Mistrovství světa v silniční cyklistice žen – časovka družstev

Časovka ženských družstev byla součástí Mistrovství světa v silniční cyklistice v letech 1987 až 1994, jezdila se na trati 50 km a zúčastnila se jí čtyřčlenná národní družstva. V letech 2012 až 2018 se jezdila v rámci Mistrovství světa časovka ženských týmů, které se zúčastnily šestičlenné týmy složené ze závodnic různých národností.

Časovka družstevEditovat

Lp. Rok Km Místo Zlato Stříbro Bronz
1 MS 1987 50,0   Villach  
Ałła Jakowlewa
Naděžda Kibardinová
Tamara Poliakowa
Lubow Pogowicznikowa
 
Inga Thompson
Sue Ehlers
Jane Marshall
Leslie Schenk
 
Francesca Galli
Roberta Bonanomi
Imelda Chiappa
Monica Bandini
2 MS 1988 50,0   Ronse  
Monica Bandini
Roberta Bonanomi
Maria Canins
Francesca Galli
 
Ałła Jakowlewa
Naděžda Kibardinová
Swietłana Rożkowa
Laima Zilporite
 
Jeannie Golay
Phyllis Hines
Jane Marshall
Leslie Schenk
3 MS 1989 50,0   Chambéry  
Naděžda Kibardinová
Tamara Poliakowa
Laima Zilporite
Natalia Mielechina
 
Monica Bandini
Roberta Bonanomi
Maria Canins
Francesca Galli
 
Valérie Simonnet
Cécile Odin
Catherine Marsal
Nathalie Cantet
4 MS 1990 50,0   Ucunomija  
Leontien van Moorselová
Monique Knol
Cora Westland
Astrid Schop
 
Inga Thompson
Eva Stephenson
Phyllis Hines
Maureen Manley
 
Natalia Mielechina
Naděžda Kibardinová
Walentyna Połchanowa
Natalia Czypajewa
5 MS 1991 50,0   Stuttgart  
Marion Clignet
Nathalie Gendron
Catherine Marsal
Cécile Odin
 
Cora Westland
Astrid Schop
Monique Knol
Monique De Bruin
 
Natalia Grinina
Naděžda Kibardinová
Walentyna Połchanowa
Aiga Zagorska
6 MS 1992 50,0   Benidorm  
Eva Stephenson
Jeannie Golay
Jan Bollandová
Danute Bankaitis-Davis
 
Corinne Le Gal
Jeannie Longová
Catherine Marsal
Cécile Odin
 
Gulnara Fatkulina
Natalia Grinina
Aleksandra Koliasewa
Naděžda Kibardinová
7 MS 1993 50,0   Oslo  
Olga Sokołowa
Swietłana Bubnenkowa
Aleksandra Koliasewa
Walentyna Połchanowa
 
Eva Stephenson
Jeannie Golay
Jan Bollandová
Deirdre Demet
 
Roberta Bonanomi
Alessandra Cappellotto
Michela Fanini
Fabiana Luperini
8 MS 1994 50,0   Agrigento  
Olga Sokołowa
Swietłana Bubnenkowa
Aleksandra Koliasewa
Walentyna Połchanowa
 
Jolanta Polikevičiūtė
Rasa Polikevičiūtė
Diana Žiliūtė
Liuda Triabaitė
 
Deirdre Demet-Barry
Eve Stephenson
Jeannie Golay
Alison Dunlap

Časovka týmůEditovat

Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
MS 2012   Limburg   Charlotte Beckerová
  Ellen van Dijková
  Amber Nebenová
  Evelyn Stevensová
  Ina-Yoko Teutenbergová
 Trixi Worracková
  Judith Arndtová
  Shara Gillowová
  Loes Gunnewijková
  Melissa Hoskinsová
  Alex Rhodesová
  Linda Villumsenová
  Chantal Blaaková
  Lucinda Brandová
  Jessie Daamsová
  Sharon Lawsová
  Emma Pooleyová
  Kirsten Wildová
MS 2013   Toskánsko   Lisa Brennauerová
  Ellen van Dijková
  Katie Colcloughová
  Carmen Smallová
  Trixi Worracková
  Evelyn Stevensová
  Lucinda Brandová
  Thalita de Jongová
  Pauline Ferrand-Prevotová
  Roxane Knetemannová
  Annemiek van Vleutenová
  Marianne Vosová
  Annette Edmondsonová
  Shara Gillowová
  Loes Gunnewijková
  Melissa Hoskinsová
  Emma Johanssonová
  Amanda Sprattová
MS 2014   Ponferrada   Chantal Blaaková
  Lisa Brennauerová
  Karol-Ann Canuelová
  Carmen Smallová
  Evelyn Stevensová
 Trixi Worracková
  Annette Edmondsonová
  Melissa Hoskinsová
  Emma Johanssonová
  Jessie MacLeanová
  Valentina Scandolarová
  Amanda Sprattová
  Alena Amjaljusiková
  Simona Frapportiová
  Doris Schweizerová
  Alison Tetricková
  Silvia Valsecchiová
  Susanna Zorziová
MS 2015   Richmond   Alena Amjaljusiková
  Lisa Brennauerová
  Karol-Ann Canuelová
  Barbara Guarischiová
  Mieke Krögerová
 Trixi Worracková
  Lizzie Armitsteadová
  Chantal Blaaková
  Christine Majerusová
  Katarzyna Pawłowská
  Evelyn Stevensová
  Ellen van Dijková
  Lucinda Brandová
  Thalita de Jongová
  Shara Gillowová
  Roxane Knetemannová
  Katarzyna Niewiadomá
  Anna van der Breggenová
MS 2016   Dauhá   Chantal Blaaková (NED)
  Karol-Ann Canuelová (CAN)
  Lizzie Deignanová (GBR)
  Christine Majerusová (LUX)
  Evelyn Stevensová (USA)
  Ellen van Dijková (NED)
  Alena Amialiusiková (BLR)
  Hannah Barnesová (GBR)
  Lisa Brennauerová (DEU)
  Elena Cecchiniová (ITA)
  Mieke Krögerová (DEU)
  Trixi Worracková (DEU)
  Ciara Horneová (GBR)
  Lisa Kleinová (DEU)
  Lotta Lepistöová (FIN)
  Ashleigh Moolmanová (RSA)
  Joëlle Numainvilleová (CAN)
  Stephanie Pohlová (DEU)
MS 2017   Bergen   Lucinda Brand (NED)
  Leah Kirchmann (CAN)
  Floortje Mackaij (NED)
  Coryn Rivera (USA)
  Sabrina Stultiens (NED)
  Ellen van Dijková (NED)
  Chantal Blaaková (NED)
  Karol-Ann Canuel (CAN)
  Megan Guarnier (USA)
  Christine Majerus (LUX)
  Amy Pieters (NED)
  Anna van der Breggen (NED)
  Lisa Klein (DEU)
  Clara Koppenburg (DEU)
  Lotta Lepistö (FIN)
  Cecilie Uttrup Ludwig (DEN)
  Ashleigh Moolman (RSA)
  Stephanie Pohl (DEU)
MS 2018   Innsbruck   Alena Amialiusik (BLR)
  Alice Barnes (GBR)
  Hannah Barnes (GBR)
  Elena Cecchini (ITA)
  Lisa Klein (GER)
  Trixi Worrack (GER)
  Chantal Blaaková (NED)
  Karol-Ann Canuel (CAN)
  Amalie Dideriksen (DEN)
  Christine Majerus (LUX)
  Amy Pieters (NED)
  Anna van der Breggen (NED)
  Lucinda Brand (NED)
  Leah Kirchmann (CAN)
  Liane Lippert (GER)
  Pernille Mathiesen (DEN)
  Coryn Rivera (USA)
  Ellen van Dijková (NED)