Otevřít hlavní menu

Plavání na Letních olympijských hrách 1992

plavání na Letních olympijských hrách 1992

Plavání na Letních olympijských hrách 1992.

Přehled medailíEditovat

Pořadí Země   Zlato   Stříbro   Bronz Celkově
1   Spojené státy americké (USA) 11 9 7 27
2   Sjednocený tým (EUN) 6 3 1 10
3   Maďarsko (HUN) 5 3 1 9
4   Čína (CHN) 4 5 0 9
5   Německo (GER) 1 3 7 11
6   Austrálie (AUS) 1 3 5 9
7   Kanada (CAN) 1 0 1 2
8   Španělsko (ESP) 1 0 0 1
  Japonsko (JPN) 1 0 0 1
10   Švédsko (SWE) 0 2 1 3
11   Brazílie (BRA) 0 1 0 1
  Nový Zéland (NZL) 0 1 0 1
  Polsko (POL) 0 1 0 1
14   Francie (FRA) 0 0 3 3
15   Itálie (ITA) 0 0 2 2
16   Finsko (FIN) 0 0 1 1
  Velká Británie (GBR) 0 0 1 1
  Surinam (SUR) 0 0 1 1
Celkem 31 31 31 93


Soutěže mužůEditovat

Kategorie   Zlato Čas   Stříbro Čas   Bronz Čas
50 m
volný způsob
  Alexandr Popov
Sjednocený tým (EUN)
21.91   Matt Biondi
Spojené státy americké (USA)
22.09   Tom Jager
Spojené státy americké (USA)
22.30
100 m
volný způsob
  Alexandr Popov
Sjednocený tým (EUN)
49.02   Gustavo Borges
Brazílie (BRA)
49.43   Stéphan Caron
Francie (FRA)
49.50
200 m
volný způsob
  Jevgenij Sadovyj
Sjednocený tým (EUN)
1:46.70   Anders Holmertz
Švédsko (SWE)
1:46.86   Antti Kasvio
Finsko (FIN)
1:47.63
400 m
volný způsob
  Jevgenij Sadovyj
Sjednocený tým (EUN)
3:45.00   Kieren Perkins
Austrálie (AUS)
3:45.16   Anders Holmertz
Švédsko (SWE)
3:46.77
1500 m
volný způsob
  Kieren Perkins
Austrálie (AUS)
14:43.48   Glen Housman
Austrálie (AUS)
14:55.29   Jörg Hoffmann
Německo (GER)
15:02.29
100 m
znak
  Mark Tewksbury
Kanada (CAN)
53.98   Jeff Rouse
Spojené státy americké (USA)
54.04   David Berkoff
Spojené státy americké (USA)
54.78
200 m
znak
  Martin López-Zubero
Španělsko (ESP)
1:58.47   Vladimir Selkov
Sjednocený tým (EUN)
1:58.87   Stefano Battistelli
Itálie (ITA)
1:59.40
100 m
prsa
  Nelson Diebel
Spojené státy americké (USA)
1:01.50   Norbert Rózsa
Maďarsko (HUN)
1:01.68   Phil Rogers
Austrálie (AUS)
1:01.76
200 m
prsa
  Mike Barrowman
Spojené státy americké (USA)
2:10.16   Norbert Rózsa
Maďarsko (HUN)
2:11.23   Nick Gillingham
Velká Británie (GBR)
2:11.29
100 m
motýlek
  Pablo Morales
Spojené státy americké (USA)
53.32   Rafał Szukała
Polsko (POL)
53.35   Anthony Nesty
Surinam (SUR)
53.41
200 m
motýlek
  Melvin Stewart
Spojené státy americké (USA)
1:56.26   Danyon Loader
Nový Zéland (NZL)
1:57.93   Franck Esposito
Francie (FRA)
1:58.51
200 m
polohový závod
  Tamás Darnyi
Maďarsko (HUN)
2:00.76   Greg Burgess
Spojené státy americké (USA)
2:00.97   Attila Czene
Maďarsko (HUN)
2:01.00
400 m
polohový závod
  Tamás Darnyi
Maďarsko (HUN)
4:14.23   Eric Namesnik
Spojené státy americké (USA)
4:15.57   Luca Sacchi
Itálie (ITA)
4:16.34
štafeta 4×100 m
volný způsob
  Spojené státy americké (USA)
Joe Hudepohl
Matt Biondi
Tom Jager
Jon Olsen
Shaun Jordan*
Joel Thomas*
3:16.74   Sjednocený tým (EUN)
Pavlo Khnykin
Gennadiy Prigoda
Yuri Bashkatov
Alexandr Popov
Vladimir Pyshnenko*
Veniamin Tayanovich*
3:17.56   Německo (GER)
Dirk Richter
Christian Tröger
Steffen Zesner
Mark Pinger
Andreas Szigat*
Bengt Zikarsky*
3:17.90
štafeta 4×200 m
volný způsob
  Sjednocený tým (EUN)
Dmitry Lepikov
Vladimir Pyshnenko
Veniamin Tayanovich
Jevgenij Sadovyj
Aleksey Kudryavtsev*
Yury Mukhin*
7:11.95   Švédsko (SWE)
Christer Wallin
Anders Holmertz
Tommy Werner
Lars Frölander
7:15.51   Spojené státy americké (USA)
Joe Hudepohl
Melvin Stewart
Jon Olsen
Doug Gjertsen
Scott Jaffe*
Dan Jorgensen*
7:16.23
štafeta 4×100 m
polohový závod
  Spojené státy americké (USA)
Jeff Rouse
Nelson Diebel
Pablo Morales
Jon Olsen
David Berkoff*
Hans Dersch*
Melvin Stewart*
Matt Biondi*
3:36.93   Sjednocený tým (EUN)
Vladimir Selkov
Vasili Ivanov
Pavlo Khnykin
Alexandr Popov
Vladimir Pyshnenko*
Vladislav Kulikov*
Dmitri Volkov*
3:38.56   Kanada (CAN)
Mark Tewksbury
Jonathan Cleveland
Marcel Gery
Stephen Clarke
Tom Ponting*
3:39.66

* Nezúčastnili se finále, ale získali medaili.

Soutěže ženEditovat

Kategorie   Zlato Čas   Stříbro Čas   Bronz Čas
50 m
volný způsob
  Yang Wenyi
Čína (CHN)
24.79   Čuang Jung
Čína (CHN)
25.08   Angel Martino
Spojené státy americké (USA)
25.23
100 m
volný způsob
  Čuang Jung
Čína (CHN)
54.64   Jenny Thompsonová
Spojené státy americké (USA)
54.84   Franziska van Almsicková
Německo (GER)
54.94
200 m
volný způsob
  Nicole Haislett
Spojené státy americké (USA)
1:57.90   Franziska van Almsicková
Německo (GER)
1:58.00   Kerstin Kielgass
Německo (GER)
1:59.67
400 m
volný způsob
  Dagmar Hase
Německo (GER)
4:07.18   Janet Evansová
Spojené státy americké (USA)
4:07.37   Hayley Lewis
Austrálie (AUS)
4:11.22
800 m
volný způsob
  Janet Evansová
Spojené státy americké (USA)
8:25.52   Hayley Lewis
Austrálie (AUS)
8:30.34   Jana Henke
Německo (GER)
8:30.99
100 m
znak
  Krisztina Egerszegiová
Maďarsko (HUN)
1:00.68   Tünde Szabó
Maďarsko (HUN)
1:01.14   Lea Loveless
Spojené státy americké (USA)
1:01.43
200 m
znak
  Krisztina Egerszegiová
Maďarsko (HUN)
2:07.06   Dagmar Hase
Německo (GER)
2:09.46   Nicole Stevenson
Austrálie (AUS)
2:10.20
100 m
prsa
  Jelena Rudkovská
Sjednocený tým (EUN)
1:08.00   Anita Nall
Spojené státy americké (USA)
1:08.17   Samantha Riley
Austrálie (AUS)
1:09.25
200 m
prsa
  Kyoko Iwasaki
Japonsko (JPN)
2:26.65   Lin Li
Čína (CHN)
2:26.85   Anita Nall
Spojené státy americké (USA)
2:26.88
100 m
motýlek
  Čchien Chung
Čína (CHN)
58.62   Crissy Ahmann-Leighton
Spojené státy americké (USA)
58.74   Catherine Plewinski
Francie (FRA)
59.01
200 m
motýlek
  letní Sanders
Spojené státy americké (USA)
2:08.67   Wang Xiaohong
Čína (CHN)
2:09.01   Susie O'Neill
Austrálie (AUS)
2:09.03
200 m
polohový závod
  Lin Li
Čína (CHN)
2:11.65   letní Sanders
Spojené státy americké (USA)
2:11.91   Daniela Hunger
Německo (GER)
2:13.92
400 m
polohový závod
  Krisztina Egerszegiová
Maďarsko (HUN)
4:36.54   Lin Li
Čína (CHN)
4:36.73   letní Sanders
Spojené státy americké (USA)
4:37.58
štafeta 4×100 m
volný způsob
  Spojené státy americké (USA)
Nicole Haislett
Angel Martino
Jenny Thompsonová
Dara Torresová
Ashley Tappin*
Crissy Ahmann-Leighton*
3:39.46   Čína (CHN)
Le Jingyi
Lu Bin
Čuang Jung
Yang Wenyi
Zhao Kun*
3:40.12   Německo (GER)
Franziska van Almsicková
Daniela Hunger
Simone Osygus
Manuela Stellmach
Kerstin Kielgass*
Annette Hadding*
3:41.60
štafeta 4×100 m
polohový závod
  Spojené státy americké (USA)
Crissy Ahmann-Leighton
Lea Loveless
Anita Nall
Jenny Thompsonová
Janie Wagstaff*
Megan Kleine*
letní Sanders*
Nicole Haislett*
4:02.54   Německo (GER)
Franziska van Almsicková
Jana Dörries
Dagmar Hase
Daniela Hunger
Daniela Brendel*
Bettina Ustrowski*
Simone Osygus*
4:05.19   Sjednocený tým (EUN)
Nina Zhivanevskaya
Olga Kiritchenko
Natalya Meshcheryakova
Jelena Rudkovská
Elena Choubina*
4:06.44

* Nezúčastnili se finále, ale získali medaili.

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Swimming at the 1992 Summer Olympics na anglické Wikipedii.