Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu 2007

18. Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu proběhlo v Austrálii ve dnech 8.13. července 2007. Centrum závodů JMS bylo ve městě Dubbo ležícím v regionu Orana v Novém Jižním Walesu.

18. JMS v orientačním běhu 2007
2006 ← 2007 → 2008

Australské město Dubbo
Australské město Dubbo
Informace
Místo konání Austrálie Dubbo
Ve dnech 8. - 13. července
Vítězové
Sprint Ž Švédsko Eva Svenssonová
M Česko Vojtěch Král
Middle Ž Švédsko Jenny Lönnkvistová
M Norsko Olav Lundanes
Long Ž Norsko Siri Ulvestadová
M Norsko Olav Lundanes
Štafeta Ž Norsko Norsko
M Česko Česko
Smíšená štafeta x

Závod ve sprintuEditovat

Výsledky sprintuEditovat

Muži Ženy
  • Traťové parametry: 3,3 km, 18 kontrol, ? m převýšení.
  • Mapa: ? 1:10 000 E= 2,5m
  • Traťové parametry: 2,7 km, 17 kontrol, ? m převýšení.
  • Mapa: ? 1:10 000 E= 2,5m
Umístění Země Jméno Čas Ztráta Umístění Země Jméno Čas Ztráta
  Česko Vojtěch Král 0:13:59   Švédsko Eva Svenssonová 0:13:19
  Norsko Olav Lundanes 0:14:05 + 0:00:06   Česko Šárka Svobodná 0:13:20 + 0:00:01
  Bulharsko Ivan Sirakov 0:14:23 + 0:00:24   Dánsko Maja Almová 0:13:23 + 0:00:04
4 Švýcarsko Martin Hubmann 0:14:27 + 0:00:28 4 Norsko Siri Ulvestadová 0:13:35 + 0:00:16
5 Dánsko Christian Bobach 0:14:28 + 0:00:29 5 Švédsko Jenny Lönnkvistová 0:13:37 + 0:00:18
5 Maďarsko Zsolt Lenkei 0:14:28 + 0:00:29 6 Rusko Anastasia Trubkinová 0:13:56 + 0:00:37

Závod na krátké trati (Middle)Editovat

Výsledky závodu na krátké trati (Middle)Editovat

Muži Ženy
  • Traťové parametry: 4,5 km, 22 kontrol, ? m převýšení.
  • Mapa: ? 1:10 000 E= 2,5m
  • Traťové parametry: 3,6 km, 21 kontrol, ? m převýšení.
  • Mapa: ? 1:10 000 E= 2,5m
Umístění Země Jméno Čas Ztráta Umístění Země Jméno Čas Ztráta
  Norsko Olav Lundanes 0:23:15   Švédsko Jenny Lönnkvistová 0:22:07
  Švédsko Petter Eriksson 0:23:59 + 0:00:44   Norsko Ida Marie Næss Bjørgulová 0:23:41 + 0:01:34
  Švýcarsko Martin Hubmann 0:24:02 + 0:00:47   Finsko Saila Kinniová 0:24:32 + 0:02:25
4 Norsko Magne Dæhli 0:24:29 + 0:01:14   Rusko Tatiana Mendelová 0:24:32 + 0:02:25
5 Česko Adam Chromý 0:24:31 + 0:01:16 5 Rusko Anastasia Trubkinová 0:24:41 + 0:02:34
6 Slovensko Michal Krajčík 0:24:53 + 0:01:38 6 Česko Simona Karochová 0:24:44 + 0:02:37

Závod na klasické trati (Long)Editovat

Výsledky závodu na klasické trati (Long)Editovat

Muži Ženy
  • Traťové parametry: 11,1 km, 27 kontrol, ? m převýšení.
  • Mapa: ? 1:15 000 E= 5m
  • Traťové parametry: 7,2 km, 16 kontrol, ? m převýšení.
  • Mapa: ? 1:15 000 E= 5m
Umístění Země Jméno Čas Ztráta Umístění Země Jméno Čas Ztráta
  Norsko Olav Lundanes 1:11:30   Norsko Siri Ulvestadová 1:00:47
  Norsko Magne Dæhli 1:14:05 + 0:02:35   Norsko Kine Hallan Steiwerová 1:01:13 + 0:00:26
  Dánsko Christian Bobach 1:15:31 + 0:04:01   Finsko Heini Saarimäkiová 1:01:48 + 0:01:01
4 Austrálie Simon Uppill 1:16:42 + 0:05:12 4 Švýcarsko Sabine Hauswirthová 1:02:16 + 0:01:29
5 Česko Štěpán Kodeda 1:17:40 + 0:06:10 5 Norsko Silje Ekroll Jahrenová 1:02:34 + 0:01:47
6 Norsko Torgeir Nørbech 1:17:51 + 0:06:21 6 Austrálie Vanessa Roundová 1:02:50 + 0:02:03

Štafetový závodEditovat

Výsledky štafetového závoduEditovat

Muži Ženy
  • Traťové parametry : 7,0 km, 18 kontrol, ? m převýšení
  • Mapa: ? 1:15 000 E= 5m
  • Parametry : 4,5 km, 14 kontrol, ? m převýšení
  • Mapa: ? 1:15 000 E= 5m
Umístění Země Jméno Čas Ztráta Umístění Země Jméno Čas Ztráta
  Česko

Štěpán Kodeda
Jan Beneš
Adam Chromý

2:09:45   Norsko

Kine Hallan Steiwerová
Silje Ekroll Jahrenová
Siri Ulvestadová

1:41:48
  Norsko

Torgeir Nørbech
Magne Dæhli
Olav Lundanes

2:10:56 + 0:01:11   Švédsko

Eva Svenssonová
Sara Eskilssonová
Jenny Lönnkvistová

1:41:48 + 0:00:01
  Lotyšsko

Mikus Žagata
Kalvis Mihailovs
Anatolijs Tarasovs

2:14:29 + 0:04:44   Švýcarsko

Sara Würmliová
Judith Wyderová
Sabine Hauswirthová

1:43:04 + 0:01:16
4 Švédsko

Patrik Karlsson
Petter Eriksson
Johan Aronsson

2:15:27 + 0:05:42 4 Finsko

Heini Saarimäkiová
Saila Kinniová
Marjo Liikanenová

1:43:47 + 0:01:59
5 Švýcarsko

Simon Hodler
Severin Howald
Martin Hubmann

2:15:47 + 0:06:02 5 Česko

Šárka Svobodná
Eva Kabáthová
Simona Karochová

1:44:04 + 0:02:16
6 Finsko

Aaro Asikainen
Olli Markus Taivainen
Oskari Liukkonen

2:18:43 + 0:08:58 6 Rusko

Maria Seledkovová
Olga Ivanovová
Jekatěrina Těrešovová

1:46:02 + 0:04:14

Česká juniorská reprezentace na JMSEditovat

Muži Ženy
  • Umístění českých juniorů
  • Umístění českých juniorek
Jméno Sprint Middle Long Štafety Jméno Sprint Middle Long Štafety
Vojtěch Král 1. místo 29. místo 21. místo x Šárka Svobodná 2. místo 8. místo 18. místo 5. místo
Štěpán Kodeda 10. místo 17. místo 5. místo 1. místo Simona Karochová 54. místo 6. místo 7. místo 5. místo
Adam Chromý 28. místo 5. místo 9. místo 1. místo Eva Kabáthová 7. místo 27. místo 28. místo 5. místo
Matěj Klusáček 30. místo 19. místo 61. místo x Monika Doležalová 17. místo 45. místo 24. místo x
Jan Beneš 38. místo 32. místo 8. místo 1. místo
Eduard Šmehlík x MB14. místo 53. místo x

Medailová klasifikace podle zemíEditovat

Medailová klasifikace podle zemí
Umístění Země Zlato Stříbro Bronz Součet
1.   Norsko 4 5 - 9
2.   Švédsko 2 2 - 6
3.   Česko 2 1 - 3
4.   Dánsko - - 2 2
4.   Švýcarsko - - 2 2
4.   Finsko - - 2 2
7.   Bulharsko - - 1 1
7.   Lotyšsko - - 1 1
7.   Rusko - - 1 1

Externí odkazyEditovat