Sportovní střelba na Letních olympijských hrách 2008

sportovní střelba na Letních olympijských hrách 2008

Střelecké soutěže na Olympijských hrách v Pekingu 2008 se konaly od 9. srpna do 17. srpna. Soutěžilo se celkem v 15 disciplínách (viz přehled), které se konaly v pekingské střelecké hale Beijing Shooting Range Hall (pistole a pušky) a pekingské střelnici pro střelbu na běžící cíl - Beijing Shooting Range Clay Target Field (brokovnice).

Sportovní střelba
na Letních olympijských hrách 2008
Shooting pictogram.svgOlympic rings without rims.svg
Základní údaje
Pořadatel Mezinárodní federace sportovní střelby
Mezinárodní olympijský výbor
Dějiště Peking střelnice Range Hall
Datum 9. srpna - 17. srpna 2008
Soutěže 15 (9 muži, 6 ženy)
Startující 390 z 103 zemí
Soutěže
10 m vzduchová pistole muži ženy
25 m rychlopalná pistole muži
50 m malorážka 60 ran vleže muži
10 m vzduchová puška muži ženy
50 m malorážka polohový muži ženy
50 m pistole muži
25 m pistole ženy
Trap muži ženy
Double trap muži
Skeet muži ženy

<< 2004 seznam medailistů 2012 >>

Kalendář soutěžíEditovat

Kalendář her 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Střelba   2 2 2 2 1 2 1 2 1
       Závody        Finále


Den Disciplina M/Ž Místní čas
sobota 9. srpna Vzduchová puška na 10m ženy Q. 8.30-9.45
Trap muži Q. 9.00-13.30
Vzduchová puška na 10m ženy F. 10.30-10.50
Vzduchová pistole na 10m muži Q. 12.00-13.45
Vzduchová pistole na 10m muži F. 15.00-15.20
neděle 10. srpna Vzduchová pistole na 10m ženy Q. 9.00-11.15
Trap muži Q. 9.00-12.00
Vzduchová pistole na 10m ženy F. 12.00-12.20
Trap muži F. 15.00-15.45
pondělí 11. srpna Vzduchová puška na 10m muži Q. 9.00-10.45
Trap ženy Q. 9.00-13.30
Vzduchová puška na 10m muži F. 12.00-12.20
Trap ženy F. 15.00-15.45
úterý 12. srpna Pistole na 50m muži Q. 9.00-11.00
Double trap muži Q. 9.00-13.00
Pistole na 50m muži F. 12.00-12.20
Double trap muži F. 15.00-15.45
středa 13. srpna Pistole na 25m ženy Q. 9.00-14.00
Pistole na 25m ženy F. 15.00-15.20
čtvrtek 14. srpna Malorážka na 50m - polohový závod ženy Q. 9.00-11.15
Skeet ženy Q. 9.00-13.00
Malorážka na 50m - polohový závod ženy F. 12.30-12.50
Skeet ženy F. 15.00-15.45
pátek 15. srpna Malorážka na 50m muži Q. 9.00-10.15
Skeet muži Q. 9.00-13.30
Malorážka na 50m muži F. 11.30-11.50
Rychlopalná pistole na 25m muži Q. 13.00-15.00
sobota 16. srpna Rychlopalná pistole na 25m muži Q. 9.00-11.00
Skeet muži Q. 9.00-12.00
Rychlopalná pistole na 25m muži F. 12.00-12.40
Skeet muži F. 15.00-15.45
neděle 17. srpna Malorážka na 50m - polohový závod muži Q. 15.30-17.30
Malorážka na 50m - polohový závod muži F. 19.00-21.00

MedailistéEditovat

MužiEditovat

Kategorie   Zlato   Stříbro   Bronz
10 m vzduchová pistole   Pang Wei
Čína (CHN)
  Čin Čong-o
Jižní Korea (KOR)
  Jason Turner
Spojené státy americké (USA)
25 m rychlopalná pistole   Oleksandr Petriv
Ukrajina (UKR)
  Ralf Schumann
Německo (GER)
  Christian Reitz
Německo (GER)
50 m pistole   Čin Čong-o
Jižní Korea (KOR)
  Tan Zongliang
Čína (CHN)
  Vladimir Isakov
Rusko (RUS)
10 m vzduchová puška   Abhinav Bindra
Indie (IND)
  Zhu Qinan
Čína (CHN)
  Henri Häkkinen
Finsko (FIN)
Puška na 50 m   Artur Ayvazyan
Ukrajina (UKR)
  Matthew Emmons
Spojené státy americké (USA)
  Warren Potent
Austrálie (AUS)
Puška na 50m (3 pozice)   Qiu Jian
Čína (CHN)
  Jury Sukhorukov
Ukrajina (UKR)
  Rajmond Debevec
Slovinsko (SLO)
Trap   David Kostelecký
Česko (CZE)
  Giovanni Pellielo
Itálie (ITA)
  Aleksei Alipov
Rusko (RUS)
Double trap   Walton Eller
Spojené státy americké (USA)
  Francesco D'Aniello
Itálie (ITA)
  Hu Binyuan
Čína (CHN)
Skeet   Vincent Hancock
Spojené státy americké (USA)
  Tore Brovold
Norsko (NOR)
  Anthony Terras
Francie (FRA)

Kim Jong-su ze Severní Koreje původně získal stříbrnou medaili v disciplíně 50 m pistole a bronz v 10 m vzduchová pistole, ale byl diskvalifikován poté, co byl pozitivně testován na propranolol.

ŽenyEditovat

Kategorie   Zlato   Stříbro   Bronz
10 m vzduchová pistole   Kuo Wen-ťün
Čína (CHN)
  Natalia Paderina
Rusko (RUS)
  Nino Salukvadzeová
Gruzie (GEO)
10 m vzduchová puška   Kateřina Emmons
Česko (CZE)
  Ljubov Galkina
Rusko (RUS)
  Snježana Pejčić
Chorvatsko (CRO)
Pistole na 25 m   Chen Ying
Čína (CHN)
  Otryadyn Gündegmaa
Mongolsko (MGL)
  Munkhbayar Dorjsuren
Německo (GER)
Puška na 50 m (3 pozice)   Du Li
Čína (CHN)
  Kateřina Emmons
Česko (CZE)
  Eglis Yaima Cruz
Kuba (CUB)
Trap   Satu Mäkelä-Nummela
Finsko (FIN)
  Zuzana Rehák Štefečeková
Slovensko (SVK)
  Corey Cogdell
Spojené státy americké (USA)
Skeet   Chiara Cainero
Itálie (ITA)
  Kimberly Rhode
Spojené státy americké (USA)
  Christine Brinker
Německo (GER)