Kanoistika na Letních olympijských hrách 1992

kanoistika na Letních olympijských hrách 1992

Závody v kanoistice se na Letních olympijských hrách 1992 v Barceloně uskutečnily ve dnech 1. a 2. srpna 1992 v areálu Parc Olímpic del Segre (vodní slalom) a 3.–8. srpna 1992 v areálu Canal Olímpic de Catalunya (rychlostní kanoistika). Celkem 440 závodníků startovalo v 16 disciplínách (12 pro muže, 4 pro ženy).

Kanoistika
na Letních olympijských hrách 1992
Canoeing (slalom) pictogram.svgOlympic rings without rims.svg
Základní údaje
Pořadatel Mezinárodní kanoistická federace
Mezinárodní olympijský výbor
Dějiště Parc Olímpic del Segre - vodní slalom
Canal Olímpic de Catalunya - rychlostní kanoistika
Datum 1.srpna a 2. srpna 1992 - vodní slalom
3.srpna–8. srpna 1992 1992 - rychlostní kanoistika
Soutěže 16 (12 muži, 4 ženy)
Soutěže
Vodní slalom
Muži Ženy
C1
C2
K1 K1
Rychlostní kanoistika
Muži Ženy
C1 500 m
C1 1000 m
C2 500 m
C2 1000 m
K1 500 m K1 500 m
K1 1000 m
K2 500 m K2 500 m
K2 1000 m
K4 500 m
K4 1000 m

<< 1988 seznam medailistů 1996 >>

V Barceloně měl obnovenou olympijskou premiéru vodní slalom, který byl předtím na program letních olympijských her poprvé a naposledy zařazen v Mnichově 1972.

Medailové pořadí zemíEditovat

Pořadí Země   Zlato   Stříbro   Bronz Celkově
1.   Německo (GER) 7 2 2 11
2.   Bulharsko (BUL) 2 0 1 3
3.   Maďarsko (HUN) 1 3 2 6
4.   Austrálie (AUS) 1 1 1 3
5.   Československo (TCH) 1 1 0 2
  Sjednocený tým (EUN) 1 1 0 2
7.   Spojené státy americké (USA) 1 0 2 3
8.   Itálie (ITA) 1 0 1 2
9.   Finsko (FIN) 1 0 0 1
10.   Švédsko (SWE) 0 2 1 3
11.   Francie (FRA) 0 1 3 4
12.   Polsko (POL) 0 1 2 3
13.   Norsko (NOR) 0 1 1 2
14.   Dánsko (DEN) 0 1 0 1
  Lotyšsko (LAT) 0 1 0 1
  Velká Británie (GBR) 0 1 0 1
Celkem 16 16 16 48

MedailistéEditovat

Vodní slalomEditovat

MužiEditovat

Kategorie   Zlato Výkon   Stříbro Výkon   Bronz Výkon
C1   Lukáš Pollert
Československo (TCH)
113,69   Gareth Marriott
Velká Británie (GBR)
116,48   Jacky Avril
Francie (FRA)
117,18
C2   Spojené státy americké (USA)
Scott Strausbaugh
Joe Jacobi
122,41   Československo (TCH)
Miroslav Šimek
Jiří Rohan
124,25   Francie (FRA)
Frank Adisson
Wilfrid Forgues
124,38
K1   Pierpaolo Ferrazzi
Itálie (ITA)
106,89   Sylvain Curinier
Francie (FRA)
107,06   Jochen Lettmann
Německo (GER)
108,52

ŽenyEditovat

Kategorie   Zlato Výkon   Stříbro Výkon   Bronz Výkon
K1   Elisabeth Michelerová
Německo (GER)
126,41   Danielle Woodwardová
Austrálie (AUS)
128,27   Dana Chladeková
Spojené státy americké (USA)
131,75

Rychlostní kanoistikaEditovat

MužiEditovat

Kategorie   Zlato Výkon   Stříbro Výkon   Bronz Výkon
C1 500 m   Nikolaj Buchalov
Bulharsko (BUL)
1:51,15   Michał Śliwiński
Sjednocený tým (EUN)
1:51,40   Olaf Heukrodt
Německo (GER)
1:53,00
C1 1000 m   Nikolaj Buchalov
Bulharsko (BUL)
4:05,92   Ivans Klementjevs
Lotyšsko (LAT)
4:06,60   György Zala
Maďarsko (HUN)
4:07,35
C2 500 m   Sjednocený tým (EUN)
Dmitrij Dovgaljonok
Alexandr Masejkov
1:41,54   Německo (GER)
Ulrich Papke
Ingo Spelly
1:41,68   Bulharsko (BUL)
Martin Marinov
Blagovest Stojanov
1:41,94
C2 1000 m   Německo (GER)
Ulrich Papke
Ingo Spelly
3:37,42   Dánsko (DEN)
Christian Frederiksen
Arne Nielsson
3:39,26   Francie (FRA)
Didier Hoyer
Olivier Boivin
3:39,51
K1 500 m   Mikko Kolehmainen
Finsko (FIN)
1:40,34   Zsolt Gyulay
Maďarsko (HUN)
1:40,64   Knut Holmann
Norsko (NOR)
1:40,71
K1 1000 m   Clint Robinson
Austrálie (AUS)
3:37,26   Knut Holmann
Norsko (NOR)
3:37,50   Greg Barton
Spojené státy americké (USA)
3:37,93
K2 500 m   Německo (GER)
Kay Bluhm
Torsten Gutsche
1:28,27   Polsko (POL)
Maciej Freimut
Wojciech Kurpiewski
1:29,84   Itálie (ITA)
Bruno Dreossi
Antonio Rossi
1:30,00
K2 1000 m   Německo (GER)
Kay Bluhm
Torsten Gutsche
3:16,10   Švédsko (SWE)
Kalle Sundqvist
Gunnar Olsson
3:17,70   Polsko (POL)
Grzegorz Kotowicz
Dariusz Białkowski
3:18,86
K4 1000 m   Německo (GER)
Mario von Appen
Oliver Kegel
Thomas Reineck
André Wohllebe
2:54,18   Maďarsko (HUN)
Ferenc Csipes
Zsolt Gyulay
Attila Ábrahám
László Fidel
2:54,82   Austrálie (AUS)
Ramon Andersson
Kelvin Graham
Ian Rowling
Steven Wood
2:56,97

ŽenyEditovat

Kategorie   Zlato Výkon   Stříbro Výkon   Bronz Výkon
K1 500 m   Birgit Schmidtová
Německo (GER)
1:51,60   Rita Kőbánová
Maďarsko (HUN)
1:51,96   Izabela Dylewská
Polsko (POL)
1:52,36
K2 500 m   Německo (GER)
Ramona Portwichová
Anke von Secková
1:40,29   Švédsko (SWE)
Agneta Anderssonová
Susanne Gunnarssonová
1:40,41   Maďarsko (HUN)
Rita Kőbánová
Éva Dónuszová
1:40,81
K4 500 m   Maďarsko (HUN)
Rita Kőbánová
Éva Dónuszová
Erika Mészárosová
Kinga Czigányová
1:38,32   Německo (GER)
Katrin Borchertová
Ramona Portwichová
Birgit Schmidtová
Anke von Secková
1:38,47   Švédsko (SWE)
Anna Olssonová
Agneta Anderssonová
Maria Haglundová
Susanne Rosenqvistová
1:39,79

ProgramEditovat

Legenda
R Rozjížďky O Opravy ½ Semifinále F Finále
Vodní slalom
Závod ↓/Datum → So 1. 8. Ne 2. 8.
C1 muži F
C2 muži F
K1 muži F
K1 ženy F
Rychlostní kanoistika
Závod ↓/Datum → Po 3. 8. Út 4. 8. St 5. 8. Čt 6. 8. Pá 7. 8. So 8. 8.
C1 500 m muži R O ½ F
C1 1000 m muži R O ½ F
C2 500 m muži R ½ F
C2 1000 m muži R ½ F
K1 500 m muži R O ½ F
K1 1000 m muži R O ½ F
K2 500 m muži R O ½ F
K2 1000 m muži R O ½ F
K4 1000 m muži R ½ F
K1 500 m ženy R ½ F
K2 500 m ženy R ½ F
K4 500 m ženy R ½ F

Československá výpravaEditovat

Československou výpravu tvořilo 20 mužů a 7 žen:

Vodní slalom
Rychlostní kanoistika

Externí odkazyEditovat