Otevřít hlavní menu

Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2013

Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2013 se konalo ve dnech 21.–24. března 2013 v rychlobruslařské hale Adler-Arena v ruském Soči. Jednalo se o 15. mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích.

Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2013
Adler-Arena
Adler-Arena
Základní informace
Pořadí 15. ročník
Datum 21.–24. března 2013
Místo Adler-Arena
Soči, Rusko
Pořadatel ISU
Závody 10 individuálních
2 týmové
Lídr medailového pořadí
Ireen Wüstová
Zlatá medaile 3 – Stříbrná medaile 2 – Bronzová medaile 0
≺ 2012
2015 ≻

Českou výpravu tvořily Karolína Erbanová (500 m, 1000 m, 1500 m) a Martina Sáblíková (3000 m, 5000 m; kvalifikovala se i na trať 1500 m, trenér ji ale odhlásil[1]).

Program
21. března
22. března
23. března
24. března
1500 m muži
3000 m ženy
1000 m muži
1500 m ženy
5000 m muži
1000 m ženy
10 000 m muži
5000 m ženy
500 m ženy
500 m muži
stíhací závod ženy
stíhací závod muži

MužiEditovat

500 metrůEditovat

 
Jan Smeekens (vpředu) a Ronald Mulder (vzadu) na startu první jízdy závodu na 500 m

Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.

Pořadí Jméno Země Čas 1 Čas 2 Celkový čas
  Mo Tche-pom Jižní Korea  Jižní Korea 34,94 (3.) 34,82 (1.) 69,760
  Džódži Kató Japonsko  Japonsko 34,92 (2.) 34,90 (3.) 69,820
  Jan Smeekens Nizozemsko  Nizozemsko 34,80 (1.) 35,06 (5.) 69,860
4. Michel Mulder Nizozemsko  Nizozemsko 35,09 (6.) 34,82 (1.) 69,910
5. Ronald Mulder Nizozemsko  Nizozemsko 35,05 (4.) 35,02 (4.) 70,070
6. Dmitrij Lobkov Rusko  Rusko 35,18 (8.) 35,08 (6.) 70,260
7. Denis Koval Rusko  Rusko 35,05 (5.) 35,22 (9.) 70,270
8. Pekka Koskela Finsko  Finsko 35,21 (9.) 35,10 (7.) 70,310
9. Laurent Dubreuil Kanada  Kanada 35,09 (7.) 35,26 (10.) 70,350
10. Jamie Gregg Kanada  Kanada 35,30 (12.) 35,20 (8.) 70,500

1000 metrůEditovat

Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.

Pořadí Jméno Země Čas
  Denis Kuzin Kazachstán  Kazachstán 1:09,14
  Mo Tche-pom Jižní Korea  Jižní Korea 1:09,24
  Shani Davis USA  USA 1:09,30
4. Kjeld Nuis Nizozemsko  Nizozemsko 1:09,42
5. Zbigniew Bródka Polsko  Polsko 1:09,45
6. Samuel Schwarz Německo  Německo 1:09,72 (4)
6. Mirko Giacomo Nenzi Itálie  Itálie 1:09,72 (4)
8. Stefan Groothuis Nizozemsko  Nizozemsko 1:09,83
9. Brian Hansen USA  USA 1:09,91
10. Haralds Silovs Lotyšsko  Lotyšsko 1:10,19

1500 metrůEditovat

 
Zlatá medaile Denise Juskova

Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.

Pořadí Jméno Země Čas
  Denis Juskov Rusko  Rusko 1:46,32
  Shani Davis USA  USA 1:46,83
  Ivan Skobrev Rusko  Rusko 1:46,97
4. Brian Hansen USA  USA 1:47,40
5. Sverre Lunde Pedersen Norsko  Norsko 1:47,44
6. Zbigniew Bródka Polsko  Polsko 1:47,46
7. Mark Tuitert Nizozemsko  Nizozemsko 1:47,61
8. Konrad Niedźwiedzki Polsko  Polsko 1:47,83
9. Haralds Silovs Lotyšsko  Lotyšsko 1:47,95
10. Kjeld Nuis Nizozemsko  Nizozemsko 1:48,17

5000 metrůEditovat

Závodu se zúčastnilo 23 závodníků.

Pořadí Jméno Země Čas
  Sven Kramer Nizozemsko  Nizozemsko 6:14,41
  Jorrit Bergsma Nizozemsko  Nizozemsko 6:17,94
  Ivan Skobrev Rusko  Rusko 6:18,31
4. Denis Juskov Rusko  Rusko 6:21,46
5. Bob de Jong Nizozemsko  Nizozemsko 6:23,00
6. Bart Swings Belgie  Belgie 6:23,01
7. Sverre Lunde Pedersen Norsko  Norsko 6:24,38
8. I Sung-hun Jižní Korea  Jižní Korea 6:26,78
9. Patrick Beckert Německo  Německo 6:27,27
10. Shane Dobbin Nový Zéland  Nový Zéland 6:28,04

10 000 metrůEditovat

Závodu se zúčastnilo 14 závodníků.

Pořadí Jméno Země Čas
  Jorrit Bergsma Nizozemsko  Nizozemsko 12:57,69
  Sven Kramer Nizozemsko  Nizozemsko 12:59,71
  Bob de Jong Nizozemsko  Nizozemsko 13:00,26
4. I Sung-hun Jižní Korea  Jižní Korea 13:14,02
5. Bart Swings Belgie  Belgie 13:19,15
6. Shane Dobbin Nový Zéland  Nový Zéland 13:23,65
7. Marco Weber Německo  Německo 13:24,20
8. Patrick Beckert Německo  Německo 13:26,79
9. Alexandr Rumjancev Rusko  Rusko 13:29,05
10. Moritz Geisreiter Německo  Německo 13:29,20

Stíhací závod družstevEditovat

Závodu se zúčastnilo osm týmů.

Pořadí Tým Čas
  Nizozemsko  Nizozemsko
Jan Blokhuijsen, Sven Kramer, Koen Verweij
3:42,03
  Jižní Korea  Jižní Korea
Ču Hjong-čun, Kim Čchol-min, I Sung-hun
3:44,60
  Polsko  Polsko
Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański
3:45,22
4. Rusko  Rusko
Jevgenij Lalenkov, Ivan Skobrev, Denis Juskov
3:46,59
5. Norsko  Norsko
Håvard Bøkko, Sverre Lunde Pedersen, Simen Spieler Nilsen
3:48,68
6. Německo  Německo
Alexej Baumgärtner, Patrick Beckert, Marco Weber
3:48,83
7. Kanada  Kanada
Jordan Belchos, Lucas Makowsky, Denny Morrison
3:49,00
8. Itálie  Itálie
Matteo Anesi, Mirko Giacomo Nenzi, Luca Stefani
3:53,08

ŽenyEditovat

500 metrůEditovat

Závodu se zúčastnilo 24 závodnic.

Pořadí Jméno Země Čas 1 Čas 2 Celkový čas
  I Sang-hwa Jižní Korea  Jižní Korea 37,69 (1.) 37,65 (1.) 75,347
  Wang Pej-sing Čína  Čína 38,22 (5.) 37,81 (2.) 76,043
  Olga Fatkulinová Rusko  Rusko 38,14 (2.) 37,94 (3.) 76,093
4. Jenny Wolfová Německo  Německo 38,16 (4.) 37,97 (4.) 76,144
5. Thijsje Oenemaová Nizozemsko  Nizozemsko 38,16 (3.) 38,03 (5.) 76,198
6. Nao Kodairaová Japonsko  Japonsko 38,48 (7.) 38,25 (7.) 76,736
7. Jekatěrina Ajdovová Kazachstán  Kazachstán 38,49 (8.) 38,24 (6.) 76,744
8. Heather Richardsonová USA  USA 38,29 (6.) 38,46 (10.) 76,768
9. Čang Chung Čína  Čína 38,57 (12.) 38,30 (8.) 76,887
10. Karolína Erbanová Česko  Česko 38,58 (13.) 38,37 (9.) 76,956

1000 metrůEditovat

Závodu se zúčastnilo 22 závodnic.

Pořadí Jméno Země Čas
  Olga Fatkulinová Rusko  Rusko 1:15,44
  Ireen Wüstová Nizozemsko  Nizozemsko 1:15,71
  Brittany Boweová USA  USA 1:15,87
4. Christine Nesbittová Kanada  Kanada 1:16,02
5. Karolína Erbanová Česko  Česko 1:16,09
6. Heather Richardsonová USA  USA 1:16,10
7. Čang Chung Čína  Čína 1:16,48
8. Marrit Leenstraová Nizozemsko  Nizozemsko 1:16,67
9. Jekatěrina Ajdovová Kazachstán  Kazachstán 1:16,93
10. Jekatěrina Lobyševová Rusko  Rusko 1:17,27

1500 metrůEditovat

 
Ireen Wüstová na startu patnáctistovky

Závodu se zúčastnilo 18 závodnic.

Pořadí Jméno Země Čas
  Ireen Wüstová Nizozemsko  Nizozemsko 1:55,38
  Lotte van Beeková Nizozemsko  Nizozemsko 1:58,02
  Christine Nesbittová Kanada  Kanada 1:58,07
4. Diane Valkenburgová Nizozemsko  Nizozemsko 1:58,37
5. Kali Christová Kanada  Kanada 1:58,69
6. Karolína Erbanová Česko  Česko 1:59,02 (1)
7. Julija Skokovová Rusko  Rusko 1:59,02 (7)
8. Brittany Schusslerová Kanada  Kanada 1:59,04
9. Katarzyna Bachledová-Curuśová Polsko  Polsko 1:59,13
10. Monique Angermüllerová Německo  Německo 1:59,14

3000 metrůEditovat

 
Claudia Pechsteinová před závodem na 3 km

Závodu se zúčastnilo 24 závodnic.

Pořadí Jméno Země Čas
  Ireen Wüstová Nizozemsko  Nizozemsko 4:02,43
  Martina Sáblíková Česko  Česko 4:04,80
  Claudia Pechsteinová Německo  Německo 4:07,75
4. Diane Valkenburgová Nizozemsko  Nizozemsko 4:08,12
5. Linda de Vriesová Nizozemsko  Nizozemsko 4:09,53
6. Katarzyna Bachledová-Curuśová Polsko  Polsko 4:10,80
7. Stephanie Beckertová Německo  Německo 4:11,71
8. Bente Krausová Německo  Německo 4:12,35
9. Kim Po-rum Jižní Korea  Jižní Korea 4:12,69
10. Masako Hozumiová Japonsko  Japonsko 4:13,62

5000 metrůEditovat

Závodu se zúčastnilo 16 závodnic.

Pořadí Jméno Země Čas
  Martina Sáblíková Česko  Česko 6:54,31
  Ireen Wüstová Nizozemsko  Nizozemsko 7:02,96
  Claudia Pechsteinová Německo  Německo 7:04,07
4. Linda de Vriesová Nizozemsko  Nizozemsko 7:09,33
5. Stephanie Beckertová Německo  Německo 7:09,35
6. Diane Valkenburgová Nizozemsko  Nizozemsko 7:09,57
7. Bente Krausová Německo  Německo 7:09,82
8. Ivanie Blondinová Kanada  Kanada 7:13,16
9. Olga Grafová Rusko  Rusko 7:13,58
10. Masako Hozumiová Japonsko  Japonsko 7:17,88

Stíhací závod družstevEditovat

Závodu se zúčastnilo osm týmů.

Pořadí Tým Čas
  Nizozemsko  Nizozemsko
Marrit Leenstraová, Diane Valkenburgová, Ireen Wüstová
3:00,02
  Polsko  Polsko
Katarzyna Bachledová-Curuśová, Natalia Czerwonková, Luiza Złotkowská
3:04,91
  Jižní Korea  Jižní Korea
Kim Po-rum, No Son-jong, Pak To-jong
3:05,32
4. Německo  Německo
Monique Angermüllerová, Bente Krausová, Claudia Pechsteinová
3:05,50
5. Rusko  Rusko
Olga Grafová, Jekatěrina Lobyševová, Julija Skokovová
3:05,94
6. Norsko  Norsko
Hege Bøkková, Mari Hemmerová, Ida Njåtunová
3:07,23
7. Japonsko  Japonsko
Masako Hozumiová, Eriko Išinová, Miho Takagiová
3:07,90
8. Kanada  Kanada
Ivanie Blondinová, Christine Nesbittová, Brittany Schusslerová
3:20,92

Medailové pořadí zemíEditovat

Pořadí Země Zlato Stříbro Bronz Celkem
1. Nizozemsko  Nizozemsko 6 5 2 13
2. Jižní Korea  Jižní Korea 2 2 1 5
3. Rusko  Rusko 2 0 3 5
4. Česko  Česko 1 1 0 2
5. Kazachstán  Kazachstán 1 0 0 1
6. USA  USA 0 1 2 3
7. Polsko  Polsko 0 1 1 2
8. Čína  Čína 0 1 0 1
8. Japonsko  Japonsko 0 1 0 1
10. Německo  Německo 0 0 2 2
11. Kanada  Kanada 0 0 1 1

OdkazyEditovat

ReferenceEditovat

  1. MACEK, Tomáš. Kouč mi vynadal, že nespím, říkala Sáblíková. Ale po závodě už slavila [online]. Idnes.cz, 2013-03-21 [cit. 2013-03-22]. Dostupné online. 

Externí odkazyEditovat