Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu 2017

28. Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu proběhlo ve Finském městě Tampere ve dnech 9.15. července 2017. Centrum závodů JMS bylo v blízkém okolí jezera Näsiselkä. Arény závodů se nacházely v okolí Viitapohji, Pispaly a Särkänpery.

28. JMS v orientačním běhu 2017
2016 ← 2017 → 2018

Tampereen Teatteri
Tampereen Teatteri
Informace
Místo konání Finsko Tampere
Ve dnech 9. - 15. července
Vítězové
Sprint Ž
M
Middle Ž
M
Long Ž
M
Štafeta Ž
M
Smíšená štafeta x

Závodů se zúčastnilo celkem 330 závodníků (177 mužů a 153 žen) z 38 zemí.[1]

Program závodůEditovat

Program Mistrovství světa byl zveřejněn v souladu s Pravidly IOF v Bulletinu číslo dva:[2]

Den Závod Centrum závodu
10. červenec Kvalifikace − Middle Viitapohja
11. červenec Finále - Middle Viitapohja
12. červenec Finále − Sprint Pispala
14. červenec Finále − Long Särkänperä
15. červenec Finále − Štafety Särkänperä

Závod na krátké trati (Middle)Editovat

Zkrácené výsledky (finále A)
Muži Ženy
  • Traťové parametry: 4,1 km, 135 m převýšení, 17 kontrol.
  • Mapa: 1 : 10 000, E = 5 m
  • 60 závodníků
  • Traťové parametry: 3,5 km, 125 m převýšení, 16 kontrol.
  • Mapa: 1 : 10 000, E = 5 m
  • 59 závodnic
Umístění Jméno Čas Ztráta Umístění Jméno Čas Ztráta
    Olli Ojanaho 23:47     Simona Aebersold 23:15
    Audun Heimdal 25:08 +1:21     Linnea Golsater 24:29 +1:14
    Simon Imark 25:50 +2:03     Veera Klemettinen 25:03 +1:48
4   Mathieu Perrin 25:51 +2:04 4   Victoria Haestad Bjornstad 25:14 +1:59
5   Anton Forsberg 26:18 +2:31 5   Sofie Bachmann 25:39 +2:24
6   Isac von Krusenstierna 26:19 +2:32 6   Sanna Fast 25:47 +2:32

Závod ve sprintu (Sprint)Editovat

Zkrácené výsledky
Muži Ženy
  • Traťové parametry: 3,5 km, 60 m převýšení, 23 kontrol.
  • Mapa: 1 : 4 000, E = 2 m
  • 173 závodníků
  • Traťové parametry: 3,0 km, 54 m převýšení, 21 kontrol.
  • Mapa: 1 : 4 000, E = 2 m
  • 149 závodnic
Umístění Jméno Čas Ztráta Umístění Jméno Čas Ztráta
    Olli Ojanaho 13:59     Simona Aebersold 14:02
    Tommy Hayes 14:07 +0:08     Tereza Janošíková 14:09 +0:07
    Joey Hadorn 14:09 +0:10     Linnea Golsater 14:21 +0:19
4   Tuomas Heikkila 14:15 +0:16 4   Anna Dvorianskaia 14:36 +0:34
5   Alexander Chepelin 14:16 +0:17 5   Valerie Aebischer 14:44 +0:42
6   Ricardo Esteves Ferreira 14:17 +0:18 6   Anu Tuomisto 14:45 +0:43

Závod na klasické trati (Long)Editovat

Zkrácené výsledky
Muži Ženy
  • Traťové parametry: 10,7 km, 320 m převýšení, 21 kontrol.
  • Mapa: 1 : 15 000, E = 5 m
  • 169 závodníků
  • Traťové parametry: 7,6 km, 240 m převýšení, 16 kontrol.
  • Mapa: 1 : 15 000, E = 5 m
  • 146 závodnic
Umístění Jméno Čas Ztráta Umístění Jméno Čas Ztráta
    Olli Ojanaho 1:05:11     Simona Aebersold 56:03
    Simon Imark 1:05:54 +0:43     Veera Klemettinen 59:17 +3:14
    Simon Hector 1:06:07 +0:56     Sofie Bachmann 1:02:52 +6:49
4   Aleksi Sorsa 1:06:21 +1:10 4   Linnea Golsater 1:03:23 +7:20
5   Audun Heimdal 1:07:27 +2:16 5   Marie Olaussen 1:03:43 +7:40
6   Mathieu Perrin 1:08:01 +2:50 6   Victoria Haestad Bjornstad 1:04:23 +8:20

Závod štafet (Relay)Editovat

Zkrácené výsledky
Muži Ženy
  • Traťové parametry: 5,6 km, 140 m převýšení, 12 kontrol.
  • Mapa: 1 : 10 000, E = 5 m
  • 35 štafet
  • Traťové parametry: 4,9 km, 110 m převýšení, 12 kontrol.
  • Mapa: 1 : 10 000, E = 5 m
  • 26 štafet
Umístění Jméno Čas Ztráta Umístění Jméno Čas Ztráta
    Norsko
Kasper Fosser
Elias Jonsson
Audun Heimdal
1:28:23     Švédsko
Lisa Jonsson Nordin
Sanna Fast
Linnea Golsater
1:34:15
    Finsko
Akseli Ruohola
Aleksi Sorsa
Olli Ojanaho
1:29:58 +1:35     Švýcarsko
Valerie Aebischer
Sofie Bachmann
Simona Aebersold
1:36:00 +1:45
    Rusko
Daniil Kashin
Kirill Komarov
Mikhail Kuleshov
1:30:29 +2:06     Norsko
Victoria Haestad Bjornstad
Ingrid Lundanes
Marie Olaussen
1:39:21 +5:06
4   Švédsko
Isac von Krusenstierna
Simon Hector
Simon Imark
1:31:55 +3:32 4   Finsko
Inka Nurminen
Alexandra Enlund
Anu Tuomisto
1:40:17 +6:02
5   Švýcarsko
Nick Gebert
Pascal Buchs
Joey Hadorn
1:31:56 +3:33 5   Dánsko
Line Cederberg
Agnes Kracht
Josefine Lind
1:40:48 +6:33
6   Francie
Mathieu Perrin
Fleury Roux
Guilhem Elias
1:32:06 +3:43 6   Francie
Maelle Beauvir
Florence Hanauer
Alina Palcau
1:43:01 +8:46

Hodnocení podle zemí (Team competition status)Editovat

Pořadí zúčastněných zemí dané součtem umístění prvních tří závodníků dané země v každé kategorii ve finálových závodech.

Pořadí podle zemí
Pořadí Stát Celkem
1   Finsko 184
2   Švédsko 196
3   Norsko 236
4   Švýcarsko 247
5   Česko 485
6   Spojené království 518
7   Rusko 547
8   Francie 572
9   Dánsko 637
10   Německo 1004

Medailové pořadí podle zemíEditovat

Pořadí zúčastněných zemí podle získaných medailí v jednotlivých závodech mistrovství (tzv. olympijské hodnocení).

Medailové pořadí podle zemí
Pořadí Stát       Celkem
1   Finsko 3 2 1 6
2   Švýcarsko 3 1 2 6
3   Švédsko 1 2 3 6
4   Norsko 1 1 1 3
5   Česko 1 1
5   Nový Zéland 1 1
6   Rusko 1 1

Česká reprezentace na MSJEditovat

Česko reprezentovalo 6 mužů a 6 žen.

Přehled umístění českých reprezentantů
Kategorie Jméno Klasika Krátká Sprint Štafety
Ženy Tereza Čechová 72. místo X 46. místo X
Ženy Barbora Chaloupská 16. místo 36. místo 31. místo 7. místo
Ženy Tereza Janošíková 7. místo 20. místo 2. místo 7. místo
Ženy Anna Kopecká 63. místo 44. místo 62. místo X
Ženy Klára Novotná 24. místo X 47. místo X
Ženy Barbora Vyhnálková 35. místo X 49. místo 7. místo
Muži Jan Bendák 33. místo 27. místo 25. místo X
Muži Libor Černocký 64. místo 21. místo 58. místo X
Muži Otakar Hirš 48. místo 22. místo 35. místo X
Muži Tomáš Křivda 34. místo 17. místo 27. místo 12. místo
Muži Vojtěch Sýkora 22. místo 25. místo 13. místo 12. místo
Muži Daniel Vandas 29. místo 15. místo disk 12. místo

ReferenceEditovat

  1. IOF Eventor - JWOC 2017 [online]. International Orienteering Federation (IOF) [cit. 2018-08-15]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. JWOC 2017 - Program [online]. JWOC 2017 [cit. 2016-11-29]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2017-07-13. (Anglicky) 

Externí odkazyEditovat