Zápas na Letních olympijských hrách 1992 – muži, řecko-římský do 68 kg

zápas řecko-římský na Letních olympijských hrách 1992

Zápas řecko-římský ve váhové kategorii do 68 kg probíhal na Letních olympijských hrách 1992 v barcelonském Instituto Nacional de Educación Física de Cataluña. O medaile se utkalo celkem 19 zápasníků.

Zápas
na Letních olympijských hrách 1992
Řecko-římský do 68 kg muži
Wrestling pictogram.svgOlympic rings without rims.svg
Základní údaje
Pořadatel Mezinárodní zápasnická federace
Mezinárodní olympijský výbor
Dějiště Instituto Nacional de Educación Física de Cataluña
Datum 1992
Startující 19 mužů
Medailisté
Zlatá olympijská medaile  Attila Repka (HUN)
Stříbrná olympijská medaile  Islam Dugušiev (EUN)
Bronzová olympijská medaile  Rodney Smith (USA)
Soutěže
Kategorie Řecko-římský Volný styl
Muži 48 kg 48 kg
Muži 52 kg 52 kg
Muži 57 kg 57 kg
Muži 62 kg 62 kg
Muži 68 kg 68 kg
Muži 74 kg 74 kg
Muži 82 kg 82 kg
Muži 90 kg 90 kg
Muži 100 kg 100 kg
Muži 130 kg 130 kg

<< 1988 seznam medailistů 1996 >>


Turnajové výsledkyEditovat

Zápasníci jsou rozděleni do dvou skupin. Je aplikován systém na dvě porážky.

Legenda
  • TO — Lopatkové vítězství
  • SP — Vítězství pro převahu, 12 až 14 bodů rozdíl, poražený s body
  • SO — Vítězství pro převahu, 12 až 14 bodů rozdíl, poražený bez bodů
  • ST — Vítězství na technickou převahu, 15 bodů rozdíl
  • PP — Vítězství na body, poražený s body
  • PO — Vítězství na body, poražený bez bodů
  • PA — Vítězství pro soupeřovo zranění
  • DQ — Vítězství pro soupeřovu diskvalifikaci
  • D2 — Oba zápasníci diskvalifikováni pro pasivitu, skóre 0-0
  • DNA — Nenastoupil
  • L — Porážky
  • ER — Kolo vyřazení
  • CP — Klasifikační body
  • TP — Technické body

SkupinyEditovat

Skupina AEditovat

L CP TP L
Kolo 1
0   Abdollah Chamangoli (IRI) 3–0 PO 6–0   Mazouz Bendjedaa (ALG) 1
0   Valeri Nikitin (EST) 3–1 PP 9–6   Kim Sung-Moon (KOR) 1
0   Islam Dugušiev (EUN) 3–1 PP 3–1   Cecilio Rodríguez (CUB) 1
1   Takumi Mori (JPN) 0–3 PO 0–1   Ryszard Wolny (POL) 0
0   Claudio Passarelli (GER) 3–0 PO 1–0   Martin Kornbakk (SWE) 1
Kolo 2
0   Abdollah Chamangoli (IRI) 3–1 PP 7–5   Valeri Nikitin (EST) 1
2   Mazouz Bendjedaa (ALG) 0–4 ST 0–15   Kim Sung-Moon (KOR) 1
0   Islam Dugušiev (EUN) 3–0 PO 2–0   Takumi Mori (JPN) 2
1   Cecilio Rodríguez (CUB) 3–0 PO 1–0   Claudio Passarelli (GER) 1
0   Ryszard Wolny (POL) 3–1 PP 3–1   Martin Kornbakk (SWE) 2
Kolo 3
1   Abdollah Chamangoli (IRI) 1–3 PP 1–5   Kim Sung-Moon (KOR) 1
2   Valeri Nikitin (EST) 0–3 PO 0–4   Islam Dugušiev (EUN) 0
1   Cecilio Rodríguez (CUB) 3–1 PP 6–1   Ryszard Wolny (POL) 1
1   Claudio Passarelli (GER) Bye  
Kolo 4
2   Claudio Passarelli (GER) 0–3 PO 0–1   Abdollah Chamangoli (IRI) 1
2   Kim Sung-Moon (KOR) 1–3 PP 1–10   Cecilio Rodríguez (CUB) 1
0   Islam Dugušiev (EUN) 3–1 PP 5–1   Ryszard Wolny (POL) 2
Kolo 5
  Abdollah Chamangoli (IRI) 0–3 PO 0–8   Islam Dugušiev (EUN)
  Cecilio Rodríguez (CUB) Bye
Kolo 6
  Cecilio Rodríguez (CUB) 3–1 PP 10–2   Abdollah Chamangoli (IRI)
  Islam Dugušiev (EUN) Bye
Zápasník L ER CP TP TB
  Islam Dugušiev (EUN) 0 15 22 6
  Cecilio Rodríguez (CUB) 1 13 28 4
  Abdollah Chamangoli (IRI) 3 11 17 1
  Ryszard Wolny (POL) 2 4 8 6
  Claudio Passarelli (GER) 2 4 3 1
  Kim Sung-Moon (KOR) 2 4 9 27
  Valeri Nikitin (EST) 2 3 4 14
  Martin Kornbakk (SWE) 2 2 1 1
  Takumi Mori (JPN) 2 2 0 0
  Mazouz Bendjedaa (ALG) 2 2 0 0

Skupina BEditovat

L CP TP L
Kolo 1
1   Stojan Stojanov (BUL) 1–3 PP 1–4   Attila Repka (HUN) 0
1   Nandor Sabo (IOP) 1–3 PP 2–4   Ghani Yalouz (FRA) 0
0   Petrică Cărare (ROU) 4–0 ST 15–0   Doug Yeats (CAN) 1
1   Pedro Villuela (ESP) 1–3 PP 1–6   Rodney Smith (USA) 0
0   Matwai Baranov (ISR) Bye
Kolo 2
0   Matwai Baranov (ISR) 0–3 PO 0–2   Stojan Stojanov (BUL) 1
0   Attila Repka (HUN) 3–1 PP 10–1   Nandor Sabo (IOP) 2
1   Ghani Yalouz (FRA) 3–1 PP 3–2   Petrică Cărare (ROU) 1
1   Doug Yeats (CAN) 3–1 PP 2–1   Pedro Villuela (ESP) 1
0   Rodney Smith (USA) Bye
Kolo 3
0   Rodney Smith (USA) 4–0 TO 4–0   Matwai Baranov (ISR) 1
2   Stojan Stojanov (BUL) 1–3 PP 2–3   Ghani Yalouz (FRA) 1
0   Attila Repka (HUN) 3–0 PO 6–0   Petrică Cărare (ROU) 2
1   Doug Yeats (CAN) Bye
O 5. místo
?   Stojan Stojanov (BUL) 0–4 PA   Petrică Cărare (ROU)
Kolo 4
2   Doug Yeats (CAN) 1–3 PP 2–6   Rodney Smith (USA) 0
0   Attila Repka (HUN) 3–0 PO 6–0   Ghani Yalouz (FRA) 2
Kolo 5
  Rodney Smith (USA) 0–3 PO 0–10   Attila Repka (HUN)
  Ghani Yalouz (FRA) Bye
Kolo 6
  Ghani Yalouz (FRA) 1–3 PP 5–7   Rodney Smith (USA)
  Attila Repka (HUN) Bye
Zápasník L ER CP TP TB
  Attila Repka (HUN) 0 15 36 6
  Rodney Smith (USA) 1 13 23 3
  Ghani Yalouz (FRA) 2 10 15 1
  Doug Yeats (CAN) 2 4 4 4
  Petrică Cărare (ROU) 2 3 5 17 4
  Stojan Stojanov (BUL) 2 3 5 5 0
  Matwai Baranov (ISR) 2 3 0 0
  Nandor Sabo (IOP) 2 2 2 3
  Pedro Villuela (ESP) 2 2 2 2

FináleEditovat

CP TP
Zápas o 9. místo
  Claudio Passarelli (GER)   Petrică Cărare (ROU)
Zápas o 7. místo
  Ryszard Wolny (POL) 3–0 PO 1–0   Doug Yeats (CAN)
Zápas o 5. místo
  Abdollah Chamangoli (IRI) 0–4 EF   Ghani Yalouz (FRA)
Zápas o 3. místo
  Cecilio Rodríguez (CUB) 1–3 PP 3–6   Rodney Smith (USA)
Finálový zápas
  Islam Dugušiev (EUN) 0–3 PO 0–1   Attila Repka (HUN)

Finálové pořadíEditovat

  1.   Attila Repka (HUN)
  2.   Islam Dugušiev (EUN)
  3.   Rodney Smith (USA)
  4.   Cecilio Rodríguez (CUB)
  5.   Ghani Yalouz (FRA)
  6.   Abdollah Chamangoli (IRI)
  7.   Ryszard Wolny (POL)
  8.   Doug Yeats (CAN)
  9.   Petrică Cărare (ROU)
  10.   Claudio Passarelli (GER)

ReferenceEditovat