International Working Test 2002

International Working Test 2002 (IWT 2002) byl XI. ročník mezinárodní soutěže retrieverů ve working testech, který se konal 6. a 7. července 2002 v Rakousku poblíž města St. Ulrich am Pillersee. Pořadatelem soutěže byl Österreichischer Retriever Club (ÖRC).

International Working Test 2002
Základní informace
PořadíXI. ročník
ZeměRakouskoRakousko Rakousko
Datum6.–7. červenec 2002
PořadatelÖRC
Týmová soutěž
Vítěz Gold medal blank.svgRakousko Rakousko (4. titul)
Druhý Silver medal blank.svgNěmecko Německo
Třetí Bronze medal blank.svgBelgie Belgie
Individuální soutěž
Vítěz Gold medal blank.svgNěmecko Michael Rösler (1. titul)
(Gero vom Angelfeld)
Druhý Silver medal blank.svgNěmecko Helena Niehof-Oellers
(Alpha vom Keien Fenn)
Třetí Bronze medal blank.svgBelgie Pascal Meulemeester
(Baveybuilt Bacchus)
Statistiky soutěže
Počet týmů29
Počet úloh8 + 4
Nejvíc bodůBelgie Pascal Meulemeester (156 bodů)
← 2001
2003 →

Soutěže se zúčastnilo 29 týmů (18 národních týmů a 11 free týmů) ze 7 zemí[1][2]. Vítězem se stal tým Rakouska před free týmem Německa a týmem Belgie[2]. Individuální soutěž vyhrál Michael Rösler z Německa se psem Gero vom Angelfeld před Helenou Niehof-Oellers z Německa s fenou Alpha vom Keien Fenn a Pascalem Meulemeesterem z Belgie se psem Baveybuilt Bacchus[3].

Rozhodčími byly Spojené království Kevin Doughty, Spojené království Tony Parnell, Spojené království Jim Gale, Spojené království Phil Allen a Spojené království Peter Cole.

Přihlášené týmyEditovat

Free týmy byl tým Belgie (79-81), tým Itálie (28-30), týmy Německa (22-24), (43-45), (58-60) a (70-72), týmy Nizozemska (1-3) a (40-43), týmy Rakouska (67-70) a (76-79) a tým Švýcarska (55-57)[2].

Obhajující tým (1)
Národní týmy (17)
Free týmy (11)

Konečné hodnoceníEditovat

Týmová soutěžEditovat

Výsledková listina týmové soutěže[2][4].

Poz. Země / název týmu St.
č.
Vůdce Pes Plemeno Celk.
body
1   Rakousko 13 Simone Lhota –   Yellow Star's Sweetheart's Another Klondyke LR   420
14 Barbara Schreinzer Stoutleigh Accord GR  
15 Herbert Kaserer Abel Merlin vom Krahlhof LR  
2   Německo 58 Helena Niehof-Oellers –   Alpha vom Keien Fenn LR   415
59 Elfriede Bergmann Zero Zita vom Keien Fenn LR  
60 Barbara Blankenagel Dixis Daffodil vom Blanken Nagel LR  
3   Belgie 25 Rony Michiels –   Abbeystead Gaiety LR   413
26 Ludo Poriau Tremark Sweep Of Bellever LR  
27 Jef Heeren Willowyck Lark LR  
4   Belgie 79 Filip Bollen Broadlaw Flora LR   412
80 Stef Bollen –   Starcreek Zally LR  
81 Lydia Goossens Starcreek Zunny LR  
5   Švýcarsko [p 1] 61 Malu Marx Muddymile Blackcap of Tasco LR   411
62 Beate Haag Wadesmill Fern GR  
63 Francesca Navratil Agar di Casa Paraporti LR  
6   Německo 22 Karl-Heinz Danker –   Almerak of Entenpfuhl's Hunter GR   407
23 Elke Langenbach Ambassador of Entenpfuhl's Hunter GR  
24 Herbert Baltes Bonita von Villa Musica GR  
6   Itálie 73 Stefano Martinoli –   Greenbriar Reed LR   407
74 Claudio Castellari Fast Food LR  
75 Angelo Zoccali Waterfriend Numberone LR  
8   Belgie 4 Pascal Meulemeester –   Baveybuilt Bacchus GR   400
5 Frederik Borms Wheaten's Xanthos GR  
6 Karl Huyghelier Vincent Of The Modern Inn GR  
9   Německo 70 Michael Rösler –   Gero vom Anglerfeld LR   392
71 Beate Meyer Alex vom Osterbachtal LR  
72 Andreas Kremer Light and Shadow's Acanthus LR  
10   Itálie 64 Gwynthe Arangio-Ruiz –   Treivy Holly LR   391
65 Alessandro Beghelli Rudy Sadikalsmans LR  
66 Consuelo Costantino Sheila LR  
11   Německo 49 Betty Schwieren –   Cheslabben Pow Wow CBR   390
50 Adrian Lunn Bellever Lynx LR  
51 Michael Brühl Puma vom Mohnfeld GR  
12   Nizozemsko 82 H.M. Schoor –   Cadover Isabel of Bellever LR   389
83 H.J. Heijman Jeser Jake LR  
84 H. Allon Sepp van het Muntenbos LR  
13   Německo 37 Jürgen Laux –   Lumberjack vom Mohnfeld GR   388
38 Anja Helber Rayleas Lisbeth GR  
39 Georg Miller Concho vom Wolfesbühl GR  
13   Rakousko 46 Robert Kaserer –   Buttermead Crusader LR   388
47 Klaus Thurner A Breeze of Dukefield LR  
48 Helga Strasser Downside Boy LR  
15   Belgie 52 Chantal Goreux –   Hamford Wilfred LR   386
53 Marc Bourgeouis Xanthos GR  
54 Charel Exelmans Ruadth Silk GR  
16   Rakousko 76 Herwig Deutinger –   Besstock Duke GR   385
77 Athanasios Keller Albin vom Weidenweg GR  
78 Barbara Bachleitner Vantets Victoria GR  
17   Rakousko 34 Andreas Pözlberger –   Bolero Von Der Schallermühle LR   384
35 Ursula Pözlberger A-Krispindl Vom Keien Fenn LR  
36 Martina Franke Bepop Lara Von Der Schallermühle LR  
18   Rakousko 67 Lisa Schreckeneder Homerun Von Der Burg Clam LR   377
68 Heike Klieber Zed's Fly vom Tennikerweidli LR  
69 Gabriel Kratzer –   Get Up And Go Von Der Burg Clam LR  
19   Německo 43 Günter Kohler –   Crandale Able LR   373
44 Harry Brünet Amadeus von Villa Musica GR  
45 Roland Langenbach Samson GR  
20   Rakousko 85 Renate Berger –   Argus of Dukefield LR   372
86 Karin Berghammer Catcombe Colleen GR  
87 Karl Bernbacher Efrata Venušiny Luhy GR  
21   Švýcarsko 31 Verena Ommerli –   Conneywarren Spike LR   366
32 Regula Holenstein Foxmead Akira LR  
33 Anja Möller Gunsight's Autumn Sage LR  
22   Francie 19 Thomas Bouy –   Neil LR   350
20 Laurence Maudet Opium du haut du Pouey LR  
21 Julien Robert Moraira Rom LR  
23   Itálie 10 Andrea Sugar –   Hope GR   348
11 Ilaria Martinelli Chester di Casa Paraporti LR  
12 Carlo Guggia Waterfriend Mackintosh LR  
24   Švýcarsko 55 Beatrice Loetscher –   Funnyline Hunting Gun's Purdey GR   343
56 Pierre-Yves Loetscher Funnyline Hunting Gun's Choice GR  
57 Giuseppe Rerola Funnyline Hunting Togo GR  
25   Německo 16 Karsten Lemke –   Savage Run A'Brave LR   341
17 Manfred Höfling Crandale Anemone LR  
18 Katrin Isigkeit Haredale Inch LR  
26   Švýcarsko 7 Regula Ryter –   Swift Holly LR   316
8 Katharina Niklaus Arkis vom Keien Fenn LR  
9 Barbara Forster Clancallum Naver GR  
27   Nizozemsko 40 Pita Van Kan-Schäefer –   Way-out's Wrapping GR   314
41 Jules Van Harssel Cloud Dancer's Don't Take It Personel FCR  
42 Willem Kort Tabor van het Heutszpark FCR  
28   Nizozemsko [p 2] 1 W. de Hass Roughcovers Tawny Snowflake FCR   291
2 A. v. Bal Baal Roughcovers Master of Spring FCR  
3 B. Verwey Roughcovers Cloud Dancing FCR  
29   Itálie 28 Fabio Nicodemi –   Hazelnut Chocolate LR   284
29 Charlotte Zoccali Tummy Tub LR  
30 Giorgio Bartolini Waterfriend Nervecracking LR  

‡ Obhájce

Individuální soutěžEditovat

Výsledková listina individuální soutěže[3].

Poz. St.
č.
Vůdce Pes Plemeno Týmová soutěž Individuální část Celk.
body
Test
1
Test
2
Test
3
Test
4
Test
5
Test
6
Test
7
Test
8
Body Test
1
Test
2
Test
3
Test
4
Body
1 70   Michael Rösler Gero vom Angelfeld LR   20 17 20 15 18 20 20 20 150 20 17 20 18 75 225
2 58   Helena Niehof-Oellers Alpha vom Keien Fenn LR   19 20 20 17 16 19 20 20 151 15 20 20 18 73 224
3 4   Pascal Meulemeester Baveybuilt Bacchus GR   19 20 20 20 19 20 20 18 156 17 14 18 12 61 217
4 33   Anja Möller Gunsight's Autumn Sage LR   17 19 18 15 18 19 20 20 146 17 20 15 19 71 217
5 35   Ursula Pözlberger A-Krispindl vom Keien Fenn LR   16 20 20 15 16 19 20 20 146 16 20 18 17 71 217
6 17   Manfred Höfling Crandale LR   15 20 14 17 18 17 20 20 141 19 18 18 18 73 214
7 83   H.J. Heijman Jeser Jake LR   19 20 15 17 15 18 20 17 141 15 18 20 19 72 213
8 80   Stef Bollen Starcreek Zally LR   16 15 19 16 20 17 20 16 139 18 18 20 16 72 211
9 75   Angelo Zoccali Waterfriend Numberone LR   8 19 16 19 20 20 20 17 139 17 15 20 15 67 206
10 52   Chantal Goreux Hamford Wilfred LR   15 19 20 16 12 18 20 19 139 11 18 18 19 66 205
11 85   Renate Berger Argus of Dukefield LR   18 19 20 20 15 19 20 10 141 17 10 15 20 62 203
12 50   Adrian Lunn Bellever Lynx LR   15 15 18 17 20 19 20 15 139 13 15 15 19 62 201
13 27   Jef Heeren Willowyck Lark LR   18 20 20 8 17 20 20 17 140 14 12 16 17 59 199

OdkazyEditovat

Související článkyEditovat

PoznámkyEditovat

  1. Daniel Marx –  
  2. Johan van Middelaar –  

ReferenceEditovat

  1. In: International Workingtest Austria 2002. [s.l.]: [s.n.], 2002. (anglicky)
  2. a b c d "International Workingtest 2002 - Results - Team Competition" Archivováno 29. 7. 2002 na Wayback Machine [Citace: 29. červenec 2002.]
  3. a b "International Workingtest 2002 - Results - Individual Competition" Archivováno 29. 7. 2002 na Wayback Machine [Citace: 29. červenec 2002.]
  4. In: International Workingtest Austria 2002 - Results - Team Competition IWT 2020. [s.l.]: [s.n.], 2002. (anglicky)

Externí odkazyEditovat