Otevřít hlavní menu

Sjednocený tým na Zimních olympijských hrách 1992

Sjednocený tým na Zimních olympijských hrách 1992 zahrnoval sportovce některých republik, které byly součástí nedlouho před tím rozpadlého Sovětského svazu (Rusko, Ukrajina, Bělorusko, Kazachstán, Uzbekistán a Arménie). Reprezentovalo jej 129 sportovců (86 mužů a 43 žen) v 12 sportech.

Sjednocený tým na Zimních olympijských hrách 1992
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód EUN
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
9 6 8 23
NOV Sovětský olympijský výbor
Vlajkonoš Valery Medvedtsev

MedailistéEditovat

Medaile Jméno Sport Disciplína
  Zlato Redkin, YevgeniyYevgeniy Redkin   Biatlon Muži 20 km
  Zlato Rezcovová, AnfisaAnfisa Rezcovová   Biatlon Ženy 7.5 km sprint
  Zlato Ljubov Jegorovová   Běh na lyžích Ženy 10 km stíhací závod (volný styl)
  Zlato Ljubov Jegorovová   Běh na lyžích Ženy 15 km (klasicky)
  Zlato Jelena Vjalbeová
Raisa Smetaninová
Larisa Lazutinová
Ljubov Jegorovová
  Běh na lyžích Ženy štafeta 4 x 5 km
  Zlato Petrenko, ViktorViktor Petrenko   Krasobruslení Muži jednotlivci
  Zlato Miškutenoková, NataliaNatalia Miškutenoková
Dmitriev, ArturArtur Dmitriev
  Krasobruslení Sportovní dvojice
  Zlato Klimovová, MarinaMarina Klimovová
Ponomarenko, SergeiSergei Ponomarenko
  Krasobruslení Taneční páry
  Zlato Michail Štalenkov
Andrej Trefilov
Nikolaj Chabibulin
Dmitrij Mironov
Vladimir Malachov
Dmitrij Juškjevič
Darjus Kasparajtis
Alexej Žitnik
Sergej Zubov
Sergej Bautin
Igor Kravčuk
Andrej Chomutov
Vjačeslav Bykov
Jurij Chmyljov
Nikolaj Borščevskij
Igor Boldin
Jevgenij Davydov
Vitalij Prochorov
Sergej Petrenko
Alexej Kovaljov
Alexej Žamnov
Andrej Kovalenko
Vjačeslav Bucajev
  Lední hokej Turnaj mužů
  Stříbro Pečerská, SvětlanaSvětlana Pečerská   Biatlon Ženy 15 km
  Stříbro Medvedcev, ValeryjValeryj Medvedcev
Alexander Popov
Kirijenko, ValerijValerij Kirijenko
Čepikov, SergejSergej Čepikov
  Biatlon Muži štafeta 4 x 7.5 km
  Stříbro Jegorovová, LjubovLjubov Jegorovová   Běh na lyžích Ženy 5 km (klasicky)
  Stříbro Jegorovová, LjubovLjubov Jegorovová   Běh na lyžích Ženy 30 km (volný styl)
  Stříbro Bečkeová, ElenaElena Bečkeová
Petrov, DenisDenis Petrov
  Krasobruslení Sportovní dvojice
  Stříbro Koževnikovová, JelizavetaJelizaveta Koževnikovová   Akrobatické lyžování Ženy boule
  Bronz Jelena Bělovová   Biatlon Ženy 7.5 km sprint
  Bronz Jelena Bělovová
Rezcovová, AnfisaAnfisa Rezcovová
Mělnikovová, JelenaJelena Mělnikovová
  Biatlon Ženy štafeta 3 x 7.5 km
  Bronz Jelena Vjalbeová   Běh na lyžích Ženy 5 km (klasicky)
  Bronz Jelena Vjalbeová   Běh na lyžích Ženy 10 km stíhací závod (volný styl)
  Bronz Jelena Vjalbeová   Běh na lyžích Ženy 15 km (klasicky)
  Bronz Jelena Vjalbeová   Běh na lyžích Ženy 30 km (volný styl)
  Bronz Usova, MayaMaya Usova
Zhulin, AlexanderAlexander Zhulin
  Krasobruslení Taneční páry
  Bronz Alagulova, JuliaJulia Alagulova
Isakova, NataliaNatalia Isakova
Troitská, ViktoriaViktoria Troitská
Julia Vlasovová
  Short track Ženy štafeta 3 000 m

ReferenceEditovat