Muži 50 m libovolná malorážka 3×40 ran
  Zlato Grigorij Kirijenko
Aleksandr Shirshov
Gieorgij Pogosow
Vadym Huttsait
Stanisław Pozdniakow
  Šerm Družstvo mužů šavle
  Zlato Arsen Fadzajev   Zápas muži, volný styl do 68 kg
  Zlato Macharbek Chadarcev   Zápas muži, volný styl do 90 kg
  Zlato Leri Chabelovi   Zápas muži, volný styl do 100 kg
  Zlato Oleh Kučerenko   Zápas muži, řecko-římský do 48 kg
  Zlato Mnacakan Iskandarjan   Zápas muži, řecko-římský do 74 kg
  Zlato Alexandr Karelin   Zápas muži, řecko-římský do 130 kg
  Stříbro Rostysław Zaułycznyj   Box Muži do 81 kg
  Stříbro Grigory Misutin   Sportovní gymnastika Muži víceboj - jednotlivci
  Stříbro Grigory Misutin   Sportovní gymnastika Muži prostná
  Stříbro Grigory Misutin   Sportovní gymnastika Muži přeskok
  Stříbro Grigory Misutin   Sportovní gymnastika Muži hrazda
  Stříbro Tatiana Gucu   Sportovní gymnastika Ženy bradla
  Stříbro Michał Śliwiński   Kanoistika Muži C-1 500 m
  Stříbro Olga Bryzginová   Atletika Ženy běh na 400 m
  Stříbro Lilija Nurutdinovová   Atletika Ženy běh na 800 m
  Stříbro Ljudmila Rogačovová   Atletika Ženy běh na 1500 m
  Stříbro Tetjana Samolenková   Atletika Ženy běh na 3000 m
  Stříbro Olga Bogosłowska
Galina Malczugina
Marina Trandienkowa
Irina Privalovová
  Atletika Ženy štafeta 4 x 100 m
  Stříbro Jelena Nikolajevová   Atletika Ženy chůze na 10 km
  Stříbro Inessa Kravets   Atletika Ženy skok daleký
  Stříbro Natalja Šikolenková   Atletika Ženy hod oštěpem
  Stříbro Irina Bělovová   Atletika Ženy sedmiboj
  Stříbro Igor Tranděnkov   Atletika Muži skok o tyči
  Stříbro Igor Astapkovič   Atletika Muži hod kladivem
  Stříbro Eduard Zenowka
Anatoli Starostin
Dmitri Swatkowskij
  Moderní pětiboj Družstvo mužů
  Stříbro Vladimir Selkov   Plavání Muži 200 m znak
  Stříbro Pawieł Cznijkin
Giennadij Prigoda
Jurij Baszkatow
Alexandr Popov
  Plavání Muži štafeta 4 x 100 m volný způsob
  Stříbro Vladimir Selkov
Wassilij Iwanow
Pawieł Cznijkin
Alexandr Popov
  Plavání Muži štafeta 4 x 100 m polohový závod
  Stříbro Siergiej Syrcow   Vzpírání Muži do 90 kg
  Stříbro Timur Tajmazow   Vzpírání Muži do 100 kg
  Stříbro Artur Akojew   Vzpírání Muži do 110 kg
  Stříbro Leonid Taranienko   Vzpírání Muži nad 110 kg
  Stříbro Jewgenjia Artamonowa-Estes
Jelena Batuchtina-Tiurina
Swietłana Korytowa
Natalia Morozowa
Marina Nikulina
Walentina Ogijenko
Irina Smirnowa-Ilczenko
Jelena OWczinnikowa-Čebukina
  Volejbal Turnaj žen
  Stříbro Irina Laszko   Skoky do vody Ženy prkno 3 m
  Stříbro Jelena Miroszina   Skoky do vody Ženy věž 10 m
  Stříbro Sergei Pyzhianov   Sportovní střelba Muži 10 m vzduchová pistole
  Stříbro Anatoli Asrabayev   Sportovní střelba Muži 10 m průběžný cíl
  Stříbro Serhij Holubyckij   Šerm Muži fleret
  Stříbro Pavel Kolobkov   Šerm Muži kord
  Stříbro Sergei Smal   Zápas muži, volný styl do 57 kg
  Stříbro Elmad Džabrajilov   Zápas muži, volný styl do 82 kg
  Stříbro Alfred Ter-Mkrtčjan   Zápas muži, řecko-římský do 52 kg
  Stříbro Sergei Martynov   Zápas muži, řecko-římský do 62 kg
  Stříbro Islam Dugučijev   Zápas muži, řecko-římský do 68 kg
  Bronz Ramaz Paliani   Box Muži do 57 kg
  Bronz Valery Belenky   Sportovní gymnastika Muži víceboj - jednotlivci
  Bronz Igor Korobchinsky   Sportovní gymnastika Muži bradla
  Bronz Tatiana Gucu   Sportovní gymnastika Ženy prostná
  Bronz Taťjana Lysenková   Sportovní gymnastika Ženy přeskok
  Bronz Oksana Skaldina   Moderní gymnastika Ženy víceboj jednotlivkyň
  Bronz Jelena Petrovová   Judo Ženy do 61 kg
  Bronz Dmitrij Sergejev   Judo Muži do 95 kg
  Bronz Irina Privalovová   Atletika Ženy běh na 100 m
  Bronz Vjačeslav Lycho   Atletika Muži vrh koulí
  Bronz Igor Nikulin   Atletika Muži hod kladivem
  Bronz Natalia Walejewa   Lukostřelba Ženy jednotlivci
  Bronz Ludmiła Arjżannikowa
Chatuna Kuriwiszwili
Natalia Walejewa
  Lukostřelba Družstvo žen
  Bronz Eduard Zenowka   Moderní pětiboj Muži jednotlivci
  Bronz Natalija Anisimowa
Maryna Bazanowa
Swietłana Bogdanowa
Galina Borzenkowa
Tatjana Dżandżgawa
Tetjana Horb
Ljudmiła Gudz
Jelina Gusewa
Larysa Kiseljowa
Natalja Morskowa
Galina Onoprienko
Swietłana Prjachina
  Házená Turnaj žen
  Bronz Dmitrj Apanasenko
Andriej Bielofastow
Jewgienij Szaronow
Dmitrij Gorszkow
Władimir Karabutow
Aleksandr Kolotow
Andrij Kowalenko
Nikołaj Kozłlow
Sergiej Marcoci
Sergiej Naumow
Aleksandr Ogorodnikow
Alexander Tczigir
Aleksiejy WdoWin
  Vodní pólo Turnaj mužů
  Bronz Nina Żywaniewska
Olga Kiriczenko
Natalia Meschtscherjakowa
Jelena Rudkowskaja
  Plavání Ženy štafeta 4 x 100 m polohový závod
  Bronz Dmitrij Sautin   Skoky do vody Muži věž 10 m
  Bronz Vladimir Vokhmyanin   Sportovní střelba Muži 25 metrů rychlopalná pistole
  Bronz Pawieł Kołobkow
Andriej Szuwałow
Siergiej Krawczuk
Siergiej Kostariew
Walerij Zacharewicz
  Šerm Družstvo mužů
  Bronz Taťjana Sadovská   Šerm Ženy fleret
  Bronz Andrej Čerkasov   Tenis Muži dvouhra
  Bronz Leila Meschiová
Nataša Zverevová
  Tenis Ženy čtyřhra
  Bronz Antonina Zelikovičová
Taťjana Ustijužaninová
Jekatěrina Karstenová
Jelena Chlopcevová
  Veslování Ženy párová čtyřka
  Bronz Vugar Orudžov   Zápas muži, volný styl do 48 kg
  Bronz Davit Gobedžišvili   Zápas muži, volný styl do 130 kg
  Bronz Daulet Turlychanov   Zápas muži, řecko-římský do 82 kg
  Bronz Gogi Koguašvili   Zápas muži, řecko-římský do 90 kg
  Bronz Sergej Děmjaškevič   Zápas muži, řecko-římský do 100 kg

ReferenceEditovat