Otevřít hlavní menu

Jižní Korea na Letních olympijských hrách 2008

Jižní Koreu na Letních olympijských hrách v roce 2008 reprezentovala výprava 265 sportovců (159 mužů a 106 žen) ve 27 sportech.

Jižní Korea na Letních olympijských hrách 2008
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód KOR
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
13 10 8 31
NOV Jihokorejský národní olympijský výbor link)
Vlajkonoš Jang Seong-Ho

MedailistéEditovat

Medaile Jméno Sport Soutěž
  Zlato Čchö Min-ho   Judo Muži 60 kg
  Zlato Pak Tche-hwan   Plavání Muži 400 m volný styl
  Zlato Joo Hyun-Jung
Pak Song-hjon
Yun Ok-Hee
  Lukostřelba Družstvo žen
  Zlato Im Tong-hjon
Lee Chang-Hwan
Park Kyung-Mo
  Lukostřelba Družstvo mužů
  Zlato Čin Čong-o   Sportovní střelba pistole na 50 m mužů
  Zlato Sa Jae-Hyouk   Vzpírání Muži do 77 kg
  Zlato Jang Mi-Ran   Vzpírání Ženy nad 75 kg
  Zlato Lee Yong-dae
Lee Hyo-jung
  Badminton Smíšená čtyřhra
  Zlato Lim Su-Jeong   Taekwondo ženy do 57 kg
  Zlato Son Tae-Jin   Taekwondo muži do 68 kg
  Zlato Hwang Kyung-Sun   Taekwondo ženy do 67 kg
  Zlato Cha Dong-Min   Taekwondo muži nad 80 kg
  Zlato Ryu Hyun-Jin
Han Ki-Joo
Park Jin-Man
Hyuk Kwon
Lee Taek-Keun
Lee Dae-Ho
Oh Seung-Hwan
Bong Jung-Keun
Ko Young-Min
Lee Jong-Wook
Jeong Keun-Woo
Kim Min-Jae
Jin Kab-Yong
Lee Jin-Young
Jang Won-Sam
Song Seung-Jun
Kim Kwang-Hyun
Lee Yong-Kyu
Kim Dong-Joo
Kang Min-Ho
Kim Hyun-Soo
Lee Seung-Yeop
Chong Tae-Hyon
Yoon Suk-Min
  Baseball Turnaj mužů
  Stříbro Čin Čong-o   Sportovní střelba vzduchová pistole na 10 m mužů
  Stříbro Yoon Jin-Hee   Vzpírání Ženy do 53 kg
  Stříbro Wang Ki-čchun   Judo Muži 73 kg
  Stříbro Nam Hjon-hui   Šerm Ženy fleret
  Stříbro Pak Tche-hwan   Plavání Muži 200 m volný styl
  Stříbro Kim Če-pom   Judo Muži 81 kg
  Stříbro Pak Song-hjon   Lukostřelba Ženy jednotlivci
  Stříbro Park Kyung-Mo   Lukostřelba Muži jednotlivci
  Stříbro Lee Hyo-jung
Lee Kyung-won
  Badminton Ženy čtyřhra
  Stříbro Yoo Won-Chul   Sportovní gymnastika Muži bradla
  Bronz Park Eun-Chul   Zápas muži, řecko-římský do 55 kg
  Bronz Yun Ok-Hee   Lukostřelba Ženy jednotlivci
  Bronz Čong Kjong-mi   Judo Ženy 78 kg
  Bronz Hwang Ji-man
Lee Jae-jin
  Badminton Muži čtyřhra
  Bronz Dang Ye Seo
Kim Kyung Ah
Park Mi Young
  Stolní tenis Družstvo žen
  Bronz Oh Sang Eun
Ju Sung-min
Yoon Jae Young
  Stolní tenis Družstvo mužů
  Bronz Kim Jung-Joo   Box Muži váha lehká střední do 69 kg
  Bronz Oh Yong-Ran
Huh Soon-Young
Song Hai-Rim
Kim Nam-Sun
Kim Cha-Youn
Oh Seong-Ok
Hong Jeong-Ho
Park Chung-Hee
Lee Min-Hee
An Jung-Hwa
Bae Min-Hee
Choi Im-Jeong
Moon Pil-Hee
  Házená Turnaj žen

ReferenceEditovat