Otevřít hlavní menu

Čína na Letních olympijských hrách 2008

Tento článek je o výsledcích sportovců Čínské lidové republiky. O výsledcích sportovců Čínské republiky na Tchaj-wanu pojednává článek Tchaj-wan na Letních olympijských hrách 2008.

Čínu na Letních olympijských hrách v roce 2008 reprezentovala výprava 599 sportovců (310 mužů a 289 žen) ve 23 sportech.

Čína na Letních olympijských hrách 2008
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód CHN
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
51 21 28 100
NOV Čínský olympijský výbor (link)
Vlajkonoš Jao Ming

MedailistéEditovat

Medaile Jméno Sport Soutěž
  Zlato Chen Xiexia   Vzpírání Ženy 48 kg
  Zlato Pang Wei   Sportovní střelba Muži vzduchová pistole na 10 m
  Zlato Kuo Wen-ťün   Sportovní střelba Ženy vzduchová pistole na 10 m
  Zlato Kuo Ťing-ťing
Wu Min-sia
  Skoky do vody Ženy synchronizované skoky z prkna 3 m
  Zlato Sian Tung-mej   Judo Ženy 52 kg
  Zlato Long Qingquan   Vzpírání Muži 56 kg
  Zlato Huo Liang
Lin Yue
  Skoky do vody Muži synchronizované skoky z věže 10 m
  Zlato Chen Yanqing   Vzpírání Ženy 58 kg
  Zlato Zhang Xiangxiang   Vzpírání Muži 62 kg
  Zlato Huang Xu
Chen Yibing
Li Siao-pcheng
Xiao Qin
Jang Wej
Cou Kchaj
  Sportovní gymnastika Muži víceboj – družstvo
  Zlato Čchen Žuo-lin
Wang Xin
  Skoky do vody Ženy synchronizované skoky z věže 10 m
  Zlato Čung Man   Šerm Muži šavle
  Zlato Liao Chuej   Vzpírání Muži 69 kg
  Zlato Yang Yilin
Cheng Fei
Jiang Yuyuan
Deng Linlin
He Kexin
Li Shanshan
  Sportovní gymnastika Ženy víceboj – družstvo
  Zlato Chen Ying   Sportovní střelba Ženy pistole na 25 m
  Zlato Wang Feng
Qin Kai
  Skoky do vody Muži synchronizované skoky z prkna 3 m
  Zlato Liu Chunhong   Vzpírání Ženy 69 kg
  Zlato Liou C'-ke   Plavání Ženy 200 m motýlek
  Zlato Du Li   Sportovní střelba Ženy Puška na 50 m (3 pozice)
  Zlato Jang Wej   Sportovní gymnastika Muži víceboj – jednotlivci
  Zlato Zhang Juanjuan   Lukostřelba Ženy jednotlivci
  Zlato Jang Siou-li   Judo Ženy 78 kg
  Zlato Cao Lei   Vzpírání Ženy 75 kg
  Zlato Tchung Wen   Judo Ženy nad 78 kg
  Zlato Lu Yong   Vzpírání Muži 85 kg
  Zlato Du Jing
Yu Yang
  Badminton Ženy čtyřhra
  Zlato Zhang Ning   Badminton Ženy dvouhra
  Zlato Qiu Jian   Sportovní střelba Muži puška na 50 m (3 pozice)
  Zlato Tang Bin
Xi Aihua
Ťin C’-wej
Feng Guixin
  Veslování Ženy párová čtyřka
  Zlato Wang Jiao   Zápas ženy, volný styl do 72 kg
  Zlato Cou Kchaj   Sportovní gymnastika Muži prostná
  Zlato Xiao Qin   Sportovní gymnastika Muži kůň našíř
  Zlato Kuo Jüe
Wang Nan
Čang I-ning
  Stolní tenis Družstvo žen
  Zlato Lin Dan   Badminton Muži dvouhra
  Zlato Kuo Ťing-ťing   Skoky do vody Ženy prkno 3 m
  Zlato Chen Yibing   Sportovní gymnastika Muži kruhy
  Zlato He Kexin   Sportovní gymnastika Ženy bradla
  Zlato He Wenna   Skoky na trampolíně Ženy
  Zlato Ma Lin
Wang Chao
Wang Li-čchin
  Stolní tenis Družstvo mužů
  Zlato Li Siao-pcheng   Sportovní gymnastika Muži bradla
  Zlato Cou Kchaj   Sportovní gymnastika Muži hrazda
  Zlato Lu Chunlong   Skoky na trampolíně Muži
  Zlato He Chong   Skoky do vody Muži prkno 3 m
  Zlato Yin Jian   Jachting Ženy třída RS:X
  Zlato Wu Ťing-jü   Taekwondo Ženy 49 kg
  Zlato Čchen Žuo-lin   Skoky do vody Ženy věž 10 m
  Zlato Čang I-ning   Stolní tenis Ženy dvouhra
  Zlato Meng Guanliang
Yang Wenjun
  Kanoistika Muži C-2 500 m
  Zlato Ma Lin   Stolní tenis Muži dvouhra
  Zlato Cou Š’-ming   Box Muži váha lehká muší do 49 kg
  Zlato Čang Siao-pching   Box Muži váha polotěžká do 81 kg
  Stříbro Čang Lin   Plavání Muži 400 m volný způsob
  Stříbro Zhang Juanjuan
Chen Ling
Guo Dan
  Lukostřelba Družstvo žen
  Stříbro Zhu Qinan   Sportovní střelba Muži vzduchová puška na 10 m
  Stříbro Tan Zongliang   Sportovní střelba Muži pistole na 50 m
  Stříbro Chang Yongxiang   Zápas muži, řecko-římský do 74 kg
  Stříbro Li Hongli   Vzpírání Muži 77 kg
  Stříbro Ťiao Liou-jang   Plavání Ženy 200 m motýlek
  Stříbro Yang Yu
Zhu Qianwei
Tan Miao
Pang Jiaying
Tang Jingzhi
  Plavání Ženy štafeta 4×200 m volný způsob
  Stříbro Bao Yingying
Huang Haiyang
Ni Hong
Tchan Süe
  Šerm Družstvo žen šavle
  Stříbro Xie Xingfang   Badminton Ženy dvouhra
  Stříbro Wu You
Gao Yulan
  Veslování Ženy dvojka bez kormidelníka
  Stříbro Xu Li   Zápas ženy, volný styl do 55 kg
  Stříbro Cchaj Jün
Fu Chaj-feng
  Badminton Muži čtyřhra
  Stříbro Jang Wej   Sportovní gymnastika Muži kruhy
  Stříbro Tian Jia
Wang Jie
  Plážový volejbal Turnaj žen
  Stříbro Wang Nan   Stolní tenis Ženy dvouhra
  Stříbro Cheng Hui
Chen Qiuqi
Chen Zhaoxia
Fu Baorong
Gao Lihua
Huang Junxia
Li Hongxia
Li Shuang
Ma Yibo
Pan Fengzhen
Ren Ye
Song Qungling
Tang Chunling
Zhao Yudiao
Zhang Yimeng
Zhou Wanfeng
  Pozemní hokej Turnaj žen
  Stříbro Wang Chao   Stolní tenis Muži dvouhra
  Stříbro Zhou Lüxin   Skoky do vody Muži věž 10 m
  Stříbro Cai Tongtong
Chou Tao
Lü Yuanyang
Sui Jianshuang
Sun Dan
Zhang Shuo
  Moderní gymnastika Družstvo žen
  Stříbro Zhang Zhilei   Box Muži váha supertěžká nad 91 kg
  Bronz Xue Haifeng
Jiang Lin
Li Wenquan
  Lukostřelba Družstvo mužů
  Bronz Sü Jen   Judo Ženy 57 kg
  Bronz Hu Binyuan   Sportovní střelba Muži double trap
  Bronz Pang Jiaying   Plavání Ženy 200 m volný způsob
  Bronz Yang Yilin   Sportovní gymnastika Ženy víceboj – jednotlivci
  Bronz Zhang Yawen
Wei Yili
  Badminton Ženy čtyřhra
  Bronz Chen Jin   Badminton Muži dvouhra
  Bronz Zhao Jing
Sun Ye
Zhou Yafei
Pang Jiaying
Xu Tianlongzi
  Plavání Ženy štafeta 4×100 m polohový závod
  Bronz Čou Čchun-siou   Atletika Ženy marathon
  Bronz Jen C’
Čeng Ťie
  Tenis Ženy čtyřhra
  Bronz He Hanbin
Yu Yang
  Badminton Mix čtyřhra
  Bronz Cheng Fei   Sportovní gymnastika Ženy kladina
  Bronz Wu Minxia   Skoky do vody Ženy prkno 3 m
  Bronz Yang Yilin   Sportovní gymnastika Ženy bradla
  Bronz Xu Lijia   Jachting Ženy třída Laser Radial
  Bronz Cheng Fei   Sportovní gymnastika Ženy přeskok
  Bronz Guo Shuang   Cyklistika Ženy sprint
  Bronz Dong Dong   Skoky na trampolíně Muži
  Bronz Qin Kai   Skoky do vody Muži prkno 3 m
  Bronz Zhang Wenxiu   Atletika Ženy hod kladivem
  Bronz Xue Chen
Zhang Xi
  Plážový volejbal Turnaj žen
  Bronz Wang Xin   Skoky do vody Ženy věž 10 m
  Bronz Zhu Guo   Taekwondo Muži 80 kg
  Bronz Kuo Jüe   Stolní tenis Ženy dvouhra
  Bronz Hanati Silamu   Box Muži váha lehká střední do 69 kg
  Bronz Wang Yimei
Feng Kun
Yang Hao
Liu Yanan
Wei Qiuyue
Xu Yunli
Zhou Suhong
Zhao Ruirui
Xue Ming
Li Juan
Zhang Na
Ma Yunwen
  Volejbal Turnaj žen
  Bronz Gu Beibei
Huang Xuechen
Jiang Tingting
Jiang Wenwen
Liu Ou
Luo Xi
Sun Qiuting
Wang Na
Zhang Xiaohuan
  Synchronizované plavání Družstvo žen
  Bronz Wang Li-čchin   Stolní tenis Muži dvouhra

ReferenceEditovat